Scythe (Jamey Stegmaier)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Scythe

Post autor: Pan_K »

Bardzo mnie interesuje SCD w złotówkach... :)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

fajnie ( choć ja zamówiłem wersję angielską)

Ta gra powinna ukazać się w Polsce.

Z updatu wynika, że oficjalna dokumentacja i tłumaczenie kart i planszetek będzie dostępne w 20 językach do pobrania.

Gra nie jest potężnie zależna językowo, więc myślę że to wystarczy do wygodnej rozgrywki.

W zakup samej talii pl jednak nie wierzę, choć oczywiście nie pogardziłbym taką opcję...
Ostatnio zmieniony 28 sty 2016, 16:07 przez rastula, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Pan_K pisze:
Bardzo mnie interesuje SCD w złotówkach... :)

podaj pewny kurs dolara za 6 miesięcy to ci powiem ;D
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Scythe

Post autor: Pan_K »

Jasne. Co nie zmienia faktu, że jestem zainteresowany ceną... ;)
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Pan_K pisze:Jasne. Co nie zmienia faktu, że jestem zainteresowany ceną... ;)

ale gdybyś znał ten kurs to podaj - wtedy cena Scythe nie będzie problemem ;)
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: Scythe

Post autor: adikom5777 »

polska edycja będzie dopiero w drugim druku i nie będzie zawierać KS exclusives.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Jamey napisał, że udostępnią (do ściągnięcia) instrukcję i hint cards w wielu językach, ale nie zajmują się drukiem wersji lokalizowanych - to już zależy od lokalnych wydawców. W drugim druku powstaną wersje francuska, angielska, niemiecka, hiszpańska i polska i ew. inne, jeśli zdążą się zadeklarować do piątku :). Na pytania w rodzaju "czy mogę kupić tylko talie w wersji lokalnej", odpowiedź jest: pytajcie lokalnego wydawcę/dystrybutora (choć ja bym się specjalnie nie nastawiał, bo to tworzy logistyczny problem w rodzaju "ile dodrukować samych tylko talii, dla takich graczy spadochroniarzy, co z robimy z tym, co nie zejdzie," itd.).
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 435 times
Been thanked: 126 times

Re: Scythe

Post autor: Coen »

rattkin pisze:Na pytania w rodzaju "czy mogę kupić tylko talie w wersji lokalnej", odpowiedź jest: pytajcie lokalnego wydawcę/dystrybutora (choć ja bym się specjalnie nie nastawiał, bo to tworzy logistyczny problem w rodzaju "ile dodrukować samych tylko talii, dla takich graczy spadochroniarzy, co z robimy z tym, co nie zejdzie," itd.).
A kto jest tym lokalnym wydawcą u nas? :) Też takie pytanie bym mu zadał, bo wersję angielską mam już zamówioną :D
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

Coen pisze:
rattkin pisze:Na pytania w rodzaju "czy mogę kupić tylko talie w wersji lokalnej", odpowiedź jest: pytajcie lokalnego wydawcę/dystrybutora (choć ja bym się specjalnie nie nastawiał, bo to tworzy logistyczny problem w rodzaju "ile dodrukować samych tylko talii, dla takich graczy spadochroniarzy, co z robimy z tym, co nie zejdzie," itd.).
A kto jest tym lokalnym wydawcą u nas? :) Też takie pytanie bym mu zadał, bo wersję angielską mam już zamówioną :D

wydawcy zostaną ujawnieni w następnym updacie - no chyba że się ktoś tu przyzna - rozmowy prowadził Phalanx - newsa wyłapał Ozy...może to przypadek...może brzoza...;)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Scythe

Post autor: misioooo »

I tak chyba tylko w Planszostrefie można było (i nadal można) preorder na Scythe w wersji KS składać ;P
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Scythe

Post autor: rastula »

misioooo pisze:I tak chyba tylko w Planszostrefie można było (i nadal można) preorder na Scythe w wersji KS składać ;P

pewnie Adam wziął kilka sztuk na górkę, więc nie jest to pula nieskończona...
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

