51. Stan: Master Set (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pan_satyros »

Jeśli ktoś czekał na niską cenę, to przy aktualnej promocji w 3t można wyrwać za 110 zł (mając rabat na koncie). Ja już zakupiłem.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: misioooo »

Portal Games pisze: ich łączna cena zdecydowanie przekroczy różnicę między SCD a najniższą ceną sklepową.
Zanotowane. I tak pewnie będzie inaczej niż wyżej napisano... Albo cena dodatków będzie z kosmosu wzięta...
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 306 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

bulaxyz82 pisze:
nodek pisze:A kiedy nastapi wysylka dla Preorderowcow? obilo mi sie o oczy gdzies w tekscie, ze otrzymamy gre wczesniej niz bedzie dostepna w sklepach, jakiego terminu mozna sie spodziewac?
Podpinam się pod pytanie.

Chociaż ptaszki gdzieś ćwierkały, że może to być nawet dwa tygodnie przed oficjalną premierą.
Wysyłka preorderów powinna rozpoczać się do 2 tygodni przed oficjalną premierą.
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Sekator »

W ogóle to polecam sprawdzić skrzynki, Portal odpowiedział na wpisy na listę "rezerwową". Wychodzi na to że dla wszystkich wystarczy wersji preorderowej ;)
Kal-El83
Posty: 1155
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kal-El83 »

Też dostałem tę dobrą nowinę ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
Marx
Posty: 2420
Rejestracja: 24 sty 2016, 10:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 52 times
Been thanked: 17 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Marx »

No więc tak jak wczesniej wyraziłem żal i rozczarowanie, tak teraz czapki z głów, ogromny szacunek i ukłon w stronę wydawnictwa Portal Games, że rozwiązali to zamieszanie. Bardzo fajnie, że starczy wersji preorder dla większej ilości graczy. Myślę, że każdy trochę jest mądrzejszy po tej sytuacji ;-)
Waiting is the hardest part.

Z nimi przychodzi mi się pożegnać
Awatar użytkownika
tekknoboy
Posty: 421
Rejestracja: 20 lip 2011, 09:07
Has thanked: 17 times
Been thanked: 50 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: tekknoboy »

evenstar pisze:Akurat te drewniane elementy mi nie robią różnicy. Więc 30zł więcej tylko za 2 dodatkowe frakcje (odliczając już koszty wysyłki) to trochę sporo.
prosta matematyka.
Skoro podstawowa wersja gry to 4 frakcje to jaka Wychodzi Ci srednia cena frakcji? Wydaje mi się, że więcej niż 15PLN.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pan_satyros »

tekknoboy pisze:
evenstar pisze:Akurat te drewniane elementy mi nie robią różnicy. Więc 30zł więcej tylko za 2 dodatkowe frakcje (odliczając już koszty wysyłki) to trochę sporo.
prosta matematyka.
Skoro podstawowa wersja gry to 4 frakcje to jaka Wychodzi Ci srednia cena frakcji? Wydaje mi się, że więcej niż 15PLN.
Ale "frakcja" to w tym przypadku tylko kartonowa płytka. Tu nie ma kart frakcji, wiec te 2 dodatkowe to tylko dwie płytki +/- wielkości paneli frakcji z Osadników.
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Toudi »

pan_satyros pisze:
tekknoboy pisze:
evenstar pisze:Akurat te drewniane elementy mi nie robią różnicy. Więc 30zł więcej tylko za 2 dodatkowe frakcje (odliczając już koszty wysyłki) to trochę sporo.
prosta matematyka.
Skoro podstawowa wersja gry to 4 frakcje to jaka Wychodzi Ci srednia cena frakcji? Wydaje mi się, że więcej niż 15PLN.
Ale "frakcja" to w tym przypadku tylko kartonowa płytka. Tu nie ma kart frakcji, wiec te 2 dodatkowe to tylko dwie płytki +/- wielkości paneli frakcji z Osadników.
Na pewno frakcje nie maja zadnych kart?
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 306 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

Marx pisze:No więc tak jak wczesniej wyraziłem żal i rozczarowanie, tak teraz czapki z głów, ogromny szacunek i ukłon w stronę wydawnictwa Portal Games, że rozwiązali to zamieszanie. Bardzo fajnie, że starczy wersji preorder dla większej ilości graczy. Myślę, że każdy trochę jest mądrzejszy po tej sytuacji ;-)
Fanów, którzy nadesłali maila do 30 kwietnia było na tle dużo, byśmy mogli rozpocząć negocjacje z naszym chińskim partnerem (dodatki produkowane w Polsce były już dogadane). Dział produkcji negocjował, negocjował i Chińczycy zgodzili się priorytetowo doprodukować i wysłać kurierem brakujące drewienka. Jak tylko do nas dotrą (a wszystko wskazuje, że nadal będzie to sporo przed premierą) będziemy informować również mailowo o wysyłce. Wcześniej oczywiście zajmiemy się wcześniejszymi zamówieniami - powinniśmy być w stanie podać datę rozpoczęcia wysyłek jeszcze w tym tygodniu.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pan_satyros »

