Poszukiwana dobra karcianka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: KubaP »

Vampire Empire albo Libertalia bym polecił.
Awatar użytkownika
re-gen
Posty: 25
Rejestracja: 01 mar 2013, 20:14
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: re-gen »

walkingdead pisze: Apokalipsę też?Jak wrażenia?
Który dodatek/podstawka jest wg Ciebie najmocniejszą,a które najsłabszą częścią kompletu?
Apokalipsa będzie dopiero dostępna na dniach ;) już jest przedsprzedaż, a gry mają być wysłane zaraz po świętach. Co nie zmienia faktu że gra też jest bardzo ciekawa. Karty nawiązują chyba do wszystkiego co może nam się wydawać związane a Apokalipsą, zamiast klątw wszelakie katastrofy, no i 3 talia pieczęci! Druga wersja którą idzie wygrać nie zdobywając 10 poziomu (7 otwartych pieczęci). Ta wersja też będzie należała do mocnych. Na Pyrkonie miałem okazję w nią parę razy zagrać, także już nie mogę się doczekać kiedy do mnie przyjedzie ;)
Według mnie najmocniejsze części to wersja fantasy i Cthulhu są bardzo rozbudowane i trzeba przy nich już trochę kombinować - szczególnie Cthulhu. Bardzo fajna jest wersja Munchkin z Karaibów. Śmieszna, przyjazna dla nowych graczy, jeszcze nie słyszałem o niej od znajomych złego słowa, tym bardziej że idzie w niej zdobyć duuużo skarbu ;)
Najsłabszą wersją moim zdaniem jest Zombie. Jest śmieszna za pierwszym razem później człowiek wpada w rutynę i zaczyna się nudzić
Awatar użytkownika
LordDisneyland
Posty: 438
Rejestracja: 20 cze 2010, 01:18
Lokalizacja: Warszawa

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: LordDisneyland »

Podepnę się niejako pod temat, jak oceniacie grywalność "Escape of the Dead" i następcy Onirim, czyli "Urbiona"[ choć gra ta miała inną chyba nazwę początkowo] ?
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: conus »

Polecam uwadze mage wars - połączenie planszy i deck b
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: BartP »

W Mage Wars nie ma deck buildingu (jako mechaniki), jest natomiast budowanie talii przed grą (jak w CCG / LCG).
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: lb_lb »

To moze Mage Knight karcianka z plansza:)

Ale bym poparl Race for the galaxy, Glory to rome, Dominionnjest swietny.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: Misio205 »

daniello_s pisze:Wyglądała identycznie jak u kumpla na iPadzie :mrgreen:
To z yucata.de to rozumiem że na 2+ osób jest, nie?
tak, +2 ludzi, tylko warto sie z kims umowic wczesniej, bo czasem ludzie potrafia sie zapisac/stworzyc stol i zapomniec o tym... :(
lb_lb pisze:To moze Mage Knight karcianka z plansza:)
Podpisuję się wszystkim w czym potrafię trzymać długopis :D
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: conus »

deck building to właśnie budowanie talii przed grą
http://mtg.wikia.com/wiki/Deck_Building

oczywiście jest kila gier, jak TSt czy Dominion gdzie rozgrywka polega właśnie na tym żeby zbudować swój deck ew. przeszkadzać w tym przeciwnikowi.
Imo, jeżeli już dominion to wersja cyfrowa inaczej można się zanudzić oglądając jak ktoś w kółko żongluje tymi samymi 4 kartami.
Co kto lubi.
W MK zastosowano card driven a tyle w nim z karcianki, co RftG klimatu. W solo MK faktycznie sprawdza się dobrze.
RftG jest mocnym tytułem, ale do "karcianki”, jaką jest WH:I - czyt. deck buildingu, bo tak zrozumiałem pytanie jest mu równie daleko. Chyba, że chodziło o pogranie kartami to i owszem w MK moszna.
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: lb_lb »

conus pisze:Chyba, że chodziło o pogranie kartami to i owszem w MK moszna.
MK jest bardziej karcianka niz planszowka, to karty, ktore masz na reku mowia co zrobic na planszy, to karty decyduja o taktyce i to karty sa elementem optymalizacji. Plansza jest bardziej dodatkiem, moglo by jej nie byc a zamiast niej moglby byc deck z wydarzeniami pogrupowanymi na walke i interakcje z ludnoscia... Ale faktem jest, ze gra zajmuje duzo miejsca no i jednak jest z plansza...;)
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: conus »

MK to card driven tak jak CC:E, Ścieżki Chwały, Empire of the Sun itd.
Jeżeli ktoś pisze o graniu w WH:I i karciance to należałoby wnioskować, że chodzi mu raczej o deck building.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: BartP »

W kontekście planszówek termin "deck building" oznacza mechanikę, czyli budowanie talii w trakcie gry. Jeśli piszesz to, mając na myśli budowanie talii przed grą, to uważam, że trochę zaciemniasz obraz. Będzie się laikom myliło z Dominionem, Thunderstone'em etc.

