Spartakus: Krew i Zdrada / Spartacus: A Game of Blood & Treachery (A. Dill, J. Kovaleski, S. Sweigart)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 64 times
Been thanked: 14 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Dellas »

Znane są jakieś konkrety o dodruku pierwszego dodatku (The Serpents and the Wolf)?
Chyba juz był. Na rebelu zakupiłem tydzień temu, ale juz widzę jest niedostępny. Dziwne.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: crsunik »

Galatolol pisze:Znane są jakieś konkrety o dodruku pierwszego dodatku (The Serpents and the Wolf)?
Zadałem pytanie :)
Awatar użytkownika
josiu
Posty: 290
Rejestracja: 06 sty 2012, 22:34
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: josiu »

Szybkie pytanie: czy istnieje wariant który pozwala grać w Spartakusa w dwie osoby?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Deem »

josiu pisze:Szybkie pytanie: czy istnieje wariant który pozwala grać w Spartakusa w dwie osoby?
Nie istnieje dobry wariant, który na taką grę pozwala. Bardzo duża część rozgrywki dzieje się ponad stołem, między graczami. Bardzo odradzam kupowanie Spartacusa z myślą o próbach gry w dwie osoby.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: mat_eyo »

josiu pisze:Szybkie pytanie: czy istnieje wariant który pozwala grać w Spartakusa w dwie osoby?
Nie ma takiego wariantu i mam nadzieję, że taka growa abominacja nigdy nie powstanie. To by było odarcie Spartacusa z większości jego zalet, wynikających z gry nad stołem.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 402 times
Been thanked: 270 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Deem »

mat_eyo pisze:
josiu pisze:Szybkie pytanie: czy istnieje wariant który pozwala grać w Spartakusa w dwie osoby?
Nie ma takiego wariantu i mam nadzieję, że taka growa abominacja nigdy nie powstanie. To by było odarcie Spartacusa z większości jego zalet, wynikających z gry nad stołem.
Oczywiście, że taka wariacja istnieje. Puste miejsca wypełniasz tzw. Dumminusami :D

Czasami mam wrażenie, że nie ważne jak bardzo wariant dwuosobowy nie pasuje do danej gry, zawsze znajdzie się ktoś, kto na upartego spróbuje go stworzyć...
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: rastula »

Deem pisze:
mat_eyo pisze:
josiu pisze:Szybkie pytanie: czy istnieje wariant który pozwala grać w Spartakusa w dwie osoby?
Nie ma takiego wariantu i mam nadzieję, że taka growa abominacja nigdy nie powstanie. To by było odarcie Spartacusa z większości jego zalet, wynikających z gry nad stołem.
Oczywiście, że taka wariacja istnieje. Puste miejsca wypełniasz tzw. Dumminusami :D

Czasami mam wrażenie, że nie ważne jak bardzo wariant dwuosobowy nie pasuje do danej gry, zawsze znajdzie się ktoś, kto na upartego spróbuje go stworzyć...

w niektórych zakładach są dwuosobowe cele :)
nanautzin
Posty: 283
Rejestracja: 02 wrz 2011, 09:48
Lokalizacja: Koszalin
Has thanked: 19 times
Been thanked: 23 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: nanautzin »

Do 23 września co raz bliżej, a GFP nic nie robi odnośnie promocji. Może byście tak zaczęli działać i robić hype odnośnie kampanii? Bardzo się cieszę, że wydany zostanie przez Was Mage Wars, ale 5 SG do takiej gry to śmiech na sali. To samo ma się powtórzyć ze Spartakusem? Do dzieła Panowie i Panie, jeśli takowe macie w zespole.
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: GFP »

nanautzin pisze:Do 23 września co raz bliżej, a GFP nic nie robi odnośnie promocji. Może byście tak zaczęli działać i robić hype odnośnie kampanii? Bardzo się cieszę, że wydany zostanie przez Was Mage Wars, ale 5 SG do takiej gry to śmiech na sali. To samo ma się powtórzyć ze Spartakusem? Do dzieła Panowie i Panie, jeśli takowe macie w zespole.
To, że nie ma namacalnych efektów teraz, (a w zasadzie jest jeden- film Gambita) nie znaczy że nic nie robimy. Jest zupełnie odwrotnie. Spartacus to zupełnie inna gra niż np. wiertła. Recenzenci też potrzebują czasu żeby ją ograć. To nie takie hop-siup jak z grą na 40 minut.

Należy dodać, że nasz post z ogłoszeniem na FB ma zasięg przeszło 19 tysięcy osób- to drugi w historii naszego fanpage post o tak dużej docieraplności- inwestujemy w niego również pieniądze- tak duże dotarcie jest możliwe dzięki targetowanej reklamie. Informacja o starcie kampanii trafiła do ok 30 planszówkowych portali, blogów, vlogów, i połowa z nich udostępniła publikację u siebie lub chociaż w mediach spłecznościowych.

