(Opole) Planszowe Opole

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

RasTafari pisze:...ten szeryf jest kilerem, nam się tak akurat złożyło że szeryf pilnował banku i ratusza i nie można było wywalić stamtąd kowbojów.
To czemu nikt nie wyzwał na pojedynek bandziora okupującego biuro szeryfa??
A próbowałeś w RuneAge?
Nie, nie było kiedy :/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Tycjan pisze:To czemu nikt nie wyzwał na pojedynek bandziora okupującego biuro szeryfa??
bo to był akurat trzeci pilnowany budynek :lol: teraz rozumiesz ten nasz klincz :(
Tycjan pisze:
RasTafari pisze:A próbowałeś w RuneAge?
Nie, nie było kiedy :/
o to szkoda bo chyba by ci się spodobało, zwierzu kupił egzemplarz więc jak masz czas to wiesz gdzie nas znaleźć :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

RasTafari pisze:(...)Piton ty masz A Few Acres of Snow bo nie zdążyłem zagrać a bym bardzo chciał :mrgreen:
Mogę zabrać w środę i pociśniemy :) dopiero wczoraj(!) zdołaliśmy zagrać pierwszy raz i nie do końca...na pierwszy rzut oka gra jest świetna, mega dużo opcji, sto pomysłów co można zrobić.
ALE jak czytam wątek o Akrach i chłopaki piszą, że są strategie nie do zatrzymania, to lipa :( W sumie nie czytam co dokładnie trzeba zrobić żeby wygrać(jedynie podsumowania i konkluzje), ale to nie nastraja zbyt dobrze na przyszłość. No i w sumie do momentu, aż sam tego nie odkryję gra wydaje się rewelacyjna :D
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

RasTafari pisze:bo to był akurat trzeci pilnowany budynek :lol: teraz rozumiesz ten nasz klincz :(
Jest jeszcze "Wóz Jakiś" (nie pamiętam nazwy), który pozwala usnąć dwóch bandziorów z budynków i wysłać ich do kopalni. To chyba rozwiąże ten problem. Usuwasz kowboja z Domu szeryfa i wchodzisz jak do siebie, czyściutko bez rozlewu krwi ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

RasTafari pisze:zwierzu kupił egzemplarz więc jak masz czas to wiesz gdzie nas znaleźć :wink:
Czego Zwierzu w takim razie nie kupił ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Tycjan pisze:Jest jeszcze "Wóz Jakiś" (nie pamiętam nazwy), który pozwala usnąć dwóch bandziorów z budynków i wysłać ich do kopalni.
no i tu się niestety kłania losowość tych kafli, jak jest słaby układ jak u nas to się robi z tego rzeczony suchar i ta pierwsza rozgrywka nas zniechęciła do dalszego próbowania.
Tycjan pisze:Czego Zwierzu w takim razie nie kupił ;)
nie kupił piwa w sobotę! zdrajca!!! i wódki też pić nie chciał! zdrajca po dwakroć!!! :lol:
piton pisze:Mogę zabrać w środę i pociśniemy
a weź może, chociaż nie wiem czy będzie czas bo chcemy z hirem Warrior Knightsa pocisnąć, może jesteś chętna eurodziewczynko? :mrgreen:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

RasTafari pisze:no i tu się niestety kłania losowość tych kafli, jak jest słaby układ jak u nas to się robi z tego rzeczony suchar i ta pierwsza rozgrywka nas zniechęciła do dalszego próbowania.
Jak się przyjrzymy akcjom i budynkom to w cale nie jest to suchar i jest pewna fabuła i "powiązanie/nawiązanie".
A co do losowości w grach tego typu i kalibru... to mój "ulubiony" temat, którego nie mam zamiaru ciągnąć... ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

Tycjan pisze:Jak się przyjrzymy akcjom i budynkom to w cale nie jest to suchar i jest pewna fabuła i "powiązanie/nawiązanie".
Tycjan ty draniu, dlaczego ty zawsze widzisz pozytywy w grach, nawet w największych syfach starasz się dostrzec coś dobrego (nie mówię o deadwood teraz). Moje życie się zmieni gdy nadejdzie taki dzień i wypowiesz się o jakiejś grze "Ta gra to totalny syf" :wink:
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

