StarCraft: The Board Game (Corey Konieczka, Christian T. Petersen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: regeneracja tokenów StarCraft: The Board Game

Post autor: waffel »

A nie lepiej napisać do FFG żeby przysłali nowe?
luk4as
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2009, 15:01

Re: regeneracja tokenów StarCraft: The Board Game

Post autor: luk4as »

dzieki bardzo a wiesz moze czy sa do wszystkich kolrów fotki?
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: regeneracja tokenów StarCraft: The Board Game

Post autor: costi »

Tak z innej beczki, to mamy juz tematy o Starcrafcie, gdzie jest nawet info jak zamowic nowy komplet z FFG...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: regeneracja tokenów StarCraft: The Board Game

Post autor: sirafin »

Nie wiem, innych fotek nie szukałem, jednak jeśli byś poprosił o skan, to pewnie ktoś by takowy wrzucił, pomocnych ludzi tu nie brak ;) Tym bardziej sprawdź to o czym piszą waffel i costi, widocznie problem był już na forum omawiany i znaleziono rozwiązanie kwestii żetonów.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
luk4as
Posty: 7
Rejestracja: 14 lis 2009, 15:01

Re: regeneracja tokenów StarCraft: The Board Game

Post autor: luk4as »

z jakij paki maja nowe przysłac? WTF?
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: regeneracja tokenów StarCraft: The Board Game

Post autor: waffel »

A próbowałeś do nich napisać? Założę się o piwo (mogą być Złote Lwy bo lubię w "moim" sklepie nie ma ;D) że doślą.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: regeneracja tokenów StarCraft: The Board Game

Post autor: costi »

luk4as pisze:z jakij paki maja nowe przysłac? WTF?
A nie laska poczytac forum? Jest wyszukiwarka, a nawet szukajac na piechote dlugo nie zajmie, bo temat ten jest nie dalej niz na drugiej stronie...
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: BloodyBaron »

Benedetto XVII pisze: W dodatku jest scenariusz który jest świetnie zbalansowany mimo przeznaczenia własnie na trzech graczy. Mniej wiecej bazuje to na tym, ze kazda ze stron konflikru ma za cel przedostac sie do bazy macierzystej jednego z przeciwników, natomiast wszystkie drogi krzyżują się na jednej jedynej planecie.. Jezeli któraś ze stron ją opanuje to dwóch pozostałych graczy natychmiast reaguje :mrgreen:
W praktyce wychodzi bardzo fajnie :) Polecam!
Czy ktoś, kto posiada dodatek mógłby udostępnić opis/skan/cokolwiek dotyczący tego scenariusza dla 3 graczy? Niestety dostępny w sieci rulebook do BW nie ma stron 13-16, na których jest opis scenariuszy.

z góry dzięki.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: BloodyBaron »

po paru tygodniach dybania na okazję udało się wreszcie odpalić Starcrafta :)
I, jak to mawia Tom Vasel: It was a blast!

Graliśmy we trzech: wylosowali się Mengsk, Raynor i Queen of Blades (ja). Bałem się trochę o niepożądany efekt: dwóch się wyniszcza i wygrywa trzeci, więc wprowadziliśmy sugerowaną na BGG regułę dla newbies, żeby w pierwszej rundzie nie robić wjazdów na planety macierzyste. Regułę polecam: bardzo dobrze się sprawdziła.

Galaktyka ułożyła się tak, że każdy osadził się na planecie na uboczu, a po środku stworzyła się naturalna strefa eksploracji i walki. W trakcie pierwszych trzech (sic!) tur nie było ani jednej walki: umacnialiśmy władzę i rozbudowywaliśmy wojsko. Wyszło naprawdę nieźle, bo dzięki takiemu lekko opóźnionemu startowi kończyliśmy oglądając dynamiczne rajdy 3(!) battlecruiserów i 3 wraithów Raynora na 2 battlecruisery i siege tanki Mengska, a w tym samym czasie inny battlecruiser Mengska brał łomot od Zergów wjeżdżających mutaliskami ze wsparciem defilerów. Były więc najlepsze jednostki, ostrzał z Yamato Gunów, i ciekawa końcówka, przed którą Zergowie położyli niestety dając sobie odebrać kluczowy obszar na Torusie dający 2 conquest pointy, przez co Mengsk przez dwie rundy odskoczył inkasując po 4 punkty i nie dał się już dogonić wygrywając na punkty.

Partia trwała 3,5 godz. z tłumaczeniem zasad, ale czasu się nie czuło. Naprawdę dobrze się bawiłem, a czuć, że to dopiero początek, bo jeszcze bardzo słabo ogarniamy możliwości poszczególnych frakcji wynikających z kart technologii poszczególnych jednostek i efektów ich combowania.

