Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
kamiya
Posty: 119
Rejestracja: 06 lip 2006, 12:03
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 57 times
Been thanked: 35 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kamiya »

VivoBrezo pisze: 07 paź 2022, 12:34 3. Ja Nerd - do teraz nie wiem o czym jest podcast. Trochę o grach, ale w sumie o Piotrku. Słucha się tego, jako swojego rodzaju terapii. Sam mam sporo na głowie, żeby jeszcze słuchać o problemach innych. Do tego bardzo trudno się nagrywa podcasty solo i tutaj treść musi być przemyślana od początku do końca. Z reguły scenariusz i czytanie z kartki, a nie strumień świadomości.
O i chyba trafiłeś z tą terapią. To mogło mnie odrzucić od tego podcastu i nie byłem w stanie słuchać zwyczajowego gadania Piotra.
> Kamiya <

"Jestem starszy niż Google"
Awatar użytkownika
aduko
Posty: 421
Rejestracja: 05 lut 2013, 10:47
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 182 times
Been thanked: 144 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: aduko »

Nie za bardzo rozumiem osoby, które narzekają na podcast Ja Nerd, że jest do kitu bo nie o planszówkach. Przecież o tym on ma nie być i nigdzie Piotrek o tym w ten sposób nie pisał. Nawet w pierwszym odcinku mówił, że podcast powstał z potrzeby wygadania się i często będą historie z jego życia. :?
NeXuS AlphA
Posty: 225
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 88 times
Been thanked: 79 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NeXuS AlphA »

Może odnoszę błędne wrażenie, ale chyba w większości komentarze nie bazują jednak na tezie "to złe bo nie o planszówkach", tylko na opinii co i jak jest w nim zawarte lub też jak odbierają przez niego osobę Piotrka etc.
A czemu się tu do tego odnoszą? Zapewne dlatego, że to twór "recenzenta gier którego oglądają/czytają" :mrgreen:
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 724 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

NeXuS AlphA pisze: 08 paź 2022, 13:47 Gambit i rewizje
Przyznam szczerze, że takie materiały u Gambita zawsze mnie ciekawiły i lubiłem również ich stare odsłony. Co jednak uważam za klucz? To by taki material był poprzedzony min. 1-2 ponownym rozegraniem (było to już w tej dyskusji wspominane). Z osobistego doświadczenia wiem, że moja pamięć o grze i ona sama nieraz po latach się rozjeżdżają. Pamiętam pozytywne emocje, wrażenia itd a zapominam o upierdliwosci rozgrywki etc. Jak wyciągnę taka starszą grę po latach to patrzę już na nią przez pryzmat tego co poznałem później i jak zmieniły się moje zainteresowania w grach. Bywa, że zachęcę do rozgrywki w taką grę, a potem w trakcie sam przed sobą zaczynam bronić gry bo jest mi głupio co wyciągnąłem, bo jednak próbę czasu i konkurencji kiepsko zniosła :wink:
To chyba dwie różne formuły. To co teraz robi Gambit to sobie przegląda wszystko ro robił w danym okresie w przeszłości i mówi co teraz myśli o tych grach. Wiadomo, że w większość nie grał dawno. Chyba nie wyobrażasz sobie, że będzie grał 1-2 razy w każdą grę, którą recenzował w danym miesiącu rok temu (nie mówiąc o kilku latach wstecz). Także rzeczywiście ten format trzeba dograć, bo chyba za dużo jest gadania o grach, o których Tomek nie ma nic do powiedzenie. Wystarczyłoby "nie grałem od dawna nie czuję potrzeby, jak chcecie wiedzieć co myślałem o grze na świeżo obejrzyjcie recenzję".

