Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Być może przekleństwa dodają jakiegoś boosta do ataku :mrgreen: .
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

-danielsan-
Posty: 5
Rejestracja: 02 lip 2014, 13:37

Re: Zombicide!

Post autor: -danielsan- »

Słuchajcie,
nie wiecie może czy przy zamówieniu sezonu 3 z kickstartera i dokupieniu jako optional buy sezonu 2 wszystko będzie wysyłane razem?
czy sezon 2 jako już wypuszczony mogą wysłać wcześniej?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: cohlerc1 »

Wydaje mi się że wyślą jako całość.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Tempo napływu pieniążków wzrosło więc jeszcze z 3-4 progi może odblokujemy (: .
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

3-4 na pewno. Stawiam na przekroczenie 2,5 mln. Oby utrzymali próg co 100 tysięcy. No i będzie extra SG za przekroczenie wsparcia do sezonu 2 : )
Fajnie, że pojawiły się zombiwory do RM- ciekawe czy będą też do Ulimates (nie pokazano zbliżenia pudełka więc nie wiadomo czy zawiera sześć figurek czy 12), jeśli tak to się skuszę.
Myślę, że będzie jeszcze około 3 bohaterów, tym razem w obu wersjach na jeden próg. Z tego co pokazano na spoilerach to brakuje jeszcze Raja i Lady Gagi.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

" But be careful what you wish for! Because this box does not only contain the 12 Rue Morgue Zombivor figures and their dashboards, oh no! The Lost Zombivors Box also contains rules and spawn cards for using Zombivors as a whole new kind of zombie bosses called Lost!"
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Kurcze postacie niejako munchkinowe kuszą mocno ale cena 20$ za 4 figurki bez wersji zombie "lekko" ostudziła mój zapał :wink: .
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Ja tym razem sie skusilem na 170 - zestaw za 150 + crowz + plastikowe markery - 10 $ znizki za s2. Ciekawe jak z dostawa wyjdzie, musze zagadac bo mam dostac kompendium za darmo moze mi wysla to razem i troche zejda z kosztow transportu :)
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Walter White...no nie spodziewałem się :D . Dodatkowo Al Pacino...obie wersje wyglądają świetnie i chyba wybiorę go zamiast Bennego aka Sylwester.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: cohlerc1 »

Zorak pisze:Ja tym razem się skosiłem na 170 - zestaw za 150 + crowz + plastikowe markery - 10 $ zniżki za s2.
Skull trackerow nie warto zamawiać. Poprzednio (s2) wziąłem 10 i po kampanii mam ich z 50 ;) w pudełku z grą pewnie będą plus do każdej figurki (nie wiem jak z guest boxami) dokładają. 12 będziesz miał w RM, 4 w dodatku i 9 już masz w stretch goal a może jeszcze coś dojdzie. Jak jeszcze masz s2 z kickstartera to masz już zanadto chyba ;)
Mnie martwi to, że pewnie znów kupię jakieś figurki ;D I trochę dziwne że Audrey nie jest od 100$ jak poprzednio.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Hiu »

Mam wrazenie, ze w zamysle przedmowcy, Plastikowe markery to m.in. Exit i spawn pointy, czyli to co bylo kartonem do tej pory.
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: cohlerc1 »

A widzisz na to nie wpadłem choć te "markery" dziwnie mi brzmiały, zmylił mnie też rachunek, tokeny są po 15$ ;)

Wiadomo ile kruków jest w boxie?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Hiu »

pewnie "za malo" :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

Kruków jest w pudełku 15. Plus te 5 z progu.
cohlerc1 pisze:Mnie martwi to, że pewnie znów kupię jakieś figurki ;D
Czemu Cię to martwi? Możliwość zakupu nowych bohaterów to ZAWSZE dobra wiadomość.
Ja bardzo żałuję, że przegapiłem poprzednią akcję z powodu duetu Fred+Chuck. Ale ceny na aukcjach są nie do przyjęcia dla mnie.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

Mam pytanie do osób które zamawiały poprzedni sezon albo cokolwiek na KS.
Po zakończeniu akcji ile mamy czasu na wpłacenie pieniędzy? Mam odłożone na grę ale chciałbym kilka dodatkowych rzeczy domówić ale wypłata 10tego dopiero.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

Z tego co wiem to teraz ściągnie Ci tyle ile zadeklarowałeś a potem będziesz miał około miesiąca na wybór dodatków i ew. dopłatę.

Natomiast mam dwa pytania-
-dopłata idzie też przez kartę czy jakieś dziwne paypale?
-to jest wysyłane kurierem czy pocztą?
-na ile pewne jest, że nie będzie cła? Ostatnio zamawiałem koszulki ze stanów i były wysyłane przez hub w berlinie i cło dowalili. Może dlatego, że szło pocztą?
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: cohlerc1 »

Martwi mnie to bo znów odchudzę portfel a tu jeszcze tyle zakupów, i jak to żonie wyjaśnić ;)

