Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
sasquach
Posty: 1849
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: sasquach »

NeXuS AlphA pisze: 02 paź 2022, 12:46 Pytam bo sam mam wydanie Albi i dokupiłem jakiś czas temu FoT i FI ale jeszcze dodatków nie dołączyłem...

Edycja: w sensie czy nie jest tak, że np. jest jakaś rozpiska różnic, która można po prostu zaadaptowac? Bo na szybko na obrazku to zauważyłem tylko różnice na jednym arkuszu frakcyjnym w postaci 1PZ więcej przy ewakuacji.
Nie jestem pewien na 100% ale karty leaderów mają chyba tylko zmienione grafiki.
Za to planszetki frakcji są na pewno zmienione pod względem wartości i ikon dla większego balansu. Na bgg pewnie znajdziesz dokładną rozpiskę różnic.
NeXuS AlphA
Posty: 224
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 79 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: NeXuS AlphA »

Przyznam, że temat badałem przed zrobieniem zakupu dodatków. Już trochę wody upłynęło od tego czasu, więc dokładnie nie pamietam, ale trochę dzisiejszy post wzbudził niepokój :wink:
Jednakże finalnie nie czułem, że Update Pack jest jakoś wielce niezbędny. Głowy nie dam ale chyba też, FoT zawiera chyba naklejki na elementy z podstawki (nie wiem czy każdewydaniee itd.).
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 460
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 244 times
Been thanked: 377 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: SetkiofRaptors »

sasquach pisze: 02 paź 2022, 14:34
NeXuS AlphA pisze: 02 paź 2022, 12:46 Pytam bo sam mam wydanie Albi i dokupiłem jakiś czas temu FoT i FI ale jeszcze dodatków nie dołączyłem...

Edycja: w sensie czy nie jest tak, że np. jest jakaś rozpiska różnic, która można po prostu zaadaptowac? Bo na szybko na obrazku to zauważyłem tylko różnice na jednym arkuszu frakcyjnym w postaci 1PZ więcej przy ewakuacji.
Nie jestem pewien na 100% ale karty leaderów mają chyba tylko zmienione grafiki.
Za to planszetki frakcji są na pewno zmienione pod względem wartości i ikon dla większego balansu. Na bgg pewnie znajdziesz dokładną rozpiskę różnic.
A ja jestem 100% pewny, że umiejętności lider (przynajmniej cześć) się zmienia. Wiem bo grałem na Tabletopi i tam jest z tym upgradem i opisy umiejętności mi się nie pokrywały z Polską instrukcją.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1048
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 617 times
Been thanked: 760 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Abizaas »

Poinformuję, że w obecnej kampanii Voidfalla dostępne są wszystkie dodatki do Anachrony a na forum mamy zbiórkę, więc można się dopisać.

Szczegóły samej kampanii poniżej:
https://gamefound.com/projects/mindclas ... ducts-3186

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
jamek
Posty: 133
Rejestracja: 08 sie 2019, 20:42
Has thanked: 43 times
Been thanked: 17 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: jamek »

Ktoś grał może z i bez figurek skafandrów i może się podzielić odczuciami? Zastanawiam się czy warto dokupić.
buhaj
Posty: 1048
Rejestracja: 27 wrz 2016, 08:01
Lokalizacja: chrzanów
Has thanked: 869 times
Been thanked: 516 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: buhaj »

jamek pisze: 02 paź 2022, 18:16 Ktoś grał może z i bez figurek skafandrów i może się podzielić odczuciami? Zastanawiam się czy warto dokupić.
Grałem z i bez. Figurki nie są niezbędne. Znam opinie, że wręcz zaciemniają pole gry (zasłaniają). Jednakże dla mnie walor estetyczny jest porażający i przez to przyjemność z gry dużo większa. Różnice są takie, że bez figurek kładziesz żeton robotnika na większym żetonie symbolizującym egzoszkielet, a w wersji z plastikiem umieszczasz żeton robotnika w figurce.
Cantona
Posty: 43
Rejestracja: 23 lip 2018, 11:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Cantona »

