FALLOUT CARD GAME???

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Post autor: Van »

Rozumiem, że są też plusy takiego "driftowania" ale z pewnością minusem największym jest utrudnione znajdowanie potrzebnych informacji w takim mętliku. Przykładowo w temacie sposób na wygraną w osadnikach trzeba się przedzierać przez zbędne informacje o kaprysach kostek żeby odnaleźć to co jest zawarte w temacie. IMHO moderatorów mogłoby być więcej żeby nadążali z rozdzielaniem takich dyskusji na osobne tematy.
Van_Hoover
#Lista gier
Dani
Posty: 329
Rejestracja: 19 mar 2006, 19:27

Post autor: Dani »

Van_Hoover pisze:Też nie lubię owijać w bawełnę i przepraszam, mogłem też inaczej to ująć.
Też przepraszam, bo napisałem kilka głupot, a nie po to piszę na tym forum, żeby ludzi obrażać i mam nadzieję, że inni też nie (co innego "wymienić" zdania). :wink:
kwiatosz pisze:Interwencja moderatora spowodowałaby, że nie mając możliwości przedyskutowania, osoby uczestniczące w niej albo wyniosłyby z niej osobistą urazę, albo poprzylepiałyby innym etykietki będące przerysowanymi i wyrobionymi na podstawie jednej opinii.
Tu się zgadzam. Fakt, że te "dyskusje" nie zawsze idą dobrym torem, ale takie też się przydają. I przynajmniej dochodzi do jakiegoś sensownego zakończenia.
Van_Hoover pisze:IMHO moderatorów mogłoby być więcej żeby nadążali z rozdzielaniem takich dyskusji na osobne tematy.
Biorąc pod uwagę, że praktycznie w każdym jednym temacie dochodzi do zejścia z niego, to mieliby nieco roboty, nie mówięc o ilości nowych tematów jakie by się pojawiły.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Van_Hoover proponuje zgłosić się do Nataniela z propozycją aby nadał ci uprawnienia moderatora i sam będziesz stał na straży trzymania się właściwych tematów. Z tego co wiem wystarczy być w miarę rozsądnym człowiekiem i jesteś moderatorem.

Ja jednak myślę, że nie jest to na tym forum aż tak potrzebne bo w miarę każdy trzyma się tematu (chociaż dziś trochę zmierziła mnie rozmowa o bitewniakach w temacie Descenta http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 6&start=60)
)
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

Dani pisze:nie wiedziałem, że jest to home-made, zwłaszcza, że wspominałeś coś o tym, że jest to do kupienia.
owszem, ta gra była do kupienia swego czasu:
http://www.fallout-tcg.wz.cz/objednavky.htm
jak poinformował mnie autor gry, nie prowadzą już sprzedaży. myślę, że chodziło o prawa autorskie. poza tym, karty które byś dostał, byłyby czarno - białe. wyraźnie zaznaczone. więc wnioskuję, że to był projekt autorski, zresztą sam wygląd strony o tym swiadczy :)
a co do przebiegu rozmowy - dobrze, że moderator nie ingerował w dyskusję/kłótnię (niepotrzebne skreślić). wszystko samo się rozwiązało bez niczyjej "pomocy" i nikt nie jest urażony :)
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Z jednej strony to bardzo fajnie, że ktoś w ogóle podjął się takiego zadania, jak Fallout karciany. Ja również opowiadam się za tym, że screeny z gry to dobry pomysł i wygląda bardzo fajnie, oczywiście pod warunkiem, że jest się fanem Opadów. Niestety, spodziewałem się troszkę czego innego, troszkę... RPGowego? Obecną wersję od biedy można nazwać karcianym Tacticsem, a i tak nie prezentuje się to najlepiej.

