Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Rafal_Kruczek »

Ardel12 pisze:
schizofretka pisze:Ugh. Wiem, że klamka zapadła i pewnie wiecie lepiej, ale krótkie strecze IMO działają na wspieram.to odwrotnie niż na KS ze względu na konieczność każdorazowej płatności. Do tego brak PM i nagle okazuje się, że kampania robi się bardzo absorbująca, bo trzeba zdążyć z dopłatą za kolejny strecz. Ja w ten sposób już zfrajerzyłem się na dwóch kampaniach - wsparłem na samym początku i przegapiłem dodatki dodane na końcu kampanii. A tutaj jeszcze EB są przy każdym dodatku...

Gdyby był pakiet całości, taniej niż dziś mogę kupić w sklepie pewnie bym się zdecydował, ale tak - pominąwszy język polski i okazję wsparcia polskiej firmy - niestety oferta wydaje mi się mało konkurencyjna do zakupu wersji angielskiej w sklepie :(

Tak czy siak życzę z całego serca powodzenia, mam nadzieję, że rynek dorósł już do tak oryginalnych tytułów, może wtedy i SHCD się ziści!
Całkowicie się zgadzam
Ja się zgadzam w prawie w całości.
Rozważe zakup polskiej podstawki z jednego powodu - może być tańsza, i prawdopodobnie będzie kompatybilna z angielskimi dodatkami. Tylko nie jestem pewien czy mam/będę miał ekipę do zagrania po angielsku - a do grania solo TS jest stanowczo za drogie. Ale są ludzie nie znają "lengłydża" i takiej możliwości nie mają - dla nich liczba dodatków wydanych po polsku jest podstawowym wyznacznikiem opłacalnosci wchodzenia w system - wydawanie 199 PLN dla rozegrania TYLKO jednego scenariusza to naprawdę przesada, natomiast przy 4 scenariusza koszt postawki sie rozkłada.

Kampania przedstawia sobą szczyt chaosu i braku kontroli i planowania. Brak pakietu podstawka + 3 dodatki w dobrej cenie, piętrowe warunkowanie, logistyczny koszmar - kto zamówił któere dodatki i w jakiej cenie. (jest 27 możliwości dla każdego dodatku EB,normalna cena, bez dodatku).
Już myślałem że Rebel zrehablitował się po wpadce nie wydaniem dodatku/ów do RFTG. A tutaj kolejny przykład asekuranctwa do kwadratu.
Apel do Rebela o spełnienie przynajmniej jednego z postulatów.
1. Zrezygnujcie z EB - dajcie dobrą cene na cały okres kampanii.

Da to możliwość dołączenia ludziom gdy liczba obiecanych dodatków bedzie wystarczająca.
2. zróbcie kampanie na podstawka + 3 dodatki ALBO nic.

Nie wróże tej kampanii nic dobrego. Brak wiary ze strony wydawcy jest najlepszym znakiem.
CO mi przyjdzie z tego ze wyjdzie na przykład podstawka z 1 dodatkiem? To tak jakby Rebel wycofał sie po wydaniu jednego dodatku w normalnym trybie wydawania TYLKO WYMÓWKA BĘDZIE LEPSZA. Tylko w przypadku Race for the Galaxy podstawka jest w pełni grywalna i bardzo dobrze regrywalna.
Miałem dylemat czy wesprzeć, ale pomogło doczytanie FAQ wspieram.to - nie mozna wycofac wspracia gdyby okazało sie że nie wszytkie dodatki będą wydane nie wszystkie streach goal beda osiągnięte. (jestem jak to stoi w zgodności z polskim prawem na temat zakupów internetowych).
Bardzo nie lubię takiej asymetrii warunków - wydawca może się wycofać/warunkować - a ja nie mogę.

Podsumowując: może wesprę kampanie kupnem podstawki TS w EB, albo zachowam się asekurancko i poczekam czy wszytkie dodatki będą wydane. Albo będzie to jedna z okazji do sprawdzenia czy rozwinie się system wypożyczania/wymiany dodatków do TS. A ponieważ zapowiada sie ciekawy "sezon ogórkowy" jeśli chodzi o granie - 2 Star Treki, Seafall to pewnie te klika spraw Sherlocka które mi zostało bedzie musiało wystarczyć.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

Rafal_Kruczek pisze:
Kampania przedstawia sobą szczyt chaosu i braku kontroli i planowania. Brak pakietu podstawka + 3 dodatki w dobrej cenie, piętrowe warunkowanie, logistyczny koszmar - kto zamówił któere dodatki i w jakiej cenie. (jest 27 możliwości dla każdego dodatku EB,normalna cena, bez dodatku).
Kampania jeszcze nie ruszyła, prosimy o cierpliwość ;) Na razie dostępna jest tylko strona startowa i została udostępniona informacja o tym jak będą wyglądać ceny. Zapraszamy 17 maja i wtedy poprosimy o ewentualne komentarze :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
toblakai
Posty: 1289
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 233 times
Been thanked: 251 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: toblakai »

Po zakończeniu akcji na wspieram.to możesz po prostu oddać grę i cala kasa będzie ci oddana - jak się skontaktujesz z Rebelem wcześniej to nawet nie będą ci tej gry wysyłać. pod tym względem wspieram.to jest jak zakupy przez internet - masz 14 dni na oddanie towaru bez podawania przyczyny.