Mam pytanie odnoście kostek tytanu, uranu, złota i neutronium - czasami na zdjęciach gry w internecie Widze sześcienne kolorowe prześwitujące kostki, a czasami kartonowe żetony z symbolami tytanu, uranu złota i neutronium. Czy ktos mnie zapewni ktora wersja Anachrony posiada kostki a ktora kartonowe żetony jako zasoby minerałów?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3364
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: seki »

Cantona pisze: 04 sty 2023, 02:32 Mam pytanie odnoście kostek tytanu, uranu, złota i neutronium - czasami na zdjęciach gry w internecie Widze sześcienne kolorowe prześwitujące kostki, a czasami kartonowe żetony z symbolami tytanu, uranu złota i neutronium. Czy ktos mnie zapewni ktora wersja Anachrony posiada kostki a ktora kartonowe żetony jako zasoby minerałów?
Nie wiem jak inne wersje niestety ale polska wersja od Albi zawiera obie wersje żetonów. Sam decydujesz którymi chcesz grać.
sasquach
Posty: 1849
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: sasquach »

Druki sprzed Essential Edition miały zarówno surowce w obu wersjach. Podobno po to, żeby osoby z zaburzeniami wzroku mogły użyć wersji tekturowych jeśli plastikowe sprawiały by problem. W obecnie drukowanych jest już tylko plastik.
Cantona
Posty: 43
Rejestracja: 23 lip 2018, 11:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Cantona »

Czyli wszystkie wersje podstawki Anachrony maja kolorowe kosteczki?:)
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 427
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 197 times
Been thanked: 562 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: qreqorek »

Cantona pisze: 05 sty 2023, 04:09 Czyli wszystkie wersje podstawki Anachrony maja kolorowe kosteczki?:)
To w teorii fajnie wygląda, ale na Gamefound jest grafika, a nie zdjęcie tych kosteczek. W praktyce kolory bardzo się różnią i dwa z nich się mocno zlewają, przy słabym świetle idzie je pomylić. Nie od parady za 25$ jest addon Metal Resource Cube Pack. Ja używam tych kartonowych żetonów, są o wiele praktyczniejsze i wręcz ładniejsze od kosteczek.
filip91
Posty: 76
Rejestracja: 18 sty 2022, 19:42
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: filip91 »

Wpadłem na ten tytuł kilka dni temu. Mocno się nakręciłem, miałbym fajną grę z ekipą i na solo. A teraz czytam, że nowa edycja to jakaś pocięta edycja i musiałbym bawić się w dodatki. No i dupcia :) szkoda
sasquach
Posty: 1849
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: sasquach »

qreqorek pisze: 05 sty 2023, 09:07 To w teorii fajnie wygląda, ale na Gamefound jest grafika, a nie zdjęcie tych kosteczek. W praktyce kolory bardzo się różnią i dwa z nich się mocno zlewają, przy słabym świetle idzie je pomylić. Nie od parady za 25$ jest addon Metal Resource Cube Pack. Ja używam tych kartonowych żetonów, są o wiele praktyczniejsze i wręcz ładniejsze od kosteczek.
Grałem wielokrotnie i nikt nie maił z rozróżnieniem problemu. Żeby nie było, że podważam co napisałeś. Po prostu chciałem dodać, że nie jest to powszechny problem.
Dhel
Posty: 710
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 480 times
Been thanked: 401 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Dhel »

filip91 pisze: 05 sty 2023, 15:31 Wpadłem na ten tytuł kilka dni temu. Mocno się nakręciłem, miałbym fajną grę z ekipą i na solo. A teraz czytam, że nowa edycja to jakaś pocięta edycja i musiałbym bawić się w dodatki. No i dupcia :) szkoda
Nie do końca.

Anachrony dalej jest bardzo dobrym tytułem, więc wystarczy podstawka by się dobrze bawić (ale bez solo).
Natomiast jeśli jest to od razu warto kupić z Fractures of Time, który dodaje bardzo dużo dobrego + granie solo czy to w nowego czy starego bota
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1048
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 617 times
Been thanked: 760 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Abizaas »

Nie zmienia to faktu, że sposób wydania tej gry bardzo mocno do niej zniechęca. Ja nie zamierzam wspierać gier które na starcie są pocięte na dziesiątki dodatków i minidodatków, nie mam na to czasu ani cierpliwości. Nie chcę też wspierać wydawców którzy wydają gry właśnie w taki sposób.

