APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
gregoff
Posty: 803
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 550 times
Been thanked: 170 times

Re: APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Post autor: gregoff »

Polzcount pisze: 30 kwie 2021, 09:57
gregoff pisze: 30 kwie 2021, 09:31 W koszulkach premium nie wejdzie na pewno... dobra alternatywa dla tych co nie koszulkują.
Koszulki Premium są grubsze od classic card game light? Generalnie insert ma oznaczenie Sleeved card ready, mi w classic card game light wszystko luzno wchodzi i nawet jest jeszcze zapas na szerokości w tym insercie warboxowym.
Nie mam porównaniu co do insertu i koszulek, ale nie wejdzie na pewno w oryginalną wypraskę. Ja mam Gamegenic koszulki na karty.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1562
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 65 times
Been thanked: 106 times

Re: APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Post autor: Muad'Dib »

Odnośnie insertu to bym poczekał, w Warboxie mają swoją kopię Apexa więc myślę, że nowy organizer to kwestia czasu ;)
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
gregoff
Posty: 803
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 550 times
Been thanked: 170 times

Re: APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Post autor: gregoff »

Muad'Dib pisze: 30 kwie 2021, 16:32 Odnośnie insertu to bym poczekał, w Warboxie mają swoją kopię Apexa więc myślę, że nowy organizer to kwestia czasu ;)
Pudła nie zwiększą. Wywalenie wypraski może coś pomoże więc czekam też na jakiś insercik...
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Polzcount
Posty: 93
Rejestracja: 05 lip 2019, 23:13
Has thanked: 54 times
Been thanked: 11 times

Re: APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Post autor: Polzcount »

Jeśli będzie dużo droższy niż ten (nawet) z hdf do Ascension ktory idealnie da sie wlozyć w wypraske papierowa i miesci wszystkie karty w koszulkach to wedlug mnie nie warto. Chyba ,że będzie inny bardziej funkcjonalny format i orientacja ulozenia kart.
gregoff
Posty: 803
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 550 times
Been thanked: 170 times

Re: APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Post autor: gregoff »

Wczoraj grał mój brat pierwszy raz solo z moją pomocą i ubił Bossa w 6 rundzie (dobre kombo z kart affliction). Grał Utharaptorami (przeciw komuś kto miał 3 zdrowia, nie pamiętam teraz nazwy).

A dzisiaj sam grałem Solo i odpaliłem Brutal mode. Niestety gra mnie zjadła i chyba tylko 4 pkt lub 5 pkt z zabitych przeciwników.

Ale gra coraz lepsza się robi. Deckbuilding unikalny i losowy ale przyjemny.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
ckbucu
Posty: 370
Rejestracja: 20 mar 2017, 20:56
Has thanked: 417 times
Been thanked: 577 times

Re: APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Post autor: ckbucu »

gregoff pisze: 23 maja 2021, 20:44 A dzisiaj sam grałem Solo i odpaliłem Brutal mode. Niestety gra mnie zjadła i chyba tylko 4 pkt lub 5 pkt z zabitych przeciwników.
A kim grałeś? Ja mam za sobą 27 rozgrywek solo, Brutalem grałem pierwszy raz wczoraj - Sarosuchus i zjadłem szybko Allosaurusa. Z kolei dziś drugi brutal - Quetzalcoatlus przegrał z Rexenatorem (trudny przeciwnik).

Póki co 33% wygranych.
gregoff
Posty: 803
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 550 times
Been thanked: 170 times

Re: APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Post autor: gregoff »

Ten Krokodyl. Trudny deck do ogarnięcia. Muszę pograć innymi najpierw lub lepiej talie skomponować.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Post autor: Jiloo »

W nowym upadate na KS pojawiła się errata, warto się zapoznać.
https://www.kickstarter.com/projects/ap ... ered_users

Poruszane są przy okazji dwa tematy, które padły też tutaj.
– Niepokonany boss wraca w pełni sił czyli odrzucamy wszystkie jego dotychczasowe rany.
– Karty Evolve w walce z bossem mogą być zagrywane normalnie. W instrukcji jest zapis, że można ich używać tylko w zakresie dodawania i eliminowania kart z ręki, ale to się zmieniało z wersjami i ostatecznie jest tak, że zagrywamy je normalnie.

Mam nadzieję, że pojawi się poprawiona wersja instrukcji w PDF.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
sasquach
Posty: 1854
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 944 times
Been thanked: 591 times

Re: APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Post autor: sasquach »

Poprawione karty też by się przydały do druku.
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 646
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 197 times
Been thanked: 175 times

Re: APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Post autor: Michito »

Hej, zakończyłem koszulkowanie gry. Zauważyłem wszystkie wymienione dotąd problemy z rozmiarem kart, kilka kart jest też przetartych na rogach (pisać o wymianę czy odpuścić?), ale jedno co naprawdę nie daje mi spokoju to Evolve Deck. Jaki powinien być w nim rozmiar kart? CCG? U mnie te karty są o jakieś 8 mm szersze od pozostałych.
Awatar użytkownika
Jiloo
Posty: 2453
Rejestracja: 19 sie 2011, 14:11
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 544 times
Been thanked: 463 times
Kontakt:

Re: APEX Theropod Deck Building Game (Herschel Hoffmeyer)

Post autor: Jiloo »

Michito pisze: 29 sty 2022, 13:40 Hej, zakończyłem koszulkowanie gry. Zauważyłem wszystkie wymienione dotąd problemy z rozmiarem kart, kilka kart jest też przetartych na rogach (pisać o wymianę czy odpuścić?), ale jedno co naprawdę nie daje mi spokoju to Evolve Deck. Jaki powinien być w nim rozmiar kart? CCG? U mnie te karty są o jakieś 8 mm szersze od pozostałych.
Wczystkie karty w całej grze powinny mieć rozmiar CCG, ewidentnie masz je źle przycięte. U mnie były  jakieś tam drobne różnice, ale zakoszulkowanie to wszystko wyrównało.

Pisz do Outland w kwestii wymiany. Ostatnio na KS podawali adres do kontaktu: jeremy@outlandentertainment.com
Te przetarte rogi to musisz sam ocenić na ile to przeszkadza. I tak będziesz pisać w sprawie wymiany, więc możesz też ten temat poruszyć. Najlepiej zrób zdjęcia – zarówno za dużych kart jak i tych przetarć.

Daj znać jak poszło.
| keep-disco-evil |
mam | szukam | oddam
ODPOWIEDZ