Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Poochacz »

Zawsze stosowałem kubek do kości, ale fakt faktem, że nigdy na więcej niż 4-5 kostek... Hmm, zabiliście mi ćwieka. Najwyżej kupię jeden zestaw czarny a drugi beżowy bo i tak nie mogłem się zdecydować :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Te dedykowane są faktycznie ładne, ja zadowoliłem się jednak zwykłymi plugawozielonymi marmurkami po dwa zeta za sztukę ;)

Obrazek
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 40 times
Been thanked: 188 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: krecilapka »

Sirafin dobrze prawi - wieża do kości się sprawdza super. Definitywny koniec z kośćmi które przesuwają żetony na planszy i rozkminkami gdzie / jak wcześniej leżał.
Ja kupiłem taką może mało klimatyczną bo plastikową, ale za to rozkłada się i składa dosłownie w parę sekund. Na czas transportu niemalże nie zajmuje miejsca, a był to wydatek rzędu 7 złotych. Oczywiście mam w składzie purystów uznających, że tylko mieszanie w garści i turlanie po planszy czyni grę atrakcyjną. No ale cóż...
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Stół oczywiście miałem na myśli swój :) 80 cm szerokości, niestety kupowałem jeszcze przed "chorobą" planszówkową.

Co do wieży to już od dłuższego czasu się rozglądam, ale jakoś żadna nie przypadła mi do gustu.

A tymczasem kupiłem drewniane pudełko i zrobiłem z niego 2 tacki na kości :) wyszło taniej niż profesjonalna tacka. A co ważne zajmuje mniej miejsca. Wszystkie jakie znalazłem miały średnicę ok 30 cm, a to pudełko 15 cm, więc mieści się akurat po obu stronach planszy na stole.
(coś takiego http://allegro.pl/drewniane-pudelko-na- ... 52397.html po rozmontowaniu na 2 połówki daje radę).

Kości mam czarno-zielone z AH - przy wyborze ten kolor pasował mi idealnie do tych wszystkich plugawych stworów.
Ostatnio zmieniony 04 lip 2014, 21:27 przez sqb1978, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vojtas »

sqb1978 pisze:A tymczasem kupiłem drewniane pudełko i zrobiłem z niego 2 tacki na kości :) wyszło taniej niż profesjonalna tacka. A co ważne zajmuje mniej miejsca. Wszystkie jakie znalazłem miały średnicę ok 30 cm, a to pudełko 15 cm, więc mieści się akurat po obu stronach planszy na stole. [...] po rozmontowaniu na 2 połówki daje radę).
Kości nie wypadają poza barierkę? Bardzo ładnie to wygląda. :) Widziałem też gdzieś pomysł by kupić ramkę na zdjęcie (okrągła czy prostokątna) i kawałek filcu w ulubionym kolorze. There you go.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Przy normalnym, naturalnym rzucaniu nie :)
Ale wiadomo, jak się odpowiednio mocno rzuci to na pewno wylecą.

Proporcje na zdjęciu. Ścianka wewnątrz ma ok połowy wysokości kości.
Od spodu jeszcze przykleiłem 4 żelowe "pinezki" do nietrzaskających szuflad i ładnie się trzyma stołu.

Obrazek
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: vojtas »

Sprytnie. ;) Ta czerwona wyściółka to filc czy jakieś tworzywo sztuczne?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Nie wiem jak to nazwać, ale w dotyku najbardziej przypomina materiał, którym się wykłada opakowania lepszych zegarków czy biżuterii :) cienki zamsz?
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: wajdzik83 »

Czy ma ktoś informację o dodatku w wersji PL?? Jakaś premiera ??
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

Zagrałem ostatnio w EH w 7 osób. Nowicjusze w tę grę, ale ograni w Arkham Horror. Bałem się downtime'u i ogólnego zmulenia...ale zostałem miło zaskoczony. Downtime był, ale nie był tragiczny i zamulający. Gra toczyła się bardzo sprawnie, testy były szybkie, wszystko szło bardzo płynnie. Cały scenariusz (zakończony niestety przebudzeniem Przedwiecznego i naszą porażką) zajął około trzech godzin. Nikt nie czuł zmęczenia grą. Wielki plus dla EH.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Karit »