Jeżeli podstawka się ufunduję to najprawdopodobniej dodatki pójdą już lawinowo - teoretycznie większość osób kupujących podstawkę od razu dopłaci do dodatku odblokowując kolejny. Nie ma sensu panikować zanim jeszcze kampania się rozpoczęła.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 50 times
Been thanked: 66 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: kamron6 »

Po prostu wiele osób boi się nieufundowania gry w całości z powodu strachu przed nieufundowaniem się w całości co spowoduje, że gra nie ufunduje się w całości, ale myślę, że Rebel zauważył już ten problem ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Rafal_Kruczek »

REBEL.pl pisze:
Rafal_Kruczek pisze:
Kampania przedstawia sobą szczyt chaosu i braku kontroli i planowania. Brak pakietu podstawka + 3 dodatki w dobrej cenie, piętrowe warunkowanie, logistyczny koszmar - kto zamówił któere dodatki i w jakiej cenie. (jest 27 możliwości dla każdego dodatku EB,normalna cena, bez dodatku).
Kampania jeszcze nie ruszyła, prosimy o cierpliwość ;) Na razie dostępna jest tylko strona startowa i została udostępniona informacja o tym jak będą wyglądać ceny. Zapraszamy 17 maja i wtedy poprosimy o ewentualne komentarze :)

Jak przeczytałem zapowiedź
REBEL.pl pisze:
Spoiler:
To moim pierwszym wrażeniem było "to ile mam odłożyć na tą kampanię?"
Nie mozna zaplanowac wydatku gdy nie wiadomo ile dana rzecz bedzie kosztować, kiedy trezba bedzie zapłacić, a przede wszystkim co jest sprzedawane. Mam nadzieje że 17 maja wszstko sie wyjasni.

Mam inne pytanie.
Na Gratislawii widziałem fajna mała imprezową grę i już prawie szykowałem sie do zakupu - aż zajrzałem na
http://bgg.cc/boardgameversion/304897/p ... st-edition
i widzę wymiary pudełka:
Dimensions: Avalon Hill Bookcase
Czy naprawde gra na 60 kart "przeźroczy" + kolejna talia z hasłami (też koło 60) potrzebuje pudełka 30cm*20cm *5 cm czy to jest jakaś pomyłka?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

Rafal_Kruczek pisze:Na Gratislawii widziałem fajna mała imprezową grę i już prawie szykowałem sie do zakupu - aż zajrzałem na
http://bgg.cc/boardgameversion/304897/p ... st-edition
i widzę wymiary pudełka:
Dimensions: Avalon Hill Bookcase
Czy naprawde gra na 60 kart "przeźroczy" + kolejna talia z hasłami (też koło 60) potrzebuje pudełka 30cm*20cm *5 cm czy to jest jakaś pomyłka?
Nie mamy absolutnie żadnego wpływu na wielkość pudełka w przypadku wydania Imago :)
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Rafal_Kruczek »

MisterC pisze: A gra miała na tyle dużą grywalność, że najpewniej karty i tak wylądują w pudełku Tajniaków i razem będą zabierane gdzie się da.
Lub na odwrót :) , dlatego pytanie...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: ChlastBatem »

ChlastBatem pisze:Rebelu co z tym fantem?

Obrazek
Ponawiam pytanie do Rebela.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1093
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 86 times
Been thanked: 31 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Rafal_Kruczek »

ChlastBatem pisze:
ChlastBatem pisze:Rebelu co z tym fantem?

Obrazek
Ponawiam pytanie do Rebela.
Rozwiazanie jest proste :)
Obrazek
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

ChlastBatem pisze:
ChlastBatem pisze:Rebelu co z tym fantem?

Obrazek
Ponawiam pytanie do Rebela.
A tak, przepraszamy, umknęło nam. Karta została poprawiona w grudniu 2015 roku. Korekta nie wychwyciła tego błędu w tłumaczeniu za co przepraszamy. Kolejne druki będą miały tę kartę w poprawnej wersji.
Obrazek
MisterC pisze:
REBEL.pl pisze:Nie mamy absolutnie żadnego wpływu na wielkość pudełka w przypadku wydania Imago :)
Ale pytanie brzmi, jaki faktycznie jest rozmiar tego pudełka.
Chcielibyśmy wiedzieć ;) Nasz prototyp przyjechał do nas bez pudełka, tak go zresztą zmuszeni byliśmy prezentować.

A tak już na poważnie, polska edycja będzie miała ten samy wymiar co edycja francuska, czyli 19.6 x 15.1 x 4.6 cm.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
JAREK_AA
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2016, 16:33
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: JAREK_AA »

Witam kiedy można się spodziewać premiery Troyes ?
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Wincenty Jan »

JAREK_AA pisze:Witam kiedy można się spodziewać premiery Troyes ?
Zapowiadali na drugą polowe maja z tego co kojarzę. Sam też czekam :)
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: ChlastBatem »

Rafal_Kruczek pisze:
ChlastBatem pisze:
ChlastBatem pisze:Rebelu co z tym fantem?

