Neuroshima: Konwój (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Geko »

trzewik pisze:W US, Francji oraz Niemczech nie została wydana Neuroshima RPG, więc podpisy (odwołujące się do świata Neuroshimy) nie miały sensu. Są one tylko na rynek polski, by ktoś, kto zna i lubi Neuroshimę RPG poczuł dodatkowo klimat swojego ulubionego świata.
Hmm, dziwne podejście. Czy podpisy nie mogą też budować klimatu świata, którego się nie zna? Najwyraźniej mogą, skoro w wielu grach są. I często te gry nie mają świata rpg, do którego nawiązują.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: maciejo »

Geko pisze:
trzewik pisze:W US, Francji oraz Niemczech nie została wydana Neuroshima RPG, więc podpisy (odwołujące się do świata Neuroshimy) nie miały sensu. Są one tylko na rynek polski, by ktoś, kto zna i lubi Neuroshimę RPG poczuł dodatkowo klimat swojego ulubionego świata.
Hmm, dziwne podejście. Czy podpisy nie mogą też budować klimatu świata, którego się nie zna? Najwyraźniej mogą, skoro w wielu grach są. I często te gry nie mają świata rpg, do którego nawiązują.
Naturalnie mogą :D ale niekoniecznie akurat te :lol:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: MattCarnall »

Ciężkie jest życie autora gier planszowych goszczącego na forum, bo zawsze dostanie jakąś szpile pod żebro :lol: , czy to za brakujące znaczniki, czy za podpisy na kartach. Z tego co widzę, to gra jest niezależna językowo, więc nie będzie różnicy czy kupić wersję pl czy ang.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Geko »

Nie żeby od razu szpila, po prostu nie rozumiem idei "napisy dajemy tylko w kraju, w którym gracze znają nasz system rpg, o który fabularnie oparta jest dana gra". A jak ja nie znam tego systemu, to lepiej sobie kupić wersję ang., czy polską? Chyba angielską, bo przeczytam podpis "Wypatroszy cię jak rybę" i nie poczuję klimatu. A w angielskiej klimat poczuję, bo napis mnie nie zmyli :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: MattCarnall »

Niby prawda. Ja systemu rpg nie znam, ale same napisy są mi zupełnie obojętne. Co do klimatu, to jest to chyba sprawa zupełnie indywidualna. Swoją drogą napisy tworzyli ludzie "siedzący" w tym systemie na co dzień. A wracając jeszcze do samych napisów, to trochę przypominają one tłumaczenia wulgaryzmów w filmach puszczanych w polskiej telewizji.

Ale instrukcja jest za to napisana zrozumiale:P
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: kwiatosz »

Swoją drogą dorzucane ze 4 strony opisu świata/systemu do gier neuroshimowych mogłyby wyjść tylko na dobre :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Instrukcja jest już i bez tego wystarczająco gruba.

Zainteresowani światem NS mogą śmiało pobrać plik PDF z fragmentem podręcznika do Neuroshimy z naszej www i przeczytać kilkanaście stron wprowadzenia do Neuroshimy.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: kwiatosz »

Nie sprecyzowałem - chodzi mi o wydania zagramaniczne (no chyba że to wszystko jest after inglisz, wtedy cofam), po polsku to najlepiej przeczytać cały podręcznik :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: SeeM »

maciejo pisze:No ale może się mylę i wszystkim innym się to podoba 8)
Flaworki są świetne, tylko należałoby dać je kursywą i mniejszym fontem. To zwyczajowa konwencja ich wpisywania na kartach. Dla mnie na pierwszy rzut oka wyglądały jak krótkie zasady, albo traity.

Grafiki obłędne, tła też rewelacyjne. Od razu widać kto jest z jakiej frakcji.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Olgierdd »

Co do wydania to najważniejsze, żeby po premierze dodruki nadal mogły być z pierwszej edycji..
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: pan_satyros »

Grał już ktoś w finalną wersję? Jak wrażenia, prognozy regrywalności?
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Już jutro premiera, mam nadzieję, że zaraz po weekendzie pojawią się pierwsze opinie po pierwszych partiach.
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Epyon »

Wycofuję opinię, że tła na kartach brzydko wyglądają - właśnie rozpakowałem swój egzemplarz i na kartach wygląda to jednak lepiej niż na monitorze. ;)
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: espresso »

