Blood Bowl: Team Manager / Menedżer Drużyny (Jason Little)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Nie sądzę aby gra była miała być stricte deck buildowa.
Raczej miała być gra z elementami tego i tak to też wygląda, gracze aktualnie tylko jak widzą karciankę to od razu zakładają, że to deck building. :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: yosz »

Dabi pisze:Nie sądzę aby gra była miała być stricte deck buildowa.
Pierwsza zapowiedzi mówiły o stricte deck buildingu. Po chyba mniej więcej pół roku od zapowiedzi FFG napisało że nie będzie to deck building i że wydadzą to póxniej niż planowali itp itd
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Odi »

Może pierwotnie wyszła im po prostu gra zbyt podobna do Inwazji?
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: dasilwa »

Deck building nie pasuje do BB. Jest zbyt przewidywalny, gracze szybko by stworzyli comba, które robią z przeciwnika miazgę. W BB powinny być nagłe zwroty akcji, losowość to główna cecha gry w BB. Nie ma to jak jesteś jedno pole przed przyłożeniem ale zabrakło ci ruchu, więc próbujesz wślizgu. Masz szanse 5/6 że ci się uda ale oczywiście rzucasz jedynkę, piłka wypada Ci z rąk, przewracasz się i tracisz turę. A to nie koniec. Obrońca przeciwnika podbiega, zamiast łapać piłkę ona wyślizguje mu się z rąk więc turę znowu ma pierwszy gracz i sytuacja powtarza się jeszcze dwa razy a wszystko jedno pole od przyłożenia (taka akcja zdarzyła się naprawdę:)). Za każdym razem grając w Blood Bowl mamy takie epickie akcje, że potem można je sobie przypominać z uśmiechem na ustach jeszcze kilka miesięcy. Dlatego twierdzę, że deckbuilding zabiłby klimat tej gry.
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Don_Silvarro »

dasilwa pisze:Za każdym razem grając w Blood Bowl mamy takie epickie akcje, że potem można je sobie przypominać z uśmiechem na ustach jeszcze kilka miesięcy.
Ja przypominając sobie 'akcje' z Blood Bowl zgrzytam zębami, a nie się uśmiecham, ale co kto lubi :P Przekombinowane zasady, monstrualna losowość i niewspółmiernie do tej losowości długi czas gry. Nie jestem jakimś wielkim wrogiem losowości, lubię ameritrashowe gry. Ale jeśli na skutek jakiegoś dzikiego rzutu kostką zawodnik biegnący po płaskiej trawie w linii prostej przewraca się, łamie kręgosłup i umiera, to jak dla mnie jest to jednak ciutkę za duża losowość :P Tym bardziej jak to się zdarzy jakiemuś doświadczonemu zawodnikowi w samym środku pieczołowicie prowadzonej kampanii... Brrr.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Ale jeśli na skutek jakiegoś dzikiego rzutu kostką zawodnik biegnący po płaskiej trawie w linii prostej przewraca się, łamie kręgosłup i umiera, to jak dla mnie jest to jednak ciutkę za duża losowość :P

Toć to sam klimat :)
Na takie okazje warto mieć medyka ;) I dla takich wydarzeń warto grać w Blood Bowl. Jakoś to jest takie, że i tak wygra lepszy. A zarządzenie ryzykiem to podstawa w tej pozycji. Jako smętna eurówka to nie byłoby z tego

To czy ktoś chciał podbiec dalej to decyzja ;) A szansa na takie zdarzenie to 1 na k6 :) Potem na 2k6 wynik 9+ (przy pancerzu 8). Potem na 2k6 wynik 10+ A potem 1/6 szans na wyniku kontuzji. :)

To jest 10 przypadków zgonów na 7776 sprintów ;) Jak są rerolle, medyk i takie wynalazki to już całkiem rzadki widok.

