Pieśń Włóczęgi / Vagrantsong (M. Carter, J. Gibbs, K. Rowan)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3370
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 2037 times

Re: Pieśń Włóczęgi / Vagrantsong (M. Carter, J. Gibbs, K. Rowan)

Post autor: Ardel12 »

EsperanzaDMV pisze: 12 cze 2023, 08:58
Ardel12 pisze: 10 cze 2023, 08:56(...)

Finalnie oceniam grę jako świetną, mocne 8/10. Jak wyjdzie po polsku wraz z dodatkiem to wezmę od ręki. Samej podstawki jednak nie wesprę.
Tak tylko dodam, że mnie też to wprowadziło w błąd. To zdanie zrozumiałem tak, że tylko podstawka+dodatek sprawiają, że gra jest kompletna, a bez dodatku gra jest jakaś "wybrakowana", i że Ty grałeś już od razu z dodatkiem ;) Zabrakło takiego krótkiego dopisku w stylu "Samej podstawki jednak nie wesprę, bo już raz całą kampanię przeszedłem, a dopiero dodatek pozwoli mi od nowa się cieszyć grą" ;)
Wystarczy przeczytać całość, bo nie rozumiem czemu wyciągacie zdanie z całości/z kontekstu a potem je źle rozumiecie xD
W wypowiedzi jasno napisałem, że kolejny raz kampanii nie widzę sensu z podstawki rozgrywać ergo nie wejdę w samą podstawkę PL. Nie wiem jak można to tak odczytywać. Jeszcze kurde daję grzej 8/10, zajebista gierka, a dodatek nawet nie wyszedł xD
Odczytując to jedno zdanie i na nim bazując, no to sorry, ale to już nie mój problem, że spłycacie zapis do jednej linijki i coś Wam nie gra :D
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1540
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Pieśń Włóczęgi / Vagrantsong (M. Carter, J. Gibbs, K. Rowan)

Post autor: Tringa »

Hej,

Dostałam dzisiaj maila, że w połowie września Wyrd rusza z KS-em z 2-ma nowymi dodatkami. Info jest też na ich stronie: https://www.wyrd-games.net/vagrantsong
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
loaru
Posty: 306
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Pieśń Włóczęgi / Vagrantsong (M. Carter, J. Gibbs, K. Rowan)

Post autor: loaru »

Gra dostanie drugie życie dzięki tym dodatkom. Przydałby się też dodatek deluxe z plastikowymi żetonami, bo te kartonowe nie dają dobrego feelingu, czasem też giną gdzieś w woreczku (też zbyt małym). Nie chciałoby mi się przechodzić od nowa całej kampanii, ale z przyjemnością wróciłbym do krótszej wersji :)
muminus77
Posty: 49
Rejestracja: 03 lut 2014, 22:34
Has thanked: 11 times
Been thanked: 35 times

Re: Pieśń Włóczęgi / Vagrantsong (M. Carter, J. Gibbs, K. Rowan)

Post autor: muminus77 »

W mailu jest trochę więcej szczegółów, niż na stronie, więc przeklejam jego fragmenty:
Vagrantsong: Encore is a huge expansion to our award-winning boss battling campaign game, Vagrantsong, that will take players to new heights, new lows, and everywhere In-Between.
Included in Encore:

A fourth door to open that leads to the Bridge of Leaves, a new Chapter with 5 new Scenarios, including Haints inspired by Canadian ghost stories, West Virginian cryptids, and even beekeeping folklore.

6 Save Your Soul Scenarios to pull your friends back from the brink of becoming Haints themselves. Each Scenario will have players diving into a dark moment in a Vagrant’s past, and it will be up to you to remind them that we emerge stronger through the challenges we overcome.

Short Trip Mode gives players the opportunity to explore the Silver Ferryman in Chapter-sized chunks – each with their own new beginning and end!

New In-Between cards, Skills, and Junk.

Baggage cards, which will inflict negative effects on you and your friends while replacing your Passive – make sure to get rid of these as soon as you might get them!

