Impulse (Carl Chudyk)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Rafal_Kruczek pisze:https://goo.gl/photos/5myxRrHoHoFfiiLC7
Album z porównania kart.
Na jednym zdjęciu nowe karty z dodatku - naprawdę bardzo interesujące.
Na pozostałych temat dnia. :( W zdublowanych ujęciach pogrupowanych kolorem i akcją.
Rafale fajnie jakbyś ewentualnie wrzucił nowe, usunął błędne czy skomentował w pliku excel z mojego podpisu. Pierwsze kilka kolumn jest zablokowanych, ale dalej możesz edytować i pisać. Trzeba to zebrać do kupy, 10 razy sprawdzić i wtedy niech Czacha działa.

Mamy możliwość sami to poprawić więc z niej skorzystajmy, bo później na nas to zwalą i pewnie kolejnych poprawek Czacha się nie poedejmie (ja bym się nie podjął).
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Impulse

Post autor: Rafal_Kruczek »

http://goo.gl/photos/ab5psFaSz67Mn9Kt5
Karty zielonego planowania wg spisu 46,47,48.
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Witajcie

Ostatnie dni cały czas przygotowujemy wysyłki, dziś je zakończyliśmy (zostało dosłownie kilka paczek do wysłania-dla wspierających, którzy nie podesłali jeszcze namiarów na siebie). Jutro na spokojnie przejrzymy karty te które wysłaliśmy do drukarni z tymi które są w pudełku.

Istnieje możliwość, że wysłaliśmy do druku pliki sprzed finalnej poprawki i dlatego się takie wydrukowały. Jeśli faktycznie tak było to nie chcemy uciekać od problemu tylko go rozwiązać. Dlatego prosimy Was abyście pomogli nam w finalnym sprawdzeniu wszystkiego i wyłapaniu błędów takich 100%. Na tej podstawie skontaktujemy się z Cartamundi i ustalimy pierwszy możliwy termin do wydruku kart poprawionych. Bierzemy to na klatę i na pewno finalnie Wasze Impulsy będą miały błędy na kartach wyeliminowane.

Tak jak pisał Misiooo - wersją którą posiadacie można spokojnie grać, w szczególności żeby poznać mechanikę. Także ogrywajcie Impuls i opisujcie karty. Dajmy sobie czas do końca sierpnia na ustalenie finalnej wersji kart do poprawki.

Z naszej strony możemy Was przeprosić bijąc się w pierś, jest to dla nas nowe doświadczenie, ale poradzimy sobie z nim. Zapewniamy z naszej strony, że każdy z Was otrzyma pocztą pakiet poprawionych kart tak szybko jak to będzie możliwe. Na dziś dzień nie potrafię jeszcze powiedzieć kiedy dokładnie to nastąpi (muszę ustalić to z Cartamundi).

Przy okazji w poprzednim poście wskazałem chłopaków z Melanżownia Tv jako osoby pomagające przy pracach nad kartami. Przepraszam za pomyłkę Bartek i Łukasz - pomagaliście przy instrukcji - kart nie tykaliście.

Niemniej mimo wszystko cieszę się, że wątek się pojawił i dyskusja przerodziła się w merytoryczną naprawę tej sytuacji.
Mam nadzieję, że w niedługim czasie nasz błąd zostanie naprawiony - szkoda tak, Waszym i naszym zdaniem, pięknej edycji, żeby nie została poprawiona. Przepraszam też że czasem od razu nie zajmuję stanowiska, ale jak już Misiooo wskazał w swoim poście, na co dzień robimy coś innego i nie mamy czasem możliwości udzielać się tutaj na bieżąco.

Jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację.
Pozdrawiam
Przemo
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

No. I o to chodziło. Pomyłki się zdarzały i będą zdarzać. Brawo za postawę. :D

Czyli na tych kartach spokojnie można grać/ uczyć się grać?
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: ivan2k5 »

Wincenty Jan pisze:No. I o to chodziło. Pomyłki się zdarzały i będą zdarzać. Brawo za postawę. :D

Czyli na tych kartach spokojnie można grać/ uczyć się grać?
Można spokojnie grać - po wymianie zmieni się strategia po prostu :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: Wincenty Jan »

Jeszcze lepiej! W jednej cenie dwie gry.... :D
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: ivan2k5 »

Wincenty Jan pisze:Jeszcze lepiej! W jednej cenie dwie gry.... :D

Dostaliśmy po prostu prototyp dodatku ;)

A swoją drogą wydaje mi się że wszystkie błędy już mamy:

Wypisałem 27 +- 1 błędów

Tomb mnie sprawdził i Rafał_Kruczek potwierdził na foto - ale lepiej na zimne dmuchać ;)
Awatar użytkownika
Czacha Games
Posty: 783
Rejestracja: 30 lis 2015, 15:14
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 48 times
Been thanked: 269 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: Czacha Games »

Wincenty Jan pisze:Jeszcze lepiej! W jednej cenie dwie gry.... :D
można do tego podejść, że jest wersja dla początkujących i po wymianie kart będzie też wersja dla zaawansowanych :)
Zapraszamy na : http://czachagames.pl
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: Impulse

Post autor: medicus »

CZy wiadomo jak długo mniej więcej będzie trzeba czekać na informację o rozwiązaniu problemu?
Czas działa na naszą niekorzyść, bo przez kilka dni możemy odstąpić od zakupu.

