Najemnicy / Guildhall Fantasy (Hope S. Hwang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Leser »

misioooo pisze:Marshall, gość z halabardą jak sam pisałeś... Strażnik zatem.
Niegłupie! Byłaby w tym niestety pewna sprzeczność fabularna, ponieważ ma on przedstawiać potężnego gościa, który, mówiąc kolokwialnie, idzie po swoje. Mechanicznie postać zdobywa dla nas punkty zwycięstwa w formie żetonów (czyli tak jakby poza główną mechaniką gry, która wymaga od nas zbierania setów postaci). Może w takim razie dobrym pomysłem byłby Gwardzista? Nie od dziś wiadomo, że elitarna straż królewska/cesarska (za czasów rzymskich pretorianie) potrafiła zdobyć dla siebie znaczne wpływy i władzę.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: palladinus »

Marshall jeśli dobrze kojarzę, to odpowiednik szeryfa, czyli taki policjant czy inny porządkowy, a w tym przypadku pewnie ściąga podatki.
Technomag brzmi fajnie, ale jeśli miałaby być gildia magów, to trochę nie pasuje, bo on by do niej nie należał.

Niestety w j. polskim nie ma jednego słowa na siedzibę gildii/cechu (tytułowy Guildhall), więc pewnie trzeba będzie użyć jakiegoś kreatywnego tytułu.

Gildie generalnie były kupieckie, a cechy rzemieślnicze. Te pierwsze były oczywiście o wiele bogatsze, więc stąd pewne zawłaszczenie znaczenia.
No i tu wychodzi problem z tytułem, bo na Zachodzie siedziby tych gildii to były potężne, okazałe i bardzo reprezentacyjne budowle (sprawdźcie chociażby grafiki w googlach) co się w Polsce w ogóle nie kojarzy i bardzo ciężko oddać myśl oryginału.

Ja bym poszedł w coś a la "Starcie gildii", ale przecież to konkurs miał rozstrzygnąć ;)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Leser »

palladinus pisze:Marshall jeśli dobrze kojarzę, to odpowiednik szeryfa, czyli taki policjant czy inny porządkowy, a w tym przypadku pewnie ściąga podatki.
Opis fabularny od AEG wskazuje jednak, że gość jest dowódca, strategiem. Podobnie przemawia za tym fakt zakwalifikowania go do Korpusu (na razie będę używał tego terminu) Przywódców. W tym duchu szukałbym jednak bardziej militarnego tłumaczenia.
palladinus pisze: Technomag brzmi fajnie, ale jeśli miałaby być gildia magów, to trochę nie pasuje, bo on by do niej nie należał.
To prawda, ale sądzę, że dałoby radę obronić przynależność z użyciem 3. prawa Clarka (każda wystarczająco zaawansowana technologia jest nieodróżnialna od magii). Dla czarodziejów rzemiosło technomagów to niezrozumiała herezja, dla reszty ludzi nic innego, jak magia (stąd kwalifikacja do Korpusu Mistyków/Szarlatanów).
palladinus pisze:Niestety w j. polskim nie ma jednego słowa na siedzibę gildii/cechu (tytułowy Guildhall), więc pewnie trzeba będzie użyć jakiegoś kreatywnego tytułu.

Gildie generalnie były kupieckie, a cechy rzemieślnicze. Te pierwsze były oczywiście o wiele bogatsze, więc stąd pewne zawłaszczenie znaczenia.
No i tu wychodzi problem z tytułem, bo na Zachodzie siedziby tych gildii to były potężne, okazałe i bardzo reprezentacyjne budowle (sprawdźcie chociażby grafiki w googlach) co się w Polsce w ogóle nie kojarzy i bardzo ciężko oddać myśl oryginału.

