(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 93
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:48

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Blueberry »

Cin pisze:
Blueberry pisze:Hej, jeszcze nie byłam nigdy na tym spotkaniu, ale chętnie bym się wybrała :) Jest ktoś może chętny do pogrania w Cyklady, Stone Age albo Ninjato? :)
Jeden do Ninjato jest.
Cin, o której będziesz?

Ja postaram się przyjechać na 16:30-17
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

KubaP pisze:
jax pisze:
siepu pisze:Dzisiaj nie dam rady, choróbsko mnie dopadło (pracować mogę, ale granie to już zbyt duży wysiłek :lol: ).
Niesamowite, że są ludzi którzy właśnie tak (a nie dokładnie odwrotnie) stawiają sprawę ;)
Ubiegłeś mnie o sekundy ;)
Ja dzisiaj na trochę zajrzę, przypominam się ze zbędnymi grami, które możecie przekazać klubowi młodzieżowemu z rzeszowszczyzny.
Gdybym brał wolne to i tak bym przesiedział dzień przed komputerem, równie dobrze mogę za to wziąć pieniądze. Tym bardziej że dzień w pracy dość luźny.
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

Blueberry pisze:Cin, o której będziesz?
16:15-16:30
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 93
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:48

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Blueberry »

Przepraszam was za kłopot, ale jednak nie mogę się dzisiaj pojawić :( mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu uda nam się pograć. Życzę miłego grania :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Dzisiaj krótka wizyta i dwie gry, ale za to soczyście - Zimna Wojna (zwycięstwo nad czerwoną zarazą, juhuu!) i Mr Jack (niestety, nie zdążyłem się na wiele narozpruwać, złapany w pierwszym ruchu 5 rundy :( ) z długo niewidzianym l.a.d.'em.

Bart i Staszek - zaczynam podejrzewać, że Waszym prawdziwym konikiem, Waszą ukochaną grą, jest gra we "W Co Gramy?" :) To musi być świetna nego cjacyjna giera, ale boję się, że dość często, jak to w kooperatywkach z rozbieżnymi celami, przegrywają wszyscy gracze :D Cieszę się, że mieliście okazję pograć w Speicherstadt i że choć w ten sposób przyczyniłem się do zmiany rezultatu Waszej cotygodniowej rozgrywki :D

Witamy nowych kolegów od Race'a, 8ME i Gauntleta, mam nadzieję, że Feld też się Wam spodobał!

No i na koniec karny kutas dla GrzeLa i sebastianbl - Wasze stolikowe zaklepywanki były serio smutno-śmieszne, a i tak się okazało, że z Łukaszem zagraliśmy szybciej Zimną Wojnę i Mr Jacka niż Wy Wasze the Capitals. Chyba niefajnie jest wprowadzać takie podwórkowe zachowania do klubu i mam szczerą nadzieję, że mieliście obaj zły dzień, skoro tak się zachowaliście (choć co prawda, Sebastian przynajmniej ze swojego stołu skorzystał), ze stołu GrzeLa skorzystała tylko jego torba.
Awatar użytkownika
MarekB
Posty: 238
Rejestracja: 23 lis 2013, 12:45
Lokalizacja: Warszawa/Łomianki
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: MarekB »

KubaP pisze:Witamy nowych kolegów od Race'a, 8ME i Gauntleta, mam nadzieję, że Feld też się Wam spodobał!
W kolegi i swoim imieniu dziękuję, a Speicherstadt był naprawdę świetny: rozgrywka emocjonująca do ostatniej chwili, punktacja bardzo wyrównana no i zwycięstwo w takim gronie podwójnie satysfakcjonujące.

Pozdrawiam,
Marek.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

KubaP pisze:
Bart i Staszek - zaczynam podejrzewać, że Waszym prawdziwym konikiem, Waszą ukochaną grą, jest gra we "W Co Gramy?" :)

:lol:
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 93
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:48

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Blueberry »

W poniedziałek mogę przynieść to co mam w linku w podpisie. Najchętniej jednak zagram w Lewis & Clark. Jeżeli są chętni na tą grę lub inną - piszcie :) Tym razem postaram się przyjechać :P
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Cicho, bardzo cicho.

Będę na 17:00.

@blueberry - mogę zagrać w Lewis&Clark (rozumiem, że zabierasz).

Chyba wezmę 1-2 drobniejsze rzeczy.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

W sumie L&C chętnie odświeżę...

Jax, może w końcu się uda Catan i Winter pchnąć? ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

sillue pisze:W sumie L&C chętnie odświeżę...

