Gra Miesąca-Styczeń 2014

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
cboot
Posty: 325
Rejestracja: 17 lut 2007, 14:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra Miesąca-Styczeń 2014

Post autor: cboot »

Najczęściej grana: Space Alert (4x)
Gra miesiąca: Galaxy Trucker: The Big Expansion
Awatar użytkownika
Firenski
Posty: 1300
Rejestracja: 26 sty 2007, 20:36
Lokalizacja: Żory
Has thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Gra Miesąca-Styczeń 2014

Post autor: Firenski »

27 partii w 12 tytułów.

Najwięcej partii: Race for the Galaxy – bo najlepsze jest rejsowanie, na stole lub na ekranie… :D
Zimna wojna miesiąca: Twilight Struggle – tylko jedna partia z koleżanką, ale za to jaka…
Ciągle mi mało miesiąca: Trajan – zdecydowanie mój Feld Numer Jeden ostatnimi czasy
Powrót miesiąca: Bora Bora – a to Feld Numer Dwa, hehe… :)
Nowość miesiąca: Nations – ciągle nie umiem wykorzystać możliwości, które oferuje gra, a to lubię :)

Gra miesiąca: Russian Railroads – ależ wciąga to (nie)zwykłe przesuwanie pionków… ;)
Black is the sanctuary of light.

Mój TOP :)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Gra Miesąca-Styczeń 2014

Post autor: mig »

Kolejny świetny miesiąc :)
92 rozgrywki w 21 gier, w tym nowości 12 (Qin, Tajemnicze domostwo, Saint Malo, Taluva, ŚD:Wiedźmy, Zamki Burgundii, Jaipur, Poszukiwacze skarbów,Marrakesch, Relic Runners, Takenoko, Targi).

Najwięcej gier: For Sale -19
Nowość miesiąca: bez szans na wybór jednej. Tajemnicze domostwo nas oczarowało klimatem, Qin powalił mnie prostotą zasad, skalowaniem i dynamiką gry, Saint Malo pomysłem.
Najdłużej leżakujący "półkownik": Zamki Burgundii (zagraliśmy po blisko 2 latach od kupienia).
"Starość" miesiąca: Serce Smoka - król dwuosobówek ;)
Małe rozczarowanie miesiąca: Targi i ŚD: Wiedźmy. Nie są złe, ale spodziewałem się czegoś znacznie ciekawszego.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Gra Miesąca-Styczeń 2014

Post autor: tomuch »

Mało nowości, sporo powrotów w styczniu

33 partie w 16 tytułów.

Nowości: D-day dice (tylko solo - jak na razie zbyt łatwo mi idzie...), Helvetia (ciekawe mechanizmy, emocjonująca końcówka)
Powroty: Loyang, Puerto Rico, Carcassonne, Na chwałę Rzymu, Innowacje, Memoir, Suburbia
Najbardziej emocjonująca partia: Innowacje z dodatkami - kiedy zna się karty, nie ma mowy o chaosie; podczas tej partii każdy miał już wizję wygranej, ale w ostatnim momencie przeciwnik reagował i tak po kilkakroć...

Gra miesiąca: Loyang - świetna na dwie osoby, wbrew pozorom nie mniej myślenia niż w pozostałych częściach "trylogii"
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Ash
Posty: 293
Rejestracja: 19 wrz 2011, 23:19
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 1 time

Re: Gra Miesąca-Styczeń 2014

Post autor: Ash »

Najlepsza gra:
1.
Warhammer Diskwars - genialny design, piękne wykonanie i mnóstwo taktyki.
2.
Labirynt: Wojna z terroryzmem 2001-? - chyba nawet lepszy niż Zimna Wojna.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: Gra Miesąca-Styczeń 2014

Post autor: staszek »

To późno,że to już prawie gra lutego,ale trudno ;)
26 gier,19 tytułów z czego 6 nowości
Powrót Miesiąca Tikal ponad rok przerwy-bardzo dobra to gra, w którą absolutnie nie umiem grać.Dodatkowo dowiedziałem się,że wszystkie poprzednie partie grałem nie do końca zgodnie z oryginalnymi(niemieckimi) regułami
Z 6 nowości 4 były marne, jedna "zasłużyła" nawet( bo spodziewałem się dużo więcej) na tytuł Rozczarowania Miesiąca Colonialism
Dwie natomiast pretendowały do tytułu Gry Miesiąca, wobec tego ze względu na liczbę rozegranych partii
Grą Miesiąca zostaje Madeira - jedna z trudniejszych gier w jakie grałem ostatnio,ale naprawdę dobra
Nowość Miesiąca RuhrShifffahrt 1769-1890 zdecydowanie lepsza, od swojego następcy czyli Kohle&Kolonie
redrum1906
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:22

Re: Gra Miesąca-Styczeń 2014

Post autor: redrum1906 »

Tikal-2 krotnie rozgrywany(dwa razy wygrałem!:D). Gra nieśmiertelna i według mnie mocno niedoceniania.
W ostatnim tygodniu 3 krotna rozgrywka w Innowacje w ramach rozpracowania. Gra dość chaotyczna ale z każdą kolejną rozgrywką coraz składniej się gra.
W tygodniu pierwsza rozgrywka w Suburbię- gra naprawdę fajna(grałem w 2 osoby) i chyba w ciemno można brać dodatek w celu urozmaicenia rozgrywki.
Graliśmy również dwukrotnie ze znajomymi w Seasons. Gra ładna, wydawała się po pierwszych rozgrywkach testowych z dziewczyną chaotyczna i niezbalansowana jednak...powoli dochodze do zdania, że to mocne 7+ i przy odpowiednim draftingu możńa miło spędzić czas.
Powrót miesiąca- Caylus. Po rozgrywce człowiek czuje pustkę w głowie:) Zero losowości, liczy się tylko i wyłącznie dobra strategia. Gra fenomen.
Powrót miesiąca 2-Cytadela. Chaos ale ekscytujące zakończenie!
Rozgrywka miesiąca- Cyklady! 5 osób z czego 4 z mocnym nastawieniem agresywnym:) I nie było efektu Rambo!
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Gra Miesąca-Styczeń 2014

Post autor: Veridiana »

38 partii w 17 tytułów.

Najwięcej rozgrywek: (niestety) Time's Up Family. Ile można?
Powroty: Bora Bora, Zimna Wojna 1945-1989, Terra Mystica
Nowości: Trains and Stations
Gra miesiąca: brak zdecydowane lidera, tyle tych fajnych gier było... Ale postawię na Zimną Wojnę, bo to była najdłuższa przerwa od ostatniej partii i w dodatku wygrałam :mrgreen:
ODPOWIEDZ