RasTafari pisze:Tycjan ty draniu, dlaczego ty zawsze widzisz pozytywy w grach, nawet w największych syfach starasz się dostrzec coś dobrego (nie mówię o deadwood teraz). Moje życie się zmieni gdy nadejdzie taki dzień i wypowiesz się o jakiejś grze "Ta gra to totalny syf" :wink:
Bo ja miły człowiek jestem pełen wewnętrznego ciepła ;) A na poważnie to chyba wszystko chodzi o podejście do gry. Nie wszystkie gry są dla wszystkich. Traktuję więc każdy tytuł w swojej klasie. Zdrowiej dla gier i dla mnie :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Żaba siewca wojny
Posty: 25
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:26

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Żaba siewca wojny »

A w pojutrzejszą środę dzieje się coś?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

Ja we środę oficjalnie jestem :D
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

gafik pisze:Ja we środę oficjalnie jestem :D
OK to otwierasz ;) Nas nie ma, bawcie się dobrze :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

Przyleziemy, tradycyjnie przytaszczę trochu drewna ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
hiro23
Posty: 332
Rejestracja: 22 wrz 2009, 22:17
Lokalizacja: Opole

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: hiro23 »

będę z Warrior Knights. gramy w max 4 osoby, najlepiej 2-3 środy pod rząd.
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

Wpadł mi do głowy taki mały pomysł. Pomyślałem, żeby poprowadzić w klubie ranking graczy ;) Można odnotować po każdym spotkaniu kto które miejsce zajął i wywiesić na stronie klubu. Na początku następnego roku zaczęlibyśmy od nowa. Można by przy okazji sprawdzić jaka gra była najczęściej grana w klubie (ot taka gra roku :wink: )

Punkty rankingowe proponowałbym liczyć według wzoru: ilość rozgrywek / sumę zajętych miejsc * (100 +ilość zajętych pierwszych miejsc)

Jak to widzicie? jest sens się w to bawić?
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

wollny pisze:Wpadł mi do głowy taki mały pomysł. Pomyślałem, żeby poprowadzić w klubie ranking graczy ;) Można odnotować po każdym spotkaniu kto które miejsce zajął i wywiesić na stronie klubu. Na początku następnego roku zaczęlibyśmy od nowa. Można by przy okazji sprawdzić jaka gra była najczęściej grana w klubie (ot taka gra roku :wink: )
Punkty rankingowe proponowałbym liczyć według wzoru: ilość rozgrywek / sumę zajętych miejsc * (100 +ilość zajętych pierwszych miejsc)
Jak to widzicie? jest sens się w to bawić?
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewforum.php?f=24
Liga Gliwicka to najlepszy przykład, że to jest fajne :) Kiedyś Zolti i ja chcieliśmy takie coś zrobić, ale to wymaga grania w stałe tytuły. Jak czytam w co gracie to chyba to jest teraz do przejścia ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
wollny
Posty: 578
Rejestracja: 07 mar 2011, 15:17
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: wollny »

Tycjan pisze:Kiedyś Zolti i ja chcieliśmy takie coś zrobić, ale to wymaga grania w stałe tytuły. Jak czytam w co gracie to chyba to jest teraz do przejścia ;)
stałe tytuły? ja myślałem o rankingu graczy wszechstronnych :D Bardziej ranking, mniej liga.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: Tycjan »

wollny pisze:stałe tytuły? ja myślałem o rankingu graczy wszechstronnych :D Bardziej ranking, mniej liga.
To co to ma być, lista obecności? ;)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

My się piszemy - ja na pewno:P
To wytypujmy kilka tytułów "ligowych" je będziemy punktować, a poza konkursem to granie będzie na listę obecności jak pisał Tycjan :) Zawsze można zagrać w rankingową pozycję - do tabelki oficjalnej, potem coś nowego do listy obecności czyli tabelka graczy wszechstronnych. Pomysł naprawdę bardzo fajny żeby uczynić coś na wzór Ligi Gliwickiej - tzn. Liga Opolska :D

W takim razie musi ktoś (Wollny :D) zajmować się spisywaniem wyników partii i prowadzeniem statystyk, no i trzeba ustalić tytuły do grania - oprócz pozycji Marcina Łolesa co jeszcze ;)
To dzisiaj spotkanie organizacyjne czy od razu siekamy do rankingu/listy obecności? ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

wollny, piton jest jak Tycjan pisze, pomysł był, zaproponował go zolti ale upadł bo ligować można w ramach gaunku ale co zrobisz z ameri? jak wyważysz ilość punktów za plastykowe tytuły względem euro? fakt że teraz wiele osób grywa w drewno a plastyky zeszły do podziemia ale ten trend się może (MUSI :wink: ) odmienić!

do tego trzeba by jak Tycjan pisze grać w stałe tytuły a większości z was nie chce się tego robić bo macie chęć poznawać nowe tytuły, co ja bardzo dobrze rozumiem.

