Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: WRS »

lighting pisze:Zaluje, ze nie udalo mi sie pojawic, jednakze z malymi dziecmi bylo to niewykonywalne.
No, nie wiem :)

VIPem GRAlicji była pewnie maleńka Mirka - 3 tygodnie!!!

A na sali pełno było dzieciaków znacznie poniżej 6 lat...
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Browarion »

WRS pisze:
lighting pisze:Zaluje, ze nie udalo mi sie pojawic, jednakze z malymi dziecmi bylo to niewykonywalne.
VIPem GRAlicji była pewnie maleńka Mirka - 3 tygodnie!!!

A na sali pełno było dzieciaków znacznie poniżej 6 lat...
O to to właśnie!
Zresztą coraz więcej konwentów udowadnia, że dzieci tylko dodają uroku planszówkowym konwentom, tak więc następnym razem nie szukaj wymówki ;) tylko wpadaj z całą rodziną, znajomymi i wszelkimi zachęconymi po drodze :)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
lighting
Posty: 255
Rejestracja: 18 sie 2006, 01:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: lighting »

:shock:
VIPem GRAlicji była pewnie maleńka Mirka - 3 tygodnie!!!

A na sali pełno było dzieciaków znacznie poniżej 6 lat...
Skoro tak, nie trzeba mnie zachecac dalej :o
przyjde z cala 4

lighting
lighting
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Dzej »

Zdjęcia będą? Z chęcią bym zobaczył jak wyglądała balanga.
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Awatar użytkownika
Rathi
Posty: 883
Rejestracja: 04 cze 2004, 10:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Rathi »

Robert Jaskuła
Dragonus - gry planszowe, sklep i wypożyczalnia
http://dragonus.pl/
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Browarion »

Ha, super :). Dzięki
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: WRS »

Na stronie GRAlicji jest napisane:
Niedziela, 07 Marzec 2010 22:27
[...]
Podsumowanie Gralicji II pojawi się w najbliższych dniach.
Organizatorzy


Przyznam, żem ciekaw tego spojrzenia ze strony Organizatorów.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
khaox
Posty: 419
Rejestracja: 13 wrz 2006, 15:20
Lokalizacja: Kraków

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: khaox »

przecieki zza kulis są takie, że opracowujemy plan pewnym drobnych i dużych zmian na następny raz, nieoficjalnie powiem ze liczy 26 punktów. Do tego niezależnie od tych punktów zebraliśmy od uczestników 20+ głosów co się podobało i 10+ co wymaga poprawienia. To wszystko konstruktywnie przekuwamy w nową lepszą (nie bójmy się tego określenia - o kroczek w stronę doskonałości ;) ) III edycję Gralicji

... liczę na to, że nikt z organizatorów mnie nie ukrzyżuje za te plotki, ale to jest jeden z powodów, dla których troszkę zwlekamy z podsumowaniem
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: WRS »

khaox pisze:To wszystko konstruktywnie przekuwamy w nową lepszą (nie bójmy się tego określenia - o kroczek w stronę doskonałości ;) ) III edycję Gralicji
Mamy (ze Skarbami i zaprzyjaźnionymi rodzinami) do dziś potężny ładunek pozytywnego, planszówkowego zakręcenia, właśnie dzięki GRAlicji!

Jest pewne, że tylko złe fata mogą nas powstrzymać przed przyjazdem na kolejną edycję (a właśnie - kiedyż to? :) ).

Mam też nadzieję, że i P.T. Organizatorzy odczuli ile radości swoimi staraniami sprawili wszystkim obecnym!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: wojo »

To i ja dopisze dwa słowa na temat Gralicji.

Myślę że impreza okazała się wielkim sukcesem i to głównie wśród ludzi spoza "ścisłego forumowego grona". Jedną z rzeczy która mi utkwiła w pamięci była podsłuchana przypadkiem rozmowa na koniec pierwszego dnia Gralicji (cytuje mniej więcej):
Dziewczyna do swojej koleżanki i kolegi:
- "Kurcze fajnie by było gdyby było takie miejsce gdzie można by pograć w miarę regularnie w gry."
druga osoba:
- "Faktycznie, żeby można było pożyczyć grę i zagrać"
Dyskusja trwała jeszcze chwile a ja wbrew prawom kultury pozwoliłem sobie wmieszać się i zasugerować spotkania na Strychu.

W podobnym duchu: Nie jestem jakimś weteranem konwentowym ale na pionku zdaje się rozpoznawać coraz więcej i więcej ludzi. Na Gralicji również rozpoznawałem nie jedną twarz widzianą tylko na planszowych wyjazdach ... jednak miałem wrażenie że "nowych" jest dużo więcej. Wielki więc szacunek dla organizatorów że udała im się ta sztuka.

Dla mnie najlepszym momentem spotkania był konkurs obrazkowy. Wielki "respect" dla prowadzących/wymyślających :).

W przyszlosci zastanowiłbym się czy nie warto byłoby sali z prezentacjami gier ... wypuścić na korytarz. Wtedy prościej byłoby choć na chwile podejść i dowiedzieć się o tym co autorzy/wydawcy chcą nam zaproponować. Choć kto wie może się mylę :)
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: WRS »

wojo pisze:W przyszlosci zastanowiłbym się czy nie warto byłoby sali z prezentacjami gier ... wypuścić na korytarz. Wtedy prościej byłoby choć na chwile podejść i dowiedzieć się o tym co autorzy/wydawcy chcą nam zaproponować. Choć kto wie może się mylę :)
Kapitalne spostrzeżenie! Też miałem wrażenie niezamierzonego "ukrycia" prezentacji!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Sylwia
Posty: 7
Rejestracja: 25 kwie 2007, 11:35
Lokalizacja: Kraków/Cieszyn

Re: Gralicja II - 6-7 marca 2010 - Kraków

Post autor: Sylwia »

rzeczywiście bardzo dobre spostrzeżenie z prezentacjami gier w bardziej widocznych miejscach, dziękujemy za każde uwagi, są dla nas bardzo cenne :)
ODPOWIEDZ