Toudi pisze: Na pewno frakcje nie maja zadnych kart?
Na 100%.
W 51 Stanie tak było i tego akurat nie zmieniono (wystarczy spojrzeć na filmik wyżej) - wszytko idzie z wspólnej puli.
Frakcje różnią się - podobnie jak w osadnikach - tym co produkują oraz (w przypadku Federacji) jedną dodatkową akcją.
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kisun »

Portal Games pisze: Fanów, którzy nadesłali maila do 30 kwietnia było na tle dużo, byśmy mogli rozpocząć negocjacje z naszym chińskim partnerem.
Pan prezes mówił o sześciu[emoji14]osobach zgłaszających się na listę rezerwową. Miałem już sobie darować wersję delux. Skoro jednak specjalnie dla sześciu zestawów fabryka w Chinach produkuje i wysyła priorytetowo drewienka a w innej to specjalnie dla mnie (jednego z tych sześciu) to spakują więc biorę. Nie będę taki. Mam nadzieję że będzie na pudełku nr tej super limitowanej serii ;)
hmm. Liczba sześć też zdaje się padła gdy była mowa o tych kilkunastu kartach poprawionych w osadnikach. Ech ta matematyka.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

No dobra, jest 5 maja, oficjalna premiera ma być 25, wysyłka preorderów ma być na 2 tygodnie wcześniej czyli jakoś koło 11 można sie spodziewać :roll: :?:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Sekator »

evenstar pisze:No dobra, jest 5 maja, oficjalna premiera ma być 25, wysyłka preorderów ma być na 2 tygodnie wcześniej czyli jakoś koło 11 można sie spodziewać :roll: :?:
Chyba zapomniales kto wydaje ta gre :D
Kal-El83
Posty: 1155
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kal-El83 »

W oczekiwaniu na grę i orzeglądając yt trafiłem na fajną prezentacje rozgrywki

http://youtu.be/vloqwCVCc1g

Fajne te grafiki... ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: bulaxyz82 »

Azazelek pisze:W oczekiwaniu na grę i orzeglądając yt trafiłem na fajną prezentacje rozgrywki

http://youtu.be/vloqwCVCc1g

Fajne te grafiki... ;)
Faktycznie strona graficzna na bardzo duży plus. Karty zestawione ze sobą w strefie gracza wyglądają bardzo spójnie co zdecydowanie cieszy oko.
Po obejrzeniu pełnego gameplay'u, rozgrywka również prezentuje się wybornie - oj będę się zagrywał :)
pkajak
Posty: 179
Rejestracja: 26 sie 2014, 13:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 6 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: pkajak »

Sekator pisze:
evenstar pisze:No dobra, jest 5 maja, oficjalna premiera ma być 25, wysyłka preorderów ma być na 2 tygodnie wcześniej czyli jakoś koło 11 można sie spodziewać :roll: :?:
Chyba zapomniales kto wydaje ta gre :D
Na Twitterze wygląda to trochę tak, jakby niektórzy zagraniczni preorderowcy już dostawali swoje egzemplarze.
https://twitter.com/425suzanne/status/7 ... 1658980352
https://twitter.com/rf0wkes/status/729351940778409984
Zatem może i do nas niedługo zawita.
bulaxyz82
Posty: 178
Rejestracja: 19 sty 2016, 11:42
Lokalizacja: Kielce
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: bulaxyz82 »

pkajak pisze: Na Twitterze wygląda to trochę tak, jakby niektórzy zagraniczni preorderowcy już dostawali swoje egzemplarze.
https://twitter.com/425suzanne/status/7 ... 1658980352
https://twitter.com/rf0wkes/status/729351940778409984
Bardzo dobra wiadomość, kto wie może i polscy preorderowcy dostaną jutro swoje egzemplarze.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: evenstar »

Nie moge sie już doczekać :mrgreen:
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Toudi »

Cokolwiek juz wiadomo w kwestii premiery w Polsce? :)
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1364
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 306 times
Kontakt:

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Portal Games »

Na dniach powinna ruszyć wysyłka w Europie jak i również oczywiście w Polsce. Kontener, który płyną do Stanów niespodziewanie dotarł szybciej niż było to przewidziane i nasz dystrybutor rozpoczął już wysyłkę. Tak więc egzemplarze powinny pomału spływać do wszystkich preorderowców
Sekator
Posty: 523
Rejestracja: 12 lut 2015, 15:58
Been thanked: 1 time

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Sekator »

A duzy bedzie odstep miedzy wysylkami preoederu zwyklego a dla tych ktorzy sie wpisywali na liste?
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Toudi »

Sekator pisze:A duzy bedzie odstep miedzy wysylkami preoederu zwyklego a dla tych ktorzy sie wpisywali na liste?
Dolaczam do pytania :)
Kal-El83
Posty: 1155
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: 51. stan (51st state)

Post autor: Kal-El83 »

Sekator pisze:A duzy bedzie odstep miedzy wysylkami preoederu zwyklego a dla tych ktorzy sie wpisywali na liste?
Oby żaden ;)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
ODPOWIEDZ