(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Geko »

Ja planuję się pojawić. Mam chęć na Caylusa, więc go zabiorę. Do TtA nie trzeba mnie będzie w ogóle namawiać. SoE to chyba nie moja bajka. Byzantium nie znam i nie wiem, czy to dla mnie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
chiapas
Posty: 109
Rejestracja: 14 sty 2008, 20:15
Lokalizacja: warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: chiapas »

@staszek

Ja w Byzantium bardzo chętnie ale niestety na pewno nie jutro. Może umówilibyśmy się na piątek np? Z tymże w to raczej kiepsko gra się we dwójkę więc co najmniej jedną osobę trzeba by jeszcze zrekrutować.
Awatar użytkownika
Keleno
Posty: 451
Rejestracja: 04 kwie 2007, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Keleno »

Mnie niestety na razie nie będzie w Monsoonie, dopiero od listopada zacznę się pojawiać.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Możemy się umówić na piątek ok.17.20
Napiszę w odpowiednim wątku-może znajdzie się jeszcze jedna lub dwie osoby(mówię oczywiście o Byzantium)
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Jest szansa spora, że wpadnę - około 17
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Jans »

ja będę, ale muszę skończyć przed 20.00
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

mam nadzieję,że w cokolwiek zagram od 17.20 też skończę przed 20 ;)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Nadzieja nie do końca spełniona.Zaczeliśmy przed 18(5 minut),skończyliśmy po 20(35 minut).Graliśmy w Caylusa.Nie lubię sytuacji,gdy za dużo gram w jedną grę-w przypadku Caylusa mówiłem tak już dwie,albo trzy partie temu.Tym razem z pewnością w Caylusa już w tym roku nie zagram.Partia jednak ciekawa,pierwszy raz grałem w 5 osób.Przez większość parti trzymałem się(w znacznej jednak odległości)za Jansem,niestety nie zauważyłem,że trzeci etap zamku(wieże)właśnie kończy się budować i gra tym samym się skończy co spowodowało stratę jak policzyłem 16 punktów(-4 za niezbudowanie żadnej części zamku,dwa zamki za 6 punktów i łaska w postaci budynku kamiennego 6 punktów).To z kolei pozwoliło całemu(prawie)peletonowi na przeskoczenie nade mną i w efekcie przed ostatnie miejsce.Gratuluję Jansowi zwycięstwa-spieszył się bardzo porzucać jeszcze piłką,a mimo to wygrał.Dzięki wszystkim za grę.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Geko »

Również dziękuję i gratuluję Jansowi. Wygrał naprawdę w pięknym stylu różnicą ok. 20 punktów. Partia była specyficzna, bo podsumowanie lochów było już w trzeciej turze i generalnie było mało wrednego przesuwania burmistrza. Do togo nikt nie wystawił zielonego budynku, nie mówiąc już o budynkach prestiżowych. I ciągle mam wrażenie, że po partii Caylusa jestem bardziej zmęczony niż po partii Cywilizacji. A Caylus w 5 to już trochę masakra - naprawdę ciężko jest tu coś zaplanować na dłuższą metę.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zath »

Hello! Prawdopodobnie będę w Wawie w ten poniedziałek na tyle długo, że mógłbym wpaść z 51. Stanem. Byłby ktoś chętny (w razie czego)?
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Geko »

Jest szansa, że się pojawię.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
jingowawa
Posty: 888
Rejestracja: 12 kwie 2010, 22:34
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jingowawa »

zath pisze:Hello! Prawdopodobnie będę w Wawie w ten poniedziałek na tyle długo, że mógłbym wpaść z 51. Stanem. Byłby ktoś chętny (w razie czego)?
Ja bym bardzo chętnie zagrał w 51. Stan. Niestety nie wiem, o której wyjdę z pracy. O której mniej więcej mógłbyś być?
Awatar użytkownika
zath
Posty: 514
Rejestracja: 13 lis 2009, 09:55
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zath »

Hm, ciężko mi powiedzieć. Do 15 jestem zajęty, później fajnie by zjeść jakiś obiad, więc myślę, że koło 17:00 - 17:30 będę.
Wishlist: Mission: Red Planet (2005), Steam (2009)
Personal Fav: Dungeon Lords (2009), Once Upon a Time (1993)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

czy ktoś miałby ochotę zagrać w którąś z posiadanych przeze mnie gier(pierwszeństwo ma Byzantium-najchętniej z kimś kto grę zna-czytałem tylko zasady).Jeśli tak proszę dać mi znać,żebym mógł wziąć w poniedziałek do pracy(Goa jeszcze nie jest w moim posiadaniu,choć już zaznaczona).
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

Ja raczej będę. Może nawet się uda wcześniej - na jakąś 16.30-17.00 I apeluję do wszystkich o większe oddanie, bo jak się przychodzi o 17.30, kłóci do 18.15, a chce wyjść o 20, to ciężko zagrać porządny posiłek growy :)

Najchętniej zagrałbym w Peryklesa bądź Syllę (powrót do korzeni,he he) Ale jeśli znajdą się chętni, mogę też przynieść Power Struggle. Natomiast jeśli będzie mało głosów, wezmę udział w tradycyjnej 40-minutowej burzy mózgów przed spotkaniem :lol:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bart8111 »

