Among the Stars / Pośród Gwiazd (Vangelis Bagiartakis)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: rattkin »

Uczciwie podsumowane. Ja tylko dodam od siebie (bez złośliwości), że rzetelność takich opinii wzrasta, gdy ich piszący sam nie robi literówek i różnych innych przestawień w swoim tekście.
Awatar użytkownika
Wspieram.to
Posty: 675
Rejestracja: 07 lut 2013, 12:00
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 16 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Wspieram.to »

Rafal_Kruczek pisze: 4. Rozdział - opis projektu
I tu byk miesiąca
Zdjęcia podstawki.
Zawartość pudełka z podstawki
NIC W PUNKCIE 4 "OPIS PROJEKTU" NIE POKAZUJE WŁAŚCIWEGO PROJEKTU!
No nie zgodzę się jest on podzielony na a) informacje o podstawce (i tak są na pierwszym miejscu) po czym b) jest informacja o dodatku - chyba lepiej przedstawić grę a dopiero później dodatku do niej. Pamiętajcie, że na projekt mogą wejść ludzie którzy nie mają pojęcia o grze i chcą zapoznać się z całym tematem.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Curiosity »

To i ode mnie 3 grosze, proponuję ustalić jedną oficjalną wersję: Ambasadorowie czy Ambasadorzy? Niby drobiazg, ale wygląda to tak jakby nie każdy w wydawnictwie wiedział jak się ów dodatek nazywa.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: projekt8 »

Curiosity pisze:To i ode mnie 3 grosze, proponuję ustalić jedną oficjalną wersję: Ambasadorowie czy Ambasadorzy? Niby drobiazg, ale wygląda to tak jakby nie każdy w wydawnictwie wiedział jak się ów dodatek nazywa.
+1 Może rozważają jeszcze Ambasadory :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: vojtas »

Ambasadorzy. Ambasadorowie, choć poprawne, jest dłuższe i nie brzmi porywająco. ;)
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Rafal_Kruczek »

Wspieram.to pisze:
Rafal_Kruczek pisze: 4. Rozdział - opis projektu
I tu byk miesiąca
Zdjęcia podstawki.
Zawartość pudełka z podstawki
NIC W PUNKCIE 4 "OPIS PROJEKTU" NIE POKAZUJE WŁAŚCIWEGO PROJEKTU!
No nie zgodzę się jest on podzielony na a) informacje o podstawce (i tak są na pierwszym miejscu) po czym b) jest informacja o dodatku - chyba lepiej przedstawić grę a dopiero później dodatku do niej. Pamiętajcie, że na projekt mogą wejść ludzie którzy nie mają pojęcia o grze i chcą zapoznać się z całym tematem.
Macie jakąś koncepcję tej kampanii , ale brakuje jednego zdanią łaczącego
Zacytuję
Wielki obrazek z napisem "OPIS PROJEKTU" i pod spodem tekst
"Pośród Gwiazd to gra karciana, w której gracze konstruują stacje kosmiczne. Ich zadaniem jest stworzyć stację z elementów, które przyniosą najwięcej punktów zwycięstwa. By to osiągnąć, muszą panować nad krążącą między nimi pulą kart i zdobywać z niej najlepsze sektory dla swojej konstrukcji. Pośród Gwiazd łączy w sobie prostotę zasad, frajdę budowania własnej stacji kosmicznej i emocje płynące z konkurowania z innymi graczami. To wymarzona pozycja dla miłośników kosmosu i towarzyskich rozgrywek!"
I obrazki z podstawki.
Ludzie nie majacy pojecia o projekcie mogą pomysleć, że to jest kampania podstawki.
Brakuje tam zdania łączacego
"Celem kampanii jest wydanie Amba_costam_costam - dodatku do gry Pośród Gwiazd"

Ale to pikuś.
Gorzej nigdzie na stronie projektu nie ma napisane że Amba_costam_costam WYMAGAJĄ PODSTAWKI do gry.
A ludzie z Artipia dolewają oliwy do ognia...
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... giH8&t=30s
Więc po zakończeniu kampanii będzie krzyk "Jak to! Musze dokupić podstawkę zeby grać? Oszustwo oddajcie peiniadze!" itp. itd.
I bedzie amba (bez costam costam)