Ja bym poszedł w coś a la "Starcie gildii", ale przecież to konkurs miał rozstrzygnąć ;)
Niestety, jak pisałem, nie możemy ostatecznie zdecydować się na tytuł zanim nie będziemy mieli gotowej terminologii. Tytuł zresztą nie jest największym problemem - możemy wybrać coś, co nie jest tłumaczeniem terminu Guildhall. Gorzej sprawa ma się z instrukcją - tu już musimy coś wyrzeźbić.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 262
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Shimrod »

Leser pisze:
misioooo pisze:Marshall, gość z halabardą jak sam pisałeś... Strażnik zatem.
Niegłupie! Byłaby w tym niestety pewna sprzeczność fabularna, ponieważ ma on przedstawiać potężnego gościa, który, mówiąc kolokwialnie, idzie po swoje. Mechanicznie postać zdobywa dla nas punkty zwycięstwa w formie żetonów (czyli tak jakby poza główną mechaniką gry, która wymaga od nas zbierania setów postaci). Może w takim razie dobrym pomysłem byłby Gwardzista? Nie od dziś wiadomo, że elitarna straż królewska/cesarska (za czasów rzymskich pretorianie) potrafiła zdobyć dla siebie znaczne wpływy i władzę.
Hmm, zarówno Strażnik, jak i Gwardzista dużo bardziej kojarzą się ze Zbrojnymi niż z Przywódcami. Oficer podoba mi się zdecydowanie bardziej niż Marszałek, ale jego poprzednie skojarzenie też dotyczy.

Może Szlachcic lub Arystokrata? Pasowałoby do grupy i mechaniki postaci, ale słabo wygląda Gildia szlachty...
Z drugiej strony, gdyby odejść trochę dalej i faktycznie skupić się na przywódcach mógłby to być Dworzanin, Dostojnik, Rządca (ale średnio pasuje to do rysunku). Nie wiem, na razie nie mam innych pomysłów.


Wracając jeszcze do tego korpusu, faktycznie Sojusz jest podtytułem kolejnej gry. Może więc Zrzeszenie, Bractwo, albo Liga?
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Leser »

Shimrod pisze: Wracając jeszcze do tego korpusu, faktycznie Sojusz jest podtytułem kolejnej gry. Może więc Zrzeszenie, Bractwo, albo Liga?
Kurcze, wygląda na to, że popadnę w kompleksy, ze względu na zbyt ubogą znajomość słów. Bractwo mi niezbyt pasuje (trochę zbyt rycersko-zakonne), ale Zrzeszenie i Liga, to bardzo fajne propozycje!
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: palladinus »

Leser pisze:
palladinus pisze:Marshall jeśli dobrze kojarzę, to odpowiednik szeryfa, czyli taki policjant czy inny porządkowy, a w tym przypadku pewnie ściąga podatki.
Opis fabularny od AEG wskazuje jednak, że gość jest dowódca, strategiem. Podobnie przemawia za tym fakt zakwalifikowania go do Korpusu (na razie będę używał tego terminu) Przywódców. W tym duchu szukałbym jednak bardziej militarnego tłumaczenia.
To taki dowódca policji, więc korpus się zgadza. W Polsce marszałek ma bardzo różne i zawiłe konotacje, więc chyba bliższy byłby termin konstabl, choć mało epicko to brzmi.
Etymologicznie powinien być wojewoda (ten, który prowadzi wojsko), ale niestety to stanowisko zawłaszczyli w nowożytnych czasach cywilni urzędnicy.
O wiem - wojski. Tylko gdzie jego róg?
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: kwiatosz »

Czarobójca, zdrobniale Mordoczarek ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Leser »

kwiatosz pisze:Czarobójca, zdrobniale Mordoczarek ;)
Slodkie =)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4139
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 317 times
Been thanked: 347 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: tomb »

Skoro mamy temat fantastyczny, a przy tłumaczeniu posługujecie się słowami kojarzonymi z fantastyką, to chyba w tytule warto zostawić gildie. Co prawda ja wolałbym określenie "cechy", ale środowisko fanów fantasy i okolic powszechnie "gildiuje", więc dla mnie wybór jasny.

