(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: melee »

samur, wróciłeś na stałe do nas? :)
Awatar użytkownika
samur
Posty: 770
Rejestracja: 06 maja 2008, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: samur »

melee pisze:samur, wróciłeś na stałe do nas? :)
No wróciłem :) Nawet okazało się, że mieszkam blisko Geko :D Będę się starał wpadać w poniedziałki i piątki ;)
-->
To, co mam: http://tinyurl.com/5pg3nu
Moj blog okolo-growy: http://blog.samur.pl
<--
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Dzięki wszystim za partyjkę Amyitis :)
Mi się ta gra zdecydowanie podoba (a mówię to mimo fatalnego w niej występu :lol: ) Nie rozumiem, czemu wyrazy zadowolenia na jej temat są tak "letnie". Przenikające się płaszczyzny rywalizacji, za krótka kołdra, konieczność czujności taktycznej i - jak dla mnie - spora dawka klimatu (a nie czuję go często)
Dodatek mym zdaniem wprowadza nową płaszczyznę rywalizacji (co oczywiście jest fajne). Faktycznie zwiększa nieco losowość (a dokładniej nieprzywidywalność), ale biorąc pod uwagę taktyczny charakter gry w ogóle nie wydaje mi sę to wielkim problemem. W sumie jednak nie zmienia chyba gry na tyle, by jakoś mocno o nim dyskutować...
Cóż, ja kontynuuję passę straszliwie słabych wyników - tym razem chciałem być sprytny i grać na bankiera. Skończyłem około 12-15 punktów za przedostatnim graczem... :oops: Niestety, bankierowałem to za mało agresywnie - a tak w ogóle, to chyba ta taktyka może bardzo mocno zadziałać tylko przy korzystnym splocie okoliczności (biorę poprawkę na swe błędy). No i oczywiście za mało stawiałem pałacu prywatnego pałacu. Ale rekordem jest to, że nie zbudowałem ani jednego kawałka ogródka :lol: Jakoś mi ciągle ruchów brakowało i byłem spóźniony (w sensie pozycji, nie czasu wykonywania ruchów). Ale za to sama partia była naprawdę sympatyczna (choć trzeba się przyzwyczaić, że dyskutujący Zephyr staje się dosadnie bezpośredni :wink: ).

Jakby co, to teraz wyjeżdżam i nie będzie mnie do końca września... Do zobaczenia
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

mam trochę za ostrą reakcję na wypowiedzi które mi się nie kompilują logicznie

zgadzam się że dodatek nie psuje aż tak strasznie, ale co do zasady wprowadza chaos z pierwszym graczem, zabiera ostatniemu procesje która wyrównywała mu słabszą pozycję i generalnie utrudnia kontrolę

argument że "wszystko mogę przecież przewidzieć" (o wyborach innych graczy, kiedy sam nie jestem pewien co mi się opłaca) i "to było oczywiste" (przy ruchu w którym sam rozważałem 3 opcje i w ostatnim momencie zdecydowałem się na jedną z nich) mogę albo przemilczeć albo skomentować dosadnie [no chyba że się jest wyrocznią wtedy faktycznie powyższe nie stanowią problemu]
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
foxxiak
Posty: 83
Rejestracja: 28 kwie 2010, 11:37
Lokalizacja: Pruszków, Łódź

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: foxxiak »

hej wszystkim, jako że byłem wczoraj pierwszy raz w Monsoonie dzięki za miłe przygarnięcie :) gierka na "C" z kupowaniem hoteli :) bardzo przyjemna, myślę że po kilku partiach mógłbym rozgryźć jaką strategię przyjąć żeby wygrać. Mam nadzieję że następnym razem znajdę chętnego ma mój nowy nabytek Fires of Midway, bo po powrocie zrobiłem pierwszą partię solo, sromotnie przegrywając z Japończykami na Morzu Koralowym :D
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Gra w którą graliśmy(z hotelami) to Acquire. ;)
Awatar użytkownika
foxxiak
Posty: 83
Rejestracja: 28 kwie 2010, 11:37
Lokalizacja: Pruszków, Łódź