Zgadzam się w zupełności - czysty mechaniczny deck building nie oddałby dobrze klimatu gry. I to co by powstało byłoby Blood Bowlem tylko z nazwy. A tak mamy widoczne i istotne nawiązania.
marcinc
Posty: 37
Rejestracja: 16 cze 2011, 11:40

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: marcinc »

Don_Silvarro pisze:
dasilwa pisze:Za każdym razem grając w Blood Bowl mamy takie epickie akcje, że potem można je sobie przypominać z uśmiechem na ustach jeszcze kilka miesięcy.
Ja przypominając sobie 'akcje' z Blood Bowl zgrzytam zębami, a nie się uśmiecham, ale co kto lubi :P Przekombinowane zasady, monstrualna losowość i niewspółmiernie do tej losowości długi czas gry. Nie jestem jakimś wielkim wrogiem losowości, lubię ameritrashowe gry. Ale jeśli na skutek jakiegoś dzikiego rzutu kostką zawodnik biegnący po płaskiej trawie w linii prostej przewraca się, łamie kręgosłup i umiera, to jak dla mnie jest to jednak ciutkę za duża losowość :P Tym bardziej jak to się zdarzy jakiemuś doświadczonemu zawodnikowi w samym środku pieczołowicie prowadzonej kampanii... Brrr.
Robi się lekki offtopic, ale napiszę swoje 4 zdania. "Prawdziwy" Blood Bowl to gra głównie o minimalizacji ryzyka. Pojedyncze akcje są losowe, to oczywiste, ale tej losowości na przestrzeni całego meczu jest tyle i jest w tak zróżnicowana, że ogólny wynik bardzo rzadko jest dziełem przypadku. Doświadczony gracz BB roznosi na strzępy nowicjusza, nawet grając słabszą drużyną. A to właśnie dzięki temu, że potrafi robić ruchy w takiej kolejności i tak się ustawiać, żeby zminimalizować ryzyko utraty piłki/tury. Tak więc osobiście uważam że argument o nadmiernej losowości jest chybiony, bo na tej losowości poszczególnych akcji zasadza się cała istota gry w figurkowego BB.

PS: Przy zwyczajnym ruchu nie ma ryzyka przewrócenia się zawodnika. Tylko przy GFI (go for it), czyli dodatkowych polach ruchu ponad limit.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Pograłem dwa razy w składzie 3 osobowym .
No i wrażenia są jak najbardziej pozytywne. To po prostu przyjemna bardzo i klimatyczna gra karciana do pogrania. Jest co nieco wyborów, sporo emocji i jest fajny klimat Blood Bowla. Faktycznie każdą drużyną gra się troszkę inaczej.
Trzeba się dostowować do przeciwnika, odpowiednio dobrać upgrady oraz Gwiazdy. Losowość jest na poziomie odpowiednim dla tematu. Generalnie fajnie.
Co prawda lekko pomieszaliśmy w zasadach i nieco zbyt mocne wyszły nam staff upgrady ale to nie jest problem.
Różnice w wynikach były dość niewielkie przy drugiej już bardziej świadomej grze. Pierwsza rozpoznawcza zakończyła się wysokim zwycięstwem Elfów przez Skavenami i Krasnoludami.

W drugiej grze zwyciężyły Orki przed Chaosem i Ludźmi.

Póki co gra miesiąca zdecydowanie ;) Razem z Nową Erą uczyni pewnie ten miesiąc karciankowym.
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: herman »

wiadomo kiedy dodatki PL ?
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: broda81 »

Jakie dodatki? Juz zapowiedziane?
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: herman »

Za BGG (dodatki) : Lizardmeni, wampiry, amazonki, halflingi, ciemne elfy.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Dabi »

Nie wiem skąd taka informacja :?
Ja nic takiego nie znalazłem więc poproszę o link.
Jest tam tylko propozycja jakiegoś gracza jak powinny wyglądać drużyny.
Troszkę nie za bardzo w to chce mi się wierzyć w to, że takie też drużyny by zapowiedzieli a pominięto by Gobliny ;)
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: herman »

