Dreadfleet

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Dreadfleet

Post autor: gervaz »

Schizofretka-jeśli chcesz, to możesz osobiście zdobyć odpowiedź na oba pytania: planuję zrobic gre inauguracyjna w najblizsza niedziele w trafficu - i szukam paru chetnych do dowodzenia statkami.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Dreadfleet

Post autor: Pierzasty »

Schizofretka-jeśli chcesz, to możesz osobiście zdobyć odpowiedź na oba pytania: planuję zrobic gre inauguracyjna w najblizsza niedziele w trafficu - i szukam paru chetnych do dowodzenia statkami.
Ja się piszę. Szczególnie na ten krasnoludzki pancernik :3

...a może znajdzie się ktoś, kto ma flotę do starego Man O'Wara? Chętnie bym zagrał, ale drugiej strony brak...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dreadfleet

Post autor: schizofretka »

gervaz pisze: Schizofretka-jeśli chcesz, to możesz osobiście zdobyć odpowiedź na oba pytania: planuję zrobic gre inauguracyjna w najblizsza niedziele w trafficu - i szukam paru chetnych do dowodzenia statkami.
Z przyjemnością.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Dreadfleet

Post autor: gervaz »

No to wygląda na to, że jest nas juz 4 chetnych do grania (jesli moj brat sie zjawi, tak jak to planuje). Proponuje przyjsc na 11 do trafficu - wtedy nie ma problemu z zestawieniem dwoch stolow.
Pierwsza gre proponuje zagrac w nastepujacy sposob - kazdy bierze sobie 1 statek, rozstawiamy jakies makiety i - jak mawia Kapitan Bomba - napierdalamy! Jak juz sobie przyswoimy zasady, a gra okaze sie szybka, to mozna sprobowac jakis scenariusz.
A zatem do zobaczenia niebawem!
ps - gdyby cos sie zmienilo, to bede juz pisal w dziale "spotkania" w watku zwiazanym z traffic'iem.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Dreadfleet

Post autor: Pierzasty »

gervaz pisze:Proponuje przyjsc na 11 do trafficu - wtedy nie ma problemu z zestawieniem dwoch stolow.
Już kilka razy spóźniałem się, przychodziłem np. o 1330 i nie było problemu ze zdobyciem 1,5-2 stołów do Descenta (na którego zresztą zapraszam).
BTW, jeśli masz jeszcze miejsce, to mogę zabrać kolegę.


\/\/\/\/: Jak powiedziałem, gram w Man O'Wara, więc dwa statki nie powinny sprawiać problemu.
Ostatnio zmieniony 22 lis 2011, 23:44 przez Pierzasty, łącznie zmieniany 1 raz.
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Dreadfleet

Post autor: gervaz »

to, czy mam miejsce, okaże się bliżej niedzieli. A wczesna godzina wynika nie tylko z potrzeby zagwarantowania sobie dostepnosci do stolu, lecz rowniez z innych - obowiazkow - kolo 14tej bede musial sie zbierac... :(

Jesli chodzi o dobor ludzi do gry, to proponuje w celu zachowania pozorow balansu rozgrywki celowac w parzysta liczbe grajacych - chyba ze ktos da rade pokierowac dwoma statkami.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dreadfleet

Post autor: Gabriel »

Będzie jak z SH - gra zniknie w miesiąc.

Skoro te gry tak się sprzedają, to dlaczego nakłady są tak niskie? Trochę tego nie rozumiem.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Dreadfleet

Post autor: Pierzasty »

Gabriel pisze:Będzie jak z SH - gra zniknie w miesiąc.

Skoro te gry tak się sprzedają, to dlaczego nakłady są tak niskie? Trochę tego nie rozumiem.
Polityka GW. Przecież zamiast sprzedawać fajne, różnorodne gry, łatwiej się skoncentrować na 2-3 podstawowych produktach, a resztę wypuszczać jako reklamę firmy dla tamtych
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Dreadfleet

Post autor: gervaz »

Gabriel - mijają już prawie dwa miesiące od premiery, grę można kupic bez najmniejszego problemu (przynajmniej w Polsce). Mysle ze nie dorowna popularnosci space hulkowi - nie ma takiej marki. Poza tym to zupelnie rozne gry.
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Don_Silvarro
Posty: 131
Rejestracja: 28 sty 2010, 20:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dreadfleet

Post autor: Don_Silvarro »

Gabriel pisze:Będzie jak z SH - gra zniknie w miesiąc.

Skoro te gry tak się sprzedają, to dlaczego nakłady są tak niskie? Trochę tego nie rozumiem.
Dreadfleet nie zniknął w miesiąc i jeszcze długo nie zniknie. Sukces Space Hulka napędziły dwie sprawy - fakt, że to reedycja bardzo popularnego tytułu oraz bardzo ładne figurki, które są używalne też w 'głównym' produkcie firmy, czyli Warhammer 40k. Dreadfleet nie ma żadnego z tych atutów.

