Dead of Winter: A Crossroads Game / Martwa Zima: Gra rozdroży (Jonathan Gilmour, Isaac Vega)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Piehoo
Posty: 1007
Rejestracja: 15 gru 2012, 21:31
Lokalizacja: Warszawa Tarchomin
Has thanked: 2 times
Been thanked: 46 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Piehoo »

Epyon pisze:
Naprawiłem to za Ciebie. Ja jeszcze nie widziałem, żeby w TableTop dobrze zagrali w grę z ukrytymi rolami, zawsze się ktoś wyda w oczywisty sposób...
SoC akurat całkiem fajnie im wyszło. Byłbym w stanie uwierzyć że ktoś zapomni o akcji specjalnej.
Cloud Games
Cloud Games na FB
Recenzje i przykładowe rozgrywki - Granie W Chmurach
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: kwiatosz »

Co prawda zdecydowaną mniejszość partii DoW grałem na trzeźwo, ale nie zmienia to faktu, że Piehoo ma rację - zapominanie o akcjach zdarza się nawet najlepszym. To nie euras, gdzie człowiek ciągle odnowa sprawdza każdy ruch, tu się leci z emocjami, zwłaszcza jak ktoś przed chwilą oświadczył, że jeżeli nie postawię barykady to on uwali grę dla dobrych ;) Zdarzyło się w naszej grupie dorzucenie złej karty do kryzysu, zapomnienie użycia broni, różne takie. Jak to w życiu :)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Dexterus »

Tak a'propos, niedawno miałem partyjkę, która mi złamała system. Niezła jest schiza, gdy wiem kto jest zdrajcą (bo jestem nim ja :twisted: ), a widzisz jak ktoś inny bruździ i dorzuca złe karty do kryzysów. Ja, będąc tym złym, NIE chcę jeszcze kończyć gry, bo brakuje mi do mojego ukrytego celu - a robi to ktoś za mnie! Koniec końców, gdy już przerżnęliśmy przez dwa uwalone kryzysy, okazało się że koledze pomyliły się ikonki ^^

Nie wspomnę już, że błędy w liczeniu / zagapianie się i pozostawianie swojego ludzika na pożarcie w jakiejś lokacji zdarza się niemalże nagminnie.
Było to już wrzucane w tym wątku i zostało wręcz unisono zje***e za błędy w zasadach, durne zachowania, ohydną egzaltację i wyreżyserowany przebieg rozgrywki (gdyby tylko się dało obstawiać na początku filmiku kto będzie zdrajcą, postawiłbym całe oszczędności swojego życia na Willa).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: rattkin »

Niestety, to był to jeden z najsłabszych odcinków i raczej nie zareklamował dobrze tej gry.
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: godpuppet »

różnie to bywa - mojej żonie, która widziała TT po raz pierwszy spodobał się i program i gra. Ja widziałem wcześniej kilka odcinków i miałem wrażenia podobne do Twoich.
All work and no play makes Jack a dull boy!
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: NTomasz »

a ja się całkowicie nie zgodzę - zazwyczaj program Super wroga Sheldona Coopera mnie nudzi i poza odcinkami które mogę policzyć na palcach jednej dłoni uznaje je za słabe sucharki. Odcinek o DoW mi się podobał był "fajny" pokazywał grę w miarę dobrze (umówmy się to nie są filmiki kierowane do ludzi którzy 10 miesięcy przed wydaniem gry znają każdą zasadę na pamięć) ludzie zapraszani do programu też nie są Geekami. Program ma promować hobby i pokazywać jaki świat gier jest obecnie bogaty. A tak jak to w świecie jest - pierwszą grę trzeba zagrać źle
Interesowalem się DoW przez bardzo długo- ale znudziło mi się czekanie + recenzje z wyśmienitych zmieniły się w średnie. Filmik Willa sprawił że znów (na szczęście tylko na chwilę) zainteresowałem się i czekałem na DoW.
Gracze dobrze się bawili, i nikomu nie przeszkadzało zapewne że czegoś tam nie dopatrzyli.
Lepsze takie filmiki z normalnymi ludźmi niż kolejny unboxing "prosów" z 3 minutami bełkotanych zasad.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: rattkin »

