Eldritch Horror: Przedwieczna Groza (Corey Konieczka, Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4784
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1040 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Trolliszcze »

Poochacz pisze:Data wydania polskiej edycji dodatku Forsaken Lore zmieniona z "IV kwartał 2014" na "zima 2014/2015".

http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plan ... e-nowosci/
Pewnie się zabezpieczają przed ewentualnym poślizgiem w produkcji/dostawie. Inaczej ludzie się nastawią, że sobie kupią pod choinkę, a potem będą na Galakcie psy wieszać, że nie mogli pograć w święta.
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Karit »

A jaką zimę mieli na myśli? Śnieg w tym roku długo leżał ;)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
pieprzowa
Posty: 158
Rejestracja: 18 gru 2013, 22:24
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 17 times
Been thanked: 15 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: pieprzowa »

to znaczy, że pewnie trochę poczekamy :( cóż, chyba trzeba trochę zmienić kolejność na wish-liście...
Mam i gram: mini-kolekcja
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

Może i będę złośliwy, ale cieszę się, że mam angielską wersję. Forsaken Lore już zamówione. Na Mountains of Madness też nie będę musiał za długo czekać.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

A ja mogę czekać i wolę żeby napisali termin realny niż to, co się dzieje w przypadku zapowiedzi u Lacerty ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

Rune pisze:A ja mogę czekać i wolę żeby napisali termin realny niż to, co się dzieje w przypadku zapowiedzi u Lacerty ;)
Takich przypadków nawet nie biorę pod uwagę, bo to zakrawa na kpinę. U mnie walczą ze sobą dwie postawy. Jedna - mieć grę asap i dodatki asap. Ta postawa kupuje gry po angielsku, bo wie, że będzie miała z kim grać. Druga postawa mówi sobie "chcę mieć te fajne gry po polsku, żeby pograć więcej z rodziną". Niestety chwilowo przegrywa.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

To fakt, że na razie przegrywamy ale ja jakoś cały czas wierzę, że w tym przypadku Galakta da radę i dodatki będą wychodziły w wersji PL. Oczywiście zależy, to przede wszystkim od sprzedaży. Niemniej jednak, jeśli mam wybór, to zawszę biorę PL i tylko w przypadku MK jestem okropnie zdenerwowany, a cała reszta dawała radę.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: hadrian »

Gambit pisze:Może i będę złośliwy, ale cieszę się, że mam angielską wersję. Forsaken Lore już zamówione. Na Mountains of Madness też nie będę musiał za długo czekać.
A ja się cieszę że mam polską :) i chociaż gramy najczęściej we dwójkę i angielski nam nie straszny to jednak EH ma jak dla nas zbyt duży potencjał do wciągania w macki Cthulhu mniej planszowe osoby i polska wersja jest wówczas bardzo mile widziana ;)
Na Mountains of Madness mogę sobie czekać. Ciśnienie jest przede wszystkim na Forsaken Lore, bo jak w większości serii FFG dopiero z pierwszym dodatkiem podstawka zyskuje pełnię (re)grywalności.
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Gambit pisze:Może i będę złośliwy, ale cieszę się, że mam angielską wersję. Forsaken Lore już zamówione. Na Mountains of Madness też nie będę musiał za długo czekać.
To Fantasy Flight Games wyznacza druk międzynarodowy na pół roku po premierze, więc drażnienie się, że masz grę wcześniej faktycznie jest złośliwe :P
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

sirafin pisze:
Gambit pisze:Może i będę złośliwy, ale cieszę się, że mam angielską wersję. Forsaken Lore już zamówione. Na Mountains of Madness też nie będę musiał za długo czekać.
To Fantasy Flight Games wyznacza druk międzynarodowy na pół roku po premierze, więc drażnienie się, że masz grę wcześniej faktycznie jest złośliwe :P
Nie chodziło mi o złośliwość w stylu "Ja już mam, a Wy nie". Raczej o złośliwość, że wolę angielską, kiedy jest swego rodzaju ciśnienie na kupowanie polskich edycji, żeby wspomóc wydawanie tychże.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: hadrian »

http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pog ... 1,1,0.html

Myślę, że najszybciej będzie jak udamy się do Stambułu, następnie koleją do Indii i łapiemy pierwszy statek do Sydney. Powinniśmy zdążyć je spalić zanim się wyklują. Jednak nie wiem co może mnie czekać w drodze i co zastanę na miejscu, dlatego zbieram śmiałków. Kto ze mną? :wink:
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Eldritch Horror

Post autor: grzemek »

hahaha :lol: dobre!
chciałbym ale nie moge mnie kości poprostu nienawidzą i Sydney by padło z miejsca;)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

Count me in. Chociaż myślę, że trzeba unikać drogi morskiej.
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2623
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 142 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sqb1978 »

Ani chybi brama. Jakis Rucolus Vulgarus się lęgnie!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

hadrian pisze:Powinniśmy zdążyć je spalić zanim się wyklują.
Obrazek
Powszechnie wiadomo, że Yig zsyła straszne
klątwy na tych, którzy krzywdzą jego dzieci.
Ale niewielu ludzi wie, że dawno temu
wężoludzie zdradzili Yiga i ściągnęli na siebie
jego gniew. Teraz ostatni przedstawiciele tej
prastarej rasy gotowi są podbić świat dla
swego prawdziwego władcy.


