through the ages

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: through the ages

Post autor: Pjaj »

krystek pisze:Właśnie zamówiłem egzemplarz w ciemno i będę czekał z miesiąc na dostawę. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji, ani bliższych informacji o zasadach gry, a chętnie przez czas oczekiwania zapoznałbym się co nieco. Jeśli ktoś miałby namiary na instrukcję lub jakiś opis zasad byłbym bardzo wdzięczny. Dzięki i pozdrawiam
Mam instrukcję zeskanowaną. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o info na priv. Publikować jej nie będę, bo nie chcę mieć problemów z prawami autorskimi. Skoro wydawnictwo samo tego nie opublikowało, widocznie tego nie chce.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: through the ages

Post autor: uyco »

W wiadomym sklepie :wink: aktualizacja:
termin realizacji z 30 do 14 dni
cena ze 199 do 239,99
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3083
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: through the ages

Post autor: cezner »

A o jaki to 'wiadomy' sklep chodzi?
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: through the ages

Post autor: uyco »

krystek pisze: Mam nadzieje, że mnie nikt nie zamorduje za reklamę :lol: http://www.hobbit.net.pl/through-the-ages-p-7134.html.
Ponawiam natomiast prośbę o jakieś bliższe informacje dotyczące zasad. Dzięki i pozdrawiam
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3083
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 91 times

Re: through the ages

Post autor: cezner »

Dzięki :)
Awatar użytkownika
pikpol
Posty: 523
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Chełmża
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: pikpol »

:( a sie zastanawiałem czy uda mi się kasę uzbierać:( teraz to na pewno nie:(
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6360
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: yosz »

gra pojawiła się w ThoughHammerze : http://www.thoughthammer.com/through-th ... -5075.html

podobnie z FairPlay : http://fairplaygames.com/gamedisplay.asp?gameid=5431

Funagain jeszcze nie ma
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: through the ages

Post autor: uyco »

to może i u nas będzie jeszcze przed świętami :D
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2822
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: Ink »

uyco pisze:W wiadomym sklepie :wink: aktualizacja:
termin realizacji z 30 do 14 dni
cena ze 199 do 239,99
Baaaardzo dobrze...
... ze zalapalem sie na cene przed aktualizacja.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: ragozd »

ja wlasnie kupilem i za 2h bede mial w domu :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 3 times

Re: through the ages

Post autor: melee »

masakra, to jest dopiero jawne przegięcie, biorąc pod uwagę zawartość tego pudełka :/
czekam na rozsądek, nie kupię
nie kupię
nie kupie
kupię... (kiedyś)
Awatar użytkownika
pikpol
Posty: 523
Rejestracja: 02 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Chełmża
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: pikpol »

Zmniejszyli sie po raz kolejny czas realizacji do 5 dni:( czemu nie kupiłem wcześniej:(
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: ragozd »

To nie zagladaj Przemek na Wlicza ;) Dla mnie Dominion + TtA to idealne kombo szybkiej i dlugiej gry w zaleznosci od mozliwosci - i obie wlasnie nabylem - moze sie uda w weekend przetestowac Dominiona :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: Don Simon »

ragozd pisze:To nie zagladaj Przemek na Wlicza ;) Dla mnie Dominion + TtA to idealne kombo szybkiej i dlugiej gry w zaleznosci od mozliwosci - i obie wlasnie nabylem - moze sie uda w weekend przetestowac Dominiona :)
Radek - swieta racja.
Na ostatnich sptkaniach weekendowych gramy: 2 razy w TtA i 2 razy w Dominion :-).

Cena wydaje mi sie bardzo dobra, jak na gre, ktora daje tylko zabawy i mozliwosci.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: through the ages

Post autor: MataDor »

Ponieważ niestety instrukcja do TtA nie jest dostępona, mam pytanie o interakcję pod względem militarnym.
Czy w grze na 2 osoby jest możliwe coś takiego że jedna osoba gra tylko militarnie i zniszczy drugiego gracza zanim wogóle się gra skończy?
Poprostu jestem niezmiernie ciekaw jak wyglądą w grze walka, czy jest jej dużo i czy ma duży wpływ na wynik gry. Pytam dlatego bo mam kumpli którzy nie lubią zbytnio wszelkich walk i niszczenia sobie tego co się zbudowało, a z drugiej strony uwielbiają coś bodować i resouce managment. W związku z tym obawiam się czy jeśli wydam ponad 200zł na grę nie okaże się że jest za dużo walki i niszczenia siebie nawzajem, efektem czego na grze zalegnie kurz....
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: through the ages

Post autor: uyco »

