Dungeooneer

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
FormatC
Posty: 405
Rejestracja: 27 wrz 2007, 15:39
Lokalizacja: Lodz

Re: Dungeooneer

Post autor: FormatC »

Smoki sa moim zdaniem slabe (dwie identyczne talie...), lepiej zainwestuj w Grobowiec Krola Nieumarlych, Krypte Przekletych albo Zemste Malrothina.
Superkiwi
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2010, 09:03

Re: Dungeooneer

Post autor: Superkiwi »

(pamietajcie prosze że jestem zupełnie zielony zanim wyśmiejecie pytanie)
Dwie identyczne tali, czy nie znaczy to że rozgrywka będzie wyrównana?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Dungeooneer

Post autor: jax »

Superkiwi pisze:(pamietajcie prosze że jestem zupełnie zielony zanim wyśmiejecie pytanie)
Dwie identyczne tali, czy nie znaczy to że rozgrywka będzie wyrównana?
Dwie identyczne talie przed rozgrywką są tasowane razem i z tak zbudowanej talii gracze ciągną podczas gry. Nie ma więc mozliwości, że każdy będzie grał ta samą talią. Tym niemniej zgadzam się, że są lepsze zestawy na początek niż ten właśnie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Superkiwi
Posty: 10
Rejestracja: 02 lut 2010, 09:03

Re: Dungeooneer

Post autor: Superkiwi »

Dzięki za rady i komentarze. Czyli Smoki nie koniecznie, wiec co?
Grobowiec Króla Nieumarłych? Zemsta Malthorina? Krypta Przekletych? Powrót Króla Nieumarłych?
Co do Kraina Lodowej Wiedźmy to wykluczam, bo mam za oknem za dużo lodowych klimatów! :wink: Może o tym pomysle latem :wink:
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Dungeooneer

Post autor: Veridiana »

na dwóch graczy wystarczy jeden zestaw i proponuję albo Grobowiec, albo Zemstę. Grobowiec jest pierwszy z serii i doskonale nadaje się na wprowadzenie. Zemsta z kolei jest dużo ładniejsza. ale jeśli lubi się turpistyczne klimaty to Grobowiec tyż brzydki nie jest :) a potem można grać dwoma jak już pozna się karty. dochodzi element przechodzenia między poziomami.
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 240
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 92 times

Re: Dungeooneer

Post autor: Ezekiel »

Jako fan tej gry (mam wszystkie części :wink: ) na początek polecam Grobowiec. Faktycznie jako pierwszy z serii nadaje się najlepiej do wprowadzenia w rozgrywkę. Potem mozna pokusić się o kolejne dodatki :) Mimo zniechęcenia zima polecam Krainę Lodowej Wiedźmy, znacznie lepsza od Smoków i jest tam sporo ciekawych kart.

I moim zdaniem gra zdecydowanie najlepiej chodzi w 4 osoby, wtedy naprawdę coś się dzieje i jest mniej losowo, więcej opcji do zagrywania, bo więcej osób zbiera punkty grozy :twisted:
Awatar użytkownika
Dr_Kecaj
Posty: 347
Rejestracja: 21 sie 2013, 13:34
Has thanked: 25 times
Been thanked: 29 times

Re: Dungeooneer

Post autor: Dr_Kecaj »

Odświeżam!

gra ktoś jeszcze w starego Dungeooneer'a?
Kupię Szczura rogatego PL
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Dungeooneer

Post autor: lintu »

Gra. No, powiedzmy, stoi na półce i trochę się kurzy :P
Awatar użytkownika
Ezekiel
Posty: 240
Rejestracja: 27 sty 2010, 23:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 35 times
Been thanked: 92 times

Re: Dungeooneer

Post autor: Ezekiel »

U mnie nie gra nie wytrzymała próby czasu oraz rozrastającej się kolekcji. Niestety współgracze się zniechęcili, a samemu w to grać niby można na wariancie z BGG, ale to jednak nie to.
Awatar użytkownika
lintu
Posty: 244
Rejestracja: 26 lut 2011, 21:57
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 5 times
Been thanked: 13 times

Re: Dungeooneer

Post autor: lintu »

Ja co prawda swoje Dungeoneery sprzedałem, ale niedawno kupiłem znów, gdy nadarzyła się okazja. Co prawda teraz sobie leżą i się kurzą, ale liczę, że znajdzie się dla nich miejsce na stole ;) bawiłem się przy grach z tej serii znacznie lepiej niż przy Descencie, pomimo miejscami kiepskiego balansu (Ramalith OP). Wariant z drużyną poszukiwaczy przygód i jedną osobą wcielającą się we Władcę Lochów jest świetny.
ODPOWIEDZ