Innym, pewnie ciekawszym, formatem byłaby rewizja czy też powtórna recenzja. Jeśli jest gra, w którą recenzent zagrał ostatnio lub taka, którą regularnie ogrywa, to warto byłoby zrobić recenzję, nawet jeśli była recenzja jakiś czas temu. Przeważnie recenzje pojawiają się nie później niż rok od premiery, potem np. gra pojawia się na topkach przez kilka lat, więc domyślam się, że jest grana. Fajnie by było usłyszeć taką recenzję.
NeXuS AlphA
Posty: 225
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 88 times
Been thanked: 79 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: NeXuS AlphA »

arturmarek pisze: 09 paź 2022, 10:30Chyba nie wyobrażasz sobie, że będzie grał 1-2 razy w każdą grę, którą recenzował w danym miesiącu rok temu (nie mówiąc o kilku latach wstecz).
Gambit to wyobrażam sobie będzie robił co będzie chciał i w czym będzie się czuł najlepiej, a tu pojawiać się zwyczajnie będzie feedback z którego będzie można czerpać; bądź nie :D

No ale wracając, uważam po prostu że najlepsza dla mnie jest taka rewizja bazującą na tym, że np. gra nie była grana przez rok/dwa, po czym wraca na stół i potem kontrastowane jest to co było z tym czym jest; oczywiście już bez mówienia o regułach etc. Czyli taka właśnie swego rodzaju starszą wersją rewizji.
Nie wyobrażam sobie by taką formę rewizji miało dostawać wszystko. Po prostu to po co sięgnął z jakiejś tam przyczyny (przy decydowaniu czy zostawiac dalej w kolelekcji, został namówiony do gry etc) i wywołało to największe wrażenie względem swojej własnej opinii. Ergo taka rewizja deLux.

Natomiast jesli już mowa o grupowych wspominaniach z danego roku to chyba opcje typu: gry już nie mam nie ciągnie mnie do grania / grę mam ale nie ciągnie mnie do grania, uważam że na tle innych już nie jest rewelacyjna ale trzymam wylacznie kolekcjonerskie / grę mam i tutaj właśnie powrót do rozgrywki i skontrastowanie jej - nie bazowanie na pamięci ale na realnej ocenie po czasie, z jakimś odniesieniem do tego co poznało się podobnego później. Co mi po tym, że np. usłyszę: Anachrony? Wspominam dobrze, ale pudło za duże, nie wyciągam :wink:
Domyślam się że to może być trochę roboty. Dlatego chyba wolałbym aby rewizje obejmowały krótsze okresy czy nawet pojawiały się w dluszych odstępach by spokojnie zawartość przygotować.

No ale to tyle produkowania uwag; siedzę po tej wygodnej stronie oglądacza więc :wink: ale wychodzę z założenia że czasem w milionie marudnych zdań można znaleźć dla siebie jedno które będzie pomocne i ważne.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5319
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1720 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

O prosze UOKiK i sponsoring wedlug GTTV
https://youtu.be/Q_uXqytxAAo
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Blue »

BOLLO pisze: 09 paź 2022, 15:46 O prosze UOKiK i sponsoring wedlug GTTV
https://youtu.be/Q_uXqytxAAo
Właśnie mnie interesowało jak to teraz w kwestii podatkowej. Bo obstawiam że wcześniej nikt nie wykazywał w dochodach jak dostał te gierki za frajer, a teraz to by wypadało nawet mieć podkładkę co do ceny wyjściowej z jakiej została zrobiona "promocja 100%" od której trzeba zapłacić podatek. A teraz jak skarbówka spojrzy na YT, to sobie możne sprawdzić co w danym roku było ze sponsoringu, oszacować wartość i spytać czy ten dochód jest wpisany a jak jest i uzna że za niski to warto by było mieć papiery na udowodnienie od jakiej ceny była "zniżka". W końcu płacenie podatku od SCD kiedy produkt realnie chodzi taniej jest troche bez sensu...
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Blue pisze: 09 paź 2022, 16:02
BOLLO pisze: 09 paź 2022, 15:46 O prosze UOKiK i sponsoring wedlug GTTV
https://youtu.be/Q_uXqytxAAo
Właśnie mnie interesowało jak to teraz w kwestii podatkowej. Bo obstawiam że wcześniej nikt nie wykazywał w dochodach jak dostał te gierki za frajer, a teraz to by wypadało nawet mieć podkładkę co do ceny wyjściowej z jakiej została zrobiona "promocja 100%" od której trzeba zapłacić podatek. A teraz jak skarbówka spojrzy na YT, to sobie możne sprawdzić co w danym roku było ze sponsoringu, oszacować wartość i spytać czy ten dochód jest wpisany a jak jest i uzna że za niski to warto by było mieć papiery na udowodnienie od jakiej ceny była "zniżka". W końcu płacenie podatku od SCD kiedy produkt realnie chodzi taniej jest troche bez sensu...
Pytanie czy skarbówka ma narzędzia do tego typu kontroli, czy też zrobi straszaka-pokazówkę.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1603
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: eveni »