No chyba ze w tych niespodziankach jest jakiś sposób na usamodzielnienie dodatku (co jak pisałem jest BARDZO sensownym posuniąciem pod wzgledem sprzedawalnosci - ale chyba jest za mało budynków bazowych w samych ATS:A).
Awatar użytkownika
louiscyphre
Posty: 934
Rejestracja: 29 mar 2014, 18:21
Lokalizacja: okolice Jastrzębia-Zdroju
Has thanked: 97 times
Been thanked: 71 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: louiscyphre »

Od 1 żadnych nowych wsparć :(
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: powermilk »

louiscyphre pisze:Od 1 żadnych nowych wsparć :(
Też mnie to martwi, ale liczę, że po Portalconie ruszy z kopyta.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: misioooo »

Albo po wypłatach, 10 czerwca ;)
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Alman »

No jak po Portlakonie nic specjalnie nie drgnie to będzie ciężko ;)

Część wypłat była też do 1 czerwca i jakoś specjalnie nie drgnęło...
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: kaszkiet »

Ja bym się naprawdę nie martwił ufundowaniem dodatku, skoro w kampaniach innych planszówek na wspieram.to kwota wsparcia wzrastała czterokrotnie dopiero ostatniego dnia.
Awatar użytkownika
Alman
Posty: 185
Rejestracja: 06 maja 2012, 21:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Alman »

kaszkiet pisze:Ja bym się naprawdę nie martwił ufundowaniem dodatku, skoro w kampaniach innych planszówek na wspieram.to kwota wsparcia wzrastała czterokrotnie dopiero ostatniego dnia.
No tak, ale w tamtych kampaniach był ciągły buzzz, komunikacja pomiędzy projektodawcami a wspierającymi, ludzie sami nakręcali się na wsparcie (nawet na forum). A Amba- coś tam- coś tam jakąkolwiek dynamikę mieli przez pierwsze 2 dni jak nazbierali prawie 60% (jak dodatek był tańszy o 5 zł). Potem ktoś łyknął perka za 200zł, wpadły jakieś pojedyncze wpłaty i cisza.... żeby w takich akcjach liczyć w ostatnich dniach na duże wsparcie Tłumu to trzeba go zachęcić. Nie wiem, może Portal faktycznie liczy, że uda im się zdobyć na Portalkonie trochę wpłat. IMHO prowadzenie tej kampanii słabo bardzo wygląda z ich strony.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: misioooo »

Jak dla mnie to bardzo fajnie prowadzona była Achaja oraz Rycerze pustkowi - ciągły napływ informacji, informacje od twórców etc. Na forum, fb i innych mediach :) Trudno było wogóle przeoczyć te kampanie... O Amba-xxx przyczytałem tutaj i nigdzie indziej jakoś nie natknąłem się na info, że ma być polska wersja tego dodatku (specjalnie nie szukałem, ale o to chodzi, by nie szukać).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Curiosity »

misioooo pisze:Jak dla mnie to bardzo fajnie prowadzona była (...) Rycerze pustkowi - ciągły napływ informacji, informacje od twórców etc. Na forum, fb i innych mediach :) Trudno było wogóle przeoczyć te kampanie...
Dokładnie. Na początku niezbyt się RP interesowałem, ale wkrótce okazało się, że co loguję się na forum, to w nieprzeczytanych są nowe wątki dotyczące tej gry. Parę razy kliknąłem "oznacz jako przeczytane", ale w końcu kiedyś z nudów wszedłem... i ostatecznie zakupiłem. Duża przy tym była zasługa serwisu Board Time, bo przysłał mi na maila newsletter z ciekawymi informacjami o grze i o całej akcji fundowania. Trochę uległem tłumowi - w końcu miliony much nie mogą się mylić :)

