Mare Nostrum / Mare Nostrum: Imperia (Serge Laget)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: aspo »

ozy pisze:
mauserem pisze:Zastanawiam się nad powiększeniem pledge'a i wzięciem dodatkowo Fief: France - jak wygląda kwestia przesyłki i jej kosztów w tym wypadku - Phalanksi to biorą na klatę w cenie wysyłki w kraju?
Niestety nie.
@Ozy: Czyli jako Phalanx rozsyłacie tylko Mare Nostrum, a jeśli zechcę sobie dorzucić np. Freedom (zakładając, że w ogóle kupię MN), będę musiał dopłacić jak za standardową przesyłkę od zagranicznego dystrybutora? niezwykle ważna informacja!
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Dokładnie tak. W cenie jest dostawa wersji polskiej w Polsce. Inne wersje lub gry według właściwych cenników.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: mauserem »

ozy pisze:Dokładnie tak. W cenie jest dostawa wersji polskiej w Polsce. Inne wersje lub gry według właściwych cenników.
Uuu... niedobsz... w takim razie tylko MN będzie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

mauserem pisze:
ozy pisze:Dokładnie tak. W cenie jest dostawa wersji polskiej w Polsce. Inne wersje lub gry według właściwych cenników.
Uuu... niedobsz... w takim razie tylko MN będzie
Jak to tylko? Aż! :)
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Mare Nostrum

Post autor: schizofretka »

Uuu... niedobsz... w takim razie tylko MN będzie Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nie wiem, ja tam wolę zwykłą, fizyczną wysyłkę...


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

ozy pisze:
mauserem pisze:
ozy pisze:Dokładnie tak. W cenie jest dostawa wersji polskiej w Polsce. Inne wersje lub gry według właściwych cenników.
Uuu... niedobsz... w takim razie tylko MN będzie
Jak to tylko? Aż! :)
A jak z płatnymi dodatkami? Kostkami i żetonami surowców? Też wysyłka ekstra płatna ?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Addony nie wpływają na koszt przesyłki.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Mare Nostrum

Post autor: Iesthir »

Pękł następny cel dodatkowy :D

Jeszcze tydzień do końca. Ciekawe, czy jeszcze coś wynajdą w rękawie.
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: lerhit »

ozy pisze:Addony nie wpływają na koszt przesyłki.
A co z addonami do Fiefa, wpływają, czy nie?
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lord Voldemort »

lerhit pisze:
ozy pisze:Addony nie wpływają na koszt przesyłki.
A co z addonami do Fiefa, wpływają, czy nie?
Addony do Fiefa wplywaja - ich wysylke trzeba oplacic osobno, bo bedzie realizowana przez Academy Games bezposrednio.
Mare Nostrum (wraz z addonami) przyplynie do Polski z Chin. Z kolei, addony do Fiefa pewnie leza jeszcze w jakims magazynie w Stanach...
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Podsumowanie ostatnich dni kampanii: http://www.phalanxgames.pl/blog/2015/06 ... blokowane/

Jest pięknie! :)

Obrazek
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4061
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: AkitaInu »

Kurcze ... naprawde nie planujecie już żadnych stretch goali? Zostało troche czasu, pod koniec kampania dostanie porządnego boosta. Możliwe że 500k nawet się uzbiera. A już napewno fajny stretch goal ustawiony na 500k (taka ładna okrągła sumka :D) Przyciągnąłby napewno więcej ludzi.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: kwiatosz »

Może druga kopia gry gratis? :twisted:
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Lord Voldemort
Posty: 866
Rejestracja: 17 sty 2006, 16:45
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 2 times
Been thanked: 23 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: Lord Voldemort »

AkitaInu pisze:Kurcze ... naprawde nie planujecie już żadnych stretch goali? Zostało troche czasu, pod koniec kampania dostanie porządnego boosta. Możliwe że 500k nawet się uzbiera. A już napewno fajny stretch goal ustawiony na 500k (taka ładna okrągła sumka :D) Przyciągnąłby napewno więcej ludzi.
Teraz wszystko jest jasne jak na dloni. Bedzie wypas gra dostepna kiedys w sklepach, albo gra z dodatkiem ktora mozna miec zamowiona juz teraz i dumnie wypinac piers do orderu "mysmy, zrobilismy". Dodatek - nie ma gwarancji, ze w ogole bedzie dostepny w normalnej sprzedazy.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

Lord Voldemort pisze:
AkitaInu pisze:Kurcze ... naprawde nie planujecie już żadnych stretch goali? Zostało troche czasu, pod koniec kampania dostanie porządnego boosta. Możliwe że 500k nawet się uzbiera. A już napewno fajny stretch goal ustawiony na 500k (taka ładna okrągła sumka :D) Przyciągnąłby napewno więcej ludzi.
Teraz wszystko jest jasne jak na dloni. Bedzie wypas gra dostepna kiedys w sklepach, albo gra z dodatkiem ktora mozna miec zamowiona juz teraz i dumnie wypinac piers do orderu "mysmy, zrobilismy". Dodatek - nie ma gwarancji, ze w ogole bedzie dostepny w normalnej sprzedazy.
A większość pyszności-miodności jest właśnie w dodatku :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1311 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: rastula »