Co do kruków to 5 z strecha za mało a 25 na stole wyląduje może raz xD
ernin pisze:Mam pytanie do osób które zamawiały poprzedni sezon albo cokolwiek na KS.
Po zakończeniu akcji ile mamy czasu na wpłacenie pieniędzy? Mam odłożone na grę ale chciałbym kilka dodatkowych rzeczy domówić ale wypłata 10tego dopiero.
od razu po zakończeniu obciąży ci kartę, jeżeli nie będzie środków na koncie to będziesz miał tydzień lub dwa żeby zapłacić (wystarczy że pojawi się kasa na koncie, co jakiś czas próbują "skasować swoje", można też samemu "naprawić zapłatę" jak to oni nazywają).
Po akcji najwcześniej za miesiąc (poprzednio miało być za miesiąc a pojawił się po 2-3 miesiącach chyba)pojawi się pledge menager i tam wybierasz co chcesz z kampanii i możesz dopłacić kasę. Collminiornot w pledge managere jak dobrze pamiętam akceptuje tylko środki z paypala. Tak było rok temu, mogło się coś zmienić w między czasie pare tych zbiórek zrobili, w incursion można było zapłacić przez amazon payments (czyli to co obsługuje płatności w kickstarterze).
Paczka przychodzi kurierem. ale na tracking bym nie liczył.
Na 100% nie będzie cła. paczki przypływają do europy w kontenerze i wysyłają je z wnętrza uni więc nie ma cła. Ostatnio pierwsza szła z Uk a druga w Niemiec. Żeby było śmieszniej w paczce miałem taki powiedzmy "rachunek" na to co jest w paczce i jaka jest wartość ( w tym tygodniu mi śmignął ten papierek po oczach): seson 2 + streche itd i wartość wszystkiego 1$ ;)
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Chodziło mi o znaczniki halasu itp bo skull markerow mam pełno (to moja 3cia kampania do zombicide).
Szkoda ze daja z bonusow tylko 5 krukow bo to raczej za malo kiedy na kartach czy czerwonym poziomie wszystkie 5 trzeba wystawic.
Bohaterow imo nie trzeba, dostaniemy wszystkie karty z poprzednich edycji wraz z bonusami, samych figurek tez jest masa wiec w razie potrzeby mozna uzyc zastepczo innej figurki.
Doplat nigdy nie robilem ale z tego co slyszalem to daja ci linka do platnosci karta na kwote ktora musisz doplacic jesli zamowiles wiecej rzeczy te z ktore na poczatku placiles.
Boje sie troche o zasady pvp, niby daja kamizelke co absorbuje 2 rany ale majac 4-5 akcji 3 na dojscie 1 to strzal z np sawed offa i ostatni na ucieczke. albo z takiego m 16 5 akcji z odleglosci i szansa ze sie kogos nie zabije jest niska. Boje sie ze beda mozliwe sytuacje ze w swojej turze mozesz podejsc z drugiego konca mapy i miec jeszcze akcje na rozwalenie polowy druzyny przeciwnika.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Spodziewałem się, że pod koniec zbiórki pojawią się bohaterowie za darmo ale jednak kolejny do kupnie :wink: . Niemniej bardzo liczę, że uda się uzbierać 2.5 do wieży.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: skolo »

ta wieza to lekka porazka, no ale coz...
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

@cohlerc1
Dzięki za info.
Nad krukami się zastanawiam ale nie wiem czy nie lepiej kupić czegoś, co po zakończeniu akcji stanie się niedostępne. Kruki się u nas w sklepach pojawią na 100%, choć pewnie drożej. Prześpię się z tym i zobaczę. Nie mówię "nie".

@Zorak
Ja znaczników nie kupię na pewno, z dwóch powodów. Po pierwsze nie widzę potrzeby- tekturowe dają radę i plastik w zasadzie nic nowego do rozgrywek nie wniesie. Po drugie- okazuje się, że w RM pojawią znaczniki, których w tym zestawie nie będzie (np. te z cyframi)
Co do trybu PvP- chyba nie powinno chodzić w nim o wyrzynanie się nawzajem ale o rywalizację w osiaganiu celów. Inaczej gra będzie bez sensu- siadają cztery osoby do planszy, po dziesięciu minutach postaci dwóch z nich giną a pozostała dwójka gra przez kolejne dwie godziny. Tak naprawdę to chyba będzie tak, ze jeżeli zabijesz konkurencyjną drużynę to nie będziesz w stanie skończyć misji (za mało bohaterów konta za dużo zombiaków)

@skolo
Zgadzam się. Miałem nadzieję, że to będzie zakup opcjonalny. Ale co tam, najwyżej komuś wydam.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: skolo »

bubu pisze:@cohlerc1
@skolo
Zgadzam się. Miałem nadzieję, że to będzie zakup opcjonalny. Ale co tam, najwyżej komuś wydam.
chyba jak wiekszosc osob na KS. 2.5mln za male plastikowe i glosne badziewie :) ale za to 6 naklejek...meh
mialem nadzieje na jakies zombiaki fajne. inne.
kolejne 2 SG tez nie dla mnie bo nie kupie ludzika za 10 baksów, wiec nie dostane zombiaka...
nie bohaterów, nie zombivorów, tymi juz ..yy...wymiotuje
no nic, jeszcze chwila, zobaczymy gdzie dojdziemy
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Troche przesadzacie z tym narzekaniem w koncu do sa dodatki, porownajcie wpierw samo 150$ do ceny polskiego wydania a pozniej zobaczcie na te wszystkie dodatki. Owszem czesc z nich jest taka sobie ale sa za friko, moge teraz kupic za ta kwote z tymi wszystkimi bajerami albo pozniej w lokalnym sklepie bez nich a cena ta sama wiec nie widze powodu do marudzenia. W sumie dostajemy ok 80 figurek gratiz nie liczac kart itp, to tyle ile w pelnym zestawie za 300++ zł
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

@Zorak
Jestem daleki od narzekania. Uwazam, że kampania jest świetna a ogrom dodatków zachwyca.
Przyznaję, że na początku kampani byłem sceptyczny ale teraz jest niewiele rzeczy, do których bym się przyczepił. W zasadzie chyba tylko do wieży i trochę małej liczby kruków. Ale darmowe zombiwory do RM wynagradzają nawet tę wieżę : )

@skolo
A ja bym chciał jeszcze więcej bohaterów. I jeszcze. Ale pewnie dlatego, ze przegapiłem poprzednie kampanie i mam niedosyt : )
ODPOWIEDZ