O mentaliście chyba w życiu nie słyszałem, a psionik nie jest mi obce. Oba jednak równie rzadko spotykane. Może po prostu telepata albo hipnotyzer.
Korpus to trochę mocne słowo. A klasa, albo kasta?

Ciężka sprawa z tymi tłumaczeniami. Mnie kilka wyrazów nie brzmi, albo zupełnie inaczej się kojarzą (Pogranicznik to mieszkaniec pogranicza albo żołnierz, za to Strażnik to człek przemierzający patrolowany teren. Ale tak czy siak, żaden z niego Przywódca). Ciekawe, co wybierzecie.
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: misioooo »

Pogranicznik - Obieżyświat może? Chyba większości miłośników fantastyki i nie tylko (widzom Hobbita czy władcy pierścionków) się skojarzy poprawnie.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
alagor
Posty: 472
Rejestracja: 17 lis 2012, 11:25

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: alagor »

Wygląd Marshalla, jak i jego zdolność, sugerują że to jednak ktoś związany z walką, agresją, wojną. Szukałbym jednak określenia związanego z kimś charyzmatycznym i prowadzącym do walki. Marszałek i Wojewoda obecnie chyba kojarzą się mniej wojowniczo więc może jednak Oficer czy nawet Generał. Gdyby zamiast halabardy miał proporzec to pasowałby Chorąży.

Czarobójca kojarzy mi się bardziej z kimś, kto walczy przeciw czarom niż z nich korzysta.

Psion - wolałbym Psionika niż Mentalistę, ale Telepata też super i rozpoznawalne określenie :wink:

Ranger - pasowałby także Traper, ale to też mało charyzmatyczne... Obieżyświat fanom fantasy skojarzy się poprawnie, innym może się jednak skojarzyć z... Włóczykijem z Muminków ;) Łowca znany z RPG, ale znów mało charyzmatyczny, może Łowczy?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Leser »

Dzięki wszystkim za rady i komentarze. Po wewnętrznych naradach i przemyśleniach decydujemy się prawie ostatecznie na poniższą nomenklaturę. Czasu na zamknięcie tłumaczenia mamy niewiele, więc jeśli ktoś ma uwagi niech przedstawi je teraz lub zamilknie na wieki ;)

W nawiasach umieszczam terminy oryginalne. Komentuję tam, gdzie miała miejsce jakaś dyskusja.

Liga Szpiegów (Acrobats)
1) Zabójca (Assassin)
2) Bard (Bard)
3) Łotrzyk (Rogue)

Liga Przywódców (Leaders):
1) Oficer (Marshal) - ostatecznie dochodzę do wniosku, że oficerowie najprędzej mogliby mieć swoją gildię. podnoszony w komentarzach szeryf miałby sens, lecz tgermin ten jednak zdecydowanie bardziej kojarzy się ze stróżem prawa na Dzikim Zachodzie niż z poborcą podatków z Nottingham. Oficer jest profesją pokrewną ze Zbrojnymi, ale różnica jest jednak zauważalna. Jego zadaniem nie jest machać mieczem, lecz pokazywać innym kogo lub co mają poszatkować.
2) Łowca (Ranger) - Pierwotnie sugerowałem Pogranicznika. Wg mnie słowo brzmi fajnie, ale z drugiej strony ciężko przyjąć, że pogranicznicy posiadają własną gildię. Pozostaje zatem klasyczne tłumaczenie rodem ze starszych wersji D&D, czyli Łowca.
3) Paladyn (Paladin)

Liga Czarodziejów (Mages)
1) Mag (Wizard)
Spoiler:
2) Zaklinacz (Sorcerer)
3) Czarnoksiężnik (Warlock) - dłużej niż Czarownik, za to bardziej sugeruje mroczny charakter profesji.

