Last Night on Earth: The Zombie Game (Jason C. Hill)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
assurbanipal
Posty: 250
Rejestracja: 09 sie 2007, 04:59
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Has thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: assurbanipal »

Vons pisze:ktoś może wie czy można gdzieś dostać w Polsce dodatek Stock-Up lub jakoś tanio sprowadzić? w usa kosztuje $9.95
Jedyna możliwość to kupić w firmowym sklepie FF, który podlinkowałeś. Pozwolę sobie zacytować: "The cards are exclusive to this supplement and will not be available anywhere else." :|
Awatar użytkownika
Lord_Kristof
Posty: 110
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Lokalizacja: Kraków / Rochester / Canterbury
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Lord_Kristof »

Hmm, coś czuję, że będę kupował, choć na pewno nie w najbliższej przyszłości, bo chwilowo jestem spłukany :D
Graliście z dodatkiem? Warto w niego od razu inwestować w ramach pakietu?
Any time spent with games is time well spent!
http://www.bestiariusz.pl
Dość to popularne, więc w sumie czemu nie: moja kolekcja gier
Awatar użytkownika
Wladek
Posty: 330
Rejestracja: 15 kwie 2008, 20:59
Lokalizacja: Vienna

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Wladek »

Sam nie kupiłem (choć przez jakiś czas kusiło) i póki co nie żałuję. Podstawka jest bardzo dobra sama w sobie i nie planuje zakupu kosztującego tyle samo dodatku. Jeśli jednak kupujesz to radze oddzielnie- gdy okaże się że masz pierwszą edycję gry (tak jak niestety ja :roll: ) to możesz sobie darować. Do produkcji drugiej edycji oraz dodatku użyto innych materiałów i kolorów, przez co nowa jasnośc planszy kłuje w oczy, karty zawsze są rozpoznawalne, a co więcej- na BGG pojawiały się skargi, że przy tasowaniu ze starej starej edycji i nowej mogą się one zniszczyć. Super.


Wolę poczekać za zapowiedziany na ten rok Scenario Book :wink:
Awatar użytkownika
Lord_Kristof
Posty: 110
Rejestracja: 17 lut 2008, 12:39
Lokalizacja: Kraków / Rochester / Canterbury
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Lord_Kristof »

O, dzięki bardzo za ostrzeżenie.
I czekam na zdanie innych o dodatku, jeśli ktoś miał styczność :)
Any time spent with games is time well spent!
http://www.bestiariusz.pl
Dość to popularne, więc w sumie czemu nie: moja kolekcja gier
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Klos »

Do mnie ida oba :-) W ciagu 2-3 tyg powinienem je miec :D
Awatar użytkownika
Vons
Posty: 15
Rejestracja: 06 lut 2005, 18:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Vons »

Lord_Kristof pisze:I czekam na zdanie innych o dodatku, jeśli ktoś miał styczność :)
Growing Hunger mamy od kilku dni, scenariusze z dodatku są trochę bardziej złożone, sporo nowych zasad dochodzi, nam najbardziej spodobała się opcja dodatkowych zombich, teraz naprawdę sporo ich się robi na mapie i bardzo przyjemnie to wygląda :mrgreen:
przed zakupem jak zobaczyłem cena <-> zawartość pudełka to miałem wątpliwości ale po kilku rozgrywkach nie żałuje ani złotówki.
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Zonkul »

Przetłumaczyłem karty Bohaterów i Zombie.
Jeśli ktoś chce, to pisać na jacek(at)wrodarczyk.pl .
Niestety nie mam servera FTP, żeby je umieścić.