Po pierwszych grach mam bardzo pozytywne wrażenia. Początkowo wydawało się, że posterunek jest zdecydowanie silniejszy, ale już druga partia była bardziej wyrównana, a kolejna rozstrzygnęła się w ostatniej bitwie. Gra daje sporo frajdy, jest nad czym pokombinować, a równocześnie rozgrywka nei jest za długa (30 min).
Ikony na kartach są naprawdę łatwe do zrozumienia, ale jednak w pierwszych rozgrywkach trzeba jednak zerkać do opisu kart w instrukcji. Karty wyglądają super - też miałam wątpliwości co do tego zielonego i czerwonego tła, ale w wersji "na żywo" wygląda to bardzo dobrze.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Veridiana »

Czy jest gdzieś dostępna karta pomocy z opisami kart, którą można trzymać pod ręką i gdzie czcionka nie jest tak mikroskopijna jak w instrukcji? :D
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Czochrun »

Veridiana pisze:Czy jest gdzieś dostępna karta pomocy z opisami kart, którą można trzymać pod ręką i gdzie czcionka nie jest tak mikroskopijna jak w instrukcji? :D
Przyłączam się.. Przydałoby się to gdzieś w formie pdf do ściągnięcia i wydrukowania bo instrukcja krąży a wręcz jest sobie wyrywana. Ikonki są intuicyjne (przynajmniej większość), ale pozostałe mimo wszystko wymagają "rzucenia okiem".

PS. Moja żona wymiękła wczoraj przy trzeciej bitwie "sorry, ale nie czaję klimatu tej całej hiroszimy" :/ Muszę znaleźć kogoś na wieczory do grania... albo poczekać aż syn dorośnie... chyba, że macie metody jak ją zachęcić :)
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: kwiatosz »

Czochrun pisze: PS. Moja żona wymiękła wczoraj przy trzeciej bitwie "sorry, ale nie czaję klimatu tej całej hiroszimy" :/ Muszę znaleźć kogoś na wieczory do grania... albo poczekać aż syn dorośnie... chyba, że macie metody jak ją zachęcić :)
Fragmenty podręcznika z opisem świata mogą pomóc ;) Ale to 50/50, bo styl pisania może też odrzucić, niemniej skoro i tak nie chce grać to nic nie ryzykujesz :) Ja podręcznikiem przekonałem do Hexa kolegę, który upierał się że to nie ma klimatu. Teraz na ipadzie zagrał w miesiąc więcej niż ja pewnie zagram w to przez całe życie :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6490
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 614 times
Been thanked: 971 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Odi »

A jak ma się Konwój do Zombiaków?

Bo mam te drugie, lubimy je bardzo, ale tez nie chciałbym kupować drugiej podobnej gierki w tym stylu
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Przygotowanie takie PDF jest możliwe. Chodzi o jedną strone A4 do druku z przedstawionymi wszystkimi ikonami z kart, tak?
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: espresso »

trzewik pisze:Przygotowanie takie PDF jest możliwe. Chodzi o jedną strone A4 do druku z przedstawionymi wszystkimi ikonami z kart, tak?
Tak! Byłoby super :) dla mnie dużą pomoca będzie nawet taki sam opis kart jak w instrukcji, tylko w wersji drukowalnej.

Odi: Konwój jest bardziej wymagający od Zombiaków, ma więcej kombinowania. W obu jest podobny mechanizm 5 przecnic/5 miast oraz niesymetryczne talie graczy, ale poza tym to jednak inne gry. Konwój wymaga też kilku partii na ogranie, w Zombiaki każdy może grac "z biegu". [zaznaczam jednak, że w Konwój grałam dopiero kilka razy]
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Veridiana »

Nie wiem, czy gdzieś się pojawił link do instrukcji, ale i tak podaję, bo zrobiłam sobie dzięki niemu te zestawienia działania kart sama kopiując tekst do worda i mocno skracając :)
http://files.neuroshima.org/Instrukcja_Konwoj_PL.pdf
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Veridiana »

Na razie po jednej partii, ale powiem, że klimat, mechanika i ... instrukcja na wielki plus! :D
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Jeśli ktoś ma 10 minut wolnego czasu - zapraszam do obejrzenia recenzji Konwoju w serwisie GameTroll:
http://www.youtube.com/watch?v=PRjHNtoxLZs
trzewik

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: trzewik »

Opublikowaliśmy pomoc dla graczy. Życzę udanych partii.
http://www.wydawnictwoportal.pl/produkt ... nki/konwoj
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Konwój - gra karciana w świecie Neuroshimy

Post autor: Veridiana »

Ja mam nadzieję, że ktoś już pracuje nad wersją online Konwoju? :wink:
ODPOWIEDZ