[???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Królik
Posty: 376
Rejestracja: 17 sie 2008, 13:16
Lokalizacja: Bemowo
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Królik »

Odnoszę się do cen podanych na forum w tym wątku, cennika nie sprawdzałem gdyż w tym roku nie było opcji żebym się wybrał. Czytając bodajże komentarze na gamesfanatic spotkałem się z ceną 300 zł za trzyosobowy pokój, tu 100 zł na osobę zostało też przez kogoś przytoczone i do tych kwot się odnoszę, a dokładniej do wypowiedzi jaxa że 100 zł za osobę to niedużo. Jeśli ta cena zmienia się do 65 zł to jest to zasadnicza różnica, nie jest to taniocha ale cena do przyjęcia (jeśli wyżywienie jest dobre to jest to nawet tanio).
Nie zabierałbym głosu, ale gdy czytałem relację na gamesfanatic błysnęła mi myśl "fajna opcja na wakacje w przyszłym roku", a później przeczytałem komentarz o cenach i mi przeszło, mógł on zawierac nieprawdziwe informacje ale moje wrażenie o wysokim koszcie zostało utwierdzone wypowiedziami w tym wątku.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: ragozd »

Cennik i wszystkie info tez byly na tym watku, krolik.
Costi - nie, zaczelo sie o znizce kropka :) Bez zadnych dodatkowych informacji. Mniej wiecej jak w radiu erewan :)
Za rok bede wszem i wobec oglaszal ze mam znizke 33% - ale beda gule skakac :) I kto mnie zweryfikuje ;)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: skanna »

Właśnie ragozd, o zniżce, a nie o cenie z cennika. Różnica w cenie wynikająca z długości pobytu zniżką nie jest. Niepotrzebnie robisz zamieszanie.
A swoją drogą, jeśli faktycznie uważasz tę cenę z cennika za zniżkę i zapłaciłeś ją w całości (a tak wynika z Twoich postów), to się sfrajerowałeś, bo Nataniel załatwił lepszą cenę :twisted:
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Perpetka »

To ja zapodam link do ośrodka, w którym kilka lat temu spędziłam cudowne wakacje, a kumple jeżdżą tam co roku robić wieczory kawalerskie:

http://www.borki.pl/

Są pokoje, domki i pole namiotowe. Jest zalew, stołówka, boiska, zaplecze konferencyjne. Nie pamiętam, jaki jest plac zabaw. Centralne położenie, małym minusem może być dojazd, bo od Tomaszowa / Piotrkowa się trzeba jakoś dotoczyć.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: jax »

Perpetka pisze:http://www.borki.pl/
Fajne, ale:
Uwaga, plaża 400m od ośrodka i niekoniecznie jest tam boisko do siatki.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Strzelec
Posty: 32
Rejestracja: 17 sie 2009, 11:17
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Strzelec »

Jakis czas temu w Borkach moj klan robil zlot. Osobiscie nie bralem w nim udzialu, ale pomimo swietnego towarzystwa, ludzie nie byli zadowoleni z osrodka. Narzekali na jakosc zakwaterowania.
"Never trust a computer you can't throw out of the window."
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: ragozd »

No to borki odpadaja :( To podobnie jak 2 lata temu Mazurkon - oferta lwpsza na necie niz w realu :(
skanna pisze:Właśnie ragozd, o zniżce, a nie o cenie z cennika. Różnica w cenie wynikająca z długości pobytu zniżką nie jest.
semantyka :) jesli Ty placisz 100 zl, a ja 80 zl za taki sam dzien pobytu, to jak nazwiesz roznice? Inna kwestia, co sie nan sklada...
skanna pisze: Niepotrzebnie robisz zamieszanie.
pokazuje tylko, ze zdanie "ktos mowiil o 25% znizki to wlasnie zamieszanie. Ktos u nas policzyl ze tydzien po 100 zl daje 1400. :P Rownie mocno uargumentowane :)
skanna pisze: A swoją drogą, jeśli faktycznie uważasz tę cenę z cennika za zniżkę i zapłaciłeś ją w całości (a tak wynika z Twoich postów), to się sfrajerowałeś, bo Nataniel załatwił lepszą cenę :twisted:
Wiesz, nie zorientowalem sie ;) rezerwowalem dopiero jako pierwszy miejsce ;) mialem za malo czasu by to wszystko policzyc ;)
Z moich postow o 20% znizki? :) Lubie takie frajerstwo :)
W sumie nawet wiekszej, bo pani w okienku dziwnie to policzyla i wyszlo ze kazdy w domu dostal jeszcze rabat 15 zl :) A i karta dolozyla swoj 1% :)
Podnosze wiec poprzeczke do 22 % :P
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Nataniel »

