Lacerta na 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1554
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 10 times
Been thanked: 219 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Furan »

Obrazek
Od góry:
1. Tlen bez ładunku, bez H - znaczy rodnik. Dziwne, ale niech będzie, tylko wtedy mogliby to zaznaczyć.
2. !!! Hiperdkoordynacyjny, 5-wiązalny węgiel w II pierścieniu. No... nie, coś takiego nie istnieje. (Niepotrzebne podwójne wiązanie w I pierścieniu - to ,,na dole" - narysowane poziomo).
3. Brak wiązania podwójnego w II pierścieniu policyklu - coś takiego odtworzyłoby aromatyczność b. szybko, ale niech będzie.
4. Pierdoła, ale jeśli już się czepiamy, to: lepiej wygląda, jeśli wiązanie z pierścienia do CH3 byłoby przy C, a nie H3.
5. Wiązanie O-N, z N na +1 stopniu utlenienia. E, e! To za długo nie pożyje.

Uwagi zakładają, że miał być tam rysunek cząsteczki leku. Jeśli miałby być to farmakofor, to w zasadzie można się czepić tylko do 2 i 4.

Wygląda to tak, jakby projektant rysunków obejrzał kilka losowych grafik związków organicznych, po czym stworzył swoją wariację na ten temat.
Wykazałem nawet dobrą wolę i wrzuciłem nieco poprawioną strukturę do bazy (Reaxys) - żadnych substruktur. Zero wyników. Fantazja grafika z-mana. :/

I tak, jest to podobnie istotne, jak to, że na mapie w Pandemicu Pekin nie jest w Australii. :)
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2812
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: kaszkiet »

Dzięki za wyjaśnienia!
Wydaje mi się, że gdybym nawet miał 5 z chemii w liceum to i tak mógłbym nie zauważyć błędów na planszy :)
Ale w pełni rozumiem, że ignorancja wykazywana w dziedzinie, na której samemu ktoś się zna, bywa irytująca.
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: DarkSide »

Furan pisze: 1. Tlen bez ładunku, bez H - znaczy rodnik. Dziwne, ale niech będzie, tylko wtedy mogliby to zaznaczyć.
2. !!! Hiperdkoordynacyjny, 5-wiązalny węgiel w II pierścieniu. No... nie, coś takiego nie istnieje. (Niepotrzebne podwójne wiązanie w I pierścieniu - to ,,na dole" - narysowane poziomo).
3. Brak wiązania podwójnego w II pierścieniu policyklu - coś takiego odtworzyłoby aromatyczność b. szybko, ale niech będzie.
4. Pierdoła, ale jeśli już się czepiamy, to: lepiej wygląda, jeśli wiązanie z pierścienia do CH3 byłoby przy C, a nie H3.
5. Wiązanie O-N, z N na +1 stopniu utlenienia. E, e! To za długo nie pożyje.
1. Prawdopodobnie chochlik drukarski wywalił H z grupy hydroksylowej
2.&3. Poziome wiązanie podwójne nie przy tym cyklu winno być tylko tym "piętro niżej". Pewnie kolejny błąd edytorski
4. Jak dla mnie to czasem bywa irytująca sytuacja, gdy trzeba się chwilę zastanawiać co to za podstawnik, gdy autor postanowił zadbać o takie "ę ą" we wzorach. ;) Czy będzie CH3- czy H3C- lub OH- / HO-to jest kwestia puryzmu wzorów półstrukturalnych i czysto akademicka dyskusja :twisted:
5. Prawdopodobnie to (kolejna) literówka i winno być H zamiast N (patrz: układ klawiatury)

Owe błędy dla zorientowanych w temacie są irytujące, podobnie jak w książkach beletrystycznych, gdy podczas lektury można się już tylko zżymać na indolencję tłumacza ("ulubiona" pomyłka: zamienne używanie słów chlorek i chloran) :?
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: romeck »

Uffff... jakie to szczęście, że jestem po fizyce.
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lacerta na 2015

Post autor: pattom »

- Pandemia Lekarstwo (ang: The cure; gra kościana): produkcja w Chinach, odbiór w tygodniu 20 (11 maja 2015).

Czy to oznacza, że po 11 maja gra będzie w sprzedaży?
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: TTR_1983 »

pattom pisze:- Pandemia Lekarstwo (ang: The cure; gra kościana): produkcja w Chinach, odbiór w tygodniu 20 (11 maja 2015).

