Marvel Dice Masters (Mike Elliott, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

KubaP pisze:Ha, Planszostrefa włączyła się do gry, oj utopię ja w tym mamony, utopię ;)

Ptaszki ćwierkają, że już są myśli o turniejach :D
Masz jakieś kamery u mnie? Faktycznie myślałem o turniejach, ale to tylko tak nieśmiało póki co ;)

Chciałem napisać, że maty nie są niezbędne, ale dobrze porządkują pole dla kostek... ale jak zobaczyłem, że Planszostrefa będzie mieć te fajne oryginalne maty... to... ja już sam nie wiem... ;(
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Borek224 »

KubaP pisze:Ptaszki ćwierkają, że już są myśli o turniejach :D
Jakby się okazało że gra nie jest przeraźliwie losowa to wygląda że ma potencjał turniejowy.
Boostery są w rozsądnej cenie - nie odstraszają
Jeszcze tylko czy ktoś wie czy karty "Rare" są realnie silniejsze czy po prostu ciekawsze i bardziej przydatne, ale nadal nie dają druzgoczącej przewagi na "commonami"?
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

W Gliwicach pewnie nie będzie sceny turniejowe;(

Btw. Z tego będą cudowne drafty turniejowe;)

EDIT: Maty biorę dwie! 120 zł, ale co mi tam:D
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

xel4 pisze:W Gliwicach pewnie nie będzie sceny turniejowe;(

Btw. Z tego będą cudowne drafty turniejowe;)
No właśnie jak drafty jak w boosterze masz tylko dwie karty z pasującymi do nich dwoma kostkami?
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

Wizkids wydało chyba tydzień-dwa temu oficjalne turniejowe zasady, w tym draft... Albo to była wersja draftu wymyślona przez fana? W każdym razie już się pojawiła informacja :) Jak znajdę to wyedytuję post i wrzucę informację, chyba, że ktoś z was mnie uprzedzi.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

KubaP pisze:
xel4 pisze:W Gliwicach pewnie nie będzie sceny turniejowe;(

Btw. Z tego będą cudowne drafty turniejowe;)
No właśnie jak drafty jak w boosterze masz tylko dwie karty z pasującymi do nich dwoma kostkami?
http://boardgamegeek.com/filepage/10235 ... ent-format


:]
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

Cholera, nie kumam tego, ale nic, jak zagram to pewnie ogarnę ;)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Borek224 pisze:
KubaP pisze:Ptaszki ćwierkają, że już są myśli o turniejach :D
Jeszcze tylko czy ktoś wie czy karty "Rare" są realnie silniejsze czy po prostu ciekawsze i bardziej przydatne, ale nadal nie dają druzgoczącej przewagi na "commonami"?
Teoretycznie nie są silniejsze, tylko różne. Mogą mieć silniejszy efekt, ale trzeba też więcej energii wpłacić za wprowadzenie kostki do gry. Wygląda na to, że nie ma żadnej przewagi, ale pewnie niektóre formy danego bohatera będą popularniejsze od innych. Czasem to common może być tym najlepszym.
Dodatkowym plusem jest to, że wystarczy jedna karta rare albo super rare danego bohatera, a kostki są te same, co przy odpowiednich commonach. Łatwiej więc zdobyć kilka kostek upragnionego bohatera, niż kilka kart tej samej rzadkości w zwykłych CCG.
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

KubaP pisze:Cholera, nie kumam tego, ale nic, jak zagram to pewnie ogarnę ;)
Siedzimy w grupach 3-5 osobowych, każdy otwiera booster, kładzie na stole to co w nim jest. Gracz numer 1 wybiera kartę i jej kostkę, następnie os. nr 2 i nr 3, odwracamy cykl, wybiera os 3→2→1. Następna seria, gracz po prawej od 1 wybiera teraz jako pierwszy czyli cykl wygląda tak: 2→3→1→1→3→2; i jeszcze raz zmieniamy pierwszą osobę wybierającą czyli: 3→1→2→2→1→3.