Liga Mistyków (Mystics) - uporawszy się z Artificerem możemy zostać przy mozliwie dosłownym tłumaczeniu.
1) Telepata (Psion) - Przykład na to, że czasem trudno wpaść na oczywiste rozwiązania. Bardzo dobra nazwa profesji, czytelna chyba dla każdego, a jednocześnie dość bliska oryginalnemu terminowi.
Spoiler:
2) Mnich (Monk)
3) Technomag (Artificer) - neologizm został przez Was dość dobrze przyjety, więc raczej przy nim zostaniemy, tym bardziej, że zwalnia nas z obowiązku nadmiernego kombinowania przy nazwie ligi. Pewne skojarzenia z Ligą Czarodziejów tłumaczę tym, że dla zwykłych zjadaczy chleba w świecie Guildhalla sztuka Technomagów nieodłącznie kojarzy się z magią. Z drugiej jednak strony jest równie niezrozumiała dla samych Czarodziejów, toteż Gildia Technomagów zrzeszona jest w Lidze Mistyków.
Spoiler:
Liga Kapłanów (Priests)
1) Szaman (Shaman)
2) Druid (Druid)
3) Kleryk (Cleric)

Liga Zbrojnych (Warriors)
1) Barbarzyńca (Barbarian)
2) Wojownik (Fighter)
3) Czarobójca (Spellblade) - i ten neologizm nie wzbudził Waszych większych oporów, więc przy nim zostaniemy. Zgadzam się, że pierwsze skojarzenie raczej wskazuje na jakiegoś zabójcę magów, a nie gościa łaczącego magię z "klasyczną" wojaczką. No ale cóż... chyba nie damy radę przetłumaczyć tego terminu w sposób idealny. Taki kompromis wydaje mi się do przeżycia.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 31 sie 2016, 12:20 przez Leser, łącznie zmieniany 2 razy.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Shimrod
Posty: 262
Rejestracja: 10 cze 2015, 19:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 18 times
Been thanked: 23 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Shimrod »

Jak dla mnie OK.

Czy korpus został tylko przy zbrojnych, czy to tylko błąd kopiowania?
Żeby tak mi się chciało jak mi się nie chce...

Moja skromna kolekcja
Goodies
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: palladinus »

Leser pisze: [...]
3) Łotrzyk (Rogue)
Wiem, że już się ten termin przyjął, ale zdrobnienia zawsze dla mnie śmiesznie brzmią :)
Leser pisze: Liga Przywódców (Leaders):
[...]
2) Łowca (Ranger) - Pierwotnie sugerowałem Pogranicznika. Wg mnie słowo brzmi fajnie, ale z drugiej strony ciężko przyjąć, że pogranicznicy posiadają własną gildię. Pozostaje zatem klasyczne tłumaczenie rodem ze starszych wersji D&D, czyli Łowca.
[...]
Skoro to Liga Przywódców, to może jednak Łowczy - jest bardziej podniośle. Łowca pasuje moim zdaniem bardziej do Zbrojnych.
Leser pisze: [...]
3) Technomag (Artificer) - neologizm został przez Was dość dobrze przyjety, więc raczej przy nim zostaniemy, tym bardziej, że zwalnia nas z obowiązku nadmiernego kombinowania przy nazwie ligi. Pewne skojarzenia z Ligą Czarodziejów tłumaczę tym, że dla zwykłych zjadaczy chleba w świecie Guildhalla sztuka Technomagów nieodłącznie kojarzy się z magią. Z drugiej jednak strony jest równie niezrozumiała dla samych Czarodziejów, toteż Gildia Technomagów zrzeszona jest w Lidze Mistyków.
Spoiler:
Nie wiem ile Artificer ma z maga, ale chyba bardziej podchodzi pod jakiegoś uzdolnionego wynalazcę czy kowala. Ciężko to jakoś z mistycyzmem powiązać, ale zamiast Technomaga, może jakiś Kowal magii, Technokowal, Czarotwórca, z zabawniejszych - Artefakciarz, Artefaktoróbca :)
Leser pisze: [...]
3) Czarobójca (Spellblade) - i ten neologizm nie wzbudził Waszych większych oporów, więc przy nim zostaniemy. Zgadzam się, że pierwsze skojarzenie raczej wskazuje na jakiegoś zabójcę magów, a nie gościa łaczącego magię z "klasyczną" wojaczką. No ale cóż... chyba nie damy radę przetłumaczyć tego terminu w sposób idealny. Taki kompromis wydaje mi się do przeżycia.
Spoiler:
Hmm, gość chyba najbardziej z wszystkich przypomina maga bojowego, a polska nazwa rzeczywiście wskazuje trochę na coś innego. Może jakiś Czaromistrz...

