Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
TTR_1983
Posty: 3950
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: TTR_1983 »

doggy_dog pisze:Czy Five Tribes będzie w pełni zlokalizowane - instrukcja i karty pomocy?
zlokalizowane? Zakładam, że chodzi ci o spolszczenie instrukcji i kart pomocy. Tak, będzie.
doggy_dog
Posty: 6
Rejestracja: 04 wrz 2014, 22:04

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: doggy_dog »

mulek18 pisze:
doggy_dog pisze:Czy Five Tribes będzie w pełni zlokalizowane - instrukcja i karty pomocy?
zlokalizowane? Zakładam, że chodzi ci o spolszczenie instrukcji i kart pomocy. Tak, będzie.
O to chodziło:) Dzięki.
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: xilk »

REBEL.pl pisze:3) Pokój-25 - gra została już wydana tworząc na pierwszej stronie tematu nową kategorię rozwijalną p.t. "Gry wydane w 2015 roku."
UWAGA: Na planszach planowania akcji w 3 miejscach opis komnat jest niepełny. Wydawnictwo Matagot przeprasza za ten błąd w składzie jednocześnie deklarując dosłanie poprawionych plansz do wydawnictwa Rebel najszybciej jak to będzie możliwe. Po ich otrzymaniu roześlemy je do klientów, którzy kupili grę w sklepie Rebel oraz do wszystkich partnerów handlowych, gdzie będzie można się po nią zgłosić. Za problem przepraszamy, do momentu jego naprawienia z działaniem komnat zapoznać się można w instrukcji.
Dziś dostałem wiadomość, że gra została do mnie wysłana, więc pewnie dotrze jutro lub w poniedziałek. A tu widzę, że jakiś błąd jest... Na szczęście nie jest to nic poważnego :) Najważniejsze, że sam błąd został zauważony, a klienci poinformowani, bo dzięki temu będzie wiadomo, aby patrzeć w instrukcję, a nie zastanawiać się ;) Zatem czekam na przesyłkę :D

Tak mi się jeszcze przypomniało, pod koniec 2014 roku była mowa o jakimś dodatku do gry Pokój 25. Jakieś wieści w tej kwestii?
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Epyon »

xilk pisze:Tak mi się jeszcze przypomniało, pod koniec 2014 roku była mowa o jakimś dodatku do gry Pokój 25. Jakieś wieści w tej kwestii?
Dzisiaj na BGG czytałem coś o styczniu, ale póki co dodatku ani widu ani słychu. Więc może w lutym?
pieczkins
Posty: 185
Rejestracja: 04 lut 2014, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 6 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: pieczkins »

Wiadomo coś odnośnie dodruku Wsiąść do Pociągu: Europa? Na stronie widzę czas oczekiwania na grę do miesiąca. Informacja ta aktualna jest?
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

Epyon pisze:
xilk pisze:Tak mi się jeszcze przypomniało, pod koniec 2014 roku była mowa o jakimś dodatku do gry Pokój 25. Jakieś wieści w tej kwestii?
Dzisiaj na BGG czytałem coś o styczniu, ale póki co dodatku ani widu ani słychu. Więc może w lutym?
Druk angielskiej edycji rozpocznie się "po targach" w Norymberdze, więc realna dostępność to koniec lutego/początek marca, o ile wszystko pójdzie zgodnie z planem.
Druk edycji międzynarodowych planowany jest "później", dokładne daty powinny być znane po tychże targach, a temat dołączenia Wydawnictwa Rebel także zostanie tam podjęty podczas spotkania z wydawnictwem Matagot.
pieczkins pisze:Wiadomo coś odnośnie dodruku Wsiąść do Pociągu: Europa? Na stronie widzę czas oczekiwania na grę do miesiąca. Informacja ta aktualna jest?
Jest aktualna, spodziewamy się dostawy na początku lutego.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: karawanken »

Nie wiem czy padła już odpowiedź ale czy są szanse na wydanie Roll for the galaxy po polsku?
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: hrachubi »

Czy jest możliwość aby Rebel mógłby na stronie sklepu umieszczać swoje instrukcje w mniejszej objętości? Bo jak PDF ma kilkanaście i więcej MB, to mój czytnik ma problemy(wolno chodzi). Może dało by się wersję epub?
Awatar użytkownika
magole
Posty: 714
Rejestracja: 12 sty 2010, 12:39
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 4 times
Been thanked: 33 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: magole »

MisterC pisze:Nieee. Nie po to internet jest coraz szybszy, dyski coraz większe, przybywa pixeli na ekranie, przybyło RAMu i podskoczyło taktowanie procków, żeby się chlastać z instrukcją, której ilustracje skompresowano do maksimum.