Edit: Wrzuciłem na BGG, więc powinno być dostępne za jakiś czas:)

Pozdro

Zonkul
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: el2prezesso »

Nie jestem pewien co do zasad walki, prosze skorygowac jesli cos robie nie tak jak powinno:

1.Podczas walki zombie korzysta z jednej a bohater z dwoch kosci
2.jesli ktoras z kosci wyrzuconych przez bohatera zawiera wyzszy wynik on wygrywa, zombie zostaje na planszy
3.jesli najwyzszy z wyrzuconych rezultatow jest rowny rzutowi zombie bohater przegrywa.
4.jesli wyzszy wynik byl wyrzucony podwojnie bohater wygrywa, zombie zostaje zabity.
Powyzsze cztery punkty odnosza sie do walki bez uzycia dodatkowych przedmiotow.
Jesli sa w uzyciu narzedzia:
Jesli ma miejsce zdarzenie z punktu 2, bohater rzuca dodatkowa koscia. Jesli wynik jest rowny ktorejkolwiek z wyrzuconej przez niego kosci zombie zostaje zabity.

Tak to widze. Prosze o sugestie.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: yosz »

Narzędzia oczywiście różnie działają -niektóre pozwalają przerzucać kości, inne dodawać kości.

A co do zabicia - nie dość że musisz wyrzucić dublet (jeżeli rzucasz więcej kości niż 2 to i tak potrzebujesz tylko dwie) to wartości muszą być wyższe niż te u zombie np: zombie wyrzuca 5, żeby zabić musisz wyrzucić dwie 6
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Earl_MW
Posty: 272
Rejestracja: 20 gru 2006, 13:13
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Earl_MW »

yosz pisze:A co do zabicia - nie dość że musisz wyrzucić dublet (jeżeli rzucasz więcej kości niż 2 to i tak potrzebujesz tylko dwie) to wartości muszą być wyższe niż te u zombie np: zombie wyrzuca 5, żeby zabić musisz wyrzucić dwie 6
Oj, nieprawda. Wedle instrukcji i wedle FAQ żeby zabić zombie, potrzebny jest dublet i wynik wyższy, niż wynik zombiego. Ale nie jest powiedziane, że ten wynik musi być na kości stanowiącej część dubletu. Inaczej: jeżeli zombie rzuci 4, a Sally Dziarska Dojareczka 2, 2 i 5, to zombie znika z tego łez padołu. Dublet jest (dwie dwójki) i wyższy wynik też jest (5).

Earl
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Zonkul »

Earl_MW pisze:
yosz pisze:Inaczej: jeżeli zombie rzuci 4, a Sally Dziarska Dojareczka 2, 2 i 5, to zombie znika z tego łez padołu. Dublet jest (dwie dwójki) i wyższy wynik też jest (5).
Earl
100% prawda:)
A narzędzia pozwalające rzucać dodatkowe kostki są rzadkie, Tasak np. pozwala zabić Zombie jeśli Bohater wyrzuci 6(i nie ma tu znaczenia ile wyrzucił Zombie - jeśli Bohater ma 6, to Zombie jest automatycznie zabity - walka się kończy).
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: macike »

Dokładnie tak, jak napisał Earl.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: el2prezesso »

Dziekuje za odpowiedz, czyli dobrze zrozumialem zasade walki.
Mam jeszcze jedno pytanie. Czy karty wydazen sa przyporzadkowane do konkretnej postaci i moga byc zagrywane tylko podczas tury gry tej konkretnej postaci? Czy korzystam z puli tych kart dowolnie? Oczywiscie dotyczy to rozgrywki kiedy mamy pod kontrola wiecej niz jedna postac.
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Zonkul »

Karty typu Event zagrywasz kiedy chcesz i na kogo chcesz.
Karty typu Item są przyporządkowane do postaci która je wyciągnęła.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: macike »

Zonkul pisze:Karty typu Item są przyporządkowane do postaci która je wyciągnęła.
Do postaci, która posiada Item - można się przecież wymieniać.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: el2prezesso »

Dziekuje za odpowiedz. Jeszcze jedno nurtujace mnie pytanie.
Czy po smierci bohatera natychmiast losuje nastepnego, zakladajac, ze podczas gry kontroluje 4 postacie.
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Zonkul »

Nie, losujesz nowego Bohatera tylko wtedy gdy utracisz ostatniego, lub gdy jest tura 14 lub więcej(czarne pole na sun track).
W przypadku gry 2 osobowej raczej nie bedziesz miał szansy dociągnąć nowego Bohatera, ponieważ Zombie zawsze wygrywają gdy zabiją 4 Bohaterów.