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
radoslaw.cielisty
Posty: 13
Rejestracja: 23 gru 2022, 17:34
Has thanked: 3 times
Been thanked: 4 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: radoslaw.cielisty »

Abizaas pisze: 05 sty 2023, 18:13 Nie zmienia to faktu, że sposób wydania tej gry bardzo mocno do niej zniechęca. Ja nie zamierzam wspierać gier które na starcie są pocięte na dziesiątki dodatków i minidodatków, nie mam na to czasu ani cierpliwości. Nie chcę też wspierać wydawców którzy wydają gry właśnie w taki sposób.
czyli nie grasz w gry planszowe w ogole? ;)
Awatar użytkownika
Abizaas
Posty: 1048
Rejestracja: 13 wrz 2020, 14:03
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 617 times
Been thanked: 760 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Abizaas »

radoslaw.cielisty pisze: 05 sty 2023, 19:07
Abizaas pisze: 05 sty 2023, 18:13 Nie zmienia to faktu, że sposób wydania tej gry bardzo mocno do niej zniechęca. Ja nie zamierzam wspierać gier które na starcie są pocięte na dziesiątki dodatków i minidodatków, nie mam na to czasu ani cierpliwości. Nie chcę też wspierać wydawców którzy wydają gry właśnie w taki sposób.
czyli nie grasz w gry planszowe w ogole? ;)
Zakładam że kolega gra głównie w ameritrash skoro myśli że taki sposób wydawania gier to standard?

Kolekcja


ninety-percent of everything is crud
Awatar użytkownika
Leinadus
Posty: 1010
Rejestracja: 01 wrz 2018, 19:57
Has thanked: 8 times
Been thanked: 85 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Leinadus »

Abizaas pisze: 05 sty 2023, 18:13 Nie zmienia to faktu, że sposób wydania tej gry bardzo mocno do niej zniechęca. Ja nie zamierzam wspierać gier które na starcie są pocięte na dziesiątki dodatków i minidodatków, nie mam na to czasu ani cierpliwości. Nie chcę też wspierać wydawców którzy wydają gry właśnie w taki sposób.
Powód takiego wydawania gier jest dość oczywisty: nie każdego stać na zakup wszystkiego na raz, więc lepiej wydać okrojoną grę, ale w pełni grywalną i dającą kupę grywalności, żeby trafić do większej ilości graczy.
Awatar użytkownika
SetkiofRaptors
Posty: 460
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 244 times
Been thanked: 377 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: SetkiofRaptors »

Ja też preferuje taki sposób wydawania gier. Nie każdy jest tak... ufny powiedzmy, żeby ładować 600 czy 1000 zł w cos co nie wie czy mu się spodoba, albo czy nawet rozegra te wszystkie dodatki. Podstawka ma być kompletna działającą grą sama w sobie a reszta jak wolą.

Inna rzeczy że przy Anachrony była okazja kupić Big Boxa wiec wszyscy powinni być zadowoleni i nie wiem skad niezadowolenie. Nawet chodzą oferty z drugiej ręki, widywałem.
Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.
sasquach
Posty: 1849
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: sasquach »

filip91 pisze: 05 sty 2023, 15:31 Wpadłem na ten tytuł kilka dni temu. Mocno się nakręciłem, miałbym fajną grę z ekipą i na solo. A teraz czytam, że nowa edycja to jakaś pocięta edycja i musiałbym bawić się w dodatki. No i dupcia :) szkoda
Jeśli do szczęścia brakuje Ci tylko solo to wydawca udostępnił pliki pnp: https://mindclashgames.com/chronobot/ więc wystarczy Ci sama podstawka.
Cantona
Posty: 43
Rejestracja: 23 lip 2018, 11:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Cantona »

qreqorek pisze: 05 sty 2023, 09:07
Cantona pisze: 05 sty 2023, 04:09 Czyli wszystkie wersje podstawki Anachrony maja kolorowe kosteczki?:)
To w teorii fajnie wygląda, ale na Gamefound jest grafika, a nie zdjęcie tych kosteczek. W praktyce kolory bardzo się różnią i dwa z nich się mocno zlewają, przy słabym świetle idzie je pomylić. Nie od parady za 25$ jest addon Metal Resource Cube Pack. Ja używam tych kartonowych żetonów, są o wiele praktyczniejsze i wręcz ładniejsze od kosteczek.