tomp pisze: 09 paź 2022, 19:28
Spoiler:
Pytanie czy skarbówka ma narzędzia do tego typu kontroli, czy też zrobi straszaka-pokazówkę.
O ile nie mają możliwość wejścia do kogoś na pocztę e-mail lub na komputer to chyba z tym sprawdzaniem będzie słabo. Nie ma przecież obowiązku przechowywania paragonów za dokonane zakupy.
Darkstorm
Posty: 869
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 141 times
Been thanked: 218 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Darkstorm »

eveni pisze: 09 paź 2022, 19:32 O ile nie mają możliwość wejścia do kogoś na pocztę e-mail lub na komputer to chyba z tym sprawdzaniem będzie słabo. Nie ma przecież obowiązku przechowywania paragonów za dokonane zakupy.
Nie wiadomo czy nie wymyślą czegoś w stylu "udowodnij swoją niewinność".

Swoją drogą to ciekawe czy materiały nie powinny być oznaczone jako "mat. spons." za sam fakt korzystania z patronite?
ponika
Posty: 532
Rejestracja: 01 sty 2019, 17:25
Lokalizacja: Zagranica
Has thanked: 232 times
Been thanked: 445 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ponika »

Nie rozumiem zdziwienia, że za otrzymane wynagrodzenie, czy to w postaci złotówek, czy też formie materialnej, ale też np szkoleń, wejściówek na konwenty itp itd trzeba odprowadzać podatek.
W tym kraju opodatkowany jest każdy przychód i zysk, więc nie wiem czemu planszówki miałby być wyjątkiem.
Darkstorm pisze: 10 paź 2022, 09:00 Nie wiadomo czy nie wymyślą czegoś w stylu "udowodnij swoją niewinność".
Przecież US działa tak od zawsze, ty ty masz na wezwanie dostarczyć paragony, wyciągi z banków i potwierdzenia podróży służbowych, jeśli tego nie dostarczysz to automatycznie dostajesz karę.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5319
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1720 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Dla mnie ciekawa informacja to taka że jak dostałeś grę od wydawcy za kwote 500+ to musisz zapłacić od niej podatek. To tak samo jak nowożeńcy mają płacić podatek za pieniądze z kopert....dziecko komunijne również...a no i chrzciny też.
Dlatego przyjmujemy od dziś gry za 499.99 :mrgreen:
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 994
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 631 times
Been thanked: 543 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Irr3versible »

Byłbym mocno zdziwiony gdyby powyższe w takiej formie działało, pytanie jak taka gra zostanie zaliczona. Darowizna? Jeśli tak, to mamy osobne przepisy - w tym kwota wolna.
W każdym razie UOKiK nie ustanawia prawa. Nie interesuje się tematem, ale łączenie decyzji UOKiK z podatkiem jest błędne - regulują to inne przepisy.

PS. Teoretycznie wydawca może robić loterie między influencerami - i wysyłać tylko gry jako forma nagrody, gdzie limit do opodatkowania (dla osoby fizycznej) to nagroda powyżej 2000 PLN.
(to tylko taki żart, dodam dla pewności)

PS. W każdym razie, zapłacenie podatku nie powinno być niczym złym - prawda ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5319
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1720 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Irr3versible pisze: 10 paź 2022, 11:02 Byłbym mocno zdziwiony gdyby powyższe w takiej formie działało, pytanie jak taka gra zostanie zaliczona. Darowizna? Jeśli tak, to mamy osobne przepisy - w tym kwota wolna.
W każdym razie UOKiK nie ustanawia prawa. Nie interesuje się tematem, ale łączenie decyzji UOKiK z podatkiem jest błędne - regulują to inne przepisy.