A nakład zarówno Space Hulka, jak i Dreadfleet był bardzo wysoki jak na standardy rynku planszowego. Całe to bujanie o 'limitowanej edycji' to tylko chwyt marketingowy, żeby gra się szybko wyprzedała i nie ponosiła za sobą dodatkowych kosztów magazynowych.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dreadfleet

Post autor: Pasza26 »

Panowie/Panie - jak oceniacie Dreadfleeta po tych ponad 2-óch latach od premiery? Czy jest jeszcze grany, czy raczej leży i się kurzy na dnie szafy? Gdy szukałem na forum tego tematu to najwiecej wyników odnoszących sie do dreadfleeta mozna było znalezc w dziale Sprzedam :/

Planuję w niedalekiej przyszłości zakupić jedną z dwóch gier: albo DreafFleeta albo Dust Tactics. Dla której gry znajdę więcej chętnych do gry po konwentach? ... pewnie usłyszę że do X-Winga ;)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dreadfleet

Post autor: ajfel »

Ja oceniam Dreadfleet wyżej od Dust Tactics, chociaż te gry trochę ciężko jest porównywać.

Faktycznie w Dreadfleet nie gram często, sytuacji nie poprawia fakt że gra ma wyjątkowo wysokie wymagania odnośnie wielkości stołu, a co za tym idzie nie na każdym planszówkowym spotkaniu można ją brać pod uwagę. Nie zmienia to faktu, że gra się sympatycznie i zawsze chętnie do niej wracam.

Jeżeli jednak dla Ciebie ważnym kryterium jest znalezienie chętnych do gry na konwentach, myślę że Dust Tactics jest lepszym wyborem. DT zdecydowanie bardziej pasuje do rozgrywek turniejowych, poza tym DT ma stałe, solidne wsparcie wydawcy.

I tutaj również powinieneś rozważyć, czy bardziej zależy Ci na jednorazowym wydatku na kompletny, zamknięty produkt, dla którego nie doczekasz się rozszerzeń, czy też wolisz wariant kolekcjonerski, bo w przypadku Dust Tactics regularnie kusić Cię będą nowe, śliczne jednostki do dokupienia.
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dreadfleet

Post autor: Pasza26 »

A jeszcze mam pytanie odnosnie trybu multi w DreadFleet - slyszalem ze jest i to chyba nawet do 8 graczy. Jednak z tego co czytalem to gra projektowana pod typowe pojedynki 1vs.1, prawda to? Probowal ktos w to grac na 3-4 osoby?

Bo do Dusta widzialem fanowskie modyfikacje na 3 strony konfliktu na planszy jednoczesnie, inna sprawa jak to wyglada w rzeczywistosci :)
ajfel
Posty: 626
Rejestracja: 17 mar 2009, 11:02
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Dreadfleet

Post autor: ajfel »

Cały tryb mutli w Dreadfleet sprowadza się do tego, że gracze dzielą się na dwie drużyny, a następnie dzielą się stateczkami. Innymi słowy gra ewidentnie stworzona jest dla dwóch osób, aczkolwiek grania w większym składzie spróbowałem i trzeba przyznać że to działa. Zawsze jednak są tak jak w dwuosobowej rozgrywce - dwie strony konfliktu.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Dreadfleet

Post autor: ghostartur »

Czy orientuje się ktoś czy można gdzieś znaleźć instrukcję pl bo mam trochę problemów? :D
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Dreadfleet

Post autor: Pierzasty »

ghostartur pisze:Czy orientuje się ktoś czy można gdzieś znaleźć instrukcję pl bo mam trochę problemów? :D
http://www.przystangier.pl/forum/viewto ... f=14&t=503

Pierwszy post.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dreadfleet

Post autor: Rocy7 »

W sumie po Dreadfleet nie wiem co myśleć, gdybym wcześniej nie znał Firestorma z jego mnogością doboru jednostek i ulepszeń może Dreadfleet wywarłby na mnie lepsze wrażenie a tak to trochę możliwości dostosowywania jednostek mi brakowało.

Od czasu do czasu można zagrać, zwłaszcza, że lubię misje oparte o realizacje celów, ale tutaj mam wrażenie, że po jakimś czasie każda rozgrywka stałaby się powtarzalna. Okręty są chyba przypisane na stałe do scenariusza, brak jakiś ulepszeń jednostek, brak zagrywania kart w trakcie gry (są karty losu, ale są dość losowo dostępne).
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1409
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Dreadfleet

Post autor: raiden25 »

Mam pytanko, widze tłumaczenie kart, oraz zasad. Pytanie bo jest tam tez poradnik 90 stronicowy. Czy tam sa jakieś kampanie? Nie wiem po prostu na ile jest potrzeba super znajomosci języka ang do gry?
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dreadfleet

Post autor: Rocy7 »

raiden25 pisze:Mam pytanko, widze tłumaczenie kart, oraz zasad. Pytanie bo jest tam tez poradnik 90 stronicowy. Czy tam sa jakieś kampanie? Nie wiem po prostu na ile jest potrzeba super znajomosci języka ang do gry?
W grze jest kampania z opisem rozstawienia terenu, celow i rozkladu sil dla każdego scenariusza.
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dreadfleet

Post autor: Wintermute »

To raczej pojedyncze scenariusze, ktore ukladaja sie w jakas historie. W kazdym sa jakies zasady dodatkowe, sposob rozstawienia jednostek.

Instrukcja, jak w wiekszosci gier GW, w polowie wypelniona zasadami, a druga polowa to fluff.
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
ODPOWIEDZ