Małe wielkie gry

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
czikenpredator
Posty: 266
Rejestracja: 18 gru 2018, 20:27
Has thanked: 60 times
Been thanked: 58 times

Re: Małe WIELKIE gry

Post autor: czikenpredator »

Widzę, że większość odpowiedzi skupiła się po prostu na grach, których pudełka są po prostu małe w porównaniu do innych gier, a które jednak mają całkiem sporo "gry". W tym kierunku, poza tym co już wspomniano, pewnie warto jeszcze dodać Samotną Wyspę, czy też Tajne Agentki. Bardzo ciekawe jest też Coin Age, które próbuje "zmieścić" całą strategię area control na zaledwie jednej karcie.
szyimon pisze: 15 paź 2020, 10:17 A jaka gra Wam, choć niewielka sprawia nieproporcjonalnie wiele radości w stosunku do jej rozmiaru i ceny?
Ale co ciekawe możnaby to pytanie zinterpretować jako o gry, które przy dość przeciętnej wielkości pudełka upychają w środku nieproporcjonalnie olbrzymie światy/doznania. Pewnie dużo tu zależy od indywidualnych doświadczeń, ale dla mnie zawsze taką grą był na przykład Food Chain Magnate - może niekoniecznie w sferze ceny, ale na pewno gra w środku wydaje się olbrzymia w odczuciu, a pudełko jest całkiem niepozorne (też trochę dzięki temu jak ciasno jest upchnięte).

Jeszcze większe pudełko (i też, przynajmniej póki nie ma polskiej edycji, cenę) ma Tales of the Arabian Nights, ale tutaj z kolei dzięki bardzo grubej i ciekawie zaimplementowanej księdze skryptów dostajemy poczucie takiego otwartoświatowego przemierzenia kilku kontynentów i możliwości robienia "co chcemy" - to znaczy nie chodzi mi tylko o to, że na mapie jest kilka kontynentów, ale że gra pomysłowo symuluje niezliczoność rzeczy, na które możemy się natknąć i przez to daje poczucie poruszania się po olbrzymiej przestrzeni gry.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Małe WIELKIE gry

Post autor: Kin@a »

Najlepszy stosunek pod względem kieszonkowości pudełka i zawartości mają karcianki G3.
Awatar użytkownika
wildatheart
Posty: 76
Rejestracja: 03 lut 2021, 14:07
Has thanked: 21 times
Been thanked: 29 times

Re: Małe WIELKIE gry

Post autor: wildatheart »

Zdecydowanie Samotna Wyspa i Sprawlopolis praktycznie nie opuszczają mojej torebki.
ODPOWIEDZ