Zrób to sam cz. 2

Własnoręczne działania twórcze: upiększanie, inserty, malowanie figurek, tworzenie prototypów, stoły do planszówek itp.
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Piotro »

Złota rączka z ciebie ;)

Na moim blogu dodałem nową grę – tym razem jest to Royal Turf (cholibka, word zmienia mi na Rogal Turf) Reinera Knizi.
Zapraszam.
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
Yatzek
Posty: 132
Rejestracja: 20 sie 2004, 09:53
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Yatzek »

Wohow! Piotro - przyglądając się Twoim pracom, można faktycznie w kompleksy wpaść.
Wspaniałe- nie dość, że od zera własne, to te faktury, szczegóły, elementy, ornamenty....
Widać sporo pracy włożonej i jest efekt i sprawność warsztatu :) !
Z ciekawości - jesteś amatorem w dziedzinie grafiki, czy ma to jakiś związek z Twoją profesją?
I'm impressed ;) Te plansze są wielokrotnie lepsze niż oryginał.

(w Royal Turfie - dodłabym tylko jakąś wyraźną linię startu/mety - jeśli mam już coś konstruktywnie marudzić :) )
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Piotro »

Ja też jestem amatorem - czasem potrzebowałem obsługi Photoshopa na uczelni, czasem zaprojektowałem jakieś logo dla kogoś. Może przestanę być amatorem i ktoś mnie zatrudni do "pokolorowania" planszówki :twisted:
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: mst »

Również jestem zachwycony twórczością Piotro - z niecierpliwością oczekuję na kolejne gry, a może też w przyszłości na nowe wydania z twoimi grafikami. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Piotro »

-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: mst »

Super, a nowe wydanie Książąt bardzo by się przydało. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

No to teraz ja, moja samoróbka Diuny - skończona w 90% - (trochę słabe oświetlenie na zdjęcie)

Obrazek

Pozwoliłem sobie zdublować sobie trochę wpis z wątku http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 83#p111783 ale zdjęcie leży na zewnętrznym serwerze więc nie ma chyba problemu? Poza tym lepiej od razu patrzeć na to o czym się czyta

-- EDIT --

jeżeli ktoś chciałby zrobić składaną planszę to najprostszy sposób jest mniej więcej taki (w ten sposób zrobiłem właśnie diunę i drugą planszę do Twilight Struggle)

http://degroof.home.mindspring.com/boar ... dgame.html
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

Twilighta te masz samorobke?
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

Nie - nie jestem zwolennikiem samoróbek jako takich. Diuna jest praktycznie nie do dostania, dlatego postanowilem zrobić samoróbkę (oczywiście jestem fanem cyklu Herberta).

Do Twilighta (mam oczywiście oryginał) zrobiłem własną planszę - po pierwsze nie wygina się, po drugie jest ładniejsza ;)

Mniej więcej taka: (ta jest jeszcze fajniejsza bo ma flagi nad krajami oraz lepszy box na akcje)

http://www.boardgamegeek.com/image/284999?size=medium
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Piotro
Posty: 365
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:46
Lokalizacja: Wrocław, Cz-wa

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Piotro »

Nowa gra na blogu :) tym razem troszkę... odmieniona.

http://boardoftheloom.blogspot.com/

Zapraszam, wpisy mile widziane
:)
-------------------------------------
boardoftheloom.blogspot.com
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: mst »

Gwiezdne klimaty są teraz na topie. :wink: Ja za nimi nie przepadam ale jakość wykonanej pracy oczywiście doceniam. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

Witam

wlasnie wczoraj skonczylem robic wlasna wersje TS. Plansza i karty w calosci po polsku. Musze przyznac ze wyszlo to wg calkiem ladnie i co najcikasze nakrecilo mnie na to zeby zrobic cos jeszcze :)
Czy znacie moze alb macie materialy do gier ktore warto zrobic wlasnorecznie?
Gry darmowe, albo juz poprostu niewydawane i niemozliwe do dostania?
Interesuja mnie tez pozycje z innymi grafikami i planszami..co kolwiek byle by mozna bylo sie wykazac wlasnie zdolnosciami manualnymi!

PS
Znalazlem gre Down of a Dead na bgg z lat 70-tych..chyba sie zabiore za majsterkowanie :)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

Ja ostatnio zrobiłem Mr. Jack, Modern Art (ze swoimi obrazami), gilotynę i czytając wątek zachęcam się do zrobienia Wysokiego Napięcia.

Co do znacznikow z ktorymi niektorzy mają problem to są dwie możliwości:
- można w sklepach typu Castorama zakupic gotowe drewniane "koleczki" o średnicy 10mm, 15mm, 20mm, 25mm, 30mm, 35mm (8 zł za 30 sztuk przy 25mm w zależności od średicy liczba sztuk w paczce maleje lub rośnie
- można też kupić wiertło do wiercenia dużych otworów i kupić deseczkę, wiertło w wyniku wiecenia "oddaje" okrągłe kołeczki ")

Castorama jest dla mnie kopalnią materiałów do samoróbek.

