Phalanx Games Polska

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: WRS »

ozy pisze:My pracujemy nad polskimi instrukcjami do trzech najlepszych gier wojennych Phalanxa - A House Divided, Age of Napoleon i First World War. Mam nadzieję, że wkrótce będe miał w tej sprawie więcej konkretów.
Interesuje mnie polityka Phalanx Games Polska w kwestii udostępniania online instrukcji do swoich gier.
Do Steama jest póki co zajawka dostępna...

Dla mnie osobiście wspaniałą sprawą jest możliwość zapoznania się z instrukcją PRZED zakupem gry - wiem, czego się spodziewać.
Ale jeszcze wspanialszą - możliwość wydrukowania sobie instrukcji i naniesienia na taką kopię swoich uwag, wyróżnień itp.

Ogromnie cenię sobie firmy takie jak np. Rio Grande Games czy Lacerta, które do każdej gry publikują reguły.
Czy do nich dołączy Phalanx?
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Posty: 1131
Rejestracja: 15 mar 2009, 20:53
Lokalizacja: Stolyca

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: Smerf Maruda »

ozy pisze:Ceny detaliczne określają sklepy, PGP jest tylko hurtownikiem. Sugerowaną cenę producenta znacie. Gildia zresztą zrobiła pierwszy krok i to jest jakiś prognostyk dla klientów indywidualnych.
Ja już zamówiłem, rzecz jasna.
Awatar użytkownika
Dickman1627
Posty: 28
Rejestracja: 23 kwie 2009, 10:38

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: Dickman1627 »

W sumie ja też zamówiłem tylko mam nadzieje że na czas dojdzie-180zł to nie najgorzej chyba? http://www.trik-trak.com.pl/home-24.html No chyba że jeszcze gdzieś taniej ? albo euro na łeb na szyje poleci w dół do czasu dojechania gier do sklepów. :D
"Dla moich Polaków nie ma rzeczy niemożliwych"
Napoleon Bonaparte
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: yosz »

podobny wynik: 179 w planszomanii ;) http://www.planszomania.pl/ekonomiczne/1761/Steam.html też zamówiłem. Dodatkowo nie muszę czekać na przesyłkę - gra musi tylko dojechać do planszomanii :)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: ozy »

WRS - a jak myślisz, dlaczego Rebel nie opublikował na swojej stronie instrukcji do Age of Steam w wersji cyfrowej, skoro w ogromnej większości publikuje przygotowane przez siebie zasady? Nie chcę zaczynać dyskusji na temat szanowania w Polsce praw własności intelektualnej. Wiemy jak jest. Producent może dać instrukcję, bo tylko od niego można kupić grę. Dystrybutor jest w zupełnie innej sytuacji, prawda?

Zasady do Steam można ściągnąć z BGG w angielskiej i niemieckiej wersji językowej. Każdy zainteresowany mechaniką geek może więc zapoznać się z nimi i porównać z zasadami do Age of Steam czy Tycoona, wybrać najbardziej odpowiadający mu tytuł. Myślę, że niedługo pojawią się recenzje gry, w których dokładnie będzie omówiona jej mechanika i ci, którym się nie chce czytać obcojęzycznych instrukcji, dostaną polskie danie od razu na talerzu.

Demo instrukcji na stronie ma na celu pokazać jakość naszej pracy, nic innego. Grę i polską instrukcję będzie można zobaczyć na Pionku, a z czasem na innych imprezach.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: Geko »

ozy pisze:WRS - a jak myślisz, dlaczego Rebel nie opublikował na swojej stronie instrukcji do Age of Steam w wersji cyfrowej,
Instrukcja polska do AoS była przez chwilę na Rebelu. Nawet zdążyłem ściągnąć :P

Co do Steama, to niemiecka instrukcja jest dostępna, a angielskiej tylko surowy tekst (bez obrazków, tła i docelowego układu stron)..
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: Nataniel »

ozy pisze:WRS - a jak myślisz, dlaczego Rebel nie opublikował na swojej stronie instrukcji do Age of Steam w wersji cyfrowej, skoro w ogromnej większości publikuje przygotowane przez siebie zasady?
Poniewaz nie dostal na to pozwolenia od oryginalnego wydawcy (FRED'a). Na tej samej zasadzie nie ma na stronie instrukcji do Through the Ages, nad czym bardzo ubolewam.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: Geko »

