Gra miesiąca - sierpień 2009

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Wehr
Posty: 333
Rejestracja: 27 maja 2008, 19:10
Lokalizacja: C.K.S.M.K.Kraków/Zakopane
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Wehr »

W sumie sierpień u mnie był zenujący, ale spowodowane to było wywianiem moich planszowych partnerów (jeden całe wakacje jeździł tirem w Szwecji, drugiego wywiało w połowie miesiąca na wczasy) oraz mnie (do Włoch na dwa tygodnie - co prawda połowa we wrześniu, ale policzę to też za sierpień ;p).


Na BGG mam jak na arzie zanotowane... trzy rozgrywki - po jednej w BSG, Die Macher i RTTG. Myślę, że z czasu przed moim wyjazdem, powinno być co najmniej kilka rozgrywek więcej (tak z cztery razy grałem w Romę na przykład, w Blokusa Duo też się chyba zdarzyło), ale i tak byłoby ich zdecydowanie za mało.

Na wczasach grałem w Romę z trzy razy, ze dwa razy w Blokusa Duo i całkiem sporo w "6.Bierze!". Problemem było, że moim głównym oponentem był mój młodszy brat, w związku z czym gra w Bloksua Duo dużego sensu nie miała, za to losowe Roma i "6." sprawdzały się dużo lepiej.

Ogólnie tytuł gry miesiąca muszę przyznać dwóm grom: "Die Macher", którego wreszcie udało mi się zagrać w całości i ogarnąć. Bardzo dobra gra. Tytuł leci też do ogranego już daawno temu tytułu, jaki jest "6.Bierze". Gra prosta, imprezowa, ale trzeba przy niej pogłówkować i świetnie sprawdza się z osobami, które w planszówki i karcianki nie za bardzo grają.
Obecnie: Agricola, Bitwy Westeros, 7 Cudów
Moja kolekcja
A to bym chciał :-P
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra miesiąca - sierpień 2009

Post autor: Sandman »

Yosz: gdzie wrześniowy plebiscyt? co to ma znaczyć. :twisted:
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
ODPOWIEDZ