Na razie grałem raz - w związku z tym wrażenia z pierwszej partii i czytania instrukcji.
Gra oczywiście nie jest pozbawiona interakcji militarnej, ale już sama lektura instrukcji daje pogląd, że koncentrowanie się wyłącznie na sile militarnej nie może dać zwycięstwa. W grze obrońca ma przewgę ponieważ jako ostatni decyduje ile jednostek poświęci (dostając bonus do swojej siły militarnej) i może w ten sposób rozstrzygnąć losy starcia. Są ponadto karty dające bonus do obrony. Niemniej jednak siła militarna jest ważna by uniknąć negatywnych konsekwencji niejtórych kart zdarzeń, z punktu widzenia kolonizacji a także obrony przed agresją innych cywilizacji.
To moje skromne doświadczenia, chętnie jednak posłucham opinii bardziej doświadczonych graczy.
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: through the ages

Post autor: JB »

A jak jest z interakcja w tej grze? Czy to taki pasjansik jak Puerto Rico lub Ksiazeta Florencji, czy jednak cos wiecej i lepiej?
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: through the ages

Post autor: Pjaj »

Gra się przede wszystkim pod siebie, ale nie można powiedzieć, że to pasjans. Trzeba cały czas patrzeć na to, co robią inni gracze, jakie karty mogą wziąć, jak stoją militarnie i w oparciu o to podejmować własne wybory. Ale rzeczywiście interakcja w klasycznym stylu jest dość ograniczona i dotyczy tylko kart wojen i agresji, które jednak czasem mogą się dać mocno we znaki.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: ragozd »

We dwojke militarnie mozna wygrac jesli drugi gracz bedzie noga i nie zareguje na zbrojenia pierwszego - ale to i tak na poczatku nie.
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6492
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 617 times
Been thanked: 972 times

Re: through the ages

Post autor: Odi »

Through the Ages pozostaje w kręgu mojego zainteresowania gdzieś od półtora roku. Może to ze względu na zamiłowanie do tematyki cywilizacyjnej, może ze względu na dobrą opinię, którą cieszy się ta gra....

W każdym bądź razie jedna rzecz mnie denerwuje:

TtA znajduje się od dawna w pierwszej 10tce rankingu BGG. Dlaczego - może ktoś mi wytłumaczy - jej zdobycie graniczy z cudem???? Ja rozumiem, że jak ktoś BARDZO chce, to sobie mógł zamówić TtA w USA, albo gdzieś znaleźć na Allegro etc. Ale dlaczego nie mogę wejść do sklepu i kupić TtA, jak przystało na każdą inną grę z czołówki rankingu BGG? II edycja rozeszła się chyba błyskawicznie. Potem trzeba było czekać na dodruk (rok czasu????), wreszcie jest III ed, ale jak się wszyscy rzucą, to znowu zostanie wyprzedana na pniu i trzeba będzie rok czekać na dodruk.
Dlaczego wreszcie cena gry jest kosmiczna aż do bólu - co oni umieszczają w pudełku? Oryginalne rajtuzy Robespierre'a? Glinianą tablicę z pismem klinowym? A może elementy Arki Przymierza?

Może mi ktoś wytłumaczy - nie rozumiem tego... Nie rozumiem też , dlaczego gra jest tylko w jednej wersji językowej? Dlaczego wydawca lub autor (nie wiem, kogo oskarżać) nie dba o upowszechnienie TtA, zamiast tego czyniąc zeń towar nieomalże...luksusowy?
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: mst »

Jest też niemiecka wersja, dużo tańsza od angielskiej. A co do ceny angielskiej wersji to jej wydawcą jest FRED Distribution i wszystko jasne. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6492
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 617 times
Been thanked: 972 times

Re: through the ages

Post autor: Odi »

Hm - czyli co, Chvatil pokpił sprawę, powierzając TtA najdroższemu wydawnictwu?
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Re: through the ages

Post autor: klema »

Odi pisze:Hm - czyli co, Chvatil pokpił sprawę, powierzając TtA najdroższemu wydawnictwu?
Czesi sprzedali licencję dawno temu i teraz nic nie mogą zrobić. Trzeba czekać aż wygaśnie umowa licencyjna... ale to ponoć już niedługo :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: through the ages

Post autor: mst »

IMHO chodzi także o to, że FRED ma specyficzne podejście do ustalania struktury cen.
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
MataDor
Posty: 696
Rejestracja: 23 sty 2006, 16:02
Lokalizacja: Warszawa/Gocław
Has thanked: 313 times
Been thanked: 98 times

Re: through the ages

Post autor: MataDor »

Może mi ktoś powiedzieć jakiej wielkości są karty do 3 edycji TtA?
Take it easy (jak któś z Pragi Południe ma ochotę na w miarę regularne granie, proszę o PM)
kolekcja gier
ODPOWIEDZ