Dla mnie polityka zakazu publikacji instrukcji jest dziwna. Zwłaszcza przy cięższych i wymagających tytułach, które są zazwyczaj również drogie. Opis z tyłu pudełka przemawia bardziej do gracza niedzielnego, niż do nałogowca. Fajnie, że w grze jest klimat i niby wcielam się w przedsiębiorcę kolejowego, ale dla mnie jako gracza najciekawsze jest jakie są w grze mechanizmy, co się robi, kto wygrywa, itd. A tego z tyłu pudełka przecież nie wywnioskuję. Jasne, jak się w miarę zna angielski, to można sobie dużo poczytać (albo nawet znaleźć skróty zasad czy instrukcję) na BGG. Ale jak się zna zbyt słabo, to trudno się teoretycznie zapoznać z mechaniką. Ktoś musi kupić, żeby ktoś inny mógł zagrać, żeby zobaczyć, o co chodzi. Moim zdaniem, wydawcy sami sobie zawężają krąg potencjalnych odbiorców przez robienie z instrukcji czegoś świętego i tajnego.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: WRS »

ozy pisze:WRS - a jak myślisz, dlaczego Rebel nie opublikował na swojej stronie instrukcji do Age of Steam w wersji cyfrowej, skoro w ogromnej większości publikuje przygotowane przez siebie zasady?
Nie wiem. Zastanawiam się nad tym, czemu jedne wydawnictwa robią nam na rękę ;) a inne w brew ;)
ozy pisze:Nie chcę zaczynać dyskusji na temat szanowania w Polsce praw własności intelektualnej. Wiemy jak jest. Producent może dać instrukcję, bo tylko od niego można kupić grę. Dystrybutor jest w zupełnie innej sytuacji, prawda?
Nie bardzo czuję o co chodzi z tymi prawami autorskimi w tym akurat kontekście.
Gra to znacznie więcej niż sama instrukcja. A przykład innych wydawnictw pokazuje, że można opublikować instrukcje z pożytkiem dla graczy.
ozy pisze:Zasady do Steam można ściągnąć z BGG w angielskiej i niemieckiej wersji językowej.
Ja to rozumiem. Ale nie zawsze ma się do czynienia ze współgraczami znającymi języki...

Niemniej jednak nadal nie mam jasności, czy Phalanx ma zamiar publikować instrukcje czy nie?
Geko pisze:Dla mnie polityka zakazu publikacji instrukcji jest dziwna.
Mam te same odczucia :(
Geko pisze:Moim zdaniem, wydawcy sami sobie zawężają krąg potencjalnych odbiorców przez robienie z instrukcji czegoś świętego i tajnego.
A dochodzi do tego jeszcze aspekt inny. Bywa, że zmawiam się na grę z osobami, które grę chcą poznać. Gdy mogę im wskazać link z instrukcją, to wprowadzenie jest szybsze i łatwiejsze. A tak - z woli wydawnictwa - staję się albo wyrocznią albo zmuszonym do xerowania (i pewnie - jak mi P.T. ozy wytknie) i łamania praw autorskich.
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: ozy »

WRS pisze:(i pewnie - jak mi P.T. ozy wytknie) i łamania praw autorskich.
Hihi, nic nie będzie wytykał. Pamiętam jak byłem w podstawówce i zaczynałem przygodę z RPG. MiM wydał Warhammera. Szok, masakra, cud nad cudy. Jeden kumpel na osiedlu kupił, reszta kserowała. W segregator, każde dwie strony w osobna koszulkę, godziny mi to zajęło, ale było warto. Na taką drogą rzecz jak ten podręcznik nie było wtedy mojej rodziny stać, a ksero było u mamy w pracy. Potem długo zbierałem pieniądze by kupić własne Śródziemie... Eh były czasy. :)

Co do Twojego pytania - myślę, że z czasem będziemy udostępniać instrukcje, jak zakotwiczymy się na rynku, zdobędziemy zaufanie sklepów i klientów, którzy będą woleli instrukcję w dobrej jakości od nas, niż ksero i grę ściągniętą 'tax free' z Niemiec. Czas pokaże.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
WRS
Administrator
Posty: 2179
Rejestracja: 09 sty 2009, 09:39
Lokalizacja: Ropczyce
Has thanked: 7 times
Been thanked: 96 times
Kontakt:

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: WRS »

ozy pisze:myślę, że z czasem będziemy udostępniać instrukcje
Cieszy okazane zrozumienie! Zatem apeluję by w ew. rozmowach z wydawcami, którzy nie publikują instrukcji, używać argumentacji tu użytej.
Dla dobra społeczności graczy!
Baruk Khazad!
Jak mawia Folko:
gry logiczne to kwintesencja rozrywki, to czysta postać gry: mechanika bez dodatkowej otoczki wnoszącej, lub starającej się coś wnieść do rozgrywki
i ja się (pod) tym podpisuję
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: Nataniel »

