War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: japanczyk »

WWG pisze: 10 mar 2020, 09:03 Dziś o 10:00 na wspieram.to rozpocznie się fundowanie gry War with Goblins.
A nie miało być 18.03 albo 19? Taki banner gdzies widziałem
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

japanczyk pisze: 10 mar 2020, 09:24
WWG pisze: 10 mar 2020, 09:03 Dziś o 10:00 na wspieram.to rozpocznie się fundowanie gry War with Goblins.
A nie miało być 18.03 albo 19? Taki banner gdzies widziałem
Przesunięta data startu była, ale z 20 lutego na dziś. Zapraszam!
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

Do trailera gry dołożyliśmy lektora, może kogoś zaczaruje. Zapraszam do obejrzenia :)
https://www.youtube.com/watch?v=PnjyANt ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: EVOCATVS »

Na pierwszy rzut oka to grafika i tematyka ze starodawnych RTS-ów, także gra wpadła mi w krąg zainteresowań, a po zapoznaniu z mechaniką wsparłem ją.
Ogólnie to najbardziej podoba mi się kombinowanie z szukaniem optymalnej kompozycji armii, dzięki zależnością miedzy jednostkami. Kolejnym decydującym plusem jest kilka trybów rozgrywki, także możemy grać symetrycznie, asymetrycznie, i jeszcze na kilka innych sposobów (od razu z pudełka z podstawką). Fajna wydaje się też obecność dyplomacji i forma, w jakiej ona występuje.
Z rzeczy których mi brakuje, to spoko byłoby mieć jakiś bohaterów, zarówno unikalnych dla każdej frakcji, jak i neutralnych, możliwych do zrekrutowania dla każdego.

PS
Jeszcze rozszerzenie na większą liczbę graczy mogłoby się przydać :)
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

Dziękujemy za wsparcie! :)
Bohaterowie są w grze, wódz i czarodziej u ludzi oraz szaman, zabójca i berserker u goblinów. Gra ma otwarty system, oczywiście można wciąż coś wprowadzać, tylko żeby balans był.
Co do piątego gracza, to myślimy o dodatku, tylko gra musi się ufundować. Może jeszcze przeorganizujemy cele. Zobaczymy. Przy czym na 5 graczy to raczej na podwójnej planszy trzeba myśleć o grze, bo na pojedynczej to bardzo ciasno jest.
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

Na naszej stronie fb stuknęło nam 700 polubień. :D
https://facebook.com/warwithgoblins
Obrazek
sebokra
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: sebokra »

Fajnie ze pojawiły sie cele społecznościowe.
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

sebokra pisze: 11 mar 2020, 19:39 Fajnie ze pojawiły sie cele społecznościowe.
Właśnie zapraszam do udostępniania na fb poniżej załączonego posta na temat War with Goblins. Przy uzyskaniu 200 udostępnień, do gry podstawowej dołączy dodatek Upiory.
https://bit.ly/2wQQjxP
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

Jeśli ktoś rozważa wsparcie War with Goblins to kilka informacji dla niego. Zostawiliśmy korzystne cenowo pakiety, które miały być ważne tylko przez 48h, do ich podanego limitu ilościowego. Poza tym dodaliśmy nagrodę Troll - jest to pakiet z dwoma egzemplarzami gry, co daje szczególnie korzystną cenę jednostkową. W dodatkach pojawił się wczoraj Plakat, o wielkości 70 x 50 cm, ilustracja bitwy w tym wymiarze wygląda imponująco!
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: Muad'Dib »

Mam prośbę, śledzę informacje odnośnie Waszej gry ale to jest wątek poświęcony stricte grze, wrażeniom itd. Natomiast jest na forum wątek poświęcony kampaniom crowdfundigowym -> viewforum.php?f=57
Wważam, że tam powinniście się przenieść z wszystkimi informacjami. Potem człowiek chce poczytać o grze a czyta o pakietach cenowych, celach społecznościowych itd.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

Jasne, założę tam wątek poświęcony kampanii na wspieram.to, a tutaj będzie o samej grze.
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

Wrzuciliśmy na stronę na fb kilka zdjęć skupiających się na detalach z planszy.
https://bit.ly/2W8qCU9
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

Nie wiem czy wszyscy są w temacie, ale przypomnę, że anulowaliśmy marcową kampanię War with Goblins na wspieram.to ze względu na epidemię i związanymi z nią ograniczeniami i niepewnością. Teraz zamierzamy restartować projekt na wspieram.to pod koniec lipca. Zapraszam więc znów do przyjrzenia się WWG. Postanowiliśmy dodać do gry trochę elementów z tworzywa, na zdjęciu widać elementy dodatku Zamki.

