Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Hiu »

Wiesci ze swiata:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4041

- nowa mapa kampanii (wolalem planszowe - jak te w 1-szej edycji)
- nowa papierkologia (campaign log)
- nowi porucznicy (w wersji porucznik i ally)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Pierzasty »

skolo pisze:59usd
To jakaś kpina czy nowa metoda marketingowa - mniej i drożej?
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Banan2 »

Pierzasty pisze:
skolo pisze:59usd
To jakaś kpina czy nowa metoda marketingowa - mniej i drożej?
Tak. Patrz awantura z nc+.
Sorry za offtopic.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
tajemniczy_padalec
Posty: 469
Rejestracja: 16 paź 2009, 01:18

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: tajemniczy_padalec »

Recenzja Descenta (edycji drugiej) w serwisie grybezprądu.pl.

Miłego czytania :)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Don_Silvarro »

Tak nieśmiało zaptykam: jak się posuwają prace nad fanowskimi tłumaczeniami Conversion Kit? Pamiętam, że kilka osób się zabierało. Poszło to jakoś? Ktoś chce się podzielić efektami? Albo chociaż materiałami, to wtedy chętnie dopchnę projekt do końca?
Awatar użytkownika
Mag
Posty: 54
Rejestracja: 22 lis 2010, 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Mag »

Chciałbym się Was zapytać jak sobie poradziliście z powyginanymi elementami figurek i ich podstawkami? Nie to, żeby mi to jakoś bardzo przeszkadzało, ale lubię jak wszystko stoi równo i się nie chybocze na lewo i prawo. :)
"
Awatar użytkownika
Smoku
Posty: 464
Rejestracja: 17 lut 2006, 17:26
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Smoku »

Zamocz w gorącej wodzie ,aż zmiękną, wymodeluj i szybko do lodówki, albo zamrażarki. Stary sposób, prosty i skuteczny.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

gotujesz wode, wlewasz do miseczki, wrzucasz figurke, ta sie prostuje, wyciagasz i wrzucasz do kubka z zimną wodą
wyjmujesz wyprostowaną
Awatar użytkownika
Mag
Posty: 54
Rejestracja: 22 lis 2010, 21:45
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Mag »

Dzięki :)

Mam jeszcze jedno pytanie. Jak sobie zorganizowaliście miejsce w pudełku na przechowywanie figurek? Karty i żetony to jakieś woreczki strunowe, a figurki?
"
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Pierzasty »

Mój sposób na podstawki to gorąca woda + zimny płaski blat + ostrze noża.
Figurki to zależy od wielkości. Jeśli malizna, to dobry lakier, żadnego piasku na podstawki i do pudełka na śrobki wyściełanego gąbką, jeśli duże to do pudełka z gąbką. W przypadku obu edycji Descenta przełamałem się i postanowiłem nabyć pudełka Safe & Sound. Trochę wyjdzie, ale to i tak dużo wygodniejsze niż inne wypróbowane sposoby taszczenia tego kramu.

Chyba że ci się uda zdobyć pudełka-opakowania z gąbką "falistą", też są świetne do figurek.
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Don_Silvarro »

Małe figurki mam w tym, duże wciąż luzem, ale pewnie upchnę w coś takiego. Z żadnymi gąbkami się nie obtykam - dopóki się pudełkami nie rzuca z balkonu, nic się nie powinno stać.
KardynałKieł
Posty: 14
Rejestracja: 07 mar 2012, 18:27

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: KardynałKieł »

Mam pytanko: posiadam drugą edycję Descenta w wersji niemieckiej i usilnie próbuję znaleźć tłumaczenie Quest - Handbucha czyli Quest Guide. Czy znalazłby się jakiś zacny forumowicz, który posiada link/zeskanowałby tłumaczenie na jakiś normalny język(polski/angielski)?
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Don_Silvarro »

Jeśli ktoś szuka zapasowych/dodatkowych elementów do pierwszej edycji, zapraszam:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 41#p227541
KardynałKieł
Posty: 14
Rejestracja: 07 mar 2012, 18:27

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: KardynałKieł »

