Monopoly City 3D

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grajki
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Monopoly City 3D

Post autor: grajki »

Super, a mógłbym prosić o jakieś przykłady bo jak rozumiem zachodzą interakcje między budynkami - postawienie fabryki obok hotelu przeciwnika obniża mu dochód - czy tak? Jakie są jeszcze inne zmiany?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Monopoly City 3D

Post autor: MichalStajszczak »

Nie tyle fabryki, co tzw. obiektu uciążliwego czyli więzienia, spalarni śmieci itp. Taki budynek redukuje czynsz z budynków mieszkalnych do zera, natomiast dochód z fabryk pozostaje bez zmiany.
Jest wiele innych różnic, np. przy sprzedaży działki nie trzeba rozwalać budynków, inaczej kalkuluje się pożyczkę hipoteczną. Tak, jak pisałem poprzednio, z klasycznego Monopoly zostało niewiele - fabuła handlu nieruchomościami, sposób poruszania pionków (choć też są w nim pewne zmiany - jeżeli gracz wejdzie na pole z dworcem, to może natychmiast przenieść pionek na inny dworzec) i cel gry.
Awatar użytkownika
grajki
Posty: 3
Rejestracja: 07 mar 2010, 20:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Monopoly City 3D

Post autor: grajki »

Ale zarabia się dalej tak samo tzn. jak przeciwnik wdepnie w twój obszar czy są do tego też jakieś nowe zasady?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Monopoly City 3D

Post autor: MichalStajszczak »

Tak - zasada płacenia za wejście na obcy teren obowiązuje
rijańsko
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:06

Re: Monopoly City 3D

Post autor: rijańsko »

Ja też mam pytanie odnośnie Monopoly City, a właściwie to wersji tej gry jakie można znaleźć w Internecie. Po przeszukaniu różnych sklepy, serwisów porównujących ceny itp. jestem trochę zaskoczony, gdyż wygląda na to, że cena rozciąga się, w zależności od sklepu, od 70 zł do 190! Moje pytanie, skąd taka wielka różnica? Generalnie w części sklepów spotykam Monopoly City oscylujące wokół sumy 80 zł, w reszcie - 160 zł. Czy to jakieś dwie wersje tej gry? Chciałbym kupić jak najtaniej, a jeśli nie ma znaczenia czy kupię A czy B, to wolę taniej! Oczywiście, nie chcę też jakiejś okrojonej wersji, żeby potem nie żałowąć, że mogłem dopłacić te kilkadziesiąt złotych i cieszyć się normalną edycją. Dlatego pytam się, czy są jakieś dwie edycje tego Monopoly City? Co prawda sklepy nie umieszczają żadnych informacji typu "wydanie okrojone", ale różnice widać na przykładzie płyt CD - między edycją zagraniczną - 60 zł, a Polską Ceną - 30 zł (ok połowa ceny) - te pierwsze to płyty warte umieszczenia w kolekcji, z książeczką i świetną muzyką, te drugie to jak buble, tyle że pochodzą z tłoczni (może lekko przesadzam, ale wystarczy pobrana z internetu muzyka, nagrana na płytę + wydrukowana okłądka i mamy prawię PL Cena).
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Monopoly City 3D

Post autor: maciejo »

rijańsko pisze:Ja też mam pytanie odnośnie Monopoly City, a właściwie to wersji tej gry jakie można znaleźć w Internecie. Po przeszukaniu różnych sklepy, serwisów porównujących ceny itp. jestem trochę zaskoczony, gdyż wygląda na to, że cena rozciąga się, w zależności od sklepu, od 70 zł do 190! Moje pytanie, skąd taka wielka różnica? Generalnie w części sklepów spotykam Monopoly City oscylujące wokół sumy 80 zł, w reszcie - 160 zł. Czy to jakieś dwie wersje tej gry? Chciałbym kupić jak najtaniej, a jeśli nie ma znaczenia czy kupię A czy B, to wolę taniej! Oczywiście, nie chcę też jakiejś okrojonej wersji, żeby potem nie żałowąć, że mogłem dopłacić te kilkadziesiąt złotych i cieszyć się normalną edycją. Dlatego pytam się, czy są jakieś dwie edycje tego Monopoly City? Co prawda sklepy nie umieszczają żadnych informacji typu "wydanie okrojone", ale różnice widać na przykładzie płyt CD - między edycją zagraniczną - 60 zł, a Polską Ceną - 30 zł (ok połowa ceny) - te pierwsze to płyty warte umieszczenia w kolekcji, z książeczką i świetną muzyką, te drugie to jak buble, tyle że pochodzą z tłoczni (może lekko przesadzam, ale wystarczy pobrana z internetu muzyka, nagrana na płytę + wydrukowana okłądka i mamy prawię PL Cena).
to są te same gry.
http://www.i-szop.pl/szukaj/1/monopoly+city
tu masz na Allegro nówke za 74 pln :D jest podany oryginalny nr.Hasbro, więc musi to być oryginał.
http://allegro.pl/gra-monopoly-city-3d- ... 4&bid=2541
Co do ceny to nie ma się co dziwić ja kupowałem w zeszłym roku w Realu po 9 €.
Poza tym Monopoly City uważam za najlepsze - z gatunku Monopoly i pochodne oczywiście 8)
Gra się naprawde fajnie i co najważniejsze możemy ustalić czas gry dzięki fajnemu pikającemu urządzeniu :D
Za tę cenę jak najbardziej polecam :wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
rijańsko
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2011, 19:06

Re: Monopoly City 3D

Post autor: rijańsko »

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź! Gra już zamówiona ;)
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Monopoly City 3D

Post autor: maciejo »

rijańsko pisze:Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź! Gra już zamówiona ;)
:wink:
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
ODPOWIEDZ