O ile ktoś nie kupuje kilku gier dziennie, to raczej nadąży z konwertowaniem sobie instrukcji do epub. (Amazon konwertuje do .mobi w locie, a i tak można pdfy na Kindlu otwierać)
+1
Awatar użytkownika
hrachubi
Posty: 398
Rejestracja: 17 sty 2013, 20:07
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 56 times
Been thanked: 10 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: hrachubi »

Mogą przecież wrzucać w dwóch wersjach(HD i LD). Mogą też, tak jak robią z Rebel Times, albo tak jak Phalanx zrobiło z instrukcją do Magnatów: epub,mobi i pdf do pobrania.
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: xelos80 »

karawanken pisze:Nie wiem czy padła już odpowiedź ale czy są szanse na wydanie Roll for the galaxy po polsku?
Podpinam się też pod pytanie.
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Pan_K »

MisterC pisze:Nieee. Nie po to internet jest coraz szybszy, dyski coraz większe, przybywa pixeli na ekranie, przybyło RAMu i podskoczyło taktowanie procków, żeby się chlastać z instrukcją, której ilustracje skompresowano do maksimum.

O ile ktoś nie kupuje kilku gier dziennie, to raczej nadąży z konwertowaniem sobie instrukcji do epub. (Amazon konwertuje do .mobi w locie, a i tak można pdfy na Kindlu otwierać)
To dlaczego nie może tego zrobić rebel?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
Munchhausen
Posty: 729
Rejestracja: 01 sty 2013, 22:29
Lokalizacja: Poznań/ Wągrowiec
Has thanked: 148 times
Been thanked: 129 times
Kontakt:

Re: Odp: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Munchhausen »

Jest szansa na polską wersję promek do Seasons?
kwiatech
Posty: 542
Rejestracja: 03 gru 2014, 14:49
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: kwiatech »

xelos80 pisze:
karawanken pisze:Nie wiem czy padła już odpowiedź ale czy są szanse na wydanie Roll for the galaxy po polsku?
Podpinam się też pod pytanie.
Ja również. Prosimy Roll for the Galaxy po polsku :)
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: misioooo »

Roll for the Galaxy koniecznie.
No i "Czarna Perła" - dodatek do Abyss obowiązkowo!
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2466
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 572 times
Been thanked: 279 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Markus »

xelos80 pisze:
karawanken pisze:Nie wiem czy padła już odpowiedź ale czy są szanse na wydanie Roll for the galaxy po polsku?
Podpinam się też pod pytanie.
Po akcji z RftG AA to zdziwiłbym się gdyby wydawnictwo robiłoby biznes z rebelem :-)
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: pattom »

Markus pisze:
xelos80 pisze:
karawanken pisze:Nie wiem czy padła już odpowiedź ale czy są szanse na wydanie Roll for the galaxy po polsku?
Podpinam się też pod pytanie.
Po akcji z RftG AA to zdziwiłbym się gdyby wydawnictwo robiłoby biznes z rebelem :-)
Może Bard się skusi i wyda Roll for the Galaxy :-) byle szybko :P
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Furia »

misioooo pisze:No i "Czarna Perła" - dodatek do Abyss obowiązkowo!
Whaat? Jaka Czarna Perła? :D
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: misioooo »

Furia pisze:
misioooo pisze:No i "Czarna Perła" - dodatek do Abyss obowiązkowo!
Whaat? Jaka Czarna Perła? :D
"Yes we are working on an expansion. Bruno Cathala and Charles Chevallier already had finished their work on it and Xavier Collette will start to draw very soon.
The theme is the black pearls and the smugglers and it will be available this Summer ;-)"
Info od wydawcy, potwierdzone przez Bruno Cathalę gdzieś w czeluściach BoardGameGeekowego portalu :)
http://www.geeklette.fr/2014/11/abyss-e ... ack-pearl/
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Pan_K
Posty: 2506
Rejestracja: 24 wrz 2014, 19:16
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 189 times
Been thanked: 168 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: Pan_K »

MisterC pisze:@Pan_K
Zwróć uwagę, że odniosłem się do pierwszego posta hrachubi, w którym postuluje o zmniejszenie objętości instrukcji. W świetle tego oczywistym było zasugerowanie jednostce samodzielnej konwersji ze stratą, niż narażanie pozostałego ogółu na stratę.