Niedawno kupiłem Descenta: Drugą Edycję i jestem świeżo po trzech partiach gry. Póki co grałem tylko w wariant 2-osobowych. Grałem bohaterami, kolega był Mhrrrocznym Władcą. Na razie rozgrywaliśmy 2 pierwsze scenariusze, póki co nie w trybie kampanii. O ile scenariusz First Blood był dość wyważony(przegrałem ze względu na zły dobór bohaterów: krasnoluda i Avrica, oraz złą taktykę) to drugi rozdział(scenę) scenariusza "Gruby Goblin" uznaliśmy obaj za niemożliwą do wygrania dla strony bohaterów. Czemu? Kolega wybrał smoka, który skutecznie blokował drogę razem z pająkami. Zmieniłem więc taktykę i postanowiłem się "zabunkrować". Mimo posiadania Avrica i Leorica(odpowiednio: kapłan i nekromanta) kolega bez większych problemów utłukł mi jednego z bohaterów i dzięki użyciu karty dash przebiegł do końca. Denerwująca jest zasada, która pozwala goblinom przechodzić przez smoka, natomiast moi bohaterowie mieli całkowicie zastawioną drogę. Naprawdę w grze gdzie występuje dwóch bohaterów, tylko wyjątkowe szczęście pozwoliłoby wygrać grę tej stronie. Boję się, że kolejne scenariusze również będą w ten sposób "złamane". Chciałem również spytać się, czy możliwe jest wystawienie dwóch smoków tedy, gdy nie mieszczą się one w lokacji w której mają się pojawić?
Awatar użytkownika
wis
Posty: 1231
Rejestracja: 20 sty 2009, 18:01
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 59 times
Been thanked: 24 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: wis »

Chyba coś po gliwicku graliście. Jeśli bohaterów jest dwóch, to smok powinien być jeden i to biały. Balansu niestety w tej grze nie ma za wiele. Ściągnijcie sobie FAQ ze strony FFG, tam jest trochę poprawek. Wydaje mi się, że gra dwoma bohaterami to najwyższy stopień trudności. Spróbujcie zagrać trzema.
Glory: A Game of Knights - nasza pierwsza gra Kickstarter / FB / Gamefound
KardynałKieł
Posty: 14
Rejestracja: 07 mar 2012, 18:27

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: KardynałKieł »

Pytanie o smoki to tylko tak na marginesie :) W trakcie gry był przepisowo jeden.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: BloodyBaron »

planuję zakup Descenta 2 ed. i - nie mając 1 ed. - zastanawiam się poważnie nad kupnem również conversion kita, ze względu na bogactwo bohaterów i potworów, z których można by skorzystać w grze, a których w podstawce nie ma zbyt wielu - nawet nie mając figurek (ostatecznie można jakieś inne podstawić na planszę) - nawet z innych gier.

czy ktoś miał/ma podobny pomysł? czy waszym zdaniem jest w ogóle sens (bo np. tych bohaterów i potworów i tak jest dostatecznie dużo)?
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: pan_satyros »

BloodyBaron pisze:planuję zakup Descenta 2 ed. i - nie mając 1 ed. - zastanawiam się poważnie nad kupnem również conversion kita, ze względu na bogactwo bohaterów i potworów, z których można by skorzystać w grze, a których w podstawce nie ma zbyt wielu - nawet nie mając figurek (ostatecznie można jakieś inne podstawić na planszę) - nawet z innych gier.

czy ktoś miał/ma podobny pomysł? czy waszym zdaniem jest w ogóle sens (bo np. tych bohaterów i potworów i tak jest dostatecznie dużo)?
Ja miałem taki pomysł i nawet go zrealizowałem hehe.
Problem jest w tym, że spora ilość bohaterów i potworów wydaje się (podkreślam), być niezbyt dobrze zbalansowana, jak na warunki poszczególnych scenariuszy 2ed. W kilku np. sukcesywnie blokowałem smokiem przejście, a celem było dogonienie pewnej postaci itp, w innych bohaterowie mieli sporą, a czasem i miażdżąca przewagę.
Trudno mi powiedzieć, czy dziś polecił bym zakup. Idea świetna, ale ten balans do mnie nie przemawia.
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: ajfel »

Dla mnie cały ten conversion kit to od początku do końca słaby pomysł.

Miałem do 1ed wszystko co wyszło (prócz metalowych figurek), przy okazji premiery 2ed starej kolekcji się pozbyłem. W żaden sposób nie odczuwam w 2ed braku różnorodności, wychodzą kolejne dodatki, gra i tak z czasem solidnie się rozrośnie. Jeszcze nie zdążyłem wyeksloatować Lair of the Wyrm, a już za chwilę będzie drugi dodatek. IMHO lepiej skupiać się na tym co nowe. Nie sądzę też by przy szykowaniu conversion kita wydawca szczególnie się spinał z testami pod kątem balansu - ale to już wyłącznie kwestia moich domysłów.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Hiu »

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4183

Nowy dodatek, wyglada na pudelko wielkosci wyrma
Awatar użytkownika
Wallenstein
Posty: 970
Rejestracja: 20 kwie 2006, 08:00
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Wallenstein »

Czy są jakieś scenariusze w których gracze nie widzą jak wyglądają całe podziemia?
Stałe rabaty: REBEL 10%, PLANSZOSTREFA 11%. Chętnych zapraszam na priv.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Hiu »

w 1-szej edycji tak jest
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: skolo »

Hiu pisze:w 1-szej edycji tak jest
dla szczesliwych posiadaczy :)
Banan2
Posty: 2617
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Banan2 »

Galakta zapowiedziała wydanie w II połowie roku Descent: Wędrówki w Mroku - Labirynt Zagłady.
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
ODPOWIEDZ