Mimo że klasyczne budowanie talii przed przystąpieniem do rozgrywki ma oczywiście dłuższą tradycję ;].
Awatar użytkownika
conus
Posty: 293
Rejestracja: 17 kwie 2009, 17:08
Lokalizacja: opacz kolonia - prawie wawa
Has thanked: 1 time

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: conus »

Różnica polega jedynie na tym, kiedy budujesz swój deck.
Jeżeli napisałem o deck buildingu to miałem na myśli budowanie talii przed grą ( tak jak jest to w WH:I). Jest to pojęcie ogólnie przyjęte, które wyrosło z CCG i powinno być dla wszystkich zrozumiałe.
Natomiast, jeżeli napisał bym o mechanice deck buildingu to budowanie decku odbywa się w trakcie gry. Nie widzę tu „zaciemniania obrazu”.
Awatar użytkownika
lb_lb
Posty: 209
Rejestracja: 30 mar 2009, 18:07

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: lb_lb »

Przepraszam, wywolalem ucieczke od tematu tym mega knight... Mysle, ze urwijmy w tym miejscu,wlasciciel tematu sobie juz sam wyciagnie wnioski z naszych postow.
Awatar użytkownika
Misio205
Posty: 418
Rejestracja: 30 lis 2012, 11:18
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 2 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: Misio205 »

BartP pisze:W kontekście planszówek termin "deck building" oznacza mechanikę, czyli budowanie talii w trakcie gry.
Oczywiście, że tak. Znam tylko jeden tytuł - Mage Wars - gdzie budujesz talię przed grą i nią grasz partię.
BartP pisze:Jeśli piszesz to, mając na myśli budowanie talii przed grą, to uważam, że trochę zaciemniasz obraz. Będzie się laikom myliło z Dominionem, Thunderstone'em etc.
Mimo że klasyczne budowanie talii przed przystąpieniem do rozgrywki ma oczywiście dłuższą tradycję ;].
Magic: The Gathering NIE JEST grą planszową. Jest to karciana gra kolekcjonerska (CCG) i nie powinno się do niej przypisywać mechanik powiązanych z grami planszowymi. Taki Thunderstone mimo, iż nie posiada planszy, jest karcianą grą planszową, ale nie jest grą CCG bo np. nie można do niej kupować pojedynczych kart, ani nie występuje tutaj pojęcie kolekcjonowania rozumiane przez pryzmat M:tG

Grałem w M:tG ale nie jest to gra na mój budżet :mrgreen: i aktualnie rozwijam pasję grania w planszówki, którą zacząłem właśnie od TS'a :D i aktualnie nie widzę powrotu do M:tG bo w cenie jednej karty, mam całą grę planszową często na więcej niż 2 osoby. :mrgreen:

Przepraszam, za ten cały offtop, ale chciałem się wypowiedzieć :)
sirkozi
Posty: 407
Rejestracja: 08 mar 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 1 time

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: sirkozi »

Misio205 pisze:jest karcianą grą planszową
Jest grą karcianą. Kropka. ;)
Awatar użytkownika
daniello_s
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2011, 21:58

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: daniello_s »

DObra, to wracając do tematu - mam opcję kupienia albo Thunderstona albo Thunderstone Advance. Którego byscie wybrali?
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: watman »

daniello_s pisze:DObra, to wracając do tematu - mam opcję kupienia albo Thunderstona albo Thunderstone Advance. Którego byscie wybrali?
do zwyklego TS juz nie bedzie dodatkow, TSA jest perspektywiczny - jesli Ci sie spodoba, to bedziesz mogl go rozszerzac pewnie 'nieco' dluzej niz stara wersje.
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
DeKa
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2011, 00:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: DeKa »

Podepnę się pod temat. Zombiaki na tapecie. Warto od razu kupić dwie części czy tylko jedną, jak jedną to którą. Grać będę od czasu do czasu, chyba, że nas wciągnie to będziemy ją katować.
Niby kasa nie duża ale po co na darmo 25 zł wydawać (onirim też chcę kupić). No chyba, że ktoś ma na zbyciu dwie części od razu?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: BartP »

Nie ma sensu kupować dwóch czy trzech części, bo to de facto ta sama gra. Różni się szata graficzna i raptem kilka kart. Kupuj najnowszą wersję.
DeKa
Posty: 71
Rejestracja: 07 lip 2011, 00:55
Lokalizacja: Katowice

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: DeKa »

BartP, szybko i konkretnie, dzięki. Kupuję zombiaki atak na moskwę.
Awatar użytkownika
watman
Posty: 809
Rejestracja: 22 kwie 2010, 14:33
Lokalizacja: Tychy

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: watman »

DeKa pisze:BartP, szybko i konkretnie, dzięki. Kupuję zombiaki atak na moskwę.
jesli chcecie grac w 4 osoby, to pierwsze zombiaki dokup (albo raczej edycje jubileuszowa)...
Sepelite me facie versa in terram, osculetur me mortuum mundus in culum... | In omnia pericula tasta testicula
BGG | Piwo i Planszówki Blog | Fanpage na FB
Awatar użytkownika
daniello_s
Posty: 47
Rejestracja: 02 cze 2011, 21:58

Re: Poszukiwana dobra karcianka

Post autor: daniello_s »

Wczoraj pociupałem w Summoner Wars - mogę ją polecić szczerze. Wciągnęła mnie, a że kumpel ma Master Set to ja chyba sobie dokupie talie Filth (demony) i Fallen Kingdoms (Umarlaki) :mrgreen:
ODPOWIEDZ