Czy to oznacza, że po 11 maja gra będzie w sprzedaży?
nie. odbiór w Chinach wtedy.
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1554
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 10 times
Been thanked: 219 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Furan »

DarkSide pisze: 1. Prawdopodobnie chochlik drukarski wywalił H z grupy hydroksylowej
Patrząc na ON na końcu - wątpię.
2.&3. Poziome wiązanie podwójne nie przy tym cyklu winno być tylko tym "piętro niżej". Pewnie kolejny błąd edytorski
Tak o tym nie myślałem. Rzeczywiście - mając kreski w edytorze wektorowym, mogło się rozjechać i ktoś posklejał ,,na pamięć".
4. Jak dla mnie to czasem bywa irytująca sytuacja, gdy trzeba się chwilę zastanawiać co to za podstawnik, gdy autor postanowił zadbać o takie "ę ą" we wzorach. ;) Czy będzie CH3- czy H3C- lub OH- / HO-to jest kwestia puryzmu wzorów półstrukturalnych i czysto akademicka dyskusja :twisted:
O ile CH3/H3C tak nie tłucze po oczach, to OH/HO zmienia sporo i zwykle w literaturze zapis jest poprawny. Zresztą - dziś dowolny program do rysowania struktur wstawia te oznaczenia bez błędów.
5. Prawdopodobnie to (kolejna) literówka i winno być H zamiast N (patrz: układ klawiatury)
Nie wiem po co usprawiedliwiać wydawcę niemotowatym edytorem. :) Szansę na poprawę mają i powinni ją wykorzystać.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: DarkSide »

Furan pisze: Nie wiem po co usprawiedliwiać wydawcę niemotowatym edytorem. :) Szansę na poprawę mają i powinni ją wykorzystać.
:lol:
Źle odczytałeś mą intencję. Ostatnią rzecz jaka by mi przyszła do głowy to usprawiedliwiać wydawcę :mrgreen:

p.s. A z czysto akademickiego odruchu stwierdzę że -ON jest przecież bez sensu. -OH wygląda "normalnie" :P Ale można przecież przyjąć, że to jakąs nowa stabilna struktura która leczy ;)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1554
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 10 times
Been thanked: 219 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Furan »

DarkSide pisze: Źle odczytałeś mą intencję. Ostatnią rzecz jaka by mi przyszła do głowy to usprawiedliwiać wydawcę :mrgreen:
O!
Może nareszcie coś się ruszy, jeśli napisać na BGG i utworzyć Front Obrony Poprawności Struktury (FOPS). :) Albo może chociaż Lacerta ich przyciśnie i się poprawią.
DarkSide pisze: p.s. A z czysto akademickiego odruchu stwierdzę że -ON jest przecież bez sensu. -OH wygląda "normalnie" :P Ale można przecież przyjąć, że to jakąs nowa stabilna struktura która leczy ;)
ON? Może to miała być np. część ONO2, tylko nie wyszło?
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Pueblo, Burgundy, Trismegistus, Felix, Hit!
CTR69
Posty: 18
Rejestracja: 15 maja 2014, 01:50

Re: Lacerta na 2015

Post autor: CTR69 »

Wracając do Mage Knight'a i dodatku Lost Legion, to ta informacja ma się pojawić w tym miesiącu, chociaż znając Lacertę może być różnie :) Natomiast posiada ktoś informację, czy jeśli dojdzie do wydania Lost Legion po polsku, będzie szansa na inne dodatki? Nie myślę tutaj o Krangu, bo ten IMO powinien zostać wydany razem z LL sto lat temu, ale głownie chodzi mi o Shades o Tezla? Prawie dwa lata czekam na LL i na samą myśl o tym, że będę prawdopodobnie czekał kolejne tyle, a może i więcej, zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens kupowania LL w wersji PL :( Byłoby miło chociaż usłyszeć informację, że np. rok po wydaniu dodatku po angielsku wystartuje kampania na wspieram.to (dajmy na to włącznie z Krang'iem) :) Rozumiem, że wydawnictwa boją się wydawać w ciemno dodatki, ale w tym momencie zataczamy błędne koło. Wydawnictwo nie wprowadza na rynek polskiej wersji dodatku, bo podstawka nie sprzedała się w wystarczającej ilości, a potencjalni gracze nie kupują podstawki, bo jest nisko prawdopodobne, że wyjdą polskie dodatki. Niby to wszystko ma ręce i nogi, ale gdzieś jest haczyk. Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem zostaje crowdfunding, który ostatnio ma się u nas całkiem dobrze. Jak nie ma takiego info, to niedługo sam napiszę do Lacerty, może będziemy wiedzieć trochę wiecej :)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: TTR_1983 »

na brak dodatków do MG po polsku czeka może z 50 osób. Potem się okaże, że zapotrzebowanie na nie jest takie jak na Ambasadorów, czyli żadne. Póki co w Polsce nie ma dużego zapotrzebowania na tego typu gry.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9483
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: MichalStajszczak »