ozy pisze:Co do Twojego pytania - myślę, że z czasem będziemy udostępniać instrukcje, jak zakotwiczymy się na rynku, zdobędziemy zaufanie sklepów i klientów, którzy będą woleli instrukcję w dobrej jakości od nas, niż ksero i grę ściągniętą 'tax free' z Niemiec. Czas pokaże.
Mielismy kiedys te same watpliwosci co do publikacji instrukcji, pamietam jak pierwsza przetlumaczona przez nas gra - Warcraft - pojawila sie na Allegro po niemiecku z linkami do naszej instrukcji... Rozgorzala wtedy u nas goraca dyskusja, czy instrukcje zdjac. Zdecydowalismy sie jednak zostawic - jak ktos chce kupic po niemiecku, to i tak kupi i go nie powstrzymamy. A w instrukcjach zaczelismy wrzucac wtedy swoje reklamy - wiec ktos moze i kupil Warcrafta na Allegro, ale w ten sposob dowiedzial sie takze o Rebelu - nastepny tytul byc moze kupi juz u nas. Na tej samej zasadzie dziala przytaczane tu podawanie znajomym linkow do instrukcji - jezeli nawet ktos ma egzemplarz kupiony poza Rebelem ale znajomym wysyla linka do Rebela - to oni sie dowiaduja o sklepie. Dla wydawcy to juz w ogole nie powinien byc problem - poza PGP nie mozna Steama w Polsce kupic (jak na razie). A margines osob, ktore zdecyduja sie zamowic w niemieckim sklepie 5 euro taniej, raczej nie wplywa na ksztalt rynku.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: JB »

ozy pisze:My pracujemy nad polskimi instrukcjami do trzech najlepszych gier wojennych Phalanxa - A House Divided, Age of Napoleon i First World War. Mam nadzieję, że wkrótce będe miał w tej sprawie więcej konkretów.
A pracujecie tez moze nad kartami do AoN? Bedzie mozna kupic sama talie?
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: ozy »

Niestety nie, druk kart byłby za drogi. Będą oczywiście przetłumaczone, tak jak jest to w oryginalnych zasadach.
Farewell, leave the shore to an ocean wide and untamed
Hold your shield high, let the wind bring your enemy your nightmare
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1103
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 652 times
Been thanked: 528 times

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: Harun »

ozy pisze: Zasady do Steam można ściągnąć z BGG w angielskiej i niemieckiej wersji językowej.
Być może nie zrozumiałem do końca twojego posta, ale zastanawiam się swoją drogą nad sensem udostępniania instrukcji w jednym języku a zakazie w innym. Rozumiałbym, gdyby wydawca w ogóle instrukcji nie udostępniał, albo udostępniał wszystkie wersje. Znajduję arumenty za każdym ze skrajnych rozwiązań, ale za pośrednim żadnego.
Awatar użytkownika
Dzej
Posty: 1399
Rejestracja: 09 sty 2008, 12:47
Lokalizacja: Kraków

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: Dzej »

Harun pisze:
ozy pisze: Zasady do Steam można ściągnąć z BGG w angielskiej i niemieckiej wersji językowej.
Powiedz to reszcie konsumentów :wink:
Nigdy więcej karcianek kolekcjonerskich i pseudo kolekcjonerskich. [W trakcie infiltracji mafii Twilightowej ]
Lucf
Posty: 1346
Rejestracja: 09 lip 2008, 22:29
Been thanked: 1 time

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: Lucf »

Co do Twojego pytania - myślę, że z czasem będziemy udostępniać instrukcje, jak zakotwiczymy się na rynku, zdobędziemy zaufanie sklepów i klientów, którzy będą woleli instrukcję w dobrej jakości od nas, niż ksero i grę ściągniętą 'tax free' z Niemiec. Czas pokaże."

jak dla mnie to bezsensowne argumentowanie. Myślałem że po DEMIE intrukcji będzie cała, a tu się okazała jakaś lipa :)
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Phalanx Games Polska

Post autor: Tommy »

Harun pisze:
ozy pisze: Zasady do Steam można ściągnąć z BGG w angielskiej i niemieckiej wersji językowej.
Być może nie zrozumiałem do końca twojego posta, ale zastanawiam się swoją drogą nad sensem udostępniania instrukcji w jednym języku a zakazie w innym. Rozumiałbym, gdyby wydawca w ogóle instrukcji nie udostępniał, albo udostępniał wszystkie wersje. Znajduję arumenty za każdym ze skrajnych rozwiązań, ale za pośrednim żadnego.
No dokładnie jest to pytanie które również i mnie nurtuje. Rozumiem, że może chcecie wstrzymać to w celu jakiejś biznesowej taktyki (w celu pomocy sobie, zrobienia pozycji etc. ..... - wciąż dziwne, bo nie mogę znaleźć korelacji w takim działaniu).

Niemniej jednak sytuacja gdzie A) jesteście niejako przedstawicielem producenta/jego dystrybutorem na PL? to chyba nie ważne czy ta wersja PL sprzeda się w Rebelu, Bardzie czy gdziekolwiek indziej? A nie wydaje mi się, żeby akurat wzrosła sprzedaż wersji zachodnich po udostępnieniu takiej instrukcji bo to po prostu będzie margines (w pełni zgadzam się z Natanielem) - a jak ktoś to będzie chciał zrobić to i tak to zrobi i załatwi sobie skan waszej instrukcji. B) inne wersje są szeroko rozpowszechnione i dostępne tylko akurat ta jest "tajna" ..... nie wiem, ja tego nie rozumiem.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
ODPOWIEDZ