A o Ambasadorach coś cicho na forum. I to bardzo niedobrze.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
ignus
Posty: 129
Rejestracja: 20 lis 2008, 15:49
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: ignus »

a co ma być pisane, skoro dodatek jest już wydany w wersji angielskiej i każdy kto chce dodatek mieć wie mniej więcej co w nim jest i o co chodzi.
z tymi wszystkimi wyżej wymienionymi grami - to były nowości i nikt nie wiedział o tych grach kompletnie nic. stąd zalewanie informacjami.

uwielbiam to gadanie, jak to wydawnictwo może tak po prostu wywalić 11 tysięcy na coś, co mu się może nie zwrócić. przecież to są żadne koszty.
tak samo jak uwielbiam ludzi, którzy nie zrzucą się na dodatek i nie kupią jak wyjdzie, bo mają angielksą wersję, za to na forumie mogą sobie pokręcić nosem i pogardzić jak to kampania jest źle prowadzona i jak to nie pokazano nawet pudełka ( :) ), instrukcji pełnej ( :) ) a poza tym to polska wersja jest brzydka.
"tym gorzej dla faktów"
Mam lub chcę mieć
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Curiosity »

@up - aż ciężko to skomentować. Proszę, napisz, że żartujesz.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Hiu »

Curiosity pisze:...A o Ambasadorach coś cicho na forum. I to bardzo niedobrze.
A moze kampania na forum nie gwarantuje wzrostu wsparcia? Sa jakies statystyki co do tego? Poki co kampanii bylo malo (kilka) - ale moze ktos to monitorowal...

Inna sprawa, ze jest tak jak pisze ignus - to jest przedruk - a nie premiera.

Rozmowa na temat kosztow wydawnictwa jest zenujaca. Dajcie juz spokoj.
wirusman
Posty: 1981
Rejestracja: 08 sty 2014, 19:18
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 88 times
Been thanked: 28 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: wirusman »

Trzewik na liveview uchylił rąbka tajemnicy, dlaczego nic nie słychać w mediach o kampanii na wspieram.to. A mianowicie o fochu ze strony niektórych serwisów.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2015, 09:51 przez wirusman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: garg »

wirusman pisze:Trzewik na liveview uchylił rąbka tajemnicy, dlaczego nic nie słychać w mediach o kampanii na wspieram.to. A mianowicie foch ze strony niektórych serwisów.
Oooo :shock: A coś więcej?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: TTR_1983 »

garg pisze:
wirusman pisze:Trzewik na liveview uchylił rąbka tajemnicy, dlaczego nic nie słychać w mediach o kampanii na wspieram.to. A mianowicie foch ze strony niektórych serwisów.
Oooo :shock: A coś więcej?
powiedział, że wysyłają niusy z Portalu, a serwisy ich nie publikują. Więc wysyłać już nie będą, a zrobią dużą reaktywację strony ŚGP. W zapowiedziach ma być najlepszym serwisem niusowym w Polsce.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: Gambit »

mulek18 pisze:
garg pisze:
wirusman pisze:Trzewik na liveview uchylił rąbka tajemnicy, dlaczego nic nie słychać w mediach o kampanii na wspieram.to. A mianowicie foch ze strony niektórych serwisów.
Oooo :shock: A coś więcej?
powiedział, że wysyłają niusy z Portalu, a serwisy ich nie publikują. Więc wysyłać już nie będą, a zrobią dużą reaktywację strony ŚGP. W zapowiedziach ma być najlepszym serwisem niusowym w Polsce.
Kiedy jakiś czas temu rozmawiałem z Portalem o newsach i ogólnie tego typu sprawach (z ramienia pierwszego serwisu dla którego pisałem), to nie było mowy o tym, że będą wysyłać newsy. Info było proste. Portal wrzuca na swoją stronę aktualności, a serwis powinien na tę stronę wchodzić i monitorować, czy jest coś nowego. A potem to zamieszczać.
projekt8
Posty: 90
Rejestracja: 17 wrz 2013, 09:33

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: projekt8 »

wirusman pisze:Trzewik na liveview uchylił rąbka tajemnicy, dlaczego nic nie słychać w mediach o kampanii na wspieram.to. A mianowicie o fochu ze strony niektórych serwisów.
No tak, bo to faktycznie serwisy planszówkowe słyną z obrażania się, a Ignacy Trzewiczek nigdy na nikogo nie strzelił focha. Śmieszne. Więc może nie tyle uchylił rąbka tajemnicy co wymyśla wymówki.