Turn Tracker Tokens so you don’t get lost along the way.

Smoky Bones, special dice that players earn and find to help turn their bad luck around.

And enough twists and turns to make your head spin.

We packed Vagrantsong: Encore with so much stuff that it’s impossible to include everything in a bullet-point list. We haven’t mentioned Generic Coins, Soul Skill cards, the new Malady, or the two new types of Terrain!
Vagrantsong: Off the Rails offers players the opportunity to revisit Scenarios from the core game and its expansion Encore, with new and exciting challenges along the way.
Included in Off the Rails:

A new game mode that increases the difficulty and replayability of every Scenario, including new Actions to avoid and Events to explore!

The Poison Berry Rummage Token, which can remove Haint Effects from yourself or nearby friends (for a small cost, that is!).

New Objectives tailored for each Vagrant called Devious Deeds that provide more character customization as Rewards. Some will give you more Humanity while others might replace your Passive altogether!

More Smoky Bones!

And a few spooky surprises along the way.
Poza tym wyjaśnienie czemu kickstarter (chcą lepiej oszacować zapotrzebowanie, żeby nie wydrukować zbyt mało jak z pierwszym drukiem podstawki) i że po kickstarterze trafią normalnie do retail. Testy są już prawie skończone i obiecują tuż po zakończeniu kampanii puścić pliki do druku.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Pieśń Włóczęgi / Vagrantsong (M. Carter, J. Gibbs, K. Rowan)

Post autor: tomp »

wygląda wyśmienicie zajawka o dodatkach. podstawka u mnie przeleciała chyba jako jedna z naszybciej tego typu gier kampanijnych.
jak ktoś lubi kooperacje oraz kombinowanie najbardziej optymalnych ruchów to zakocha się w tej grze. Polecam :)
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2102
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 275 times
Been thanked: 434 times

Re: Pieśń Włóczęgi / Vagrantsong (M. Carter, J. Gibbs, K. Rowan)

Post autor: tomp »

Notyfikacja o starcie kickstartera dla dodatku:

Zachęcam do poznania skali ocen BGG
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1540
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Pieśń Włóczęgi / Vagrantsong (M. Carter, J. Gibbs, K. Rowan)

Post autor: Tringa »

Według strony kampania ma ruszyć 19.09 :) Ma być Early Pleagde w postaci gratisowej figurki. Zobaczymy jakie ceny dadzą, i czy będzie warto robić grupówkę. :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1540
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Pieśń Włóczęgi / Vagrantsong (M. Carter, J. Gibbs, K. Rowan)

Post autor: Tringa »

Dodatki do Vagrantsonga już można wziąć na KS.

Niestety nie przewidują opcji zamówień grupowych. Napisałam do nich i jak coś się uda załatwić to pewnie odpalę zbiórkę. Wsparłam od razu dzisiaj, więc mam dodatkową figurkę za Early Pledge.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
_Berenice_
Posty: 764
Rejestracja: 17 lis 2012, 14:36
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 62 times
Been thanked: 479 times

Re: Pieśń Włóczęgi / Vagrantsong (M. Carter, J. Gibbs, K. Rowan)

Post autor: _Berenice_ »

I kilka słów od nas :)

Moja kolekcja

Planszówkowy PKS - gdzie planszówki kupujemy sami, a wy decydujecie, czy również chcecie wydać na nie swoje pieniądze!

ZnadPlanszy.pl - zapraszamy też do naszego bloga, gdzie także dzieją się różniste rzeczy :>
Seba2000
Posty: 63
Rejestracja: 05 lis 2014, 21:34
Has thanked: 13 times
Been thanked: 7 times

Re: Pieśń Włóczęgi / Vagrantsong (M. Carter, J. Gibbs, K. Rowan)

Post autor: Seba2000 »

Czy są jakieś nowe wieści w sprawie polskiej wersji gry? Kiedy można się jej spodziewać? Czy oprócz podstawki będą po polsku jakieś dodatkowe scenariusze?
ODPOWIEDZ