na 2 osoby, niedoświadczeni gracze

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
HUBertPL
Posty: 409
Rejestracja: 21 gru 2015, 15:19
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Has thanked: 7 times
Been thanked: 24 times

Re: na 2 osoby, niedoświadczeni gracze

Post autor: HUBertPL »

Spróbuj zagrać online w Jaipur i Serce Smoka. Oprócz tego Patchwork.
Mowa o krótkich i łatwych grach - w które wcale nie jest łatwo wygrać ;)
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: na 2 osoby, niedoświadczeni gracze

Post autor: Rafalm »

Zdecydowanie popieram Patchwork. Ja sam podchodziłem do niego trochę z nieufnością (co to za temat gry???), ale zagrałem i wsiąkłem. Moim zdaniem to najlepsza gra dwuosobowa w jaką grałem, idealnie wyważona prostota zasad vs możliwości decyzyjne, do tego szybki set-up i emocjonująca rozgrywka.

Drugim kierunkiem, który można spróbować są gry karciane z "nabijaniem punktów". Tutaj polecam Osadników: Narodziny Imperium. Na pewno sprawdzi się na dwie osoby i daje dużą dawkę regrywalności, bo w podstawce macie cztery asymetryczne "rasy" do wyboru. Fajnym bonusem jest bardzo grywalny tryb jednoosobowy, gdzie można testować taktyki rozgrywki poszczególnymi rasami. Trzeba wziąć pod uwagę, że drogą do sukcesu jest tworzenie kombinacji kart, aby nabijać więcej punktów, więc pod tym względem przypomina trochę Zamki. Ale mechanicznie jest zupełnie inna i daje więcej możliwości decyzyjnych.

Z gier dwuosobowych zerknijcie też może na Mr. Jacka. To asymetryczna gra blefu i dedukcji, jeden gracz kieruje policjantami tropiącymi Kubę Rozpruwacza, a drugi wciela się w złoczyńcę, który próbuje umknąć pogoni. Zasady nie są skomplikowane, a poziom trudności jest tak naprawdę wyznaczany przez przeciwnika. To taki pojedynek umysłów na planszy.
ODPOWIEDZ