;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

Yig, to niech się weźmie w garść i niech się wyrobi z wizytą w wersji PL jeszcze przed gwiazdką ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

Na stronie FFG pojawił się nowy wpis nt. dodatku Mountains of Madness:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=5213

Nie wiem, czy zauważyliście, że na stronie Galakty zmieniła się data wydania dodatku Forsaken Lore w wersji PL. Aktualnie figuruje info: I kwartał 2015 r. :/
http://galakta.pl/plany-wydawnicze/plan ... e-nowosci/

Możliwe, że wiąże się to z tym, że Asmodee przejęło FFG. Oby tylko to nie oznaczało kolejnych nowych terminów.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Eldritch Horror

Post autor: kjczewa »

Pierwszy duży dodatek zapowiada się ciekawie :) pewnie autorzy wykombinowali to sobie tak ze do każdego z obszarów Ekspedycji będzie wydany duży dodatek, który przeniesie nas w tamte strony. Dla mnie byłoby super.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

Jestem bardzo ciekaw jak to zostanie rozwiązane i jak wpłynie na czas gry. Dodatkowe plansze w Arkham Horror na początku wydawały się fajne. Potem stały się dla mnie utrapieniem.
Awatar użytkownika
Olgierdd
Posty: 1836
Rejestracja: 23 lut 2010, 15:25
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 81 times
Been thanked: 92 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Olgierdd »

Akurat dodatek Mountains of Madness jest bardzo silnie powiązany fabularnie z jednym z ciekawszych opowiadań Lovecrafta (przez co gra jest spoilerem ;)), więc wybór rozszerzenia wydawał się oczywisty. Czy inne ekspedycje doczekają się takiego samego podejścia to nie wiem, bo MoM to póki co jedyne przeczytane przeze mnie opowiadanie, którego cała akcja dzieje się poza Nową Anglią.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

Gambit pisze:Jestem bardzo ciekaw jak to zostanie rozwiązane i jak wpłynie na czas gry. Dodatkowe plansze w Arkham Horror na początku wydawały się fajne. Potem stały się dla mnie utrapieniem.
I tu się z Tobą zgodzę. Ja również obawiam się, że tego typu dodatki mogą wydłużyć czas gry, co nie przez każdego jest pożądane. Już na podstawce nie jest to znowu króciutka gra.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
kjczewa
Posty: 46
Rejestracja: 05 kwie 2014, 19:59

Re: Eldritch Horror

Post autor: kjczewa »

Dodatki do Horror w Arkham tez były silnie powiązane fabularnie z powieściami. Chodzi mi o to ze wydawcy tam wybierali z powieści miejsca które były jakimiś miasteczkami lub wioskami. A w Eldritch będą to miejsca ekspedycji.
Awatar użytkownika
cahir
Posty: 262
Rejestracja: 30 gru 2008, 09:07
Lokalizacja: Vratislavia
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: cahir »

ha, a ja ju szukałem "zaginionej wiedzy" już w katalogach sklepów, bo myślałem, że przeoczyłem z dawna zapowiadaną premierę :? Na pocieszenie, zapowiadana premiera kolejnego dodatku " gór Szaleństwa". Nie wydaje mi się, żeby każda ekspedycja dostała swój dodatek( Tunguska?) Z pewnością wyjdzie za to dodatek do "Krain Snów", może poszerzona Europa, o " horror w Orient Expressie" :o
Jezus zbawia, Allah nagradza, Cthulhu pożera.
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Rune »

cahir pisze:ha, a ja ju szukałem "zaginionej wiedzy" już w katalogach sklepów, bo myślałem, że przeoczyłem z dawna zapowiadaną premierę :? Na pocieszenie, zapowiadana premiera kolejnego dodatku " gór Szaleństwa". Nie wydaje mi się, żeby każda ekspedycja dostała swój dodatek( Tunguska?) Z pewnością wyjdzie za to dodatek do "Krain Snów", może poszerzona Europa, o " horror w Orient Expressie" :o
W sumie trochę marne to pocieszenie, bo FFG zapowiedziało ten dodatek już jakiś kawał czasu temu, a my nadal nie mamy pierwszego o którym się mówiło, że został wycięty z podstawki. Widocznie mało u nas kultystów i po prostu za mało ofiar w złotówkach idzie na Cthulhu ;)
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: Gambit »

Rune pisze:W sumie trochę marne to pocieszenie, bo to FFG zapowiedziało ten dodatek już jakiś kawał czasu temu, a my nadal nie mamy pierwszego o którym się mówiło, że został wycięty z podstawki. Widocznie mało u nas kultystów i po prostu za mało ofiar w złotówkach idzie na Cthulhu ;)
Kiedy do podstawki dokłada się Forsaken Lore, faktycznie czuć różnicę. Co prawda, sama podstawka nie jest zła, ale te dodatkowe karty z FL robią swoje. Mam jednak nadzieję, że FFG nie nadmucha Eldritcha dodatkami do tak monstrualnych i bezsensownych rozmiarów, jak zrobili to z Arkhamem.
ODPOWIEDZ