Obrazek

Zapraszam na profil gry na fb.
Awatar użytkownika
WWG
Posty: 59
Rejestracja: 30 wrz 2019, 14:03
Has thanked: 13 times
Been thanked: 18 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: WWG »

A tak wyglądają zamki i wsie na planszy.

Obrazek
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: SuCHaR »

Zamiast zmienić szate graficzną, która odstrasza to poszliście w plastik... dramat...
SuCHaR
Posty: 273
Rejestracja: 25 mar 2015, 22:29
Has thanked: 29 times
Been thanked: 40 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: SuCHaR »

Zamiast zmienić szate graficzną, która odstrasza to poszliście w plastik... dramat...
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2761
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 330 times
Been thanked: 1257 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: Yuri »

Jak dla mnie również szata graficzna mocno odstrasza. Kojarzy mi się ze stareeeenkim Yggdrasill, lub góra pierwszymi grami Dragona. Popracujcie nad tym, bo widzę że nie jest to moja jedynie opinia, a szkoda Waszej pracy nad silnikiem gry.
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
sebokra
Posty: 32
Rejestracja: 22 mar 2015, 09:25
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: sebokra »

Wg mnie lepsza ta grafika niż jakaś kolejna cukierkowa. Mi tam się łezka kręci jak patrze i widzę stare HM&M. Dla mnie ta grafika nadaje tej grze odmiennego charakteru. Plastik nie jest dla mnie zbyteczny w tej formie i oprawie.
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: Bartoszeg02 »

Mi grafika też się podoba bo przywodzi na myśl stare planszówki sfery, co nie zmienia faktu że chyba większość graczy woli nowoczesną grafikę.
Te plastikowe szare klocki jak na mój gust są zupełnie niepotrzebne - tak naprawdę psują wygląd całości.
Powód dla którego gry nie kupię to leciwa mechanika; z pamięci: gracz odpada gdy zginie jego dowódca (i co ma robić przez pozostały czas?), bohater daje +1 zł stojąc w mieście lub jak wejdzie do katakumb to rzuca 3 kostkami i na 5 6 dostaje złoto... (serio?), walka: 3 kostki z sukcesem na 5-6 lub 1 pewniak za 3 kostki... Zdaje się że nie ma żadnej mechnaiki powstrzymującej efekt kuli śnieżnej. Autorom proponuję pograć trochę w nowoczesne tytuły i wrócić ze świeżą głową do swojego projektu. Szkoda żeby tyle pracy poszło w piach
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: VivoBrezo »

Autor już zapowiedział, że zmienia projekt graficzny. Według mnie jest czytelniej. Czy jest ładniej, sami oceńcie? Mi się podoba ;).

Obrazek
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
EVOCATVS
Posty: 687
Rejestracja: 16 lis 2018, 22:20
Has thanked: 498 times
Been thanked: 155 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: EVOCATVS »

Jak dla mnie, zmiana na spory minus. Jakoś tak pstrokacie i nijako to wygląda. No i rerto-klimat się nam ulatnia :(
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: Bartoszeg02 »

ja też wolałem poprzedni ale myślę że z taką szatą graficzną łatwiej będzie dojść do ewentualnych klientów (przypomina mi trochę small worlda). Aczkolwiek to nad mechaniką trzeba się głównie pochylić.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: japanczyk »

Dla mnie rewelacja, mapa zdecydowanie czytelniejsza
Wespre chociazby dlatego zeby powiedzieć że to była dobra zmiana
Awatar użytkownika
Bartoszeg02
Posty: 567
Rejestracja: 25 mar 2009, 21:35
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 178 times
Been thanked: 44 times

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: Bartoszeg02 »

nie przekonasz do nowej mapy człowieka który trzyma na półce 2 kopie Mocy Albionu :P... ale fakt - jest dużo czytelniejsza
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: War with Goblins (Jacek Zawadzki)

Post autor: VivoBrezo »

Bartoszeg02 pisze: 12 sie 2020, 21:36 ja też wolałem poprzedni ale myślę że z taką szatą graficzną łatwiej będzie dojść do ewentualnych klientów (przypomina mi trochę small worlda). Aczkolwiek to nad mechaniką trzeba się głównie pochylić.
Szczerze to autor zareagował na krytykę potencjalnych klientów, którzy zarzucali planszy nieczytelność i słaby wygląd. Według mnie jest to zrozumiały ruch i nie ma się co dziwić, po reakcjach na fb wydaje się, że osób którym podoba się stara wersja jest po prostu mniej.
Majstersztykiem według mnie, byłaby opcja wyboru mapy podczas kampanii. Kto chce retro, weźmie nr 1, a komu się nie podoba, to dla nich nr 2 :)
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
ODPOWIEDZ