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: foxxiak »

heh, nic dziwnego że nie mogłem sobie przypomnieć nazwy ;)
askaris87
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2010, 18:06

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: askaris87 »

Witam
Jestem nowy na forum i mam takie pytanie, nie ma ktoś ochoty pograć w ten piątek w Talizman Magia i Miecz? :) Grałem w nią ostatnio pare razy i jest całkiem spoko-chyba zdecyduję się dokupić też jakieś dodatki :) Nie wiem czy ktoś przystanie na moją propozycję bo ja jestem całkiem świeży a w dodatku większość gier chyba w które gracie to takie dla prawdziwych wyjadaczy? :wink: Jak ktoś chętny to niech da jakieś szczegóły (na forum, na priv albo na gg-> 6041830 ) gdzie się spotykacie i o której. :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: garg »

askaris87 pisze:Witam
Jestem nowy na forum i mam takie pytanie, nie ma ktoś ochoty pograć w ten piątek w Talizman Magia i Miecz? :) Grałem w nią ostatnio pare razy i jest całkiem spoko-chyba zdecyduję się dokupić też jakieś dodatki :) Nie wiem czy ktoś przystanie na moją propozycję bo ja jestem całkiem świeży a w dodatku większość gier chyba w które gracie to takie dla prawdziwych wyjadaczy? :wink: Jak ktoś chętny to niech da jakieś szczegóły (na forum, na priv albo na gg-> 6041830 ) gdzie się spotykacie i o której. :)
Napisz lepiej na TYM forum :) Tutaj umawiam się na poniedziałki :D
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
askaris87
Posty: 4
Rejestracja: 14 wrz 2010, 18:06

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: askaris87 »

W poniedziałki pracuje do 14 więc dopierdo od 15 mam czas->ale jeśli to nie problem to w chętnie bym zagram w MiM :) Tylko pytanie czy ktoś ma ochotę? :D
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

My zbieramy się około 17.Grywamy przeważnie w tzw.eurogry,ale kto wie,może znajdą się chętni...
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

hmm nawet bym kiedyś zagrał, pewnie głównie po to żeby móc po nim jeździć bez wątpliwości "a może to jednak dobra gra" bo z tego co słyszałem nie bardzo, ale nie grałem

tylko konkurencja zwykle za duża, bo lubię mózgożery...

chociaż tak nielubiany przez eurograczy Arkham był nawet ok, dopóki się nastawi na coś wymagającego mało myślenia i pozorne decyzje nie przeszkadzają (wiem że można znać grę i na coś liczyć bardziej świadomie, ale nie widzę sensu)

myślę że bardziej realny scenariusz to jednak zaproszenie do czegoś bardziej wymagającego
(spotkania są otwarte, a w pakiecie do większości gier jest tłumaczenie zasad, więc nie ma problemu z nowymi graczami
polecam piątki bo więcej ludzi i łatwiej na coś trafić, w poniedziałki jest ryzyko spóźnienia się i jeśli wszyscy już zaczęli grać to jest problem, na PW znacząco mniejszy)
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

zephyr pisze: argument że "wszystko mogę przecież przewidzieć" (o wyborach innych graczy, kiedy sam nie jestem pewien co mi się opłaca) i "to było oczywiste" (przy ruchu w którym sam rozważałem 3 opcje i w ostatnim momencie zdecydowałem się na jedną z nich) mogę albo przemilczeć albo skomentować dosadnie
Wiesz, w tamtej naszej konkretnej sytuacji chodziło mi raczej o "tego się obawiałem". Tak w ogóle, to na tym etapie gry martwiłem się, że silnik mojego wielmoży sapie, podczas gdy Twój oferuje Ci wiele opcji - i w zasadzie kazdy Twój ruch mógł wywołać taką mą reakcję, bardziej na zasadzie "mogłem przewidzieć, że teraz odjedziesz". Ludzie nie są robotami i czasem w ich wypowiedziach element emocjonalny jest ważniejszy od logicznego :wink: Inna rzecz, że kilka razy dobrze przewidziałem Twój ruch - znam Cię na tyle, by nawet z kilku równorzędnych opcji często wyczuć, co Twój charakter będzie skłonny faworyzować (wbrew pozorom też nie grasz wyłącznie pod kątem logiki - choć głównie).
Dzięki za pouczającą partię i dyskusję :)
Ostatnio zmieniony 15 wrz 2010, 16:05 przez Micelius, łącznie zmieniany 2 razy.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