Jax, może w końcu się uda Catan i Winter pchnąć? ;)
A, o! A nie miałem koncepcji... :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Lewis & Clark z przyjemnością, tylko że nie grałem. Zasady mogę przejrzeć w pracy ale to pewnie wiele nie da.
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 93
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:48

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Blueberry »

W L&C również jeszcze nie grałam, gra dopiero co do mnie dotarła. Przeczytam instrukcję, może w miarę szybko to ogarniemy. Będę tak na 17
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Dzięki za bardzo udane spotkanie w poniedziałek.
Wreszcie dwie mięsiste gry. I na dodatek w niezwykle krótkim czasie. 1h 55min na 4-osobowy Lewis&Clark to na razie najlepsze osiagnięcie, z jakim się spotkałem. Do tego poniżej 1,5h na 4-osobowy Peloponnes z 4 dodatkami to też było coś :)

W Lewis&Clark Bleuberry i siepu debiutowali, GrzeL grał chyba 3-ci raz. Pierwsza połowa szła mi jakoś słabo. Wprawdzie na początku mój obóz zawsze jakoś lokował się z przodu lub blisko przodu, ale w pewnym momencie moja talia zupełnie straciła parę a ja koncept. Ożywczy powiew wniósł zakup kolesia z symbolem żywności i o sile 3. To pozwoliło uzyskać kontrolę i rozbujać kolegę umożliwiającego podróż po rzece lub po górach kosztem 1 żywności/per pole. Końcówka wyszła nadzwyczaj gładko i po zaciętym finiszu wyprzedziłem siepu o 1 ruch.

W Peloponnes debiutowała tylko Blueberry. Ciężko opisać przebieg rozgrywki przy tej grze :) Każdy rzeźbił jak mógł. U mnie tym razem gospodarka była wyjątkowo zbilansowana - żywność, drewno i kamień płynęły równym strumieniem i nic nie dominowało. Dobrze, bo umozliwiało to elastyczność; źle - bo czułem niedobór żywności. Zyskałem protekcję od katastrofy plagi i suszy co umozliwiło oszczędzenie sporej ilości ludzi a ich liczba ostatecznie przesądziła o moim zwycięstwie. Jako jedyny miałem słabszą ścieżkę populacji, ale 11 ludzi i 33VP wystarczyło. Mogło być lepiej o 4pkt. ale przespałem raz mozliwość poświęcenia 2 ludzi w sytuacji gdy nie mogłem ich wyżywić.
GrzeL miał ciekawe kombo: Arkadia (uwazana przez niektórych za przegiętą -> co turę 1 ludek) + kafelek dający 3 żywności (zdobyty jako pierwszy, do niego doszły kolejne dające żywność). Wydawałoby się, że w takiej sytuacji nic tylko inwestować w ścieżkę budynkową plus złapać ochronę od plagi lub suszy (a najlepiej obie) i zwycięstwo przyjdzie samo, ale jakoś się nie udało ;)

Na innych stołach klasyka: Perikles, Vasco da Gama, Mykerinos, Agricola i coś jeszcze.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Blueberry
Posty: 93
Rejestracja: 07 sty 2014, 19:48

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Blueberry »

Również chciałam podziękować za sympatyczne spotkanie :) L&C bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, gra w moim guście i napewno będę często do niej wracać. Jeżeli mnie "przygarniecie" to z wielką chęcią wybiorę się do Chwili w przyszłym tygodniu :)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Bardzo udane spotkanie - dobre gry, świetne towarzystwo i bez ociągania się. Sama przyjemność :)

Nie sądziłem że kiedyś to powiem o jakiejkolwiek grze, ale w L&C przydałoby się trochę więcej interakcji między graczami. Wszystkie dodatkowe warianty zmieniają tylko warunki początkowe a nie rozwiązują problemu.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Czy ktoś w poniedziałek chętny na wojenne klimaty? ;)

Jeśli tak, to może będą chętni na Bonapartego - polską produkcję sprzed kilku lat. Raz grałem i było zachęcająco. Mechanika w sumie niepodobna do żadnej innej gry. Z ciekawostek jest faza dyplomacji, podczas której na konferencji 'pokojowej' głosuje się nad wcielaniem zdobytych prowincji do swoich państw macierzystych. Gra do 5 osób (Francja, Anglia, Prusy itd). Żeby zmieścić się w 2-3 godzinach opuściłbym zasady dodatkowe, które dodają dużo smaczku, ale wydłuzają rozgrywkę przez swe niuanse. Jak gra rozpoznawcza się spodoba, to można je przetestować w następnych rozgrywkach ;)
Tłumaczenie zasad przewidziane - w sumie bez zasad dodatkowych są dość czyste, bez ameritrashowych mechanizmów.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jax pisze:Czy ktoś w poniedziałek chętny na wojenne klimaty? ;)