Poochacz pisze:Ile maksymalnie kości może być w użyciu jednorazowo w EH? Myślę o tym by kupić zestaw kości od Arkham Horror ale nie jestem pewny czy 5 wystarczy
Nie zapominajmy jeszcze o dostępnych zestawach kości niebieskich (błogosławieństwo) i czerwonych (klątwa), które są do AH ale w Eh też się bardzo dobrze sprawdzą. To już jednak pozycje dla fan(atyk)ów :)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Eldritch Horror

Post autor: Acaraje »

W końcu udało mi się zagrać w EH... i muszę powiedzieć że jak dla mnie gra jest genialna! W AH denerwowało mnie to że musiałem zastanawiać się nad każdym ruchem, czy czasem nie robię czegoś wbrew zasadom, musiałem również pilnować reszta graczy, żeby podążała w zgodzie z fazami...natomiast w EH rozgrywka jest tak płynna że aż miło się gra, nawet nie wiem kiedy minęły mi 3 godziny grania, nie czułem się ani znużony, ani zmęczony.

Jak dla mnie jeden z bardziej udanych zakupów planszówkowych! :)
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Eldritch Horror

Post autor: to tylko ja »

Poochacz pisze:Ile maksymalnie kości może być w użyciu jednorazowo w EH? Myślę o tym by kupić zestaw kości od Arkham Horror ale nie jestem pewny czy 5 wystarczy
Mi się trafiało raz, że miałem rzucać 13 kośćmi, więc 3 zestawy po 5 byłyby potrzebne. Ale są to sporadyczne przypadki.
Ale ja mam jeden i przerzucanie tych samych kości nie stanowi jakiegoś większego problemu, ponieważ potrzebna liczba sukcesów zazwyczaj jest niewielka. Także IMO maksymalnie 2 zestawy wystarczą do spokojnej gry.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

to tylko ja pisze:Mi się trafiało raz, że miałem rzucać 13 kośćmi, więc 3 zestawy po 5 byłyby potrzebne. Ale są to sporadyczne przypadki.
13 kości w EH? Jakim cudem?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Test Obrazek podczas Spotkania Walki.
Lily Chen (4)
ulepszenie Siły (+2)
z artefaktem Miotacz Piorunów (+6)
na polu morskim w towarzystwie Silasa Marsha (+1), Loli Hayes (+1) i Jima Culvera (+1)

15 kości
:lol:
Ostatnio zmieniony 14 lip 2014, 13:53 przez sirafin, łącznie zmieniany 1 raz.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Eldritch Horror

Post autor: to tylko ja »

Gambit pisze:
to tylko ja pisze:Mi się trafiało raz, że miałem rzucać 13 kośćmi, więc 3 zestawy po 5 byłyby potrzebne. Ale są to sporadyczne przypadki.
13 kości w EH? Jakim cudem?
6, lub 7 kości jakiśtam artefakt (nazwy nie pamiętam) + 6 siła postaci... plus dopakowanie od innej postaci.
EDIT
@sirafin nawet większe combo da się wykręcić jak widać:P To na tą chwilę maks 3 zestawy kości jak widać ;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

sirafin pisze:Test Obrazek podczas Spotkania Walki.
Lily Chen (4)
ulepszenie Siły (+2)
z artefaktem Miotacz Piorunów (+6)
na polu morskim w towarzystwie Silasa Marsha (+1), Loli Hayes (+1) i Jima Culvera (+1)

15 kości
:lol:
Niiiice...powergaming wciąż żywy :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Tutaj wymyślenie najbardziej skrajnej sytuacji to bułka z masłem, pomyślcie ile by trzeba główkować, żeby wyliczyć taki maksymalny bonus w Arkham Horror ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

sirafin pisze:Tutaj wymyślenie najbardziej skrajnej sytuacji to bułka z masłem, pomyślcie ile by trzeba główkować, żeby wyliczyć taki maksymalny bonus w Arkham Horror ;)
Dlatego właśnie Eldritch Horror podoba mi się dużo bardziej, niż Arkham Horror. Jest szybszy i bardziej przejrzysty.
Awatar użytkownika
Poochacz
Posty: 268
Rejestracja: 16 maja 2014, 17:27
Has thanked: 17 times
Been thanked: 78 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Poochacz »