EDIT▼:
Wygląda na to, że by to przeszło. Kart nie ma jakoś zatrważająco dużo na stole, a można oczywiście zacząć od łatwiejszego wariantu, tj. z mniejszą ich liczbą.
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 11:00 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: rastula »

z tego co widzę - podczas gry wszystkie informacje są widoczne - tak więc osoba słabiej znająca angielski też może grać, bo można jej wytłumaczyć specjalne właściwości kart ? ( oczywiście mówię o grze casualowej nie przygotowywaniu turniejowych zestawów)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

kudlacz135 pisze:
KubaP pisze:Cholera, nie kumam tego, ale nic, jak zagram to pewnie ogarnę ;)
Siedzimy w grupach 3-5 osobowych, każdy otwiera booster, kładzie na stole to co w nim jest. Gracz numer 1 wybiera kartę i jej kostkę, następnie os. nr 2 i nr 3, odwracamy cykl, wybiera os 3→2→1. Następna seria, gracz po prawej od 1 wybiera teraz jako pierwszy czyli cykl wygląda tak: 2→3→1→1→3→2; i jeszcze raz zmieniamy pierwszą osobę wybierającą czyli: 3→1→2→2→1→3.

EDIT▼:
Wygląda na to, że by to przeszło. Kart nie ma jakoś zatrważająco dużo na stole, a można oczywiście zacząć od łatwiejszego wariantu, tj. z mniejszą ich liczbą.
No właśnie w boosterze są tylko dwie kostki i dwie karty. Czyli "draft" może być maksymalnie na 2 osoby :)
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Przy każdej rundzie draftu każdy uczestnik otwiera jeden booster i wrzuca do ogólnej puli.
rastula pisze:z tego co widzę - podczas gry wszystkie informacje są widoczne - tak więc osoba słabiej znająca angielski też może grać, bo można jej wytłumaczyć specjalne właściwości kart ? ( oczywiście mówię o grze casualowej nie przygotowywaniu turniejowych zestawów)
Przed rozpoczęciem gry wszystkie dostępne akcje i bohaterowie są znane i mogą zostać wytłumaczone, a karty tylko leżą na stole i są przypomnieniem efektów z kostek.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

Kolejarz pisze:Przy każdej rundzie draftu każdy uczestnik otwiera jeden booster i wrzuca do ogólnej puli.
Ok, czyli siedzimy w 5, otwieramy na raz po boosterze i wszystko wsypujemy do koszyczka, a następnie po kolei, każdy wybeira jedną rzecz, czyli zostało 5 porcji w środku. Teraz otwieramy kolejne 5 boosterów, w koszyczku mamy już 15 rzeczy i teraz kolejność wyboru jest 2-3-4-5-1, tak? Ok, to ma sens!
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

Nie, runda idzie w dwie strony - ostatnia osoba bierze od razu dwie karty/kostki.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: KubaP »

Kolejarz pisze:Nie, runda idzie w dwie strony - ostatnia osoba bierze od razu dwie karty/kostki.
Ok, kumam. Czyli pierwsza osoba weźmie najlepszą i najgorszą kartę.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

rastula pisze:z tego co widzę - podczas gry wszystkie informacje są widoczne - tak więc osoba słabiej znająca angielski też może grać, bo można jej wytłumaczyć specjalne właściwości kart ? ( oczywiście mówię o grze casualowej nie przygotowywaniu turniejowych zestawów)
Tak wszystkie karty są widoczne, więc w razie problemów można zawsze przetlumaczyć karty osobom słabiej znajacym angielski. Do tego karty akcji i ich globalne umiejętności moga być używane przez każdego gracza:) Więc możesz zparezentować na jego własnej skórze jak dokłądnie działają :twisted:
Kolejarz
Posty: 588
Rejestracja: 12 gru 2011, 21:01