Rzeczywiscie chyba się pośpieszyłem, chodzi o te małe ikonki. Rozumiem, że ktoś sobie z nudów zrobił i wrzucił nie popierając tego żadnym info :(
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Inermis »

herman pisze:Rzeczywiscie chyba się pośpieszyłem, chodzi o te małe ikonki. Rozumiem, że ktoś sobie z nudów zrobił i wrzucił nie popierając tego żadnym info :(
:lol: :lol: :lol:
To nawet ja aż tak się nie nakręciłem ;)
Ale dodatki na pewno będą :) W końcu nawet do Chaosu w Starym Świecie wyszedł ;)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: herman »

Nie no zwyczajnie nie śledzę i nie znam się aż tak na zasadach BGG. Uznałem, że jeśli ktoś stworzył te ikonki to zapewne wie, że takie będą dodatki. Rozumiem, że mógłbym wymyślić sobie Blood Bowl - Mapety i też by tam były ? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Inermis »

Teoretycznie tak, jeśli admini by to przepuścili :)
Jakby świat Warhammera i Blood Bowl jest znany więc nie trzeba się wysilać aby wiedzieć jakie rasy mogą się pojawić w dodatkach :)

Tym bardziej że te microbages są podpięte do zbioru gier związanych z tematyką Blood Bowl: http://www.boardgamegeek.com/boardgamef ... blood-bowl
Zatem powstały już wcześniej niż karcianka :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
ghostdog
Posty: 645
Rejestracja: 20 sty 2006, 15:54
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: ghostdog »

czy jest gdzieś popełniony już jakiś tutorial jak grać? Syn ma a ja nie mam czasu poczytać instrukcji.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
moja lista
http://boardgamegeek.com/collection/use ... own=1&ff=1
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Inermis »

Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Uesugi Kenshin
Posty: 133
Rejestracja: 11 sty 2008, 10:02
Lokalizacja: Bieruń Stary

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Uesugi Kenshin »

Informacyjnie piszę że fioletowe koszulki Mayday Games są za małe na szerokość i długość. Mimo że kolega Wooki w swoim video podaje je jako odpowiednie i się naciąłem.

Nawiązując mam 2 paczki na sprzedaż/wymianę za pomarańczowe 57,5mm/89mm
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Inermis »

Strona FFG mówi o tych koszulkach, i takie też pasują :)
Obrazek
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: broda81 »

Wlaśnie jutro ide po blood bowla, w 7 groszowki to jakoś sie zmieści? Nie uśmiecha mi sie placić 60 zeta za koszulki.....
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: Don_Silvarro »

Większe karty (American) będą o wiele mniejsze od tych tanich koszulek, które mają format CCG albo wręcz jeszcze większy. Grać się da, ale tasowanie będzie trudne. Możesz kupić koszulki Mayday Chimera - są dwukrotnie tańsze, choć cieńsze i bardziej miękkie. Mniejsze karty (Mini American) możesz zhaxować w następujący sposób: bierzesz 'groszowe' koszulki Ultra Pro albo Pro Select, wkładasz kartę dłuższą krawędzią i przycinasz koszulkę na wymiar. Ma to tylko tę wadę, że trzeba karty tasować 'pionowo'.
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: broda81 »

dzięki za info :)
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: broda81 »

Sry za dubla ale możecie jeszcze powiedzieć ile których koszulek trzeba? Niestety nie wiem które to duże a które małe karty to też niewiem ile jakich koszulek zamówić:P
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: Blood Bowl:Team Manager

Post autor: broda81 »

Sry za dubla ale możecie jeszcze powiedzieć ile których koszulek trzeba? Niestety nie wiem które to duże a które małe karty to też niewiem ile jakich koszulek zamówić:P
ODPOWIEDZ