PS. Teoretycznie wydawca może robić loterie między influencerami - i wysyłać tylko gry jako forma nagrody, gdzie limit do opodatkowania (dla osoby fizycznej) to nagroda powyżej 2000 PLN.
(to tylko taki żart, dodam dla pewności)

PS. W każdym razie, zapłacenie podatku nie powinno być niczym złym - prawda ;)
Pewnie...podatki trzeba płacić ale zainteresowanie grą 500+ u recenzenta spadnie jak będze musiał od niej na PIT wypełniać co dostał i opodatkował na koniec roku. Za dużo z tym zachodu. Mi by się nie chciało tego robić serio.....
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 724 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

BOLLO pisze: 10 paź 2022, 10:34 Dla mnie ciekawa informacja to taka że jak dostałeś grę od wydawcy za kwote 500+ to musisz zapłacić od niej podatek. To tak samo jak nowożeńcy mają płacić podatek za pieniądze z kopert....dziecko komunijne również...a no i chrzciny też.
Dlatego przyjmujemy od dziś gry za 499.99 :mrgreen:
Przez to, że system podatkowy jest jaki jest, to ludzie łatwo znajdują luki, a US musi te luki łatać. Z czego wynikają takie interpretacja jak ta z kopertami. Przecież to jest oczywiste, że sprawa z kopertami została nagłośniona dlatego, że ktoś pracował za minimalną krajową jako dyrektor, po czym dostał od pracodawcy na ślub w kopercie 100k. Nie wiem konkretnie w jaki sposób Piotr Jasik (podaję tutaj to nazwisko, bo to jedyny planszówkowy twórca treści w Polsce, który wprost mówi, że to jego praca full time) utrzymuje się z tematów okołoplanszówkowych, ale może część z korzyści jest w szarej strefie. No i zawsze tak jest, że przepisy wymierzone na papierze w dużych trafiają głownie w małych.

Przy okazji, to nie wiem czym się zajmujesz zawodowo, ale to dość normalne, że pracując na UoP czy B2B masz jakieś benefity (dodatkowe ubezpieczenie, multisport, firmowa wigilia itp...), od których płacisz podatek. Będąc na B2B sam musisz to wpisać w PIT, nawet jeśli to jest 50zł.
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 994
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 631 times
Been thanked: 543 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Irr3versible »

BOLLO pisze: 10 paź 2022, 11:17
Spoiler:
Pewnie...podatki trzeba płacić ale zainteresowanie grą 500+ u recenzenta spadnie jak będze musiał od niej na PIT wypełniać co dostał i opodatkował na koniec roku. Za dużo z tym zachodu. Mi by się nie chciało tego robić serio.....
Znowu, nie wiem skąd podajesz kwotę 500 - z jakiego przepisu wynika próg 500. Jeśli przytaczasz konkretny zapis wykładni podatkowej, wskaż informację. Inaczej powielasz słowa nadając im znaczenia ;)
Serio, ja nie wiem gdzie jest zapis w ustawach o 500 plus.

Z podatkami jest tak, że trzeba je znać - bo jak przyjdzie kontrola, to wskazanie na youtuberowy filmik i hasło: "ten Pan tak powiedział" nie zadziała. No chyba, że influencer ma papiery na doradcę podatkowego, a Ty masz z nim wiążącą umowę na świadczenie usług - wtedy mógłbyś rościć sobie prawo do odszkodowania z ubezpieczenia doradcy (zwykle mają); nastąpi to jednak długo po tym jak urzędnik wlepi Ci karę do zapłaty.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5319
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1720 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Irr3versible pisze: 10 paź 2022, 12:25
BOLLO pisze: 10 paź 2022, 11:17
Spoiler:
Pewnie...podatki trzeba płacić ale zainteresowanie grą 500+ u recenzenta spadnie jak będze musiał od niej na PIT wypełniać co dostał i opodatkował na koniec roku. Za dużo z tym zachodu. Mi by się nie chciało tego robić serio.....
Znowu, nie wiem skąd podajesz kwotę 500 - z jakiego przepisu wynika próg 500. Jeśli przytaczasz konkretny zapis wykładni podatkowej, wskaż informację. Inaczej powielasz słowa nadając im znaczenia ;)
Serio, ja nie wiem gdzie jest zapis w ustawach o 500 plus.