Ile ludzi, tyle opinii. Dla mnie ten odcinek był beznadziejny. Położyli połowę zasad, o połowie zapomnieli, a kto był zdrajcą, było wiadomo na początku. Gra, która ma miano gry roku 2014 (nieoficjalnie), mogłaby być jednak zaprezentowana z nieco większym pietyzmem.
Awatar użytkownika
Dexterus
Posty: 369
Rejestracja: 26 paź 2014, 20:41
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Dexterus »

NTomasz pisze:Program ma promować hobby i pokazywać jaki świat gier jest obecnie bogaty.
W takim razie "Szpital" na TVNie promuje pracę lekarzy, a "Celebrity Splash" naukę pływania :>
NTomasz pisze:A tak jak to w świecie jest - pierwszą grę trzeba zagrać źle
Ale jak się robi profesjonalne (w założeniu) programy i do tego jeszcze na nich zarabia, to minimum przyzwoitości nakazywałoby zrobienie tego jednak poprawnie. Zwłaszcza, że produkcja ma wytatuowane na czole "jestem wyreżyserowana", więc niech nikt mi nie mówi, że jak coś się skaszaniło, to nie można było zrobić dubli.
NTomasz pisze:Lepsze takie filmiki z normalnymi ludźmi niż kolejny unboxing "prosów" z 3 minutami bełkotanych zasad.
"Normalni ludzie"? Grupka celebrytów drugiej kategorii, których emocje są tak autentyczne jak skaj jest prawdziwą skórą? Błaagaam...

Reasumując, programik ten był na poziomie czegoś pomiędzy scripted docu z popołudniowej telewizji i marnych reality show z MTV. O ile właśnie względem youtuberów pasjonatów można wykazywać pewną pobłażliwość - robią to z własnej pasji, chałupniczo - to od kogoś, kogo stać na profesjonalną realizację, studio i zapraszanie do niego lokalnych gwiazdeczek, naprawdę oczekiwałoby się czegoś więcej niż takiej popeliny, do tego w istotny sposób przekłamującej rzeczywistość.

OK, rozumiem, że Tobie mogło się podobać. Tak jak napisał przedmówca - ile ludzi, tyle opinii. Miałem to samo przy kampanii Blood Rage'a, gdzie prezentujący gameplay filmik został zjechany równo z trawą. A mi się właśnie jakoś podobał, te wzorcowo "latino" reakcje jakoś mi do gry pasowały. Więc spoko. Ale nie dorabiaj proszę teorii do faktów - z góry dziękuję :D
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: NTomasz »

Dexterus pisze:
NTomasz pisze:Program ma promować hobby i pokazywać jaki świat gier jest obecnie bogaty.
W takim razie "Szpital" na TVNie promuje pracę lekarzy, a "Celebrity Splash" naukę pływania :>
nie program celebrity splash ma propagowac robienie z siebie debili
a "szpital" na Tvnie to nawet nie wiem co to jest...
Dexterus pisze:
NTomasz pisze:A tak jak to w świecie jest - pierwszą grę trzeba zagrać źle
Ale jak się robi profesjonalne (w założeniu) programy i do tego jeszcze na nich zarabia, to minimum przyzwoitości nakazywałoby zrobienie tego jednak poprawnie. Zwłaszcza, że produkcja ma wytatuowane na czole "jestem wyreżyserowana", więc niech nikt mi nie mówi, że jak coś się skaszaniło, to nie można było zrobić dubli.
w biznesie i zarabianiu kasy nie ma czegoś takiego jak minimuum przyzwoitości niestety... (przekonujemy się o tym co chwilę również na rodzimym rynku planszówkowym)
Dexterus pisze:
NTomasz pisze:Lepsze takie filmiki z normalnymi ludźmi niż kolejny unboxing "prosów" z 3 minutami bełkotanych zasad.
"Normalni ludzie"? Grupka celebrytów drugiej kategorii, których emocje są tak autentyczne jak skaj jest prawdziwą skórą? Błaagaam...
nie zmienia to faktu ze z planszówkowego punktu widzenia są normalni - nie zgeekowani... to kim on jest z zawodu itp to już nie wnikam.
Dexterus pisze:Reasumując, programik ten był na poziomie czegoś pomiędzy scripted docu z popołudniowej telewizji i marnych reality show z MTV. O ile właśnie względem youtuberów pasjonatów można wykazywać pewną pobłażliwość - robią to z własnej pasji, chałupniczo - to od kogoś, kogo stać na profesjonalną realizację, studio i zapraszanie do niego lokalnych gwiazdeczek, naprawdę oczekiwałoby się czegoś więcej niż takiej popeliny, do tego w istotny sposób przekłamującej rzeczywistość.