Ja jakimś cudem nie odfoliowałem jeszcze mojego egzemplarza.
Za to po przeczytaniu wszystkich postów pierwszy raz w życiu pobrałem plik z formularzem odstąpienia od zakupu.

Czekam na informację
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Impulse

Post autor: Rafal_Kruczek »

Problem zdiagnozowany i rozeiązanie znalezione w 24 h od odkrycia. To być może rekord,a na pewno przykład jak nalżało by postępować.
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Impulse

Post autor: TTR_1983 »

medicus pisze:CZy wiadomo jak długo mniej więcej będzie trzeba czekać na informację o rozwiązaniu problemu?
Czas działa na naszą niekorzyść, bo przez kilka dni możemy odstąpić od zakupu.

Ja jakimś cudem nie odfoliowałem jeszcze mojego egzemplarza.
Za to po przeczytaniu wszystkich postów pierwszy raz w życiu pobrałem plik z formularzem odstąpienia od zakupu.

Czekam na informację
Przecież napisali, że wydrukują nowe karty w pierwszym możliwym w drukarni terminie. Oczekujesz dziś informacji co do dnia, czy co?
Teykana
Posty: 1
Rejestracja: 22 sie 2016, 16:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Impulse

Post autor: Teykana »

1. Nie wiadomo czy na 100% są błędy.
2. Gra jest w obecnej postaci grywalna. Rozegrałem 2 partie na 2 osoby. Ze sobą. Wygrałem ;)
3. W razie potwierdzenia błędów po uzyskaniu poprawnych kart, karty z błędami stają się... Pierwszym nieoficjalnym dodatkiem do Impulsu :D
Woreczek na rakietki mógłby być lepszy ale rakietki i tak chyba skończą w osobnych woreczkach strunowych.
Sposób wydania gry sprawia, że już nie mogę się doczekać Ptaszków :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

Dzięki Rafał - poprawiłem tę kartę 48.
Czyli mi wyszło 27 innych kart niż u Asmadi.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Dwntn
Posty: 1151
Rejestracja: 15 cze 2013, 22:23
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 14 times
Been thanked: 36 times

Re: Impulse

Post autor: Dwntn »

Teykana pisze:1. Nie wiadomo czy na 100% są błędy.
Są na 100%. Ze zdjęć, które ktoś opublikował kilka postów wcześniej, gdzie zestawione były razem karty z oryginału wraz z kartami PI wynika że treść polskich kart jest odwrotna do oryginalnej wersji, przynajmniej w kilku wypadkach.

Pozdrawiam,

- K.
Awatar użytkownika
krisow
Posty: 378
Rejestracja: 01 maja 2006, 23:37
Has thanked: 17 times
Been thanked: 64 times

Re: Impulse

Post autor: krisow »

Szkoda troszkę takiej wpadki, bo trzeba czekać. Niestety po "Mistfall" to kolejny przykład, że coś może zawsze pójść nie tak. Cóż, nie robi błędów tylko ten co nic nie robi. Jeżeli będzie to naprawione w przyzwoitym czasie i na tip-top da się przeżyć. Super, że szybko społeczność zareagowała.

Co do wydania naprawdę fajne. Jedynym zgrzytem jest ten dodatkowy woreczek. Jest ok pod względem wykonania, ale mógłby być po prostu odrobinę większy, bo tak rakietki wchodzą na wcisk.

PS. Mam dwie dodatkowe zielone rakietki, może komuś brakuje?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Impulse

Post autor: GrzeL »

Obecność błędów potwierdza apendix od Carla, który to Czacha miała przesłać misioooowi.
Instrukcja też nie jest wolna od nieścisłości.