Ja mimo wszystko się wstrzymam, za wersję polską bez KS'owych exclusive'ów podziękuję. Najzwyklejszy w świecie foch, że gra z tak mocnym polskim wkładem nie wyszła na full wypasie w rodzimym języku :) Jest tyle innych świetnych tytułów. Na znak protestu usunąłem nawet grę z Wishlisty na BGG :D Ale im pójdzie w pięty! :twisted:
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: xelos80 »

A tak wogole to mam wrażenie ze jest mylone KS Exclusives ze streach golami. Nie do końca to jest jedno i to samo. Niektóre kampanie mają i to i to. Czasami się łączą i odblokowany streach gol to jakiś ks Exclusive. Scythe nie miało żadnego KS Exclusiva. Tylko kupę streach goli. Chyba nie jest do końca wiadome czy może któryś nie trafi do normalnej sprzedaży?
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Scythe

Post autor: ozy »

Ze strony akcji:
All promo items are included in every Kickstarter game for free and will be available for additional cost post-Kickstarter (there is no Kickstarter-exclusive content). All non-promo stretch goals are in every version of the game.
Zatem edycja KS będzie bogatsza od pudełkowej jedynie o:
- 6 extra factory cards (12 w pudełku gry)
- 4 extra encounter cards (28 w pudełku gry),
- 4 extra objective cards (23 w pudełku gry),
- 3 extra power dials (2 w pudełku gry).
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Scythe

Post autor: ChlastBatem »

ozy pisze:
Zatem edycja KS będzie bogatsza od pudełkowej jedynie o:
- 6 extra factory cards (12 w pudełku gry)
- 4 extra encounter cards (28 w pudełku gry),
- 4 extra objective cards (23 w pudełku gry),
- 3 extra power dials (2 w pudełku gry).
Czyli dosyć sporo IMO. Za 17 kart idzie czasem zapłacić duże pieniądze aby mieć ten mini dodatek do gry. Np. takie Troyes, 4 karty za 20 zł.

Patrząc teraz na liczbę extra kart w porównaniu do tego co jest w pudełku to nie wyobrażam sobie nie mieć tych kart. To jest naprawdę sporo więcej.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: xelos80 »

Do ilości encounter i objective cards dodajcie jeszcze te które są jako streach gole a nie są promo.
Awatar użytkownika
crsunik
Posty: 2870
Rejestracja: 03 sty 2014, 12:12
Lokalizacja: Warszawa Wesoła
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: crsunik »

Do tego można wesprzeć na wyższym poziomie i dostać dodatkowe pierdółki, które umilają grę :)
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

Czyli wersja retail'owa będzie się sporo różniła od wersji KS'owej - ja w takim razie podziękuję. Szkoda. Naprawdę liczyłem na ten tytuł od samego początku kiedy pojawiły się informacje na jego temat. Może to głupie i kompletnie nie poparte zapowiedziami czy nawet domysłami, ale gdzieś w głębi czuję się oszukany. No nic. Panu Stegmaier'owi, za jego politykę, dziękuję serdecznie.

Scythe? Thanks, but no thanks.
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
toblakai
Posty: 1287
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 231 times
Been thanked: 250 times

Re: Scythe

Post autor: toblakai »

Trochę przesadzacie z tymi deklaracjami. Jeszcze nikt nie ograł tej gry ani w wariancie z KS ani w tym z brakującymi kartami. Równie dobrze może się okazać, że te karty wcale nie dają aż tak wiele w trakcie rozgrywki. Ja poczekam do czasu pokazania się bardziej 'ogranych' opinii i recenzji przed podjęciem decyzji o zakupie.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Szaweł pisze:Może to głupie i kompletnie nie poparte zapowiedziami czy nawet domysłami, ale gdzieś w głębi czuję się oszukany. No nic. Panu Stegmaier'owi, za jego politykę.
Oszukanym można się czuć, gdy ktoś mówi Ci jedno, a w praktyce jest drugie. Tutaj wszystkie informacje są dostępne i nikt ich nie ukrywa.