Muszę jednak przeczytać manual w spokoju i sprobować zagrać, wówczas się oceni :) .
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

kruck pisze:Muszę jednak przeczytać manual w spokoju i sprobować zagrać, wówczas się oceni :) .
od razu uprzedzam, że instrukcja jest co najmniej pobieżna. dużo rzeczy jest niewyjaśnionych, m.in. zasady dotyczące manipulowania kartami broni. zamierzam je dopracować, bo jak dotychczas maila ze szczegółowymi zasadami nie dostałem. jak już to zrobię, podzielę się. może za jakieś 2 tygodnie... pozdrawiam
BTW podliczyliśmy z kolegą ile nam wyjdzie wydrukowanie wszystkich kart. przy założeniu że weźmiemy jakiś lepszy papier, będzie jakies...50 zeta :?
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

poprawka, dostałem maila z odpowiedziami na kilka pytań dotyczących zasad. umieściłem je, razem z pytaniami, tutaj:
http://www.geocities.com/zniesmaczony/d ... 0409596234
miłego grania
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

Muszę przyznać, że kiedy wszedłem na wskazaną przez ciebie stronę przez chwilę poczułem się nie tyle Zniesmaczony, co zmieszany :) . Zobaczymy więc z nowymi zasadami...
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

ekhm.... no tam sa glownie rzeczy dla kolegow ze studiow :) zasady sa na samym dole :)

BTW....
http://pipboy.webz.cz/download/karty1.jpg
http://pipboy.webz.cz/download/karty2.jpg
http://pipboy.webz.cz/download/karty-p.jpg
czy tylko Czesi robia karty fallout?? :D
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

Wreszcie znalazłem trochę czasu żeby wydrukować karty. Oto efekt:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jakość druku ustawiona na standard, ale i tak zeżarło mi cały cartridge :) koszulki są niestety białe, już nie byłoby mnie stać na jeszcze jeden cartridge, ale mam je gotowe do druku, jak ktoś chce to mogę wysłać. Nic szczególnego w każdym razie :) Papier wziąłem najgrubszy jaki był w sklepie - 0,25 mm. Teraz tylko muszę wypróbować...
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2007, 18:12 przez zniesmaczony, łącznie zmieniany 5 razy.
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

zniesmaczony <lol> :) ale ściezek na swoj dysk nam nie podawaj chyba ze tam postawisz FTP i odpowiedni adres wrzucisz ;]...
Wrzuc to na http://www.imageshack.us albo inny darmowy hosting i zarzuc potem linkami :].
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

Już poprawiłem. Sorry, nie znam się na tym zbytnio :oops:
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Spoko :). Widac ze sie troche napracowałeś :).
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

Blue pisze:Spoko :). Widac ze sie troche napracowałeś :).
weź wytnij 340 kart... z nożyczkami bym oszalał :x mam nadzieję że warto było :) BTW dostałem maila z informacją że niedługo powinna ukazać się w sieci nowa wersja gry, z kartami do ściągnięcia, jak w tym przypadku. Ale już chyba nie będzie mi się chciało drukować :)
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Tzn rozumiem ze zrobileś sobie "bazę" i ciołeś to nożykiem do tapet / oddałeś na ploter?
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

Dokładnie tak - nożykiem do tapet :) najlepsze że niedługo po tym jak skończyłem, wróciła mama z pracy i powiedziała mi że mogłem jej powiedzieć to by przyniosła gilotynkę ze szkoły :D
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Post autor: Blue »

Swoją drogą Znieszmaczony,gdybys chcial klimatyczne pudełeczko na tego fallouta i o ile te karty sa jakichs normlanych wymiarow, to zapraszam do klikniecia w mój podpis ;].
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

Blue pisze:Swoją drogą Znieszmaczony,gdybys chcial klimatyczne pudełeczko na tego fallouta i o ile te karty sa jakichs normlanych wymiarow, to zapraszam do klikniecia w mój podpis ;].
Ach już to zrobiłem. Wezmę pod uwagę, dzięki :) Karty są normalnych rozmiarów, trochę mniejsze od większości karcianek ale wierzę że poradziłbyś sobie z tym ;) Odezwę się jakby co...
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