Zagadką zostaje dla mnie jak zrobić piankowe pistolety do Cash and Guns gdyż nigdzie nie mogę dostać sztywnej pianki o grubości 15-20 mm. Może wskażecie mi "droge" :) ?
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
berem
Posty: 1218
Rejestracja: 26 sie 2008, 14:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: berem »

A ja ze 3 lata temu zrobiłem "Imperium Romanum" - grę strategiczną z początku lat 80-tych.
Świetna pozycja dla kilku graczy.
Awatar użytkownika
finallyh
Posty: 161
Rejestracja: 11 gru 2005, 18:23
Has thanked: 57 times
Been thanked: 39 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: finallyh »

veljarek pisze:Ja ostatnio zrobiłem ..., Modern Art (ze swoimi obrazami)...
Z wybranymi przez Ciebie, czy też z własnymi? Jak by nie było chętnie popatrzę. Modern Art z m.in. Cezanne`em to szyt marzeń :)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

oczywiście ze wybranymi przeze mnie: van Gogh, Picasso, Monet, Munch, i cos jeszcze, ale nie pamietam w tej chwili co, zamiat pieniedzy mam żetony pokerowe i przez to lepszy FUN.
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

Witam!

na celownik wziąłem gre Goa podobno juz nie do dostania jesl isie myle niech mnie ktos naprostuje ;)
Materialy sa w plikach od Zun Tzu mam kilka dni wolnych to chce do tego pożądnie przysiąść - i pytanie, jak sie do tego zabrać? robil juz ktos samorobke Goa?
Z TS bylo o tyle prosto ze mialem wszystk ogotowe do wydrukowania tutaj musze sam obrobic...najbardziej mnie martwi - wielkość i rozmoary kart planszy aby wszystko do siebie pasowało.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

janekbossko pisze:na celownik wziąłem gre Goa podobno juz nie do dostania jesl isie myle niech mnie ktos naprostuje ;)
W tej chwili Goa jest niedostępne, ale będzie dodruk z lekko zmienionymi zasadami (i pewnie grafiką).
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: janekbossko »

wie mwiem i do tego czasu chcialbym poznac ta pozycje...slyszalem o dodruku ale slyszalem tez ze bedzie to w 2010 roku
Awatar użytkownika
Rockford
Posty: 43
Rejestracja: 10 sty 2009, 19:29
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: Rockford »

janekbossko pisze:Witam!

na celownik wziąłem gre Goa podobno juz nie do dostania jesl isie myle niech mnie ktos naprostuje ;)
Materialy sa w plikach od Zun Tzu mam kilka dni wolnych to chce do tego pożądnie przysiąść - i pytanie, jak sie do tego zabrać? robil juz ktos samorobke Goa?
Z TS bylo o tyle prosto ze mialem wszystk ogotowe do wydrukowania tutaj musze sam obrobic...najbardziej mnie martwi - wielkość i rozmoary kart planszy aby wszystko do siebie pasowało.
zabierałem się do wykonania Goa kilka miesięcy temu, jednak po zaczytanej informacji o wznowieniu dodruku odkładam temat na bok, mam jeszcze kilka innych gier do poznania w tym roku. Mogę się na temat podzielić swoimi spostrzeżeniami "wywiadowczymi":
- rozmiary elementów możesz pozyskać z skanów znajdujących się w paczce Zun Tzu i wykorzystując narzędzie miarki w Photoshopie (zmień tylko z px na mm).
- ilość poszczególnych kart odczytasz z projektów pudelek na BGG
- plansze główną można uprościć do samej kratownicy na której wykładasz żetony A i B celem ich licytacji (większa część planszy spełnia charakter organizacyjny kart i żetonów)
- plansze rozwoju i plantacji są w do pobrania na BGG w jakości do wydruku (należy im tylko kolor obwódki zmienić)
- karty typu osadnicy, statki, kasa po małym przeskalowaniu i wydrukowaniu na papier samoprzylepny można ponaklejać na zwykłych kartach do gier
- kostki z jakiejś innej eurogry :)
- problem jedynie miałem z koncepcją wykonania przypraw, można wykonać "dłubaninkę" w modelinie lub nie wdawać się w szczegóły i pokroić na plasterki kij od miotły :), malując krążki na kolory przypraw.

--
pozdrawiam
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

pytanie do bardziej doświadczonych osób w temacie PnP / DiY : znacie może jakiś środek (najlepiej w sprayu) do zabezpieczania wydruków? Jakiś laminat czy cuś takiego. Tak żeby np planszy nadać ładne wykończenie (najlepiej coś matowego a nie błyszczącego). Nie pogardzę odpowiednim linkiem (trochę dzisiaj szukałem ale nie bardzo wiem co wpisywać w google'a)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: melee »

Krylon Acrylic Crystal Clear SATIN ;)
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: veljarek »

A gdzie to cudeńko można kupic
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: yosz »

melee pisze:Krylon Acrylic Crystal Clear SATIN ;)
to akurat sam znalazłem :P tylko nie znalazłem miejsca gdzie można to kupić kurde :/ (w Polsce of koz)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
kisio
Posty: 502
Rejestracja: 31 sty 2007, 22:47
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Re: Zrób to sam cz. 2

Post autor: kisio »

Wystarczy bezbarwny lakier w sprayu (kilka/kilkanaście złotych za puszkę).
Kupowałem w sklepie z lakierami samochodowymi.
W zależności od chłonności podłoża wychodzi mat (podłoża chłonne) lub połysk (podłoża niechłonne).
W przypadku tych pierwszych odpowiednia ilość nałożonych warstw da również połysk.
ODPOWIEDZ