Micelius pisze:Ja raczej będę. Może nawet się uda wcześniej - na jakąś 16.30-17.00 I apeluję do wszystkich o większe oddanie, bo jak się przychodzi o 17.30, kłóci do 18.15, a chce wyjść o 20, to ciężko zagrać porządny posiłek growy :)

Najchętniej zagrałbym w Peryklesa bądź Syllę (powrót do korzeni,he he) Ale jeśli znajdą się chętni, mogę też przynieść Power Struggle. Natomiast jeśli będzie mało głosów, wezmę udział w tradycyjnej 40-minutowej burzy mózgów przed spotkaniem :lol:
Ja mogę być na 16.30. Perykles, Power Struggle mi odpowiada. Sam pewnie wezmę coś z klasyki (Caylus, Puerto)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

Z Micelius'owych propozycji Power Struggle wygląda najciekawiej (bo mam najmniej ograne i zawsze miałem farta do arcywroga, może trafi mi się partia bardziej wyrównana albo pod górkę to zweryfikuję wrażenia z gry), ale chętnie poznałbym jakiś nowy tytuł... tyle ciekawych gier mnie jakoś ominęło, a ciągle nowe wychodzą.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Rozumiem,że nie przynośić żadnych gier.W takim razie Geko może weźmiesz Steam Barons-chętnie spróbuję-mam nadzieję,że ktoś będzie chętny.Ewentualnie jak nikt nie będzie chciał to może Zephyr weźmiesz GIPFA to w 15 minut jak pozostali będą ustalać co będzie grane to zagramy ;)
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: zephyr »

Nie mam gipfa, z serii gipf mam
- tzaar
- yinsh
- zertz
- punkt
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Geko »

zath pisze:Hm, ciężko mi powiedzieć. Do 15 jestem zajęty, później fajnie by zjeść jakiś obiad, więc myślę, że koło 17:00 - 17:30 będę.
Ja też powinienem być ok. 17.00, maksymalnie o 17.30. Jestem również chętny poznać 51. Stan. Zasady dziś przeczytałem, ale chciałbym jeszcze szybkie omówienie przed grą. Wyślę Ci na PW mój nr komórki, na wszelki wypadek.
Staszek pisze: W takim razie Geko może weźmiesz Steam Barons-chętnie spróbuję-mam nadzieję,że ktoś będzie chętny
.

Mógłbym przynieść, jakby byli chętni, ale czasu na tłumaczenie zasad bym raczej nie miał. Ale generalnie chętnie przyniosę w niedalekiej przyszłości, wytłumaczę zasady i zagram.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: staszek »

Zephyr-szkoda,nie grałem tylko w Gipfa i liczyłem na Ciebie w tej kwestii
Geko-szkoda,ale może rzeczywiście innym razem
Jans
Posty: 292
Rejestracja: 14 lut 2005, 19:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Jans »

mnie nie ma, koniecznie następnym razem zagrałbym w Power Struggle
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: Micelius »

No właśnie też z myślą o Tobie proponowałem Power S. :)
W takim razie przyjdę nastawiony na 51 Stan (co nieznaczy, że naumiany zasad :wink: ), a rezerwowo wezmę Syllę. Będę ok. 16.45 Zaś Power Struggle już prawie na pewno za tydzień... Pozdrawiam
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
bart8111
Posty: 691
Rejestracja: 28 wrz 2008, 22:25
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: bart8111 »

Krótka relacja dla osób, którym się nie udało przybyć (w tym inwalidów ;)). Po tym jak zebrało się kilka osób postanowiliśmy ruszyć z graniem i zacząć na rozgrzewkę coś krótkiego (51 stan). Po 2 godzinach było już jasne, że już w nic potem nie zagramy. Po następnych dwóch, każdy był już tylko szczęśliwy, że udało się ją nam skończyć przed 22.00 :P Co do samej gry może się nie będę wypowiadał raptem po jednej grze, natomiast całkowicie muszę się nie zgodzić z głosami, że w grze nie ma żadnej interakcji. U nas interakcji była masa - co kolejkę w każdej fazie produkcyjnej ludzie rzucali się z impetem na bank, na te żetony, które jeszcze jakimś cudem tam były dostępne, walka o totem w Jungle Speed to nic w porównaniu do tego co się u nas działo :lol:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie

Post autor: jax »

bart8111 pisze:Krótka relacja dla osób, którym się nie udało przybyć (w tym inwalidów ;)). Po tym jak zebrało się kilka osób postanowiliśmy ruszyć z graniem i zacząć na rozgrzewkę coś krótkiego (51 stan). Po 2 godzinach było już jasne, że już w nic potem nie zagramy. Po następnych dwóch, każdy był już tylko szczęśliwy, że udało się ją nam skończyć przed 22.00 :P Co do samej gry może się nie będę wypowiadał raptem po jednej grze, natomiast całkowicie muszę się nie zgodzić z głosami, że w grze nie ma żadnej interakcji. U nas interakcji była masa - co kolejkę w każdej fazie produkcyjnej ludzie rzucali się z impetem na bank, na te żetony, które jeszcze jakimś cudem tam były dostępne, walka o totem w Jungle Speed to nic w porównaniu do tego co się u nas działo :lol:
czy dobrze rozumiem, że 1 rozgrywka 4-osobowa w 51 Stan zajęła Wam 4 godziny?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
ODPOWIEDZ