Najlepsze gry z elementem aukcji

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
gregvip
Posty: 342
Rejestracja: 22 sty 2012, 14:55
Lokalizacja: Proszowice k. Krakowa

Najlepsze gry z elementem aukcji

Post autor: gregvip »

Ktos wspomnial o Genui to nie do konca jest gra licytacyjna lecz raczej gra z targowaniem się. A jeśli targowanie to na pewno nie mozna zapomniec o ChinaTown
Born to play
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1802
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 78 times
Been thanked: 167 times

Re: Najlepsze gry z elementem aukcji

Post autor: Legun »

Wczoraj, jako etatowy "oblatywacz" gier, którymi obdarowani zostali znajomi, po raz pierwszy zagrałem w Bumerang. Baaardzo zgrabne i klimatyczne. Kapitalna licytacja bumerangami, gdzie wycofujący się zgarnia wszystko to, co postawili już pozostali (i on sam). Kolejna świetna pozycja - wcale nie taka lekka, jeśli chodzi o strategię - starannie ucharakteryzowana na grę dla dzieci. Wagą i charakterem podobne do Serengeti, choć kto wie, czy nie mniej losowe.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Najlepsze gry z elementem aukcji

Post autor: palladinus »

Podpis poprzednika i temat tej dyskusji skłonił mnie żeby wspomnieć o grze z ostatniego weekendu Merchants of Amsterdam. Genialnie wykorzystany mechanizm aukcji holenderskiej, którego nie widziałem w żadnej innej grze, a przy okazji nazwisko Dr Reinera Knizii może być samo w sobie rekomendacją.
Mało w której grze aukcyjnej jest tyle emocji z uwagi na potrzebę szybkiego szacowania, bo o dokładnym liczeniu raczej nie ma tu mowy. Poza tym prosty i bardzo dobrze działający mechanizm zagrywania kart, taki jak np. w Biblios sprawia, że jest to chyba jedno z największych zaskoczeń ostatnich miesięcy.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Najlepsze gry z elementem aukcji

Post autor: WRS »

Kupcy są OK.

Dla porządku dodam Sigismundus Augustus.
Swojsko nazwane głosowanie - wykorzystywane podczas zdobywania urzędów oraz zaspokajania żądań królewskich - to licytacja "zamkniętej dłoni".
Działa to bardzo dobrze, współgrając z całością.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
ODPOWIEDZ