Dodatkowo jeśli dociągasz nowego Bohatera, to zawsze ten zabity staje się Zombie-Hero..
Awatar użytkownika
el2prezesso
Posty: 20
Rejestracja: 24 gru 2007, 00:37
Lokalizacja: Lezajsk

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: el2prezesso »

Dziekuje za odpowiedzi. Wszelkie watpliwosci zostaly rozwiane.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Filippos »

Gra jest rewelacyjna. Mnóstwo klimatu. We wtorek pierwszy raz zagrałem, w środę kupiłem, w piatek znów grałem. Dzis nie emiałem z kim zagrać to wygrzebałem u żony jakieś farbki do szkła i zacząłem figurki zombiaków malować :mrgreen:

Obrazek
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
hamanu
Posty: 856
Rejestracja: 16 lis 2006, 14:19
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: hamanu »

Wow.

Moge ci podeslac moje figurki do pomalowania? Zombiaki w twojej wersji sa niezwykle klimatyczne...
"Jutro to dziś, tyle że jutro."
S. Mrożek
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Don Simon »

hamanu pisze:Wow.

Moge ci podeslac moje figurki do pomalowania? Zombiaki w twojej wersji sa niezwykle klimatyczne...
Za malo czerwonego :-).
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Filippos »

Don Simon pisze:
hamanu pisze:Wow.

Moge ci podeslac moje figurki do pomalowania? Zombiaki w twojej wersji sa niezwykle klimatyczne...
Za malo czerwonego :-).
Czerwonego żona nie miała :wink: ale już dokupiłem więc może trochę krwi na mordach się domaluje :mrgreen:
By the way fajna zabawa.
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Filippos »

Wczoraj rozegrałem trzy partie w gronie trzyosobowym. Gra bardzo fajnie chodzi na 3.
We wszytskich grałem jako zombiak, udało mi się wygrać tylko jedną.
Co ciekawe Escape in the Truck przegrałem w pierwszej turze :shock: Dwie postaci zaczynały na środku bo nie zalosowały się ich startowe budynki. W związku z powyższym każda z nich dostała po karcie z hero deck'u. No i jednej trafiła sie benzyna, a drugiej kluczyki i odjechali :shock: :mrgreen: :mrgreen:
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: macike »

Filippos pisze:Co ciekawe Escape in the Truck przegrałem w pierwszej turze :shock: Dwie postaci zaczynały na środku bo nie zalosowały się ich startowe budynki. W związku z powyższym każda z nich dostała po karcie z hero deck'u. No i jednej trafiła sie benzyna, a drugiej kluczyki i odjechali :shock: :mrgreen: :mrgreen:
A to dziwne, bo chyba zapomnieli zatankować samochód. Trzeba było ich gonić, z pewnością zabrakło im benzyny w baku przed wyjazdem z miasteczka. :twisted:
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Last Night on Earth, The Zombie Game

Post autor: Klos »

Mam juz za soba pierwsza rozgrywke w Growing Hunger :D Dzisiaj zapowiada sie druga.

Ogolne wrazenia - ogromny pozytyw i stanowczo polecam! Nie wyobrazam sobie grania teraz w sama podstawke. Glowne roznice (procz nowych bohaterow, plansz, kart i misji oczywiscie) wynikaja z customowalnosci misji :D Dodane sa elementy, ktore moga ulatwic zycie bohaterow a dla rownowagi wprowadzane sa rownolegle rzeczy ktore ulatwiaja zycie zombiakom (np dodatkowe drzwi sa rownowazone permanentnym locked doors).

Jest tych zasad na tyle duzo ze nawet gdy znudza sie nam zwykle scenariusze, mozemy je sobie urozmaicac dodawaniem tych elementow. Sama przyjemnsoc z gry plynie wtedy strumieniami :D
ODPOWIEDZ