Gwiezdny Kupiec

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gwiezdny Kupiec

Post autor: SeeM »

maciejo pisze:
grymir pisze:I dokonało się jesteśmy jutro umówieni na partie GWIEZDNEGO KUPCA ,cztery osoby dziewięć godzin czasu, dobre chęci ale jakoś boję się tej rozgrywki ,zobaczymy ,trzymajcie kciuki :D
No i jak te wrażenia :?: :roll:
Nie no, poczekaj aż skończą partię.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Gwiezdny Kupiec

Post autor: grymir »

Wrażenia to są w końcu to moja ulubiona gra była kiedyś a nie grałem ani razu od czasu poznania nowoczesnych gier planszowy
Ochotnicy przybyli przed 15 , było ich trzech i ja , gra rozłożona żetony posegregowane , widzę przerażenie w oczach jednej osoby ; to my w to będziemy grać , wygląda jak stare tablice ze szkoły , czy cos w ten deseń powiedział .
No nic ruszamy wolna konkurencja ustaliliśmy pierwsza tura z tłumaczeniem około 90 minut , tłumaczenie w trakcie pierwszego etapu się odbyło .
Potem przyspieszyło jeszcze 6 etapów i masz godzina 21 masakra .
Wrażenia ; jeden z graczy powiedział że już nigdy w to nie zagra , drugi że może ale woli w co inne krótsze , trzeci że fajne chętnie jeszcze zagra a ja mam strasznie mieszane uczucia z jednej strony fajnie się grało klimat jest nawet się nie nudziłem no może po za fazą transakcji trochę się dłużyła a z drugiej strony gra ma wady wymienię tu losowość która mi normalnie mi nie przeszkadza ale tu potrafi irytować . Generalnie giera nie wytrzymała próby czasu mogę jeszcze raz zagrać ale nie będę się upierał aby ta kolejna partia szybko nastąpiła
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
zachi
Posty: 173
Rejestracja: 06 gru 2010, 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: Gwiezdny Kupiec

Post autor: zachi »

Dokładnie to samo odczucie miałem jak odpaliłem po x-nastu latach "Labirynt Śmierci", moją ulubioną grę z czasów wczesnej podstawówki.

Niby się jako tako bawiłem, nawet dało się wyczuć klimat, ale to już nie to - za dużo zależało od kostek, od gry trąciło myszką, z szafki kusił Thunderstone, gra niestety nie wytrzymała próby czasu.
Langus
Posty: 92
Rejestracja: 10 lut 2019, 18:42
Has thanked: 19 times
Been thanked: 89 times

Re: Gwiezdny Kupiec

Post autor: Langus »

Odkopię temat, bo kumpla ostatnio naszła nostalgia i chce zagrać w GK. Nawet instrukcję z pudełka wyciągnął i próbuje czytać. Próbował ktoś z Was w to ostatnio zagrać? Jak przeczytałem w instrukcji, że gra może trwać od 3 do 9 godzin to trochę jestem przestraszony, bo w naszej ekipie wszystkie dosłownie gry gramy 2-3x dłużej niż podaje informacja na pudełku/w instrukcji (;
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1353
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: Gwiezdny Kupiec

Post autor: nahar »

Moja dobra rada to nie grac a zachowac fajne wspomnienia sprzed ponad 20 lat.Ja nie graliscie w takie kobyly po 10h to radze nie siadac chyba ze sobie te 10h zaplanujecie.
gogovsky
Posty: 2271
Rejestracja: 25 sty 2018, 23:48
Has thanked: 473 times
Been thanked: 518 times

Re: Gwiezdny Kupiec

Post autor: gogovsky »

Langus pisze: 21 lis 2023, 07:40 Odkopię temat, bo kumpla ostatnio naszła nostalgia i chce zagrać w GK. Nawet instrukcję z pudełka wyciągnął i próbuje czytać. Próbował ktoś z Was w to ostatnio zagrać? Jak przeczytałem w instrukcji, że gra może trwać od 3 do 9 godzin to trochę jestem przestraszony, bo w naszej ekipie wszystkie dosłownie gry gramy 2-3x dłużej niż podaje informacja na pudełku/w instrukcji (;
Nie graj stary, nie tęsknisz za gra, a za mlodoscia i tamtym czasem.
Firma Rebel niech się zajmie wydaniem gry Domek, bo tylko do tego się nadaje.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2029
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1508 times
Been thanked: 1155 times

Re: Gwiezdny Kupiec

Post autor: Bruno »

Będzie z osiem lat temu, jak zagrałem partię w GK po przerwie niemal dwudziestoletniej. I potwierdzam głosy kolegów wyżej: nie warto było.
Dziś są (i te kilka lat temu też były) już dużo lepsze gry, a "Kupiec" to jest zbyt duża kobyła, żeby jechać na niej trzymając się tylko sentymentu z młodzieńczych lat.
Zachowajcie miłe wspomnienia z dawnych rozgrywek, a dziś cieszcie się dużo lepszymi tytułami! :wink:
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
ODPOWIEDZ