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kolejarz »

KubaP pisze:
Kolejarz pisze:Nie, runda idzie w dwie strony - ostatnia osoba bierze od razu dwie karty/kostki.
Ok, kumam. Czyli pierwsza osoba weźmie najlepszą i najgorszą kartę.
W kolejnej rundzie pierwsza osoba będzie ostatnia, więc weźmie dwie najbardziej pasujące do siebie karty z pozostałej puli.
Trochę trudno mówić, która karta jest lepsza, a która gorsza. Na pewno balans nie jest idealny, ale booster draft to wybieranie zupełnie w ciemno. Taka gra zawsze będzie upośledzona, ale jest to jakieś rozwiązanie, kiedy alternatywą jest zwykły format turniejowy z wyższym progiem wejścia (choćby po to, żeby mieć komplet kostek dla każdego wybranego bohatera).
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

Nie wiem czy zgarnie najlepsze karty. Tutaj bardziej będzie szukać się synergii jakiegoś combosa, którego nie będzie aż tak ciężko złożyć. O wiele bardziej grywalne są dwie karty, które idealnie ze sobą współdziałają.
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Migdał »

Złamałem się i zamówiłem :) Podstawka i 15 boosterów :) jestem tez po lekturze instrukcji i zapowiada się naprawdę ciekawie.
Wiadomo coś jakie wymiary mają karty?
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

Migdał pisze:Złamałem się i zamówiłem :) Podstawka i 15 boosterów :) jestem tez po lekturze instrukcji i zapowiada się naprawdę ciekawie.
Wiadomo coś jakie wymiary mają karty?
Od razu mówie, że tu się kart nie tasuje;P więc koszulki niepotrzebne;}
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: Kowal »

To że się ich nie tasuje nie znaczy, że nie można ich np. zalać czymś ;)
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

Kowal pisze:To że się ich nie tasuje nie znaczy, że nie można ich np. zalać czymś ;)
Przy grach się nie pije i nie je :evil: :lol:
Awatar użytkownika
kudlacz135
Posty: 645
Rejestracja: 15 sie 2013, 21:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: kudlacz135 »

xel4 pisze:
Migdał pisze:Złamałem się i zamówiłem :) Podstawka i 15 boosterów :) jestem tez po lekturze instrukcji i zapowiada się naprawdę ciekawie.
Wiadomo coś jakie wymiary mają karty?
Od razu mówie, że tu się kart nie tasuje;P więc koszulki niepotrzebne;}
Ale tak na wszelki wypadek ;) Karty są rozmiaru Quarriors'owych.
Ja się złamałem i zamówiłem maty, będę mocno niepocieszony jeśli jednak nie będzie mi się w to fajnie grać :D Czas założyć kłódkę na portfel...

Btw. Jeśli ktoś jeszcze jest zainteresowany, to kolejne miejsca oferują przedsprzedaż. Prócz 3trolli i planszostrefy, na hobbitach też dodali właśnie taką możliwość.

EDIT▼:
Też tak chciałem zrobić, nawet chciałem po prostu ten kawałek maty przeznaczony na kości po prostu wydrukować i zalaminować, albo jak mi się spodoba to wydrukować na podkładce pod myszkę. Ale okazało się, że miałem schowaną jakąś kasę w książce z Ojca Chrzestnego :) Zapomniałem o niej, więc spożytkowałem ją należycie xD
Ostatnio zmieniony 24 kwie 2014, 14:08 przez kudlacz135, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
xel4
Posty: 392
Rejestracja: 13 sie 2012, 17:39
Lokalizacja: Gliwice
Been thanked: 1 time

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: xel4 »

Ja się wstrzymałem wydrukuje te udostepnione na bgg i zalaminuje. Powinno być ok;]
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Marvel Dice Masters

Post autor: janekbossko »

Tylko na 2?
ODPOWIEDZ