Z podatkami jest tak, że trzeba je znać - bo jak przyjdzie kontrola, to wskazanie na youtuberowy filmik i hasło: "ten Pan tak powiedział" nie zadziała. No chyba, że influencer ma papiery na doradcę podatkowego, a Ty masz z nim wiążącą umowę na świadczenie usług - wtedy mógłbyś rościć sobie prawo do odszkodowania z ubezpieczenia doradcy (zwykle mają); nastąpi to jednak długo po tym jak urzędnik wlepi Ci karę do zapłaty.
No dlatego napisałem że jest to dla mnie ciekawostka i nie wiem skąd takie informacje.
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 798
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 506 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rav126 »

BOLLO pisze: 09 paź 2022, 15:46 O prosze UOKiK i sponsoring wedlug GTTV
https://youtu.be/Q_uXqytxAAo
Obejrzałem. Stwierdziłem - sporo rzeczy nie trzyma się tam kupy, ot taka populistyczna gadka. No ale cóż, jaki twórca tacy fani. Dzisiaj wchodzę na grupę fb Gry Planszowe na luzie, i Kamil wypunktował właśnie to co mi zgrzytało w filmiku GTTV.

Przeklejam to co napisał Kamil i wrzucam w spoiler, bo trochę tego jest:
Spoiler:
I teraz najlepsze - wypowiedział się Paweł Kaczmarek (GeekFactor), że wrzucił komentarz na podobny temat pod tym filmikiem, ale nie doczekał się odpowiedzi. I czego się dowiedział z komentarzy na fb? Że ma shadow bana u trolla :lol:
Spoiler:
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

rav126 pisze: 11 paź 2022, 00:36 I teraz najlepsze - wypowiedział się Paweł Kaczmarek (GeekFactor), że wrzucił komentarz na podobny temat pod tym filmikiem, ale nie doczekał się odpowiedzi. I czego się dowiedział z komentarzy na fb? Że ma shadow bana u trolla :lol:
Spoiler:
Szkoda, że nie widać obrazka.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2112
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 278 times
Been thanked: 437 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: tomp »

Ja tych obu postów nie widzę. Rozumiem, że obaj panowie wyłapali bany.
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 820
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 131 times
Been thanked: 384 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kurdzio »

I teraz najlepsze - wypowiedział się Paweł Kaczmarek (GeekFactor), że wrzucił komentarz na podobny temat pod tym filmikiem, ale nie doczekał się odpowiedzi. I czego się dowiedział z komentarzy na fb? Że ma shadow bana u trolla :lol:
Gwoli ścisłości - nikt z całą pewnością nie stwierdził że to shadow ban. Równie dobrze mogło to być spowodowane filtrami na słowo COVID użytym w komentarzu przez Kaczmara, co również pada w komentarzach na fb. Myśle ze warto to podkreślić zanim zacznie się kolejna imba.

Samo wypunktowanie bardzo na miejscu, każda dezinformacja jest po prostu słaba.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

tomp pisze: 11 paź 2022, 07:34 Ja tych obu postów nie widzę. Rozumiem, że obaj panowie wyłapali bany.
Post Kamila jest na Facebooku, na grupie "Gry planszowe na luzie"
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Faktycznie, dzisiaj nie widać już nawet tego postu na FB. To arcyciekawe... :roll: .
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

Miszon pisze: 11 paź 2022, 07:38 Faktycznie, dzisiaj nie widać już nawet tego postu na FB. To arcyciekawe... :roll: .
Post nadal jest widoczny
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1109 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: ave.crux »

Gambit pisze: 11 paź 2022, 07:32
rav126 pisze: 11 paź 2022, 00:36 I teraz najlepsze - wypowiedział się Paweł Kaczmarek (GeekFactor), że wrzucił komentarz na podobny temat pod tym filmikiem, ale nie doczekał się odpowiedzi. I czego się dowiedział z komentarzy na fb? Że ma shadow bana u trolla :lol:
Spoiler:
Szkoda, że nie widać obrazka.
Geekfaktor pisze, że miał wypuścić materiał w piątek, ale covid. Ma 3 uwagi:
-to nie jest nowa ustawa
-jak promujesz swoją markę to oznaczasz jako autopromocja, a nie współpraca
-nie ma znaczenia dla UOKiK czy gra jest tania czy droga, wszystko to barter

Mam nadzieję, że pomogłem.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
ODPOWIEDZ