Jeśli tak, to może będą chętni na Bonapartego - polską produkcję sprzed kilku lat.
czyżbyś Jacku wczoraj miał chwilę zadumy pt. "hmmm.. ciasno na półkach... co by tu teraz sprzedać..?" :lol:
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Faza dyplomacji = ja odpadam. Dla odmiany wezmę coś ze sobą.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

sillue pisze:
jax pisze:Czy ktoś w poniedziałek chętny na wojenne klimaty? ;)

Jeśli tak, to może będą chętni na Bonapartego - polską produkcję sprzed kilku lat.
czyżbyś Jacku wczoraj miał chwilę zadumy pt. "hmmm.. ciasno na półkach... co by tu teraz sprzedać..?" :lol:
Raczej ciągłe dążenie do wytworzenia perfekcyjnej kolekcji, w której każdy tytuł zagrałem wiele razy i w kazdy mam ochotę zagrać jeszcze wiele razy ;) Przez ostatnie 2-3 lata dużo osiągnąłem na tej scieżce (sprzedaże gier niepotrzebnych/pozostawianie jednak fajnych/odświeżenie/utrwalenie przepisów etc). Jak najmniej kurzu, jak najwięcej grania ;)

@siepu - nie ma co się obawiać fazy dyplomacji, bo głosowanie nie jest czysto uznaniowe. Głosy (żetony) trzeba w pocie czoła zarobić i ostroznie wydatkować (jak zawetuję przyłączenie prownicji X do kogoś, to moze mi zabraknąć żeby przyłączyć prowincję Y do siebie). Nie ma wolnej amerykanki.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Co się działo wczoraj?

Najpierw postanowiłem przyłączyć się do spisku przeciw reżimowi Molocha. Wyczułem 2 wrogich agentów wśród naszej piątki zanim jeszcze przystąpiliśmy do pierwszej misji. Blueberry przekonała mnie jednak, żeby jednego z tych oprychów wytypować do jednej z eskapad. Sillue (nie będziemy tu ukrywać tych złowrogich nicków) oczywiście misję uwalił rzucając uparcie podejrzenia na mnie. Nie po to jednak przyłączyłem się do ruchu oporu żeby zdradzać. Wolałem rozprawić się z wrogimi agentami. Może następnym razem Moloch zapłaci tyle że będę po drugiej stronie? ;) Na razie przegrał sromotnie.
Z satysfakcją trzeba nadmienić że agent l.a.d. nie wytrzymał presji. Stwierdził, że ma kompletnie dość - składa wypowiedzenie Molochowi a i jako rebelianta też go nie ujrzymy. Coż, trzeba mieć silną psychikę do bycia agentem/dywersantem. Może lepiej mu pójdzie kariera w tapicerce ;)

A propos tapicerów - podobno widziano jednego bardzo podobnego do l.a.d-a w Brukseli. Produkował sporo mebli w secesyjnym stylu. Jeszcze bardziej podejrzane jest, że widziano też jak kręcił się tam ktoś łudząco podobny do sillue (replika wykonana przez Molocha?). Tak czy siak, obaj wielkiej kariery w Brukseli nie zrobili. Na belgijskich salonach brylował piotrsmu mający miliard kasy, która przyniosła mu miażdżące zwycięstwo w walce o jak największy prestiż.
Też zagościłem w Brukseli i okazała się ona ogólnie bardzo rozczarowująca - nudne miasto, bez ciekawych wyborów. Albo pójdziesz sobie kupić dzieło albo zbudujesz budynek albo coś tam innego, a wszystko wg planu który ustaliłeś sobie na początku, nuda panie i brak emocji. Zupełnie tak jak wtedy, gdy byłem w Rosji i budowałem koleje wąskotorowe. Zieeew.... [wtręt: ech, jak wspomnę London, to zupełnie coś innego, ekscytujące miasto!]
Belgowie mają też rozrywkę w postaci tzw. 'wystawek' - kto dostanie ich najwięcej, łyka darmowe punkty i bonusy i ma największą szanse w wyścigu o uznanie belgijskiego społeczeństwa. Zdecydowanie nie mój typ rozrywki. Czas zmienić klimat i opuścić te oziębłe rejony. Czuję, że nieprędko będę znów przekraczał belgijską granicę :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 270 times
Been thanked: 296 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Halo halo jest tu kto? Mam Age of Steam mogę przyjść od 16.
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

Jax, potwierdzam 16.30 (najpóźniej) start Nehemiasza.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

adikom5777 pisze:Jax, potwierdzam 16.30 (najpóźniej) start Nehemiasza.
Postaram się dotrzeć kapkę wcześniej, to wytłumacze zasady (choć ich tłumaczenie to 5-8 minut).
Awatar użytkownika
adikom5777
Posty: 2231
Rejestracja: 28 gru 2009, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 81 times
Been thanked: 12 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: adikom5777 »

no to gitara :)
ODPOWIEDZ