Szkoda tylko że w sumie nie wiadomo co dostaniemy ~ drewno czy plastik, jakie scenariusze..nie ma nawet zasad. Jest hype i wiara w jakość gier AG. No ale niech będzie- jak pisałem wcześniej - to na zachętę dla phalanxa .
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: cohlerc1 »

A ja mam pytanie z innej beczki ktoś kojarzy ile kostek plus minus używa się jednocześnie podczas walki?
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Szaweł »

cohlerc1 pisze:A ja mam pytanie z innej beczki ktoś kojarzy ile kostek plus minus używa się jednocześnie podczas walki?
W sumie dobre pytanie, bo zastanawiam się nad dodatkowym kompletem kości.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: kwiatosz »

Limit wojsk dla strony to bodajże 6 (ale grałem parę lat temu, to nie pamiętam), więc 6 na stronę, walczy się 1 na 1.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Szaweł pisze:
cohlerc1 pisze:A ja mam pytanie z innej beczki ktoś kojarzy ile kostek plus minus używa się jednocześnie podczas walki?
W sumie dobre pytanie, bo zastanawiam się nad dodatkowym kompletem kości.
Każdy gracz ma po 8 legionów i 5 trirem, zatem dodatkowe kości to raczej dla tych, co lubią rzucać jednocześnie z przeciwnikiem. ;)

Jest już nowa opinia na BGG, po Dice Tower Con: https://boardgamegeek.com/thread/139352 ... -tower-con
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Mare Nostrum

Post autor: kwiatosz »

Przy czym triremy i legiony nie biją się jednocześnie - walki są uczciwe, czyli albo na morzu albo na lądzie ;)

Edit: dodam jeszcze, nie tu się liczy tylko suma oczek, więc po rzucie nie trzeba zostawiać kostek do rozpatrzenia, tylko się je zgarnia i daje drugiej stronie.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1409
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 155 times
Been thanked: 195 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: Błysk »

Dobra chłopaki, wiem już, że można płacić kartą debetową. Pieniądze zostaną pobrane momentalnie po zakończeniu zbiórki prawda?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Błysk pisze:Dobra chłopaki, wiem już, że można płacić kartą debetową. Pieniądze zostaną pobrane momentalnie po zakończeniu zbiórki prawda?
Dziękujemy za wsparcie! :)

Tak. A po jakimś czasie otrzymacie ankietę, w której zadeklarujecie na co wydacie te pieniądze oraz wskażecie wersję językową.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
azz
Posty: 700
Rejestracja: 12 kwie 2014, 00:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Mare Nostrum

Post autor: azz »

Błysk pisze:Dobra chłopaki, wiem już, że można płacić kartą debetową. Pieniądze zostaną pobrane momentalnie po zakończeniu zbiórki prawda?
Czysto formalnie to zbieranie trwa kilka godzin. Bank zablokuje Ci kwotę na koncie/karcie, a dalsze procesowanie potrafi trwać kilka dni roboczych.
Wspomogę rabatem 11% Planszostrefa, 7% 3Trolle
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Mare Nostrum

Post autor: ozy »

Ważny update akcji:
With regards to the Meeples:

We have decided on plastic meeples for Mare Nostrum - Empires. The advanced meeples that we created for this game are complex enough that the cost for wooden meeples would be very high and would produce extremely fragile figures that would be prone to breaking. Because of this, we will be modeling the meeples in the game in high quality plastic. These figures will be much more durable and longer lasting than wooden versions would be and as such will last through many play-throughs of Mare Nostrum - Empires. As always, it is our desire to produce a high quality product so we will be working with our manufacturers to ensure that the plastic meeples meet our quality expectations!

As Uwe has mentioned in a comment we have two design options for our plastic figures and will be sending out a Survey to get your feedback on our two designs!

********
With regards to how to manage your pledge:

Where is says 'You're a Backer!' on the main page click 'Manage'. This will take you to the pledge manager screen. Increase your pledge to accommodate the add-ons you want and then click 'Continue to next step'. A confirmation screen will pop up that will allow you to click 'confirm' to keep your changes. For example, if you originally pledged at the $65 level and you wanted to add the Dice and the Resource Chips you would increase your pledge by $53 to a total of $118.

If you have to add shipping to your pledge you would increase your pledge this same way by adding the amount of shipping for your region as specified down in the Shipping section of the main page!

********
With Regards to whether we will have a Pledge Manager:

Yes!

This will be our first project using a Pledge Manager. This Pledge Manager will allow you to choose the language for your Mare Nostrum - Empires game, choose the add-ons that you want, as well as add on any additional Academy Games titles to your pledge! The Pledge Manager will also allow you to easily pay for any of these add-ons that you might not have already accounted for in your pledge!

Thank you so much for all the wonderful feedback and great ideas we have received over the course of this campaign!

-Ashley
Academy Games
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
ODPOWIEDZ