Skonczmy juz ten watek cenowy :-) Cena w zaleznosci od rodzaju zakwaterowania wynosila od 50 do 100 zl / osobe / dobe. Dzieci do lat 3 mialy za darmo (ale nie sadze, ze ktos 4-latkom w date urodzenia bedzie zagladal w przyszlym roku). IMHO jezeli policzyc ile wydaje sie na opiekunke i obiady (lunch) w wiekszym miescie, to Debrzyno wychodzi porownywalnie - przynajmniej u mnie tak bylo. A jest tez opcja przyjechania tylko na pare dni, na weekend, etc. Generalnie - problemow socjalnych polskiego spoleczenstwa nie rozwiazemy - ale tez nie dramatyzujmy, ze Kaszubkon jest taki drogi. Przez rok mozna spokojnie zaoszczedzic na ten wyjazd.

A pointa jest taka, ze Kaszubkon zajebisty jest i warto :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kubek
Posty: 243
Rejestracja: 17 mar 2008, 21:45
Lokalizacja: Wrocław

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: kubek »

Perpetka pisze:http://www.borki.pl/
Boisko do siatki jest w ośrodku. O boisku na plaży nic nie piszą. Ze zdjęć natomiast wynika, że są trzy sale konferencyjne wielkości klasy mieszczące łącznie 80 osób. To dużo słabsza oferta niż w Debrzynie.
Ale trzeba przyznać, że cena wyjściowa (z wyżywieniem) wynosi mniej o 10zł/dzień niż w Debrzynie po wszystkich zniżkach.

Podsumowując:
Wady:
- mniej miejsca do grania niż w Debrzynie
- plaża dalej od ośrodka

Zalety:
- lokalizacja - centrum Polski.
- cena - taniej niż w Debrzynie
- camping obok - jeszcze tańsza alternatywa dla pokoi.

Propozycja warta rozważenia, jeśli Debrzyno odpada. Ale przy rozważaniach, czy Debrzyno, czy Borki, to dla mnie Debrzyno wygrywa bezapelacyjnie.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: ragozd »

10 zl taniej przy negatywnych opiniach? Ja dziekuje, wole Rumcajsa i znikajace sniadania :)
Nataniel pisze: Przez rok mozna spokojnie zaoszczedzic na ten wyjazd.
wystarczy wypic 3 piwa dziennie, a tak zgromadzone butelki potem sprzedac ;) Przyjemne z pozytecznym
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: ja_n »

ragozd pisze:wystarczy wypic 3 piwa dziennie, a tak zgromadzone butelki potem sprzedac ;) Przyjemne z pozytecznym
A dodatkowo przy takiej rocznej diecie pobyt w Debrzynie podziała wręcz odchudzająco!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: costi »

Rzeklbym, ze 3 piwa dziennie to raczej byla tam normalna dieta :P
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: ja_n »

costi pisze:Rzeklbym, ze 3 piwa dziennie to raczej byla tam normalna dieta :P
Tam tak, ale ragozd proponuje taką dietę przez cały rok. Czyli w Debrzynie pewnie trzeba bedzie od niej odpocząć, a tym samym schudnąć.
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: macike »

ragozd pisze:10 zl taniej przy negatywnych opiniach? Ja dziekuje, wole Rumcajsa i znikajace sniadania :)
Alleluja. Święte słowa.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
Perpetka
Posty: 1124
Rejestracja: 06 sty 2009, 22:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: Perpetka »

Na razie na Borki jest jedna negatywna opinia i to nie osobista, tylko od znajomych.

Jak dla mnie po tych opowieściach o Dębrzynie w wątku obok, to jest właśnie ośrodek z bardzo złą opinią, do którego na pewno nie pojadę.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: kolderek »

a może góry?
http://www.placowka.pl

do dyspozycji:

• basen letni
• saunę
• bilard
• tenis stołowy
• piłkarzyki
• boiska do siatkówki plażowej, do piłki nożnej
• plac zabaw z piaskownicą, huśtawkami i karuzelą dla dzieci
• wypożyczalnię rowerów górskich, gier planszowych, sprzętu sportowego
• grill na wolnym powietrzu
• bezprzewodowy dostęp do internetu WI-FI
• dwupoziomową chatę myśliwską z kominkiem

są domki i jest budynek główny, ogólnie 150 miejsc w pokojach 2,3,4,5 osobowych. pokoje typu STANDARD, LUX oraz apartamenty i studia.
cena w tym roku w wakacje 55zł/os. w pokoju STANDARD.
Wszystkie pokoje wyposażone są w łazienkę (WC, umywalka, kabina prysznicowa) i TV.
W domkach każdy pokój posiada osobne wejście i wyjście na zewnątrz.