W końcu dopracowałem instrukcję. Lepiej przetłumaczyłem i dołożyłem trochę własnych zasad. Myślę, że jest w miarę sensowna. Jak ktoś reflektuje, niech pisze.
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Awatar użytkownika
lokhgard
Posty: 80
Rejestracja: 27 sty 2006, 22:34
Been thanked: 1 time

Post autor: lokhgard »

chetnie zobacze to dzieło:)

rajfel@o2.pl
Awatar użytkownika
kruck
Posty: 239
Rejestracja: 29 sie 2005, 01:52
Lokalizacja: Lochy
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kruck »

zniesmaczony, najlepiej wrzuć na http://rapidshare.com, tak będzie chyba najwygodniej. Z chęcią zerknę. Karty wyglądają uroczo :) .
Awatar użytkownika
zniesmaczony
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2006, 21:32
Lokalizacja: the wastelands

Post autor: zniesmaczony »

kruck pisze:zniesmaczony, najlepiej wrzuć na http://rapidshare.com, tak będzie chyba najwygodniej. Z chęcią zerknę. Karty wyglądają uroczo :) .
Już wrzuciłem, link jest gdzieś w tym temacie tylko trochę wcześniej. Instrukcja też tam jest, ale tylko pierwotne tłumaczenie - nie chce mi się wysyłać na nowo całego pakietu z nową instrukcją :wink:
you've gotten a lot further than you should have. but then, you haven't met Frank Horrigan before either. Your ride is over muttie. time to die...
Red94
Posty: 4
Rejestracja: 12 gru 2009, 12:12

Re: FALLOUT CARD GAME???

Post autor: Red94 »

Hej!
Niedawno trafiłem na ślad tej karcianki i bardzo mnie zainteresowała. Nie miałem pojęcia, że jest karcianka Fallouta i to jeszcze za darmo? :shock: Jako dla wielkiego fana Fallouta (oraz osoby która lubi gry :)) to nie jest pozycja obok której można przejść obojętnie! Trochę się dziwię, że przy tak dużej popularności Fallouta temat tutaj umarł, nawet jeśli Czesi ze swojej strony projekt zarzucili (czy naprawdę nie znalazł się nikt, kto by chciał ją rozwijać?). Ponieważ mi osobiście aż się oczy zaświeciły, postanowiłem go trochę odświeżyć. Na początek zamierzam poprawić w niej to i owo (błędy/braki na kartach, błędy graficzne), potem pewnie zabiorę się za drukowanie (postaram się zamieszczać tutaj kolejne etapy prac). Jeśli chodzi o dalszy rozwój, to już pewnie będzie zależał od ilości znalezionych partnerów do gry (ewentualne zmiany w mechanice trzeba testować, testować, testować), ale w końcu nie od razu Kraków zbudowano.

Chciałbym podziękować zniesmaczonemu za paczkę z kartami i instrukcję, dzięki niej jest od czego zacząć. Jeśli natomiast ktoś jeszcze robił/robi/chciałby robić coś z tą karcianką, albo ma jakiś pomysł to będę czekał na info. Wszelka współpraca mile widziana, a może wspólnym wysiłkiem uda się zrobić coś naprawdę fajnego (muszę dodać że ja nie mam żadnego doświadczenia w projektowaniu gier a i z edycją grafiki u mnie średnio).

Ok, to tyle na dzień dobry. Na dobry początek zamieszczam poprawioną kartę Ascorti's Guard, więc można sobie dociągnąć :)

Obrazek
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: FALLOUT CARD GAME???

Post autor: to tylko ja »

omg, dlaczego wczesniej tego nie widzialem? rzeczywiscie watek wykopany sprzed kilku lat, ale to dobrze, zaraz sciagne i obadam co i jak.

Fani Fallouta łączmy się ;)
Awatar użytkownika
grondo
Posty: 126
Rejestracja: 25 kwie 2009, 14:07
Lokalizacja: Wrocław/Kędzierzyn-Koźle

Re: FALLOUT CARD GAME???

Post autor: grondo »

FFG by moglo jakas licencje kupic i zrobic np. Fallout Tactics w stylu Space Hulk or sth.
ODPOWIEDZ