Generalnie kawał dobrej roboty!
Kisun
Posty: 1132
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Kisun »

Marshal z wyglądu widać nie jedną granicę przekroczył i sporo zdobył. I w grze zdobywa w takim razie czemu nie Zdobywca? A jezeli ma być przywódzcą to Herszt lub Wódz też pasuje.
"Errare humanum est"
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Leser »

Shimrod pisze:Jak dla mnie OK.

Czy korpus został tylko przy zbrojnych, czy to tylko błąd kopiowania?
Chochlik o imieniu CTRL+C CTRL+V ;)
palladinus pisze: Nie wiem ile Artificer ma z maga, ale chyba bardziej podchodzi pod jakiegoś uzdolnionego wynalazcę czy kowala. Ciężko to jakoś z mistycyzmem powiązać, ale zamiast Technomaga, może jakiś Kowal magii, Technokowal, Czarotwórca, z zabawniejszych - Artefakciarz, Artefaktoróbca :)
Tak jak pisałem, AEG nie ułatwiło tu tłumaczenia. Nie mam pojęcia skąd im przyszło do głowy włączenie kowala do grona mistyków. Ten Technomag przekonuje mnie o tyle, że posiasa w nazwie ten pierwiastek "mistyczny", co z kolei umożliwia nam zachowanie oryginalnej nazwy ligi. Temat nie jest jeszcze zamnknięty, może komuś z nas coś przyjdzie do głowy.
palladinus pisze: Hmm, gość chyba najbardziej z wszystkich przypomina maga bojowego, a polska nazwa rzeczywiście wskazuje trochę na coś innego. Może jakiś Czaromistrz...

Generalnie kawał dobrej roboty!
Czaromistrz przywodzi na myśl jakiegoś arcymaga. Jeszcze coś spróbujemy przy tym pokombinować, a nuż się coś urodzi. Dzieki za dobre słowo!
Kisun pisze:Marshal z wyglądu widać nie jedną granicę przekroczył i sporo zdobył. I w grze zdobywa w takim razie czemu nie Zdobywca? A jezeli ma być przywódzcą to Herszt lub Wódz też pasuje.
Mam bardzo podobne skojarzenia. Ale niestety jakbym nie wysilał wyobraźni nie mogą uwierzyć w istnienie gildii wodzów, czy cechu zdobywców ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: eventide »

Nieczytelne są te ikony na kartach. Nie chodzi mi o przypisane im działania/akcje, ale fakt, że ikony są zamieszczone na obrazku, a nie na jednolitym / w miarę jednolitym tle. W starszej wersji były widoczne, a w tej mieszają się z obrazkiem z karty. Dla mnie lipa trochę.

Przy okazji:

Ranger - Zwiadowca
Rogue - tu mógł być też Rzezimieszek
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: Leser »

eventide pisze:Nieczytelne są te ikony na kartach. Nie chodzi mi o przypisane im działania/akcje, ale fakt, że ikony są zamieszczone na obrazku, a nie na jednolitym / w miarę jednolitym tle. W starszej wersji były widoczne, a w tej mieszają się z obrazkiem z karty. Dla mnie lipa trochę.
Temat wypłynął już w naszych wewnętrznych testach. Mamy pewną swobodę przy przygotowywaniu grafik polskiego wydania i postaramy się uczynić ikony umiejętności bardziej czytelnymi.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
eventide
Posty: 171
Rejestracja: 12 gru 2011, 14:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 14 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: eventide »

