Zakazane Gwiazdy / Forbidden Stars (Samuel Bailey, James Kniffen, Corey Konieczka)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Forbidden Stars

Post autor: balif »

Tylko bastionami nie zaatakujesz a bez tego nie zdobędziesz celów. Budowanie bastionów i obsadzenie ich armią wymaga też sporo czasu (rozkazów).
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: AkitaInu »

balif pisze:Tylko bastionami nie zaatakujesz a bez tego nie zdobędziesz celów. Budowanie bastionów i obsadzenie ich armią wymaga też sporo czasu (rozkazów).
Racja, ale wtedy dużo ciężej się wdziera do marinsów :) Plus ich wielka ilość tarcz na kartach - denerwujące :D
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

balif pisze:
Curiosity pisze: (3 kości każda fregata - jakieś pytania? :) ).
A pamiętaliście o zasadzie maks 8 kości ;)
Tak, pamiętaliśmy.
balif pisze:Graliście na startowej planszy? Ja też mam odczucie po 2 grach że ultramarines jest najciężej wygrać a na pewno na startowym rozkładzie. Moim zdaniem ffg poszło na łatwiznę że nie stworzyli trzech układów planszy dla 2,3 i 4 graczy.

Edit:
Obie gry 4 osobowe.
Dokładnie, graliśmy na zalecanym rozkładzie (nawet każdy kafelek ułożyłem pod identycznym kątem co w LtP) :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: kwiatosz »

Moim zdaniem praktycznie darmowy upgrade jednostek Marinesów robi robotę, w naszej partii opanował prawie połowę planszy dzięki temu. Co prawda ja mu nieco pola ustąpiłem, bo wykorzystałem zdolność chaosu do skakania po światach i przeniosłem się z produkcją bliżej celów, ale i tak - z czasem robi się poważnie silny niewielkim kosztem. Przy okazji - nam wyszło że upgrade jednostek można robić bez wymaganego poziomu technologii, do jakich wniosków doszliście Wy?
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: AkitaInu »

Też uważam że to strasznie mocny skill.

I według mnie można robić bez comman level odpowiedniego poziomu. Command sie liczy tylko przy deploy :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8801
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2707 times
Been thanked: 2394 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Curiosity »

kwiatosz pisze:Przy okazji - nam wyszło że upgrade jednostek można robić bez wymaganego poziomu technologii, do jakich wniosków doszliście Wy?
Graliśmy tak samo.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: hadrian »

AkitaInu pisze:Też uważam że to strasznie mocny skill.

I według mnie można robić bez comman level odpowiedniego poziomu. Command sie liczy tylko przy deploy :)
Żeby było dokładnie - command level liczy się wszędzie tam gdzie mowa jest o "purchase" (np. rozkaz deploy, zdolność Ork Spores lub upgrade rozkazu Dread Ritual)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: sirafin »

Wszystko się zgadza. To "ulepszenie" z punktu widzenia mechaniki jest zastąpieniem jakiejś jednostki inną darmową jednostką. A przy darmowych jednostkach koszt i poziom dowodzenia nie ma znaczenia.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: Ash »

hadrian pisze:
AkitaInu pisze:Też uważam że to strasznie mocny skill.

I według mnie można robić bez comman level odpowiedniego poziomu. Command sie liczy tylko przy deploy :)
Żeby było dokładnie - command level liczy się wszędzie tam gdzie mowa jest o "purchase" (np. rozkaz deploy, zdolność Ork Spores lub upgrade rozkazu Dread Ritual)
Dokładnie.

wymagania:

Purchase->command level
Deploy -> factory
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

Na 3 szybciej idzie, orkowie wymiataja przez szybkie zdobywanie terytoriow dzieki ork rocks i zamiana kolejnosci budowa budynkow - jednostek.

Niestety zasada, gdzie 2 sie bije tam 3 korzysta czesto znajduje zastosowanie.
Awatar użytkownika
balif
Posty: 514
Rejestracja: 04 wrz 2010, 21:20
Lokalizacja: Warszawa, Płock

Re: Forbidden Stars

Post autor: balif »

Po 2 grach orkami stwierdzam że są bardzo mocni. Dobre upgrade rozkazów a w szczególności wspomniany wcześniej ork rocks na 0 CL pozwala na szybka ekspansję, w midd i late gamę orki nie spowalniają dzięki Werk Fasta (najpierw budynek potem jednostki). Jednostki mają świetne. Dużo kości i wysokie hp kosztem najczęściej 1 punktu morale. Eventy w ich kartach też są przydatne szczególnie przeniesienie jednostki potrafi dać łatwy punkt zwycięstwa.
Kontrą na nich może być float Eldarów.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

balif pisze:Kontrą na nich może być float Eldarów.
tez tak mysle. Dlatego trzeba jak najszybciej przestac grac na standardowej mapie z standardowymi rasami;)
kirin99
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2014, 12:36
Has thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: kirin99 »

Jestem dopiero po kilku grach, ale zawsze sami rozstawiamy plansze. Odniosłem jednak wrażenie, w grze na 3 graczy, że gracz dokładający ostatni system często "oddaje go za darmo"
Chodzi mi o to, że często jest to miejsce gdzie jest oddzielony od reszty sił -brak "mostu", często między dwoma silnymi systemami przeciwników, nie mówiąc o tym jak zostawi się objectivy na ostatni kafel.
Ów gracz gdy dokłada drugi kafel, to są 4 miejsca wolne i kształt sektora jeszcze się ustala, ale nim położy trzeci, to ma już tylko jedną możliwość i moim zdaniem strasznie na tym traci.
U nas taki gracz zawsze jest do tyłu z rozwojem i nawet jak się trochę odbije, to dotąd jeszcze nie wygrał samej gry.