Cena obejmuje śniadanie (szwedzki stół - bardzo duży wybór). Istnieje możliwość wykupienia obiadu lub obiadokolacji w cenie 18 zł/os (dzieci od 4 do 10 lat – 12 zł/os) lub kolacji w cenie 15 zł/os, (dzieci od 4 do 10 lat – 10 zł/os)
DODATKOWE INFORMACJE:

* Doba hotelowa w Ośrodku trwa od godz. 16.00 do godz. 11.00 dnia następnego.
* Przyjmujemy ulubione zwierzęta gości za dodatkową opłatą 20,00 zł za dobę pobytu.
* Pokój 1 – osobowy - dopłata 10 zł/doba.
* Łóżeczko dla dziecka - 20 zł/doba.

Niedaleko baseny termalne "Termy Podhalańskie" w pobliskich Szaflarach (10 km).

Ogólnie było bardzo fajnie, dużo jedzenia i smacznie - jak dla nas udane wczasy :)
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: ja_n »

A co z salą do grania? Rozumiem, że nie ma takowej?
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: skanna »

Skoro w tej chacie odbywają się imprezy połączone z konsumpcją, to pewnie sala jest, pytanie, na jakich warunkach mogłaby być udostępniona.

Ośrodek fajny, a ten basen to ogrodzony jakoś, czy tak bezpośrednio z ośrodka można wleźć bez przeszkód? Bo kilkuletnich kaskaderów nie brakuje :twisted:
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: costi »

W tej kwestii chyba ta chata mysliwska mialaby wystepowac. Ogolnie nie wyglada to zle, tylko ciekawe, jak z pojemnoscia tej chaty?
Ew. na zdjeciach jest cos, co sie nazywa Sala Goralska - duze i uzbrojone w stoly ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: draco »

Ta ostatnia propozycja na razie chyba najlepsza ze wszystkich. Spełnia wszystkie nasze wygórowane wymogi. Tylko jakość jedzenia i obsługi pozostaje tajemnicą.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: jax »

Eee tam, bez jeziora z plażą to już nie to samo..
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: costi »

Wyglada to jednak na opcje godna rowazenia, gdyby Debrzyno jednak okazalo sie be ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
kruker
Posty: 436
Rejestracja: 27 gru 2008, 00:38
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 55 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: kruker »

ragozd pisze: Ktos u nas policzyl ze tydzien po 100 zl daje 1400. :P Rownie mocno uargumentowane :)
Abie chodziło pewnie o 2 tygodnie, albo o tydzień na 2 osoby
Awatar użytkownika
skanna
Posty: 1337
Rejestracja: 22 lis 2007, 20:43
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 22 times

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: skanna »

draco pisze:Ta ostatnia propozycja na razie chyba najlepsza ze wszystkich. Spełnia wszystkie nasze wygórowane wymogi. Tylko jakość jedzenia i obsługi pozostaje tajemnicą.
Kolderek napisał przecież, że dużo jedzenia i smacznie. Tajemnicą pozostaje głównie kwestia sali.

A tak w ogóle to mam wrażenie, że tak naprawdę ci, którzy byli w Debrzynie niekoniecznie chcą zmieniać lokalizację i zawsze znajdzie się jakieś "ale". :) Ja też jakieś znajdę ;), bo choć ośrodek Kolderka bardzo mi się podoba, to ten komfort leżenia na plaży i nieprzejmowania się latoroślami w przypadku wypoczynku nad basenem wydaje mi się niemożliwy.
offtopikowa specjalistka - z góry przepraszam, to niezależne ode mnie i moich palców ;-)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [???] Kaszubkon (?) 2010 - plany / pomysly

Post autor: kolderek »

tak, tą chatę myśliwską miałem na myśli - 5 czy 6 stołów takich biesiadnych.
jedzenia sporo - jak się coś kończy na szwedzkim stole to donoszą - nie ma tak, że czegoś braknie - mi smakowało.
basen jest na ośrodku ale nie wbiegniesz z trawy, trzeba po schodkach wejść a na około są barierki metalowe.
ODPOWIEDZ