Leser pisze: Temat wypłynął już w naszych wewnętrznych testach. Mamy pewną swobodę przy przygotowywaniu grafik polskiego wydania i postaramy się uczynić ikony umiejętności bardziej czytelnymi.
Fajnie. Tak się jeszcze zastanawiam, czemu ma służyć ten kwadrat na kartach za plecami postaci. Bo raczej nie służy bardziej atrakcyjnej oprawie graficznej. Po co on tam jest i CO to w ogóle jest?
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: medicus »

Z PAMIĘTNIKA LOBBYSTY

Łukasz Gralak z przymróżeniem oka (albo całkiem na serio) o tym jak przekonywał Lucrum Games do Guildhalla

http://info.znadplanszy.pl/2016/09/09/g ... -felieton/
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: mikeyoski »

A coś wiadomo nt. polskiego tytułu?

Tapnięte z espiątki
Awatar użytkownika
michcic
Posty: 190
Rejestracja: 18 paź 2014, 09:43
Has thanked: 13 times
Been thanked: 42 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: michcic »

A ja pozwolę sobie zapytać o datę premiery. Będę miał urlop do 25 września, zdążę jeszcze pograć?

Przy okazji, możecie podać chociaż orientacyjną SCD?

Interesuję się tą grą już od momentu kiedy postanowiliście ją wydać, a ostatni tekst Łukasza jeszcze dodatkowo wzmógł moją ciekawość. :)
Członek Stowarzyszenia Pamper - Grupa Testerska - organizatora Designer Camp.
Game developer w wydawnictwie Go On Board.

Dziękuję za pomoc w zakupach: grabash4u, Quaku, Banan2, donmakaron
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: medicus »

Odpowiadam na powyższe dwa pytania:

TYTUŁ:
mamy kilka typów, ale póki jest jeszcze chwila do wydania ciągle testujemy, pytamy i przymierzamy warianty.
Trochę jak z Przebiegłymi wielbłądami, gdy był wybrany tytuł, aż nagle w ostatnim momencie nadszedł ten i bum! To było to.

Na pewno tytuł będzie :wink: i NA PEWNO dwie gry trafią do kogoś spośród osób biorących udział w konkursie


WYDANIE:
ROBIMY od razu trylogię. Wspólna produkcja obniża cenę na tyle, ze warto poczekać. A ponieważ ogarniamy cały projekt, pudła, instrukcje, wszysktie karty, to chwilę zejdzie jeszxcze. Realnie, koniec października, początek listopada bardzchcielibyśmy to mieć.
Karty i instrukcję składamy w tym tygodniu.

SCD:
między 85 a 89 zł. TO zależy od nakładu. Nakład zaś zależy od tego jak gra będzie przyjęta przedpremierowo. Na razie jest świetnie!
Dziś jeszcze w grę pograją kolejni recenzenci i kolejne grupy graczy w kilku miejscach w Polsce. Entuzjazm po rozgrywkach jest duży. Zbieramy dane i kombinujemy ciekawą akcję promocyjną.

TEKSTY
Łukasz napisał 3 kolejne. Po weekendzie przeczytacie o postaciach z każdej z części w cyklu TRZEJ PRZJACIELE Z... (Druzyny, Sojuszu...). Trochę fabularnie i bardzo strategicznie. Możliwości combosów, uzupełniania zdolności postaci i tricki w mechanice.

Obrazek
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: medicus »

A tu na przykład pytamy jak mają wyglądać nazwy postaci na kartach:
https://www.facebook.com/LucrumGames/ph ... =3&theater
Awatar użytkownika
medicus
Posty: 813
Rejestracja: 29 sty 2010, 15:04
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 2 times

Re: GUILDHALL FANTASY - nadchodzi polskie wydanie!

Post autor: medicus »

W serwisie znadplanszy.pl pojawił się nowy tekst
TRZEJ PRZYJACIELE Z DRUŻYNY
czyli tekst o postaciach i combosach z jednej z części gry
http://info.znadplanszy.pl/2016/09/14/g ... z-druzyny/

ZAPRASZAM DO POCZYTANIA

Obrazek
ODPOWIEDZ