A jakie są Wasze opinie i spostrzeżenia?
Awatar użytkownika
Macok
Posty: 171
Rejestracja: 18 gru 2011, 22:58
Lokalizacja: NeoGliwice 3
Has thanked: 10 times
Been thanked: 8 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Macok »

kirin99 pisze:Jestem dopiero po kilku grach, ale zawsze sami rozstawiamy plansze. Odniosłem jednak wrażenie, w grze na 3 graczy, że gracz dokładający ostatni system często "oddaje go za darmo"
Chodzi mi o to, że często jest to miejsce gdzie jest oddzielony od reszty sił -brak "mostu", często między dwoma silnymi systemami przeciwników, nie mówiąc o tym jak zostawi się objectivy na ostatni kafel.
Ów gracz gdy dokłada drugi kafel, to są 4 miejsca wolne i kształt sektora jeszcze się ustala, ale nim położy trzeci, to ma już tylko jedną możliwość i moim zdaniem strasznie na tym traci.
U nas taki gracz zawsze jest do tyłu z rozwojem i nawet jak się trochę odbije, to dotąd jeszcze nie wygrał samej gry.

A jakie są Wasze opinie i spostrzeżenia?
A zasady budowania nie mowia o tym ze kafle objectivow MUSZA byc kladzione, wiec na 3 kafel na pewno juz zadnego nie zostanie bo beda na 2 pierwszych?
Spoiler:
Owned
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: AkitaInu »

Dokładnie, wiec nie jest tak interesujacy dla wroga :)

_____________________________
Wysłane z telefonu, przepraszam za błędy ;)
kirin99
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2014, 12:36
Has thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: kirin99 »

Tak, zgadza się. Choć z tego co pamiętam, są systemy gdzie jest tylko jedno miejsce na objective.No i nie zmienia to faktu, że bardzo łatwo mieć jeden system odcięty od reszty.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: sirafin »

kirin99 pisze:Choć z tego co pamiętam, są systemy gdzie jest tylko jedno miejsce na objective.
Nie ma takich systemów, w każdym są dwa miejsca.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
kirin99
Posty: 20
Rejestracja: 05 sty 2014, 12:36
Has thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: kirin99 »

Nie mam gry przed sobą, ale byłem przekonany że jednak są. Moje niedopatrzenie... następnym razem przejrze wszystkie
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: hadrian »

W grze na 4 osoby gracze wykładają łącznie 24 objective'y więc bez patrzenia można stwierdzić, że każdy system musi mieć przynajmniej 2 miejsca ;)
Large Hadrian Collider
Teokrata
Posty: 130
Rejestracja: 21 lip 2014, 18:52
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Forbidden Stars

Post autor: Teokrata »

rozegrałem kilka gier i Chaos wydaje mi sie najmocniejsza frakcja - przemiszczanie kultystow w dominacji, darmowi kultysci z kart i przede wszystkim dread ritual pozwalajacy szybko przywolywac hellbruty i capital shipy nawet bez fabryk daje ogromne mozliwosci i jest to o wiele grozniejsze niz ulepszenia smerfow. space marines potrafi byc pancerny i robi sie straszny jak ma spam land raiderow z kartami do nich, ale brakuje mu mobilnosci przy pozostalych frakcjach. ork i eldar tez maja swoje atuty ale maja tez swoje slabosci. orka mozna skutecznie blokowac flota (skaly przechodza tylko przez pusty void) i boli go odrzucanie kart z combatu (co ma marines za 2C/4M), natomiast eldar pomimo super floty ma dosc ubogie wojska naziemne a eldarska flota pomimo super kostek ma male morale, wiec mozna z nia wygrywac na defense/morale.
Awatar użytkownika
trabiniu
Posty: 232
Rejestracja: 18 gru 2013, 15:39
Been thanked: 1 time

Re: Forbidden Stars

Post autor: trabiniu »

Panie i Panowie,

a gdyby tak można jednym zdaniem to warto się w ten tytuł pchać? polecacie ?
osobiście uwielbiam gry z jadem, walką i figurkami a jednocześnie mam jednak obawę że to za wielgachna gra ;)
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: AkitaInu »

Warto, bardzo warto :P

Swoją drogą, ostatnio udało mi się orkami w 4 rundzie zdobyć 2 objectives na raz i wygrać gre (bo był to 3 i 4 objective). Ork Boyz rules ;)
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Rocy7 »

trabiniu pisze:Panie i Panowie,

a gdyby tak można jednym zdaniem to warto się w ten tytuł pchać? polecacie ?
osobiście uwielbiam gry z jadem, walką i figurkami a jednocześnie mam jednak obawę że to za wielgachna gra ;)
W ile osob chcesz grac? I ile masz czasu na gre?
Awatar użytkownika
Valarus
Posty: 1270
Rejestracja: 27 lut 2013, 23:12
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 14 times
Been thanked: 20 times

Re: Forbidden Stars

Post autor: Valarus »

Rocy7 pisze:[
W ile osob chcesz grac? I ile masz czasu na gre?
Celne pytania - jeżeli masz 3-4 osoby i nie straszne Wam granie od 3 do 5 godzin, warto.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Forbidden Stars

Post autor: kwiatosz »

trabiniu pisze:Panie i Panowie,

a gdyby tak można jednym zdaniem to warto się w ten tytuł pchać? polecacie ?
osobiście uwielbiam gry z jadem, walką i figurkami a jednocześnie mam jednak obawę że to za wielgachna gra ;)
Po Twoich ocenach na BGG wnoszę, że FS Ci się spodoba :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
ODPOWIEDZ