to tylko ja pisze:Mi się trafiało raz, że miałem rzucać 13 kośćmi, więc 3 zestawy po 5 byłyby potrzebne. Ale są to sporadyczne przypadki.
Ale ja mam jeden i przerzucanie tych samych kości nie stanowi jakiegoś większego problemu, ponieważ potrzebna liczba sukcesów zazwyczaj jest niewielka. Także IMO maksymalnie 2 zestawy wystarczą do spokojnej gry.
Zamówiłem jeden komplet czarno-zielonych kości. Jeśli będzie za mało do rzutu, mam jeszcze te cztery kostki z gry, więc dam sobie radę póki co :)
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: Jabol »

Mam dwa pytania odnośnie gry. Grałem dwa razy w Horror w Arkham - nie podobało mi się. Klimat fajny ale był on przygnieciony mnóstwem elementów, o których każdy gracz cały czas musiał pamietać. Tu jakaś klątwa, tu jakaś dodatkowa zdolność itp. itd. Strasznie dużo zmiennych, które nie były zaprezentowane w wystarczająco czytelny sposób (przynajmniej według mnie i moich znajomych). Czy w Eldritch jest podobnie czy może jednak gra jest nieco bardziej intuicyjna i przystępna.

I drugie pytanie - czy granie w więcej niż powiedzmy 5 osób ma w ogóle sens, czy rozgrywka wówczas trwa z pięć godzin albo i lepiej?
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
wajdzik83
Posty: 345
Rejestracja: 11 lis 2012, 07:53
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: wajdzik83 »

Jabol pisze:Mam dwa pytania odnośnie gry. Grałem dwa razy w Horror w Arkham - nie podobało mi się. Klimat fajny ale był on przygnieciony mnóstwem elementów, o których każdy gracz cały czas musiał pamietać. Tu jakaś klątwa, tu jakaś dodatkowa zdolność itp. itd. Strasznie dużo zmiennych, które nie były zaprezentowane w wystarczająco czytelny sposób (przynajmniej według mnie i moich znajomych). Czy w Eldritch jest podobnie czy może jednak gra jest nieco bardziej intuicyjna i przystępna.

I drugie pytanie - czy granie w więcej niż powiedzmy 5 osób ma w ogóle sens, czy rozgrywka wówczas trwa z pięć godzin albo i lepiej?

Co do Twojego pierwszego pytania to gra naprawde jest intuicyjna i w całości tworzy super klimatyczną opowieść w którą gra się bardzo lekko jak już opanuje się zasady. Jest nieporównywalnie lepsza mechanicznie od Arkham H. Polecam Ci szczerze ten tytuł ;)

Co do drugiego pytania to nie grałem w pięć osób ale czytałem że faktycznie rozgrywka w większym gronie może potrwać trochę dłużej niż dwie godzinki ale to nic z porównaniem tego co gra sama w sobie graczom daje i umożliwia ;)

Mam nadzieję że chociaż trochę pomogłem :)
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: Jabol »

Pomogłeś, dzięki :)
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

Jabol pisze:I drugie pytanie - czy granie w więcej niż powiedzmy 5 osób ma w ogóle sens, czy rozgrywka wówczas trwa z pięć godzin albo i lepiej?
Grałem w 6 osób - 3,5 godziny z tłumaczeniem zasad.
Jabol
Posty: 207
Rejestracja: 28 kwie 2008, 22:32
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: Jabol »

Gambit pisze:
Jabol pisze:I drugie pytanie - czy granie w więcej niż powiedzmy 5 osób ma w ogóle sens, czy rozgrywka wówczas trwa z pięć godzin albo i lepiej?
Grałem w 6 osób - 3,5 godziny z tłumaczeniem zasad.
To nie tak dramatycznie. A jesteś też w stanie odnieść się do mojego pierwszego pytania? Co dwie opinie to nie jedna :)
Każdy w końcu kiedyś zaczyna...
ODPOWIEDZ