Więc to, że nie robimy nic, jest delikatnie mówiąc różne od stanu faktycznego. Dla tej kampanii przeznaczyliśmy w kalkulacji największy budżet w historii.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: misioooo »

Piettrucha pisze:Więc to, że nie robimy nic, jest delikatnie mówiąc różne od stanu faktycznego. Dla tej kampanii przeznaczyliśmy w kalkulacji największy budżet w historii.
Koledze pewnie chodzi, że milczycie na forum i tutaj jakoś nie promujecie Spartakusa na poziomie... Czegokolwiek mocno hajpowanego :twisted: Nie robicie "hajpu" forumowego po prostu.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: GFP »

misioooo pisze:
Piettrucha pisze:Więc to, że nie robimy nic, jest delikatnie mówiąc różne od stanu faktycznego. Dla tej kampanii przeznaczyliśmy w kalkulacji największy budżet w historii.
Koledze pewnie chodzi, że milczycie na forum i tutaj jakoś nie promujecie Spartakusa na poziomie... Czegokolwiek mocno hajpowanego :twisted: Nie robicie "hajpu" forumowego po prostu.

Temat w dziale kampanii ma 3 strony w 3 dni. :P To na razie największe tempo. :D
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Marx »

I w podpisie Piettrucha nie masz żadnego info o Spartacusie. Trochę faux pas :P
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: rattkin »

Piettrucha pisze:Spartacus to zupełnie inna gra niż np. wiertła. Recenzenci też potrzebują czasu żeby ją ograć.
Każdy szanujący się recezent grał w to już kilka lat temu :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5246
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Gambit »

nanautzin pisze:Do 23 września co raz bliżej, a GFP nic nie robi odnośnie promocji. Może byście tak zaczęli działać i robić hype odnośnie kampanii? Bardzo się cieszę, że wydany zostanie przez Was Mage Wars, ale 5 SG do takiej gry to śmiech na sali. To samo ma się powtórzyć ze Spartakusem? Do dzieła Panowie i Panie, jeśli takowe macie w zespole.
Tonę SG można robić do własnej gry. Do polskiej wersji już istniejącego tytułu jest nieco ciężej. Wiesz...licencja, te sprawy.
rattkin pisze:Każdy szanujący się recezent grał w to już kilka lat temu :)
Niekoniecznie. Każdy szanujący się i poważany recenzent nie miał czasu na recenzowanie czegoś z własnych zasobów. A Spartacus natenczas przemknął dość szybko przez polskie sklepy i nie został zauważony masowo.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

rattkin pisze:
Piettrucha pisze:Spartacus to zupełnie inna gra niż np. wiertła. Recenzenci też potrzebują czasu żeby ją ograć.
Każdy szanujący się recezent grał w to już kilka lat temu :)
Ale jeszcze trzeba napisać/nagrać :P
Wczoraj mój Spartacus, który stał się kopią recenzencką, wyszedł w świat, więc pewnie jak i w przypadku innych gier GFP opinii na temat Spartakusa nie zabraknie.
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Wincenty Jan »

nanautzin pisze:Do 23 września co raz bliżej, a GFP nic nie robi odnośnie promocji. Może byście tak zaczęli działać i robić hype odnośnie kampanii? Bardzo się cieszę, że wydany zostanie przez Was Mage Wars, ale 5 SG do takiej gry to śmiech na sali. To samo ma się powtórzyć ze Spartakusem? Do dzieła Panowie i Panie, jeśli takowe macie w zespole.
Zdecydowanie nie mogę się z tym zgodzić. Zapraszam do wątku kampani społecznościowych. Znając GFP wszystkie recenzje mają już zaplanowane i zostaną odpalone w odpowiednim momencie kampanii. Ten wątek to wątek o grze , a nie o kampanii i planach GFP. Następnym razem jak kogoś ocenisz i napiszesz o śmiechu na sali to rzuć okiem dokładnie na inne strony forum. To nie atak z mojej strony tylko kulturalna prośba.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: rattkin »

Gambit pisze:
rattkin pisze:Każdy szanujący się recezent grał w to już kilka lat temu :)
Niekoniecznie. Każdy szanujący się i poważany recenzent nie miał czasu na recenzowanie czegoś z własnych zasobów. A Spartacus natenczas przemknął dość szybko przez polskie sklepy i nie został zauważony masowo.
Słowo-klucz w moim zdaniu to "szanujący się". Np. Gambit :)
Sarinus
Posty: 8
Rejestracja: 25 mar 2014, 07:35

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Sarinus »

Kiedy pojawiła się surowa zapowiedź wydania planszówki Spartacus to dostałem wzwodu. Serial oglądałem na bieżąco, a jeśli mnie pamięć nie myli to stało się to gdzieś pomiędzy Zemstą a Wojną Potępionych. Pomny jednak opinii dużo bardziej doświadczonych graczy na BGG, że w większości gry oparte na serialach są słabe powstrzymywałem się przed daniem upustu rosnącej we mnie żądzy na preorder.