Nie lepiej zagrać sobie na tabletopii i wyrobić opinię po prostu?
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Scythe

Post autor: xelos80 »

Streach goli jest kilkanaście. Retail nie będzie miał 3 i 1 zestawu kart promo. Wydaje się że będziemy mieli prawie wszystko co jest na KS. Dodatkowo chyba promo będzie można dokupić o ile pl wydawca je wydrukuje. Jeśli cena będzie poniżej 300 zł to i tak będzie taniej niż kupować na KS
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

xelos80 pisze:Streach
Stretch.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

rattkin pisze:
Szaweł pisze:Może to głupie i kompletnie nie poparte zapowiedziami czy nawet domysłami, ale gdzieś w głębi czuję się oszukany. No nic. Panu Stegmaier'owi, za jego politykę.
Oszukanym można się czuć, gdy ktoś mówi Ci jedno, a w praktyce jest drugie. Tutaj wszystkie informacje są dostępne i nikt ich nie ukrywa.

Nie lepiej zagrać sobie na tabletopii i wyrobić opinię po prostu?
Tak, zgadzam się z Tobą, a właściwie Ty zgodziłeś się ze mną - patrz tekst pogrubiony. Nigdy w życiu nie czułeś wewnętrznego żalu, smutki i oszukania, które były kompletnie nie adekwatne do sytuacji? Ja mam tak teraz. Jeszcze raz - nikt niczego mi nie obiecał oprócz tego co sam sobie w głowie wcześniej ułożyłem a co nie miało poparcia w jakichkolwiek dowodach - wiesz, to się nazywa nadzieja i to ona została przez samą siebie oszukana :) Najzwyczajniej w świecie napaliłem się na ten tytuł i w głowie miałem ułożony obrazek, na którym gram najbardziej wypasioną wersję (może nawet kolekcjonerską) oczywiście spolonizowaną - niestety muszę się zderzyć z rzeczywistością i już. :)

A co do tabletopii - bardzo dobry pomysł, z pewnością skorzystam. :)

P.S. Psioczę, psioczę a i tak na końcu gra wyląduje pewnie na mojej półce :) Chyba mam klimakterium :D
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Scythe

Post autor: rattkin »

Ano, tak to już jest, że gry to rynek globalny i jeśli coś jest dobre, trzeba brać od razu. To, czy będzie polska wersja, czy nie będzie, a kiedy, a za ile, a w jakiej konfiguracji, to już rzucanie kostką. Niestety argumenty pokroju "oj, ale przecież tam tyle jest o Polsce", są mimo wszystko mało zasadne, gry bowiem nie ma też ani po rosyjsku, ani po norwesku. A świetnych artystów z Polski jest wielu i udzielają się przy ilustracjach różnych produktów (np. gry FFG), co też nie warunkuje, że gra automatycznie ma być po polsku. Takie realia.
Szaweł
Posty: 1898
Rejestracja: 25 cze 2013, 12:45
Lokalizacja: Gdynia/Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Scythe

Post autor: Szaweł »

rattkin pisze:Ano, tak to już jest, że gry to rynek globalny i jeśli coś jest dobre, trzeba brać od razu. To, czy będzie polska wersja, czy nie będzie, a kiedy, a za ile, a w jakiej konfiguracji, to już rzucanie kostką. Niestety argumenty pokroju "oj, ale przecież tam tyle jest o Polsce", są mimo wszystko mało zasadne, gry bowiem nie ma też ani po rosyjsku, ani po norwesku. A świetnych artystów z Polski jest wielu i udzielają się przy ilustracjach różnych produktów (np. gry FFG), co też nie warunkuje, że gra automatycznie ma być po polsku. Takie realia.
Ano sama prawda. Póki co, mam focha, a co będzie... pożijom, uwidim. :)
Moja kolekcja
Moje rabaty, których chętnie użyczę: Planszostrefa 11%, Huble 5%, Rebel 4%, AlePlanszówki 3%
ODPOWIEDZ