Dopiero po moim wpisie nastąpiło poluzowanie, żeby to była opcja dodatkowa. Zatem Twoje pytanie istnieje w innym kontekście, niż załączony do niego cytat.
Masz wiele racji, jak mawia Ferb. 8)
Ale konwersja do MOBI niewątpliwie odchudza wagę pliku, więc mimo wszystko jakoś w temacie się mieści. Poza tym - PDF na kindlu to żadna przyjemność :?
„Rzekł głupi w swoim sercu: nie ma Boga.”

Ryba bez roweru, to tylko ryba...
Awatar użytkownika
zakwas
Posty: 1777
Rejestracja: 19 mar 2014, 00:45
Lokalizacja: Zgierz
Has thanked: 7 times
Been thanked: 12 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: zakwas »

Ej, bo nie mogę się doszukać - Five Tribes będzie wydane po polsku jako Five Tribes, czy będzie miało tytuł PL jak Galaxy Trucker?
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: 8janek8 »

Na BGG widnieje " Pięć plemion". Nie wiem czy to oficjalny tytuł.
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
bartek_mi
Posty: 655
Rejestracja: 13 sie 2008, 20:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: bartek_mi »

Nie wiem czy bylo wczesniej info ale Rebel wrzucil instrukcje do Spyfall (Mamy Szpiega).

http://wydawnictwo.rebel.pl/x.php/6,568/

bedzie trzeba kupic :)
Dice Hate Me :(
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: REBEL.pl »

--------------------------
MAŁA AKTUALIZACJA:
--------------------------
Na stronie wydawnictwa pojawiła się krótka notka na temat gier, które aktualnie znajdują się w produkcji i mają szansę trafić do nas najszybciej.
Zapraszamy do zapoznania się z nią > pod tym linkiem <

--------------------------
8janek8 pisze:
zakwas pisze:Ej, bo nie mogę się doszukać - Five Tribes będzie wydane po polsku jako Five Tribes, czy będzie miało tytuł PL jak Galaxy Trucker?
Na BGG widnieje " Pięć plemion". Nie wiem czy to oficjalny tytuł.
Planowany oficjalny tytuł. Jeśli Days of Wonder nie pozwoli na spolszczenie nazwy gry to zostaniemy przy "Five Tribes".
karawanken pisze:Nie wiem czy padła już odpowiedź ale czy są szanse na wydanie Roll for the galaxy po polsku?
Nie mamy i nie planujemy wydawać tej gry.
hrachubi pisze:Czy jest możliwość aby Rebel mógłby na stronie sklepu umieszczać swoje instrukcje w mniejszej objętości? Bo jak PDF ma kilkanaście i więcej MB, to mój czytnik ma problemy(wolno chodzi). Może dało by się wersję epub?
Nie ma takiej możliwości. Z tych samych plików magazyn drukuje instrukcje i zależy nam, aby były one możliwie najlepszej jakości. Ich głównym przeznaczeniem jest druk, nie będziemy ich dopasowywać do odczytu na urządzeniach mobilnych o słabszych parametrach.
Munchhausen pisze:Jest szansa na polską wersję promek do Seasons?
Raczej marna, do momentu aż wydawnictwo Libellud nie zdecyduje się wydać mini dodatku je zawierającego. Jedyną kartą promocyjną dostępną w Polskiej wersji językowej jest "Igramul the banisher" wchodzący w skład zawartości dodatku "Ścieżka przeznaczenia".
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Rebel - plany wydawnicze na 2015 rok

Post autor: kudlacz135 »

REBEL.pl pisze:
Munchhausen pisze:Jest szansa na polską wersję promek do Seasons?
Raczej marna, do momentu aż wydawnictwo Libellud nie zdecyduje się wydać mini dodatku je zawierającego. Jedyną kartą promocyjną dostępną w Polskiej wersji językowej jest "Igramul the banisher" wchodzący w skład zawartości dodatku "Ścieżka przeznaczenia".
No i jest jeszcze Wykrętek Śmigły, ale dostępny w Lords of Xidit.
Dlaczego przednia część pudełka z Pór Roku ma napis "Seasons", a tył normalnie "Pory Roku", podczas gdy wydane dodatki z obu stron mają tłumaczony tytuł? Libellud nie zgodził się na tłumaczenie? Nie ma to być żadna uszczypliwość, czy też próba szukania dziury w całym, bo w ogóle nie sądzę, żeby to przeszkadzało (prócz rzucania się w oczy na polskich półkach sklepowych), po prostu jestem ciekawy :)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2015, 13:42 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 2 razy.
Zablokowany