OK, rozumiem, że Tobie mogło się podobać. Tak jak napisał przedmówca - ile ludzi, tyle opinii. Miałem to samo przy kampanii Blood Rage'a, gdzie prezentujący gameplay filmik został zjechany równo z trawą. A mi się właśnie jakoś podobał, te wzorcowo "latino" reakcje jakoś mi do gry pasowały. Więc spoko. Ale nie dorabiaj proszę teorii do faktów - z góry dziękuję :D
nie ma tu żadnych faktów- proszę bardzo. To są zwykłe opinie :) a o tym jak najbardziej się dyskutuje... a ja do niczego nie dorabiam teorii :) - teoria jest to pojęcie raczej zarezerwowane dla nauki... a my tu sobie rozmawiamy o filmiku

względem yt.pasjonatów można wykazać pobłażliwość jak wobec każdego innego - lub nie wykazywać... jak dla mnie im więcej filmików tym lepiej.. o ile wpływają na promocje planszówkowania i więcej ludzi zaczyna dzięki nim myśleć że gry planszowe to spoko hobby dla wszystkich a nie dla 10 latków. Ja nie znam zasad DoW i znów zaciekawilem sie tematem i grą... CZYLI? filmik zdał egzamin... bo raczej jest skierowany jednak by promować gry a nie opowiadać o grach tym co już je dobrze znają.
ThimGrim
Posty: 94
Rejestracja: 29 sty 2014, 10:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: ThimGrim »

Dexterus pisze:Tak a'propos, niedawno miałem partyjkę, która mi złamała system. Niezła jest schiza, gdy wiem kto jest zdrajcą (bo jestem nim ja :twisted: ), a widzisz jak ktoś inny bruździ i dorzuca złe karty do kryzysów. Ja, będąc tym złym, NIE chcę jeszcze kończyć gry, bo brakuje mi do mojego ukrytego celu - a robi to ktoś za mnie! Koniec końców, gdy już przerżnęliśmy przez dwa uwalone kryzysy, okazało się że koledze pomyliły się ikonki ^^.
Jam Ci to... ;) Polecam się na przyszłość.

I baj de łej: nierozpoznawanie kształtów to by było coś pod prozopagnozię (choć znajomych zdarza mi się rozpoznawać). Lepiej nie dawajcie mi Race for The Galaxy... ;)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: bubu »

ThimGrim pisze:
I baj de łej: nierozpoznawanie kształtów to by było coś pod prozopagnozię (choć znajomych zdarza mi się rozpoznawać). Lepiej nie dawajcie mi Race for The Galaxy... ;)
Nierozpoznawanie kształtów to agnozja wzrokowa. Nierozpoznawanie twarzy to prozopagnozja.
: )
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 810 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: mat_eyo »

A nierozpoznawanie tematu wątku na forum to..?

<badabum tsss> ;)
Awatar użytkownika
Chaaber
Posty: 1054
Rejestracja: 29 sty 2014, 22:03
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 10 times
Been thanked: 10 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Chaaber »

Drogie Cube,
Czy na Pyrkonie będzie można zagrać w jakiś prototyp Dead of Winter z polskim tekstem, czy raczej nie ma szans? Jeśli nie ma szans, to może chociaż w angielską wersję?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: rattkin »

Cube ma chyba jeden/kilka egzemplarzy Martwej Zimy w swoim wydaniu, zdaje się, że właśnie na Pyrkon.

https://www.facebook.com/permalink.php? ... 3740802821
Awatar użytkownika
Epyon
Posty: 1164
Rejestracja: 30 mar 2012, 08:07
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 8 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Epyon »

