Space Hulk (Richard Halliwell)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: cohlerc1 »

skolo pisze:widzisz , HQ25 ufundowane mimo bycia na 3 z rzedu portalu ktorego nikt wczesniej na oczy nie widzial :)
znajda sie tacy co do kabzy GW wrzuca sporo pieniazków
A gdzie to wkoncu zebrali kasę? Nikt się nie rzucał że nie mają praw autorskich? Poza tym nie napisałem że nie zebraliby kasy. Wystarczy popatrzeć na to ile ludzie są w stanie przepłacić na ebayu. Polityka GW jest dziwna, sporo ich "planszówek" których nie" da się już kupić sprzedało by się na pniu.
Wintermute pisze: Rozumiem, ze swoje informacje o kondycji GW masz bezposrednio od Kirby'ego a nie z plotek?
Informacje pewnie czerpie z rocznego raportu finansowego. Pewnie nie bezpośrednio bo sporo buczeli o tym na internecie, ja to usłyszałem w audycji u Trzewika razem z komentarzem jakiejś osoby chyba z USA o rychłym bankructwie GW w przyszłym roku. Jakoś mi się to nie widzi ale na dłuższą metę może ich zjeść jakąś grubsza ryba, może FFG? W końcu mają chyba dobre stosunki i trzymają rękę na pulsie? ;)
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: skolo »

Wintermute pisze:
skolo pisze:na bank nie wyjdzie zadna reedycja Space Hulka 3ed.
GW ciezko przędzie, skad mieliby wytrzasnac tyle kasy na taki produkt?
Plotki z BoW i innych stron to plotki i tyle
Rozumiem, ze swoje informacje o kondycji GW masz bezposrednio od Kirby'ego a nie z plotek?

Jak na firme, ktora cienko przedzie wydaja od cholery nowych rzeczy...
http://www.hl.co.uk/shares/shares-searc ... nd-reports

taka sama ilosc kasy zarobiona, polowa profitu z tego. nie wydaje mi sie zeby o to chodzilo
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: skolo »

cohlerc1 pisze:
skolo pisze:widzisz , HQ25 ufundowane mimo bycia na 3 z rzedu portalu ktorego nikt wczesniej na oczy nie widzial :)
znajda sie tacy co do kabzy GW wrzuca sporo pieniazków
A gdzie to wkoncu zebrali kasę? Nikt się nie rzucał że nie mają praw autorskich? Poza tym nie napisałem że nie zebraliby kasy. Wystarczy popatrzeć na to ile ludzie są w stanie przepłacić na ebayu. Polityka GW jest dziwna, sporo ich "planszówek" których nie" da się już kupić sprzedało by się na pniu.
Wintermute pisze: Rozumiem, ze swoje informacje o kondycji GW masz bezposrednio od Kirby'ego a nie z plotek?
Informacje pewnie czerpie z rocznego raportu finansowego. Pewnie nie bezpośrednio bo sporo buczeli o tym na internecie, ja to usłyszałem w audycji u Trzewika razem z komentarzem jakiejś osoby chyba z USA o rychłym bankructwie GW w przyszłym roku. Jakoś mi się to nie widzi ale na dłuższą metę może ich zjeść jakąś grubsza ryba, może FFG? W końcu mają chyba dobre stosunki i trzymają rękę na pulsie? ;)
HQ25 zostalo fundniete na Lanzanos
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

HQ nigdy nie byl sztandarowym produktem GW - powstal przy wspolpracy z MB i dlatego udalo sie go teraz puscic na crowdfunding... I kasa z tego nie idzie dla GW. A watpie by Warhammer Quest trafil na kickstartera.

Nie chce mi sie tu dyskutowac o polityce albo kondycji GW - kazdy zainteresowany wie z czym to sie je.

Jesli rzeczywiscie padna (watpie by stalo sie to w tym lub przyszlym roku, Titanic tonal dlugo...) to nie musi to oznaczac konca marki Warhammer itp - kupiec sie na nie znajdzie.

Napisalem po prostu o mozliwej reedycji SH - byc moze to plotka zyczeniowa - juz rok temu sie mowilo ze wyjdzie jakas 'stand alone' gra bo to wpisywalo sie w 3 letni system - SH 3ed, Dreadfleet - i nic z tego nie wyszlo.

A dla tych, ktorzy mowia 'na pewno' - polecam zapowiedzi WD32 - alien invasion i extra mission. Mi to smierdzi Space hulkiem...
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: skolo »

pewna jest tylko smierc i podatki :)
Awatar użytkownika
Arasq
Posty: 77
Rejestracja: 01 wrz 2009, 14:32
Has thanked: 86 times
Been thanked: 14 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Arasq »

Przy wydaniu 3 edycji GW zarzekało się, że dodruków nie będzie. Stąd nie brałem tych plotek na poważnie, aż do dzisiaj...