Furan pisze:Wygląda to tak, jakby projektant rysunków obejrzał kilka losowych grafik związków organicznych, po czym stworzył swoją wariację na ten temat.
Zdarzają się takie fantazje grafików. Pamiętam sprzed ponad 20 lat historię, jak to grafik, dla podniesienia rangi produktu, wytwarzanego przez jakąś firmę-krzak, namalował na etykiecie kod paskowy.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lacerta na 2015

Post autor: pattom »

Czołem,

jakieś wieści o Pandemia Lekarstwo (ang: The cure; gra kościana) ?
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: romeck »

...i Gamer's Deck do Agricoli?
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2366
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: karawanken »

.... i co z nieszczęsną Kawerną?
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 578
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 459 times
Been thanked: 310 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: vikingowa »

CTR69 pisze:Wracając do Mage Knight'a i dodatku Lost Legion, to ta informacja ma się pojawić w tym miesiącu, chociaż znając Lacertę może być różnie :) Natomiast posiada ktoś informację, czy jeśli dojdzie do wydania Lost Legion po polsku, będzie szansa na inne dodatki? Nie myślę tutaj o Krangu, bo ten IMO powinien zostać wydany razem z LL sto lat temu, ale głownie chodzi mi o Shades o Tezla? Prawie dwa lata czekam na LL i na samą myśl o tym, że będę prawdopodobnie czekał kolejne tyle, a może i więcej, zastanawiam się czy jest jakikolwiek sens kupowania LL w wersji PL :( Byłoby miło chociaż usłyszeć informację, że np. rok po wydaniu dodatku po angielsku wystartuje kampania na wspieram.to (dajmy na to włącznie z Krang'iem) :) Rozumiem, że wydawnictwa boją się wydawać w ciemno dodatki, ale w tym momencie zataczamy błędne koło. Wydawnictwo nie wprowadza na rynek polskiej wersji dodatku, bo podstawka nie sprzedała się w wystarczającej ilości, a potencjalni gracze nie kupują podstawki, bo jest nisko prawdopodobne, że wyjdą polskie dodatki. Niby to wszystko ma ręce i nogi, ale gdzieś jest haczyk. Wydaje mi się, że jedynym rozwiązaniem zostaje crowdfunding, który ostatnio ma się u nas całkiem dobrze. Jak nie ma takiego info, to niedługo sam napiszę do Lacerty, może będziemy wiedzieć trochę wiecej :)
Również czekam cierpliwie na wydanie dodatku. Myślę, że już niedługo się pojawi bo w końcu ten temat Lacerta już zna i niejedno pytanie w tej kwestii otrzymała. Jak wydadzą jeden dodatek, a ucieszy to na pewno wielu posiadaczy MK, to podejrzewam, że na kolejny nie będziemy już tak długo czekać:-)
Co do crowdfunding jestem jak najbardziej ZA!!!
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1934
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: tomuch »

kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Furia »

W kooońcu jakiś konkret o Kawernie. A już mierzyłam się na angielską wersję.
Awatar użytkownika
tassman
Posty: 389
Rejestracja: 31 sty 2008, 10:52
Lokalizacja: Rzeszów
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: tassman »

Podziękować. Na echa juz czekam od wieków...
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: GrzeL »

tassman pisze:[...] Na echa juz czekam od wieków...
Nie tylko ty.
dariuszkoziel
Posty: 107
Rejestracja: 18 lut 2015, 00:32
Lokalizacja: Tarnowskie Góry/ Katowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: dariuszkoziel »

Cena Kawerny zabija. Jak myślicie czy to cena wydawnictwa i jest szansa dorwać to po premierze taniej?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: pan_satyros »

dariuszkoziel pisze:Cena Kawerny zabija. Jak myślicie czy to cena wydawnictwa i jest szansa dorwać to po premierze taniej?
Jasne, to cena sugerowana.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6360
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 491 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2015

Post autor: yosz »

wydawnictwo zawsze podaje detaliczną cenę sugerowaną. Niektóre sklepy pewnie będą miały 10-15 zł taniej, a jak to połączyć z jakimiś zniżkami to pewnie między 210 a 220 będzie można znaleźć.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: Trolliszcze »

Ja myślę, że znajdą się nawet opcje poniżej 200 złotych. Wystarczy, że np. 3Trolle puszczą po 219 i wpadnie jakiś rabacik 7% (czyli w sumie 12% razem z wypracowaną zniżką) - i już jest mniej niż 200.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Lacerta na 2015

Post autor: adikom5777 »

dariuszkoziel pisze:Cena Kawerny zabija. Jak myślicie czy to cena wydawnictwa i jest szansa dorwać to po premierze taniej?
Zabija? Bez przesady, kosztuje tyle samo co angielska, można było się tego spodziewać. Poza tym cena patrząc na zawartość pudełka w stu procentach uzasadniona.
Zablokowany