A czy jest jakieś dokładniejsze info odnośnie daty wydania?
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Hej
Odpowiadając na pytania:
Będziemy mieli jeden/dwa polskie egzemplarze na Pyrkonie.
Co do daty wydania, to zgodnie z tym, co już mówiliśmy gra nie będzie gotowa w pierwszej połowie kwietnia. Z tego co się dowiedziałem konfekcja skończy się prawdopodobnie jakoś po 20.04 więc jest szansa, że do końca miesiąca wypłyną z Chin
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: vojtas »

Krwawisz pisze:Z tego co się dowiedziałem konfekcja skończy się prawdopodobnie jakoś po 20.04
Yyy, a co odzież ma z tym wspólnego??
Awatar użytkownika
Yavi
Posty: 3186
Rejestracja: 08 lut 2013, 11:34
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 24 times
Been thanked: 40 times
Kontakt:

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Yavi »

vojtas pisze:
Krwawisz pisze:Z tego co się dowiedziałem konfekcja skończy się prawdopodobnie jakoś po 20.04
Yyy, a co odzież ma z tym wspólnego??
Według słownika może też chodzić o:
4. lekcew. «produkcja artystyczna o przeciętnej wartości, przeznaczona dla masowego odbiorcy»
:D

---
Zamawiając grę byłem przekonany, że pojawi się w lipcu/sierpniu, a tutaj widzę, że już niedługo ma wypływać :)
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: vojtas »

Yavi pisze:Według słownika może też chodzić o:
4. lekcew. «produkcja artystyczna o przeciętnej wartości, przeznaczona dla masowego odbiorcy»
:D
Sugerujesz, że chodzi o chłam tudzież inną chałę? :D Nie ma to jak szczerość.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: citmod »

Epyon pisze:A czy jest jakieś dokładniejsze info odnośnie daty wydania?
Za każdym razem gdy widzę aktywność w tym wątku, naiwnie liczę na dokładną odpowiedź na to pytanie. ;)
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: rattkin »

Konfekcja w tym kontekście - złączenie elementów gry, pochodzących z różnych produkcji (kostki, tektura, karty, instrukcja, itd).
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: NTomasz »

"podajcie dowolny termin a i tak uwierzą"
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Krwawisz »

Taka niestety specyfika produkcji, na którą nie mamy żadnego wpływu, że ciężko podać jakiekolwiek konkretne daty.
Zgodnie więc z zapowiedziami (po nieprzyjemnych doświadczeniach z Magią i Myszami) konkrety podamy jak już będziemy pewni, że towar płynie - wtedy nie będzie problemem ustalenie daty premiery.
Awatar użytkownika
citmod
Posty: 715
Rejestracja: 11 gru 2014, 15:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 103 times

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: citmod »

Krwawisz pisze:Taka niestety specyfika produkcji, na którą nie mamy żadnego wpływu, że ciężko podać jakiekolwiek konkretne daty.
Zgodnie więc z zapowiedziami (po nieprzyjemnych doświadczeniach z Magią i Myszami) konkrety podamy jak już będziemy pewni, że towar płynie - wtedy nie będzie problemem ustalenie daty premiery.
Nie pisałem swojej wypowiedzi z żalem do was. Po prostu widząc tutaj aktywność mam nadzieję, że już wiecie kiedy dostaniecie gry i postanowiliście się z nami tą informacją podzielić. :P
Uważam, że lepiej jest mówić o konkretnej dacie jak już się jest jej pewnym, niż potem przesuwać termin o kolejne tygodnie (tak jak to miało miejsce np z Wiedźminem albo GTA V na PC). Także dajcie znać jak już będziecie mieli pewność, a ja do tego czasu za każdym razem jak będę widział aktywność w tym wątku będę naiwnie myślał, że ten moment już nastał. :P
Guduś
Posty: 57
Rejestracja: 13 sie 2013, 12:19

Re: Dead of Winter: A Crossroads Game

Post autor: Guduś »

Lubie jak wydawca poda przynajmniej datę "nie wcześniej niż" bo wiem ze nie mam wstrzymywać oddechu czekając na grę :)
ODPOWIEDZ