Wydaje mi się, że Portal mając przeświadczenie o swojej potędze po prostu zaniedbał sprawę. Ale to faktycznie ciekawe, że żaden portal nie jest patronem medialnym akcji.
Games Fanatic wrzucił jedną notkę na początku czerwca. Dziś Board Times (może na zasadzie "uderz w stół...") również lakonicznie. Natomiast zaprzyjaźniony (przez osobę Tycjana) serwis ZnadPlanszy nie publikuje żadnych informacji na ten temat - nawet na blogu dedykowanym serwisowi Wspieram.to!

W tej chwili bardziej skłaniam się do tego, że Portalowi po prostu średnio zależy na wydaniu tego dodatku ze względu na niepowalającą sprzedaż podstawki, stąd mała aktywność. Jeżeli po PORTALconie przybył raptem 1% czy 2%, to chyba naprawdę nie kładą szczególnego nacisku na promocję Amabasadorów. Obawiam się tylko, czy nie zrobi się z tego reguła w przypadku innych DUŻYCH tytułów wydawanych na zewnętrznych licencjach - podstawka dobrze promowana, a dodatki trochę po macoszemu.
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: pezetto »

MisterC pisze:+1

Jak mi przyszło popatrzeć z bliska co wyprawia Tycjan, kiedy robi patronat medialny, to szczena na ziemi, a okulary na buty.
Tylko to było w sytuacji, kiedy Planszóweczka _poprosiła_ o patronat ZnadPlanszy.
Możesz rozwinąć wątek? Chętnie byśmy se tu pojątrzyli :mrgreen:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: pan_satyros »

Masz rację, Tycjan jak się za coś złapie to nie można mu odmówić zaangażowania ;)

Co do ambasadorów, niezaprzeczalnie jest o nich za cicho. Trudno by akcja szła do przodu, gdy info i prośby puszczane są kanałami odwiedzanymi niemal tylko przez fanów Portalu, którzy już decyzję dawno podjęli.
Awatar użytkownika
pezetto
Posty: 298
Rejestracja: 11 kwie 2014, 09:24
Lokalizacja: Kraina Szczęśliwości
Been thanked: 1 time

Re: Among the Stars (Pośród gwiazd)

Post autor: pezetto »

MisterC pisze:Tu nie ma co jątrzyć, wywiad, przyjazd na Hall of Games, odwalanie roboty zamiast sobie pograć, no i efekty końcowe, które każdy na ZnadPlanszy widział. Jak dla mnie, to wielu redaktorów branżowych mogłoby brać przykład.
Dlatego trudno mi uwierzyć, że foch, czy też olewczy stosunek jest ze strony "mediów", a nie Portalu. Nie twierdzę, że nagły zwrot jest niemożliwy, ale kto nie wyciąga wniosków z przeszłości i nie rzutuje ich na niejasną teraźniejszość, niech pierwszy rzuci kostką.
Poprzedni post napisałeś dość niejednoznacznie, więc równie dobrze można było w powietrzu wietrzyć sensacje, jakoby nasz kolega Tycjan zachował się niestosownie i nieprofesjonalnie. Jak śledzę jego działania, tak nie potrafiłbym sobie takiej sytuacji wyobrazić :wink:

Trzewik jaki jest każdy wie, niemniej ja go kupuję z całym inwentarzem wad i zalet. Przychylam się jednak do głosów, które krytykują akcję wydawania Ambasadorów, gdyż w mojej opinii można było ją od początku poprowadzić lepiej. Twarde stanowisko Ignacego, że "wszystko jest lala", jest trochę niezrozumiałe. Brak grafik w wersji PL, instrukcja testowo-poglądowa, itp. Nie wszystkie media muszą chcieć podpisywać się pod było nie było chałą.
ODPOWIEDZ