Bazując na zdjęciach zamieszczonych przez Rafała, to karta bonusowa Dowodzenie też ma inne brzmienie niż w apendiksie: Command two Cruiser fleets for [1] move apiece. Each must move from the same card.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Impulse

Post autor: misioooo »

GrzeL pisze:Obecność błędów potwierdza apendix od Carla, który to Czacha miała przesłać misioooowi.
Mam appendix :) niestety jest to szczegółowe wyjaśnienie działania każdej karty. Nie ma w nim ilości kart w talii, ich kolorów etc.
Przetłumaczę ten opis i umieszczę gdzie trzeba, Czacha Games pewnie też to wrzuci u siebie na stronie :) To będzie takie uzupełnienie instrukcji po prostu.
Na razie wersja angielska do pobrania.
Proszę nie komentować tego papieru - to sam Carl Chudyk go napisał :)
GrzeL pisze: Instrukcja też nie jest wolna od nieścisłości.
Nie jest, ale i tak jest wg mnie znacznie lepiej niż w angielskiej :) To nie jest prosta gra więc łatwo o niedopowiedzenie czy nieścisłość w zasadach.
Ja nie miałem żadnych problemów z instrukcją i po obejrzeniu fragmentu playthrough spokojnie dałem radę zagrać bez zaglądania co chwilę do instrukcji.
GrzeL pisze: Bazując na zdjęciach zamieszczonych przez Rafała, to karta bonusowa Dowodzenie też ma inne brzmienie niż w apendiksie: Command two Cruiser fleets for [1] move apiece. Each must move from the same card.
Dzięki za zwrócenie uwagi. Zaraz to zweryfikuję i dodam ewentualnie do baboli.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: Impulse

Post autor: GrzeL »

misioooo pisze:Mam appendix :) niestety jest to szczegółowe wyjaśnienie działania każdej karty. Nie ma w nim ilości kart w talii, ich kolorów etc.
Dlatego trzeba zrobić tak jak Rafał do oryginalnego wydania przyporządkować polskie karty, a następnie sprawdzić po angielskim tekście czy jest w polskim tłumaczeniu to samo co w appendiksie. Niestety obecnie nie mam jeszcze swojego egzemplarza polskiego ani fotokopii oryginalnego.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Impulse

Post autor: AkitaInu »

GrzeL pisze:
misioooo pisze:Mam appendix :) niestety jest to szczegółowe wyjaśnienie działania każdej karty. Nie ma w nim ilości kart w talii, ich kolorów etc.
Dlatego trzeba zrobić tak jak Rafał do oryginalnego wydania przyporządkować polskie karty, a następnie sprawdzić po angielskim tekście czy jest w polskim tłumaczeniu to samo co w appendiksie. Niestety obecnie nie mam jeszcze swojego egzemplarza polskiego ani fotokopii oryginalnego.
Też uważam że trzeba sprawdzić angielskie karty = polskie karty = appendix. Wtedy będzie wiadomo czy jest poprawnie.

Ciekawe czy wszystkie angielskie karty są takie same jak te w appendixie ... :D
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Impulse

Post autor: tomb »

Będą jaja. Zacząłem porównywać akcje z appendixa z plikiem redesignu Zaka i już znalazłem rozbieżność. A potem zwiesił mi się program i muszę od nowa.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: ivan2k5 »

tomb pisze:Będą jaja. Zacząłem porównywać akcje z appendixa z plikiem redesignu Zaka i już znalazłem rozbieżność. A potem zwiesił mi się program i muszę od nowa.

Musimy się opierać tylko na appendixie i naszej wersji - porównywanie reszty nie ma większego sensu.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4060
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 25 times

Re: Impulse

Post autor: AkitaInu »

ivan2k5 pisze:
tomb pisze:Będą jaja. Zacząłem porównywać akcje z appendixa z plikiem redesignu Zaka i już znalazłem rozbieżność. A potem zwiesił mi się program i muszę od nowa.

Musimy się opierać tylko na appendixie i naszej wersji - porównywanie reszty nie ma większego sensu.
Też mi się wydaje że porównywanie źródła i efekty końcowego ma największy sens.
Mamy może spis kompletny polskich kart?
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: ivan2k5 »

AkitaInu pisze:
ivan2k5 pisze:
tomb pisze:Będą jaja. Zacząłem porównywać akcje z appendixa z plikiem redesignu Zaka i już znalazłem rozbieżność. A potem zwiesił mi się program i muszę od nowa.

Musimy się opierać tylko na appendixie i naszej wersji - porównywanie reszty nie ma większego sensu.
Też mi się wydaje że porównywanie źródła i efekty końcowego ma największy sens.
Mamy może spis kompletny polskich kart?
Ja mam cząstkowy spis tylko różnic, z tekstami z polskich kart - jest on ujęty już w Misioooowym - źródło kilka postów wcześniej
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: Impulse

Post autor: tomb »

W appendixie nie uwzględniono wszystkich wariacji numerycznym i kolorystycznych. Jestem w trakcie, potem gdzieś to wrzucę.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
ivan2k5
Posty: 155
Rejestracja: 21 cze 2014, 16:13
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: Impulse

Post autor: ivan2k5 »

tomb pisze:W appendixie nie uwzględniono wszystkich wariacji numerycznym i kolorystycznych. Jestem w trakcie, potem gdzieś to wrzucę.

Pomóc Ci coś ?
ODPOWIEDZ