żeby nie było ja jestem jak najbardziej za utworzeniem takiej ligi, tylko żeby nie było dyskryminacji plastyku lub gier deckbuildingowych. pogadamy dzisiaj.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

RasTafari pisze:wollny, piton jest jak Tycjan pisze, pomysł był, zaproponował go zolti ale upadł(...)
Tycjan pisze:Liga Gliwicka to najlepszy przykład, że to jest fajne :) Kiedyś Zolti i ja chcieliśmy takie coś zrobić, ale to wymaga grania w stałe tytuły. Jak czytam w co gracie to chyba to jest teraz do przejścia ;)
@ Rasta - HA ;)
Z Zoltim też rozmawiałem o lidze i też się sugerowaliśmy kształtem tej gliwickiej - potem on wyemigrował ;). Piszesz o plastikach, a na przykładzie Gliwic widać, że w grę wchodzi głównie euro... specyfika Ameri jest taka, euro owaka - w sumie chodzi o gry, w których premiujemy gracza ze względu na jego wpływ na grę, a nie wpływ gry na gracza.
Kumam o co chodzi z dyskryminacją plastiku w tym przypadku, ale żeby była "liga" i miała sens to trzeba jakieś gry wprowadzić z niską/żadną losowością żeby nagradzać gracza za jego "umiejętności". Nie twierdzę, że takich w plastiku brak - po prostu ich nie znam, jak macie i takie to siekajmy (np. Chaos?)
Chyba, że zrobimy ten ranking ogólny, tylko to już taka statystyka - A grał 3 razy w Z i wygrał raz/ B grał 4 razy w X i wygrał 2 razy...
edit: szybkie przemyślenie: w opolskim klubie panuje wielokulturowość :) widać w Gliwicach same korniki się dobrały i łatwiej im się zgadać do gier. Dzisiaj pewnie pogadamy i będzie jak zwykle bezligowo ;)
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Awatar użytkownika
RasTafari
Posty: 1410
Rejestracja: 20 kwie 2010, 17:26
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 71 times
Been thanked: 69 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: RasTafari »

piton pisze:Piszesz o plastikach, a na przykładzie Gliwic widać, że w grę wchodzi głównie euro
właśnie z tego powodu pomysł upadł, bo często gęsto się zdarzało że na stołach było więcej plastyku niż drewna :mrgreen: ale może się coś da wykoncypować.
Przyszedł Rasta i zepsuł grę.
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: zoltarro »

CitOW czy Civka dadza rade do ligi
gry typu Earth Reborn czy Descent raczej nie
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3652
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: gafik »

A nie można by poprostu tak, że jak akurat zagramy w coś co jest "ligowe" to zapiszemy wyniki do tej je...ej tabelki, a jak zagramy w coś "nieligowego" to nie zapiszemy... :?: :!: :P no i takiej "spiny" nie będzie :mrgreen:
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3422
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 627 times
Kontakt:

Re: [OPOLE] Może spotkanie w Opolu

Post autor: piton »

No to olejmy tą ligę ;) pomysł fajny, ale trzeba mieć stały skład osobowy, żeby każdy grał z każdym w daną grę po kilka razy + wybrać gry. Chyba, że będziemy pogrywać np. w inne dni(?) lub weekend(?) i wtedy dopisywać punkty za te spotkania (gry) w ustalone tytuły. Pomysł jest naprawdę ciekawy i dodałby szczyptę pikanterii :twisted: naszym rozgrywkom, ale i bez niego przecież dobrze się bawimy :D
A'propos zabawy - wczoraj nasz drewniany stół grał w: Hansa Teutonica - 5 osób i Brass - 4 osoby. Piszemy wyniki ? 8) ;) Hansa Teutonica mi się osobiście bardzo podoba, takie "zasadniczo" territory control - jest tam dużo do kombinowania, a poza tym gra jest oparta na interakcji i w sumie negatywnej :D Ja chętnie zagram jeszcze, bo cały czas mam nowe koncepcje na ciułanie punktów ;)
Brass - wiadomo, klasa sama w sobie :) wczoraj totalnie nic mie nie wychodziło - każdy stawiał tam gdzie ja sobie wymyśliłem, w fazie kolei nie miałem portów, ale stocznie rzutem na taśmę mnie uratowały :) z ostatniego miejsca atakowałem hehe. Dzięki za grę było przednio :mrgreen:
EDIT: za tydzien rewanż :P?
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
ODPOWIEDZ