Rozumiem sugestie. Chciałbym jednak miec kostki, a wciaz nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie - czy niezależnie od wersji ktora kupię ang/pl+cz/ KS beda tam kostki i żetony czy w niektorych wersjach brakuje jednej z opcji surowców?
Thx from The mountain:)
Awatar użytkownika
qreqorek
Posty: 427
Rejestracja: 26 maja 2015, 22:42
Has thanked: 197 times
Been thanked: 562 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: qreqorek »

Cantona pisze: 05 sty 2023, 21:20
Rozumiem sugestie. Chciałbym jednak miec kostki, a wciaz nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie - czy niezależnie od wersji ktora kupię ang/pl+cz/ KS beda tam kostki i żetony czy w niektorych wersjach brakuje jednej z opcji surowców?
Thx from The mountain:)
Obawiam się, że nikt oprócz wydawcy (choć wyobrażam sobie że on też może tego nie wiedzieć, bo są wersje językowe) na to pytanie Ci nie odpowie. Każdy z nas ma jakąś swoją wersję, Pierwszą KS, Retail, PL, Big Box itd. Jak mam swoją wersję, to wiem co w niej jest, co w innych to nie mam pojęcia.
sasquach
Posty: 1849
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: sasquach »

Cantona pisze: 05 sty 2023, 21:20 wciaz nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie - czy niezależnie od wersji ktora kupię ang/pl+cz/ KS beda tam kostki i żetony czy w niektorych wersjach brakuje jednej z opcji surowców?
przecież wczoraj Ci odpisałem: viewtopic.php?p=1530650#p1530650
Cantona
Posty: 43
Rejestracja: 23 lip 2018, 11:42
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: Cantona »

sasquach pisze: 05 sty 2023, 21:50
Cantona pisze: 05 sty 2023, 21:20 wciaz nie otrzymałem odpowiedzi na moje pytanie - czy niezależnie od wersji ktora kupię ang/pl+cz/ KS beda tam kostki i żetony czy w niektorych wersjach brakuje jednej z opcji surowców?
przecież wczoraj Ci odpisałem: viewtopic.php?p=1530650#p1530650
Dziękuję!

Zamierzam kupić podstawkę, może z dodatkiem jakimś (classic albo fructures). Jakich ubytków moge sie spodziewac w EE w porownaniu do wersji z KS?
Oprócz oczywiscie braku Doomsday ktory jest w osobnym dodatku.
sasquach
Posty: 1849
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 941 times
Been thanked: 588 times

Re: Anachrony (R. Amann, V. Peter, D. Turczi)

Post autor: sasquach »

Cantona pisze: 06 sty 2023, 08:20 Zamierzam kupić podstawkę, może z dodatkiem jakimś (classic albo fructures). Jakich ubytków moge sie spodziewac w EE w porownaniu do wersji z KS?
Oprócz oczywiscie braku Doomsday ktory jest w osobnym dodatku.
W retailu masz:

classic - wszystkie moduły które było w pierwszym KSie, łącznie ze wspomniamym doomsday
fructures - duży dodatek z drugiego KSa
future imperfect - moduły z drugiego KSa
exosuit miniature set - sam figurki, niby zbędne ale ładnie to wygląda :)

u wydawcy dodatkowo:
plastikowe żetony
metalowe surowce
infinity box
promki

jak to kupisz to do pełnego ks będzie ci brakowało:
obwoluty - pierwszy KS
art & story book - oba KS

plus chyba są promki z innych źródeł których nie ma w promo packu, ale nie chce mi się sprawdzać ;)
ODPOWIEDZ