o rany, i właśnie dlatego czasem fajnie sobie pojechać na Międzypionka czy Pionka, gdzie jest czysta radość grania, luzacka atmosfera, bez żadnej napinki i udowadniania sobie kto ma rację i czy powiedział w emocjach o jedno słowo czy nie :P taki wyjazd jest czasem bardzo odświeżającym przeżyciem po niektórych warszawskich bojach, czasem w ich trakcie aż zapomina się że gry mają służyć sympatycznej zabawie a nie nerwówce, która nieraz się pojawia :P

Gratislavia już w pierwszy weekend listopada - bardzo polecam 8)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Jacku,czy nie będzie tylko w piątki czy w poniedziałki również?
Mam nadzieję,na odpowiedź 1.. :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

staszek pisze:Jacku,czy nie będzie tylko w piątki czy w poniedziałki również?
Mam nadzieję,na odpowiedź 1.. :)
odpowiedź nr 2
[hint: jestem zagipsowany]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Na 95 % mnie jutro nie będzie-ale mając w pamięci piątkowe Agresorowanie,pewnie nawet gdybym przyszedł i tak nie udałoby mi się w nic zagrać...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: garg »

staszek pisze:Na 95 % mnie jutro nie będzie-ale mając w pamięci piątkowe Agresorowanie,pewnie nawet gdybym przyszedł i tak nie udałoby mi się w nic zagrać...
Cóż za pesymizm - czy chciałbyś o tym porozmawiać? :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

to nie pesymizm-realizm raczej.No chociaż fakt,trochę rozgoryczenia ze mnie wyłazi.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Geko »

staszek pisze:to nie pesymizm-realizm raczej.No chociaż fakt,trochę rozgoryczenia ze mnie wyłazi.
Pesymizm. Ja też miałem dwa tygodnie temu ciężkie spotkanie na PW, ale jednak przeczekałem i zagrałem w Notre Dame, a potem dwa razy w Mr. Jacka. Tak czy siak, potwierdza się generalnie, że w piątek lepiej być na coś umówionym, niż przychodzić na żywioł.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

problem w tym,że byłem umówiony choć niezbyt wiążąco.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bazik »

Geko pisze: Tak czy siak, potwierdza się generalnie, że w piątek lepiej być na coś umówionym, niż przychodzić na żywioł.
i to jest dokladnie powod dla ktorego nie bardzo moge uzasadnic sam przed soba wycieczke na polibude od dluzszego czasu...
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4491
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: garg »

bazik pisze:
Geko pisze: Tak czy siak, potwierdza się generalnie, że w piątek lepiej być na coś umówionym, niż przychodzić na żywioł.
i to jest dokladnie powod dla ktorego nie bardzo moge uzasadnic sam przed soba wycieczke na polibude od dluzszego czasu...
Eeee tam - jest tylu życzliwych ludzi z takim mnóstwem gier, że zawsze coś się znajdzie. No chyba, że jest się jakoś tak wybrednym :wink:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

widzę,że rozpętałem niechcący poważne dyskusjce forumowych wyjadaczy(administratorzy w końcu i w ogóle) :)
Awatar użytkownika
foxxiak
Posty: 83
Rejestracja: 28 kwie 2010, 11:37
Lokalizacja: Pruszków, Łódź

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: foxxiak »

staszek- ja mógłbym na 90% wpaść z obstawą :) koło 17-17:30, jak masz coś w miarę luźnego dla 3 osób to możemy spróbować, ewentualnie weźmiemy Pandemic :)
ODPOWIEDZ