Wraz jednak z pojawianiem się następnych informacji apetyt rósł, a już prawdziwą przyprawą zwieńczającą potrawę była zapowiedź GF9 wydania tej gry w pięciu wersjach językowych, w tym po polsku. Pojawiał się oczywiście odwieczny strach przed tym czy tłumaczeniem nie zostanie zabity klimat, ale jednak brała górę chęć ułatwienia życia znajomym nie najlepiej zaznajomionym z językiem angielskim.

Czekałem długo i cierpliwie, aż wreszcie gdy wszystkie znaki na niebie zdawały się wskazywać, że zapowiedź polskiej wersji językowej jest mrzonką zdecydowałem się na zakup (schyłek 2014). Kilka tygodni temu nabyłem pierwszy dodatek, o który kilka osób wcześniej zdawało się pytać, więc informuję: tak, był dodruk. Na chwilę obecną możecie go dostać w Forcie Gier i Planszomanii.

Teraz już raczej nie zdecyduję się na wsparcie polskiej wersji, ale mimo tego ten projekt uważam za dobrą inicjatywę i będę go obserwował.
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Yavi »

Sarinus pisze:Teraz już raczej nie zdecyduję się na wsparcie polskiej wersji, ale mimo tego ten projekt uważam za dobrą inicjatywę i będę go obserwował.
Pewnie kilka osób będzie chciało przy okazji polskiej wersji nabyć taniej angielską. Poczekaj na ceny w kampanii, może uda się sprzedać zestaw tak, by nabyć nasz ;)

Jak rozumiem wahania dotyczące zakupu zostały rozwiane przez samą grę? :D
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: crsunik »

Jakby ktoś chciał sprzedać angielski komplet w dobrym+ stanie w cenach zbliżonych do polskiej wersji z kampanii to ja chętnie przygarnę ;)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: Tycjan »

“Spartakus”: Poznaj polskie tytuły, cele i nagrody. Już w piątek zacznie się walka

I wszystko jasne :)

Link do szczegółów: http://wspieramto.znadplanszy.pl/2016/0 ... sie-walka/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4678
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1989 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: warlock »

Zapytam i tu ;)

Rozumiem, że Kamila to nie omyłkowo wpisany Kamil :>? Zaproponowałem jeden ze zwycięskich tytułów - Widmo Śmierci ;). Jeśli pojawiło się kilka takich samych propozycji to wybieraliście zwycięzcę drogą losowania ;)?
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: GFP »

warlock pisze:Zapytam i tu ;)

Rozumiem, że Kamila to nie omyłkowo wpisany Kamil :>? Zaproponowałem jeden ze zwycięskich tytułów - Widmo Śmierci ;). Jeśli pojawiło się kilka takich samych propozycji to wybieraliście zwycięzcę drogą losowania ;)?
Jeśli pojawiło się kilka takich samych propozycji, decydowała data przesłania propozycji.
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: bukimi »

Też zadałem pytanie o doprecyzowanie listy wyników, jednak już wiem, że Adam z listy zwycięzców to tylko mój imiennik.
Trochę szkoda, że na liście nie ma ani pierwszej litery nazwiska, ani nazwy miejscowości - z wpisów na Facebooku widzę, że nie tylko ja podejrzewałem swój folder spam o połykanie e-maili z wieściami o zwycięstwie ;)
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
GFP
Posty: 1610
Rejestracja: 19 paź 2013, 20:41
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Spartacus: A Game of Blood & Treachery

Post autor: GFP »

bukimi pisze:Też zadałem pytanie o doprecyzowanie listy wyników, jednak już wiem, że Adam z listy zwycięzców to tylko mój imiennik.
Trochę szkoda, że na liście nie ma ani pierwszej litery nazwiska, ani nazwy miejscowości - z wpisów na Facebooku widzę, że nie tylko ja podejrzewałem swój folder spam o połykanie e-maili z wieściami o zwycięstwie ;)
Ale... nie podawaliście ani nazwiska, ani miejscowości. Tylko imię i adres e-mail...
Kampanie:

Aktualna: Dodatki do Najeźdźców z Północy - http://www.wspieram.to/najezdzcydodatki
Archiwalne: https://wspieram.to/profil/GamesFactoryPublishing
ODPOWIEDZ