Coś jest na rzeczy:

http://www.games-workshop.com/es-ES/blog/blog.jsp

Dowiemy się więcej 13 września.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: ghostartur »

Z dodruku baaaaaaaaaardzo bym się cieszył :mrgreen: . Czekam niecierpliwie.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: Dabi »

Szkoda, że Space Hulk - wcześniejsze plotki wskazywały raczej na reedycję Blood Bowla i to byłoby bardzo fajne. No ale jak takie filmiki się pojawiają to raczej będzie to SH :(
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

Reedycja Blood Bowla byla wspominana w zeszlym roku, w tym bylo cicho, albo myslenie zyczeniowe.

Z tego co wiem jest spora szansa, ze zawartosc bedzie ta sama co poprzednia edycja - po prostu taki dodruk i skok na kase:) Ale bierzcie poprawke, ze to nie jest potwierdzona informacja.

13 ma ruszyc preorder. Ale to juz wynika z filmiku.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1482
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 75 times

Re: Space Hulk.

Post autor: TuReK »

Ceny 3 edycji polecą, jak ktoś kupił za 1000 to się na pewno na tę wiadomośc ucieszy.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Arasq
Posty: 77
Rejestracja: 01 wrz 2009, 14:32
Has thanked: 86 times
Been thanked: 14 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Arasq »

Tekst z BGG:
Contains everything you need to play 16 scenarios, including 4 totally new ones.

◦35 easy to assemble Citadel miniatures that do not require glue - 22 x Genestealers, 1 x Broodlord and 12 x Space Marine Terminators.
◦189 board sections and gaming counters, including the new boarding torpedoes, breach counters, a damaged control room and turbo-lift tile sections.
◦1 x Rulebook and 1 x Mission book.
75 GBP

Above quoted was received by my local GW store
Wygląda, że osoby posiadające 3ed mogą sobie odpuścić.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

To tyle w kwestii, ze na bank nie wyjdzie.

Cena: €100/£75/$125.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: ghostartur »

Jakiś sklep w Polsce będzie to miał myślicie? Bo pewnie od GW sporo wyniosą koszty samej przesyłki.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

ghostartur pisze:Jakiś sklep w Polsce będzie to miał myślicie? Bo pewnie od GW sporo wyniosą koszty samej przesyłki.
Jak ze strony GW zamawiasz za wiecej niz 250 PLN to masz free shipping. Moze sklep GW bedzie to mial. Ale istnieje ryzyko, ze w kilka godzin po preorderze bedzie juz out of stock.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Space Hulk.

Post autor: ghostartur »

Czyli nie będzie jak z Space Hulkiem 3 gdzie np: w rebelu był też dostępny?
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: Muttah »

Mogliby przy tej okazji machnąć jakiś dodatek :roll:
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

ghostartur pisze:Czyli nie będzie jak z Space Hulkiem 3 gdzie np: w rebelu był też dostępny?
To juz pytanie do sklepu na R. Spytaj ich, sklepy moga robic zamowienia z tego co wiem.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Space Hulk.

Post autor: schizofretka »

gdzie się można zapisać by dostać powiadomienie?


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Space Hulk.

Post autor: skolo »

na szczescie mam SH3ed, ale zycze wszystkim zeby ta plotka okazala sie prawda i mozna bylo kupic ten super zestaw!
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

Moim zdaniem najepwniejszy sposob na zdobycie gry to wejsc w piatek po polnocy na strone GW - wtedy wrzucaja cotygodniowe updaty - bedzie preorder, koszt wysylki za free. Tydzien pozniej mamy gre.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Space Hulk.

Post autor: Wintermute »

Arasq pisze:Tekst z BGG:
Contains everything you need to play 16 scenarios, including 4 totally new ones.

◦35 easy to assemble Citadel miniatures that do not require glue - 22 x Genestealers, 1 x Broodlord and 12 x Space Marine Terminators.
◦189 board sections and gaming counters, including the new boarding torpedoes, breach counters, a damaged control room and turbo-lift tile sections.
◦1 x Rulebook and 1 x Mission book.
75 GBP

Above quoted was received by my local GW store
Wygląda, że osoby posiadające 3ed mogą sobie odpuścić.
4 nowe misje, jakies dodatkowe pokoje (damaged control room, turbo lift) i nowe zetony - boarding torpedoes.
Figurki te same co w 3ed.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Space Hulk.

Post autor: sewhoe »

Z tymi samymi figurkami to wyśmienita informacja :twisted:
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Space Hulk.

Post autor: Hipke »

Figurki są genialne. Jeśli ktoś ich nie miał w ręce, a zachwyca sie przykładowo figurami z Zombicide, to powiem tak- figurki z Zombicide przy tych z SH 3ed wyglądają jakby je wyrzeźbiło dziecko nożem do masła ;-)
Żeby nie było, uwielbiam figsy z Zombicide ;-)

Ps. SH wraca do łask, nie może być!:-) Ciekawe co znacząco wpłynęło na decyzje GW..
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: Space Hulk.

Post autor: zielok »

http://www.hobbity.pl/space-hulk.html

Premiera ponoć 20 września.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Space Hulk.

Post autor: Hipke »

No to sie ludzie rzuca na ten sklep :green:
ODPOWIEDZ