51. Stan: Nowa Era

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
zachi
Posty: 173
Rejestracja: 06 gru 2010, 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: zachi »

Tak, tracisz żetony, które wydałeś przy próbie napaści. Podobnie przeciwnik traci żetony, którymi się bronił.
Ilość i rodzaj żetonów jakie gracze posiadają są jawne przez całą rozgrywkę - można policzyć na ile opłaca się taka napaść, jeśli przeciwnik dobrze się broni.

Jeśli napaść się nie powiedzie, a posiadasz jakąś kartę z cechą, która daje coś (PZ, surowce, robotników itp.) za akcję napaści, to ta karta mimo wszystko działa - akcja napaści została "odpalona", choć nie odniosła skutku i tak dostajesz profit z tej karty.
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: Protoplasm »

Dwa pytanka.

1.Czy da się zrobić takie kombo--> Podpisuję umowę z lokacją przeciwnika--->otrzymuję profit. Zrywam umowę. podpisuję znowu umowę(z tą samą lokcją) i teraz pytanie czy dostaję znowu profit?

2. Odnośnie kart które dają punkty za produckję konkretnego surowca. Czy jak produkuję surowiec uniwersalny to czy one punktują? Jak tak to co w przypadku 2 lokacji co dają punkty za produkcję konkretnego surowca(np śrubki i pistolety) Wybieram co dostaję punkt?

Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Awatar użytkownika
zachi
Posty: 173
Rejestracja: 06 gru 2010, 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: zachi »

1. Jak najbardziej można.
2. Nie, za surowiec uniwersalny się nie dostaje PZ z takich lokacji.
Telchar
Posty: 24
Rejestracja: 24 sty 2011, 13:44
Been thanked: 1 time

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: Telchar »

Mam takie pytanie bo nie jestem przekonany czy dobrze gramy: czy kart umów i podbojów (lokacji z ręki - tych które wykładamy pod kartę bazy) możemy mieć po 3 czy w sumie 3?

I czy umowę z lokacją z ręki można zerwać?
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: watman »

Telchar pisze:czy kart umów i podbojów (lokacji z ręki - tych które wykładamy pod kartę bazy) możemy mieć po 3 czy w sumie 3?
w sumie 3
I czy umowę z lokacją z ręki można zerwać?[/quote]
mozna, tylko nie pamietam czy w dowolnym momencie, czy tylko w okreslonej fazie... po prostu sie ja odrzuca na stos odrzuconych bez zadnego bonusu
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
zachi
Posty: 173
Rejestracja: 06 gru 2010, 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: zachi »

Można odrzucić taką umowę w dowolnym momencie, nie liczy się to jako akcja.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: maciejo »

Właśnie jestem po lekturze instrukcji i obejżeniu kart :( Czy może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego NE zabrakło Kart Liderów :?: :roll:
I jeszcze jedno.Czy macie pojęcie czy powstanie lub może już powstał jakiś rozsądny wariant solo dla pałączonych części 51 Stanu i NE :?:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: Protoplasm »

Zabrało bo byli niezbalansowani.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: maciejo »

Protoplasm pisze:Zabrakło bo byli niezbalansowani.
:?
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
gath
Posty: 208
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: gath »

maciejo pisze:
Protoplasm pisze:Zabrakło bo byli niezbalansowani.
:?
Co oczywiście nie stoi na przeszkodzie by dołączyć ich do gry w Nowej Erze. Chociaż zauważyłem, że liderów w NE zastąpiły inne karty.
broda81
Posty: 102
Rejestracja: 25 lis 2011, 08:48
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: broda81 »

Jak działa podpisanie umowy z lokacją która na niebiesko ma punkt zwycięstwa? Dostaje go trzy razy czy oporowo?
Awatar użytkownika
gath
Posty: 208
Rejestracja: 08 cze 2006, 21:47
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 5 times
Been thanked: 10 times

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: gath »

broda81 pisze:Jak działa podpisanie umowy z lokacją która na niebiesko ma punkt zwycięstwa? Dostaje go trzy razy czy oporowo?
PZ z umów dostaje się na Bazę bez limitu. Oczywiście od następnej tury po podpisaniu.
Stephan
Posty: 193
Rejestracja: 27 lip 2011, 21:20
Has thanked: 78 times
Been thanked: 51 times

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: Stephan »

Wiem, że szukam dziury w całym, ale:

1. Rozumiem, że akcja przyłączenia lokacji, dokonywana przez Federację Appalachów z Frakcyjnej Karty Kontaktu, nazywająca się "Odbudowa", tylko przypadkiem zowie się tak samo, jak akcja zagrania nowej lokacji na Zgliszcza? Czyli przyłączając z ręki lokację za pomocą FKK nie powoduję uaktywnienia się karty Nowych Osiedli i nie otrzymuję za to dwóch ludzików (jak bez wątpienia ma to miejsce, gdy "Odbudowuję" lokację, obróconą w zgliszcza przez innego gracza)?

