Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.

Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

1. Leciutka, pokroju Carcassone
23
15%
2. Magia i Miecz lub podobne (dla kompletności)
27
18%
3. Familijna: Osadnicy, Epoka Kamienia, itp.
30
19%
4. Przystępniejsza gra dla graczy: Puerto Rico, Agricola
51
33%
5. Jestem hardcorem, czyli zaawansowana wojenna lub inna bardzo rozbudowana.
23
15%
 
Liczba głosów: 154

Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: MichalStajszczak »

mig pisze:Lenin jako autor ma na fejsie 44.920 lajków a jako osoba publiczna 44.723
Nie jest to jakiś powalający wynik, skoro taki niszowy polityk, jak Janusz Korwin-Mikke, ma lajków ponad dwa razy więcej.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: KubaP »

Zajrzałem do wątku pierwszy raz od kilkunastu godzin i czytam o Leninie i JKM. Kocham Was, forumiaki-geekaki :D
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: skanna »

Firenski pisze:Na dobre i na złe ;) to Puerto Rico. Wcześniej byli oczywiście nieśmiertelni Osadnicy :)
Się podpiszę - dokładnie tak samo :) I chyba nadal w miarę zgodni jesteśmy w gustach, co, kolego? :)
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: Firenski »

Ależ tak, koleżanko :D
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: Hiu »

MichalStajszczak pisze:
mig pisze:Lenin jako autor ma na fejsie 44.920 lajków a jako osoba publiczna 44.723
Nie jest to jakiś powalający wynik, skoro taki niszowy polityk, jak Janusz Korwin-Mikke, ma lajków ponad dwa razy więcej.
a czy nie chodzilo tu o podobny stopien abstrakcji? tylko ze lenin nie dal wyboru i "musieli go poprzec". a korwin nie mial tyle szczecia i zyje w demokracji (jakby nie patrzec) :)
pamietajmy, ze za czasow lenina, nie bylo facebooka ;) moze do dzisiaj jego najwieksi fani nie umieja (albo nie umia) kliknac like (lub nie maja ku temu mozliwosci lub mozliwosci technicznych.... ciagle na zjazdach, wystepy, autografy itp)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Jakiego typu gra was wciągnęła na dobre w hobby?

Post autor: uyco »

Zacząłem od Odkrywców Nowych Światów, których kupiła mi mama, abym nie męczył jej żeby ze mną grała (wszak to gra dla jednej osoby). Było to jeszcze stare wydanie, myślę że około roku 1987. Potem były kolejne Encory: Labirynt, Kupiec, Wojna o Pierścień. Początkowo grałem z kuzynem, potem wciągnąłem kolegów z klasy. Przebojem był Dreszcz - w 8 klasie zagrywała się w niego cała moja klasa... Potem Magia i Miecz, Wojownik Autostrady i Dragony (wszystkie). Potem był Magic, a potem już RPG. Potem długo, długo nic, do 2004 r., kiedy przechodząc ulicą wstąpiłem do Barda i zobaczyłem na wystawie ogromne pudło Sid Meier's Civilization The Boardgame (stare wydanie) i nabyłem je za 320 PLN (pamiętam do dziś, bo to najdroższa planszówka jaką kupiłem...) Gra była generalnie słaba, ale powalała wykonaniem i klimatem. Potem było już z górki: Puerto Rico, Caylus i tak aż do dzisiejszej liczącej ponad 100 pozycji kolekcji. Kilka lat temu udało mi się wciągnąć do hobby nowe osoby przez Battlestar Galactica - to do dziś jedna z moich ulubionych gier i doskonale nadaje się dla nowicjuszy z lekkim zacięciem RPG'owym.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
ODPOWIEDZ