Obrazek
Ponawiam pytanie do Rebela.
Rozwiazanie jest proste :)
Obrazek
Mówisz, że mam sobie zrobić Timeline Legacy :lol:

REBEL.pl pisze:A tak, przepraszamy, umknęło nam. Karta została poprawiona w grudniu 2015 roku. Korekta nie wychwyciła tego błędu w tłumaczeniu za co przepraszamy. Kolejne druki będą miały tę kartę w poprawnej wersji.
Obrazek
Dostanę taką poprawioną kartę za czujność? :wink:
Awatar użytkownika
romeck
Posty: 2875
Rejestracja: 20 sie 2009, 22:22
Lokalizacja: Warszawa / Łódź
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: romeck »

ChlastBatem pisze: Dostanę taką poprawioną kartę za czujność? :wink:
Dostaniesz chlast batem. :) Akurat pasuje do tej bawełny.

Zaraz mnie zjedzą Obrońcy Wszelkiej Poprawności (OWP), więc uciekam. :twisted:
Właśnie czytasz kompletnie bezużyteczne zdanie.
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: ChlastBatem »

romeck pisze: Dostaniesz chlast batem. :) Akurat pasuje do tej bawełny.

Zaraz mnie zjedzą Obrońcy Wszelkiej Poprawności (OWP), więc uciekam. :twisted:
Zawsze to coś :D
JAREK_AA
Posty: 100
Rejestracja: 22 lut 2016, 16:33
Been thanked: 1 time

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: JAREK_AA »

już nie umie się doczekać aż będzie dostępna :D
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3039
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 578 times
Been thanked: 239 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: DarkSide »

Wincenty Jan pisze:
JAREK_AA pisze:Witam kiedy można się spodziewać premiery Troyes ?
Zapowiadali na drugą polowe maja z tego co kojarzę. Sam też czekam :)
Tylko czemu nie ma żadnych zapowiedzi, żadnego info na ten temat na stronie REBEL'a? Gdyby miało być w drugiej połowie maja to sklepy wprowadziłyby przedsprzedaż (chyba, że nie ma tego w planach, co jednak byłoby dziwne)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -11%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: pan_satyros »

Z tego co się dowiedziałem druk Troyes się opóźni i jego data nie jest na razie znana.
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Marx »

Bardzo szkoda, bardzo liczę na ten tytuł. Mam nadzieje, że opóźnienie nie będzie znaczące.
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: REBEL.pl »

pan_satyros pisze:Z tego co się dowiedziałem druk Troyes się opóźni i jego data nie jest na razie znana.
Cały czas "skaczemy po głowach" komu trzeba, aby otrzymać informację na temat statusu Troyes. Obawiamy się, że tego skakania mogło być trochę za dużo i wbiliśmy kilka osób w ziemię, teraz się muszą wykopać. Nie mniej zaznaczyliśmy, że jakakolwiek informacja na ten temat jest cenniejsza niż brak informacji i mamy nadzieję niedługo przekazać wieści na jej temat.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: mikeyoski »

A co z GIPFami? Wiadomo cosik może na ten temat? :-)

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: ramar »

Marx pisze:Mam nadzieje, że opóźnienie nie będzie znaczące.
Sklep w którym robię zakupy pewnie myśli tak samo, ponieważ musi przechowywać dotychczas kupione pudła, które czekają na wspólną wysyłkę z Troyes (którego jeszcze nie ma) :twisted:
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Marx »

ramar pisze:
Marx pisze:Mam nadzieje, że opóźnienie nie będzie znaczące.
Sklep w którym robię zakupy pewnie myśli tak samo, ponieważ musi przechowywać dotychczas kupione pudła, które czekają na wspólną wysyłkę z Troyes (którego jeszcze nie ma) :twisted:
Fajnie, że trafiłeś na przedsprzedaż. Sklep, w którym ja zostawiam swoją kasę ,nie ma jeszcze Troyes w swej ofercie ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
ramar
Posty: 996
Rejestracja: 03 lis 2014, 18:26
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: ramar »

Marx pisze:
ramar pisze:
Marx pisze:Mam nadzieje, że opóźnienie nie będzie znaczące.
Sklep w którym robię zakupy pewnie myśli tak samo, ponieważ musi przechowywać dotychczas kupione pudła, które czekają na wspólną wysyłkę z Troyes (którego jeszcze nie ma) :twisted:
Fajnie, że trafiłeś na przedsprzedaż. Sklep, w którym ja zostawiam swoją kasę ,nie ma jeszcze Troyes w swej ofercie ;-)
Mój też jeszcze nie ma :)
Wincenty Jan
Posty: 1862
Rejestracja: 24 cze 2015, 08:57
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2016 rok

Post autor: Wincenty Jan »

A jak myślicie jaka bedzie SCD za Troyes? Ok 150zl?
Zablokowany