2. Czy Gildia Kupców nie jest odrobinę przepakowana i nie powinna mieć osłabionej akcji podboju z FKK ("Gangersi")? Skoro Mutki mają osłabioną Współpracę kosztem Podboju, to, aby zachować balans, Kupcy, których mocną stroną jest właśnie Współpraca, powinni mieć utrudniony Podbój, czyż nie? (np. 1 broń -> 1 żeton/akcja podboju)
Awatar użytkownika
zachi
Posty: 173
Rejestracja: 06 gru 2010, 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: zachi »

1. Tak, tylko przez przypadek nazwy się pokrywają, czyli jest to akcja przyłączenia, nie odbudowy w znaczeniu odbudowywania spalonej lokacji, czyli Nowe Osiedla nie przynoszą bonusu w takiej sytuacji.
2. Są takie głosy i może się tak wydawać ale ani w trakcie testów, ani w trakcie turnieju na Pionku nie było jakoś specjalnie tego przepakowania Gildii Kupców widać.
Awatar użytkownika
Scelto
Posty: 25
Rejestracja: 01 lut 2012, 15:16
Lokalizacja: Gdynia

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: Scelto »

Hej, mam pytanie, czy Nowa Erę też da się zaadaptować do gry solo?
Na Sprzedaż:
-Warhammer: Inwazja (PL) http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 10&t=17695
Kupię:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: jax »

Czy zyski z kart:

Łowcy niewolników
Sala Tortur
Siedziba Mesmerytów

mają miejsce po dowolnym napadzie (tzn. na lokację wystawianą z ręki lub lokację u zywego przeciwnika) czy TYLKO po napadzie na lokację żywego przeciwnika?

[i przydałoby się OSTATECZNE potwierdzenie jak działa Siedziba Borgo - czy daje zysk również w przypadku podboju lokacji z ręki ?]
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
zachi
Posty: 173
Rejestracja: 06 gru 2010, 09:57
Lokalizacja: Katowice

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: zachi »

Wszystkie trzy lokacje dają bonus przy dowolnym podboju (zarówno z ręki jak i lokacji przeciwnika).

Siedziba Borgo również działa zarówno przy podboju z ręki jak i podboju lokacji przeciwnika, ale tylko jeśli zasięg tego podboju wynosił 3 lub więcej.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: jax »

Super. Dziękuję za rozwianie wątpliwości, będę mógł już spokojnie spać po nocach ;)

(swoją drogą przy dodruku NE trzeba będzie skorygować polską instrukcję - m.in. właśnie w kwestii Siedziby Borgo)
zachi pisze:Wszystkie trzy lokacje dają bonus przy dowolnym podboju (zarówno z ręki jak i lokacji przeciwnika).

Siedziba Borgo również działa zarówno przy podboju z ręki jak i podboju lokacji przeciwnika, ale tylko jeśli zasięg tego podboju wynosił 3 lub więcej.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
farin
Posty: 4
Rejestracja: 22 lut 2011, 12:31
Lokalizacja: Opole

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: farin »

Witam,
mam pytanie odnośnie Federacji Appalachów.
Jeśli chcę dostać żeton przyłączenia z karty frakcji to muszę wydać budulec i odrzucić kartę z ręki.
Pytanie, czy jeśli nie mam żadnych kart na ręce to mogę tego użyć, czy nie?

Jeśli nie to gdzie jest przewaga tej frakcji oprócz tego, że teoretycznie potrzebują tylko 3 surowców?
Awatar użytkownika
zoltarro
Posty: 440
Rejestracja: 03 lut 2009, 16:48
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: zoltarro »

nie no nie mogą użyć tej zdolnosci jesli nie maja kart
jak grasz apallachami to musisz w jakis sposob zadbac o wiekszy przyrost kart
Solar
Posty: 35
Rejestracja: 06 maja 2012, 11:47

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: Solar »

Witam mam kilka pytań:

1) Czy jest limit liości przebudowań na ture??

2)Zbrojownia :jet pokazany zeton kontaktu umowy z tą szczałka która mówi odrzuć jedno aby dostać drugie i jest strzałka podboju
czyli odrzucam żeton kontaktu umowy o np:nominale 4 aby otzrymac 4 czerwoną??
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: watman »

Solar pisze:Witam mam kilka pytań:
1) Czy jest limit liości przebudowań na ture??
tak, jedna przebudowa (i jedna odbudowa) na ture...
2)Zbrojownia :jet pokazany zeton kontaktu umowy z tą szczałka która mówi odrzuć jedno aby dostać drugie i jest strzałka podboju
czyli odrzucam żeton kontaktu umowy o np:nominale 4 aby otzrymac 4 czerwoną??
tak, wymieniasz zeton umowy na zeton podboju o tej samej wartosci
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: Firenski »

Jedna przebudowa na turę wynikająca z Akcji Przebudowy na Frakcyjnej Karcie Kontaktów, ale oprócz tego można chyba jeszcze zrealizować Akcje Przebudowy wykorzystując żetony przebudowy produkowane przez niektóre karty? Czy się mylę?
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: watman »

Firenski pisze:Jedna przebudowa na turę wynikająca z Akcji Przebudowy na Frakcyjnej Karcie Kontaktów, ale oprócz tego można chyba jeszcze zrealizować Akcje Przebudowy wykorzystując żetony przebudowy produkowane przez niektóre karty? Czy się mylę?
no ok, to jest racja :)
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: 51. Stan: Nowa Era

Post autor: ppski »

Wysyłać ludziki mogę tylko do lokacji z otwartą produkcją przeciwników, a podpisywać umowy mogę z dowolną lokacją (akcja, cecha, fabryka) u przeciwnika ?
Lombard zadziała tylko z surowcami uniw. a nie z kazdymi innymi ?
Lombard u Kellyego - mogę nim punktować mając po prostu podłączoną kartę podboju - 3x 2pkt ?
Fundament nie można przebudować/wybudować z innej lokację, a czy Fundament można przebudować na każdą inną lokację ?
ODPOWIEDZ