Boule

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Boule

Post autor: Leviathan »

Nieźle ja_n! Naprawdę nieźle! Ale koszt horrendalny!!!

Całe życie gramy w plenerze - cała frajda polega na tym, że zmieniają się warunki!
:)
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Boule

Post autor: Wilk »

Jacku, mowę mi odebrało - jestem pełen podziwu. :)
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Boule

Post autor: Qlaqs »

Lucf pisze:Ja kupiłem na allegro za 60zł 8 kulek , metalowe chyba , błyszczące - w Decathlonie byly za 300zł!! nie ma sensu dla rekreacyjnej gry wydawać tyle kasy na to, u mnie trzymają się dobrze - TYLKO TRZEBA GRAĆ NA ODPOWIEDNIM TERENIE. Wiadomo że jak grasz na skale to kulki się porysują mocno :)

Lubię w to grać, ale trzeba przyznać, że jest to dosyć "przewidywalna i mało dynamiczna " gra :) Jak Caylus ;)
Zdziwiłbyś się co można ostatnią kulą zrobić ;). Nigdy nie lekceważ przeciwnika!!!

Zakładam Stowarzyszenie w Toruniu wszystkich chętnych serdecznie zapraszam ;).
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Awatar użytkownika
artoro
Posty: 89
Rejestracja: 07 lis 2010, 11:59

Re: Boule

Post autor: artoro »

A ja dodam, choć niestety nigdy nie miałem okazji zagrać w oryginalne "pełnowymiarowe" boule, że swego czasu w rodzinnym gronie sporo graliśmy w to na dywanie w domu przy użyciu cool kulek (chyba tak to się nazywało) z Reala (sorry za reklamę...) - może ciężko (a wręcz niemożliwe) było ich podkręcenie, aczkolwiek trzeba się było wykazać precyzją i wyczuciem być może nawet większym niż w oryginalnym boule :)
leif1
Posty: 15
Rejestracja: 04 maja 2012, 20:12

Re: Boule

Post autor: leif1 »

Ja miałam okazję zagrać... plastikowymi :D Kupione w Rossmanie za niecałe 16 zł :D Domyślam się, że to nie to samo co gra metalowymi, ale zabawa jest i tak świetna. Używane były nad morzem, graliśmy na ubitym piasku. Rewelacja.
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Boule

Post autor: Leviathan »

Qlaqs pisze:
Lucf pisze:Ja kupiłem na allegro za 60zł 8 kulek , metalowe chyba , błyszczące - w Decathlonie byly za 300zł!! nie ma sensu dla rekreacyjnej gry wydawać tyle kasy na to, u mnie trzymają się dobrze - TYLKO TRZEBA GRAĆ NA ODPOWIEDNIM TERENIE. Wiadomo że jak grasz na skale to kulki się porysują mocno :)

Lubię w to grać, ale trzeba przyznać, że jest to dosyć "przewidywalna i mało dynamiczna " gra :) Jak Caylus ;)
Zdziwiłbyś się co można ostatnią kulą zrobić ;). Nigdy nie lekceważ przeciwnika!!!

Zakładam Stowarzyszenie w Toruniu wszystkich chętnych serdecznie zapraszam ;).
Podbijam.
@Qlaqs - założyłeś to stowarzyszenie? Bo ostatnio zastanawiałem się nad tym samym w Lublinie i może podzieliłbyś się swoimi doświadczeniami?
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Boule

Post autor: Qlaqs »

Leviathan pisze:
Qlaqs pisze:
Lucf pisze:Ja kupiłem na allegro za 60zł 8 kulek , metalowe chyba , błyszczące - w Decathlonie byly za 300zł!! nie ma sensu dla rekreacyjnej gry wydawać tyle kasy na to, u mnie trzymają się dobrze - TYLKO TRZEBA GRAĆ NA ODPOWIEDNIM TERENIE. Wiadomo że jak grasz na skale to kulki się porysują mocno :)

Lubię w to grać, ale trzeba przyznać, że jest to dosyć "przewidywalna i mało dynamiczna " gra :) Jak Caylus ;)
Zdziwiłbyś się co można ostatnią kulą zrobić ;). Nigdy nie lekceważ przeciwnika!!!

Zakładam Stowarzyszenie w Toruniu wszystkich chętnych serdecznie zapraszam ;).
Podbijam.
@Qlaqs - założyłeś to stowarzyszenie? Bo ostatnio zastanawiałem się nad tym samym w Lublinie i może podzieliłbyś się swoimi doświadczeniami?
Widzisz z tymi kulkami to wyszło tak, że nie pytaj :P ... Tak naprawdę oprócz mnie i żony nie ma osób które by chciały zrobić coś dla innych. Mentalność ludzi jest dziwna ... Znajomy z którym miałem to prowadzić też jakoś milczał ... - chyba czekał na gotowe. Zawsze padały pytania: co ja z tego będę miał ... , lub stwierdzenie - tak mogę się zapisać i pomóc w stworzeniu stowarzyszenia z którym Ciebie później zostawię i nie będę się pojawiał na jakiś zebraniach itp. Jak okazywało się, że satysfakcję z szerzenia tej oryginalnej gry to okazywało się, że to za mało. Dałem sobie spokój z tym przedsięwzięciem i założyłem Toruński Klub Carrom - jako oddział terenowy. Było łatwiej - bo tylko 3 osoby. Co prawda nie mamy osobowości prawnej i wszystko co robimy robimy dla Matki - Polskiego Stowarzyszenia Carrom z siedzibą w Warszawie, ale jak na razie jest ok i dogadujemy się dobrze.

Pozdrawiam i życzę więcej szczęścia niż miałem ja.
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Linka
Posty: 1
Rejestracja: 08 lip 2014, 22:37

Re: Boule

Post autor: Linka »

Odświeżam temat.
Jeżeli ktoś jest z Krakowa lub okolic, to zapraszam na nowo otwarty bulodrom - ma niecały miesiąc ;) (przy ul. opolskiej)
Mamy niestety jeden tor, ale zrobiony porządnie. Wymiary turniejowe czyli 4x15m

Jak ktoś ma ochote popykać to zapraszam
https://www.facebook.com/bulodrom

Mam zamiar stworzyć jakąś luźną weekendową grupę, która przynajmniej raz w miesiącu będzie sie zbierała i bulowała.
ODPOWIEDZ