Na razie mocne 8 w skali BGG.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Benedetto XVII
Posty: 207
Rejestracja: 01 sie 2009, 18:39
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Benedetto XVII »

Jeszcze nigdy podczas rozgrywki nie udało mi sie zobaczyc wybudowania wiecej niż jeden rodzaj jednostki T3 w obrebie jednej frakcji na planszy, zawsze brakowało surowców i czasu :)
Jeżeli jednak lubisz ogladać liczne jednostki high tech na planszy, jest inny fajny mod - losuje sie po trzy planety na gracza zamiast dwóch, w podobny sposob tez zmniejsza dynamike zmagań na planszy.
Jednak nie wykorzystaliscie scenariusza? :wink:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: BloodyBaron »

Benedetto XVII pisze:Jeszcze nigdy podczas rozgrywki nie udało mi sie zobaczyc wybudowania wiecej niż jeden rodzaj jednostki T3 w obrebie jednej frakcji na planszy, zawsze brakowało surowców i czasu :)
wyglądało nieźle :)
Benedetto XVII pisze: Jeżeli jednak lubisz ogladać liczne jednostki high tech na planszy, jest inny fajny mod - losuje sie po trzy planety na gracza zamiast dwóch, w podobny sposob tez zmniejsza dynamike zmagań na planszy.
a co wtedy z warunkiem zakończenia gry? jest więcej obszarów dających conquest pointy więc i zdobycze co rundę większe.
Benedetto XVII pisze: Jednak nie wykorzystaliscie scenariusza? :wink:
Pozdrawiam
Graliśmy właśnie w sobotę wieczorem :) więc przyszedł już jak skończyliśmy. Ale następnym razem wypróbujemy.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Vinter »

na FFG sezonowa obniżka, możecie znaleźć Broodwara za 10 dolców, okazja jakich mało! ;)
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Mordeczka »

Vinter pisze:na FFG sezonowa obniżka, możecie znaleźć Broodwara za 10 dolców, okazja jakich mało! ;)
No ba! Zamawiał ktoś już coś bezpośrednio od FFG? Jakby znalazła się grupka osób to można by zrobić większe zamówienie :wink: Jakby co jestem chętny :D
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Protoplasm »

Będzie pewno to samo co rok temu. Ubije cena wysyłki :cry: Nie mniej jeśli stały się racjonalne to ja z chęcią się dorzucę :)
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Protoplasm »

Będzie pewno to samo co rok temu. Ubije cena wysyłki :cry: Nie mniej jeśli stały się racjonalne to ja z chęcią się dorzucę :)
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 148 times
Been thanked: 25 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: uyco »

za dychę to i ja jestem chętny w razie czego
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Inermis »

Wow. Ja też! :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: DJCrovley »

No coz nie czytaliscie posta wyzej, a ja tylko potwierdzam bo sprawdzalem, calosc ubijaja koszty wysylki. Ma to sens tylko jak masz mozliwosc sprowadzenia czegos 'po znajomosci' inaczej nawet zamowienie 15 sztuk wyjdzie ok 33$ od sztuki + cyrki z clem moga to jeszcze podrozyc. wiec bez znajomosci po tamtej stronie atlantyku ciezko zeby wielki zysk osiagnac.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Jacek_PL »

@DJCrovley - a można to wysłać od nich na adres w US, czy trzeba słać na adres zamawiającego ? Pytam bo kumpel ma taką "tajną skrytkę pocztową" na którą sobie zamawia różne rzeczy w US, które są potem przepakowywane i wysyłane do Polski jako prywatna paczka, a i koszty nie są wtedy zbyt kosmiczne.
DJCrovley
Posty: 147
Rejestracja: 26 maja 2009, 00:26
Lokalizacja: Poland, Poznań

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: DJCrovley »

Zaden problem, w pole shipping to mozesz wpisac co chcesz. Jak masz opcje by ominac USmail i przeslac to sobie kontenerem na statku i jeszcze jako prezent ominac clo to oferta jest jak najbardziej pozytywna. Jakbym mial taka mozliwosc to bym wzial pare pudel.
'..You the mothers who sent their sons from far away countries, wipe away your tears. Your sons are now lying in our bosom and are in peace. Having lost their lives on this land they have become our sons as well.'
—Atatürk 1934
Kolekcja
Awatar użytkownika
Protoplasm
Posty: 289
Rejestracja: 17 cze 2010, 23:13
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Protoplasm »

Jacek_PL pisze:@DJCrovley - a można to wysłać od nich na adres w US, czy trzeba słać na adres zamawiającego ? Pytam bo kumpel ma taką "tajną skrytkę pocztową" na którą sobie zamawia różne rzeczy w US, które są potem przepakowywane i wysyłane do Polski jako prywatna paczka, a i koszty nie są wtedy zbyt kosmiczne.
Pewno przez Polamer bierze :) Jak będziemy robić jakieś zamówienie to dajcie znać. Ktoś chętny na koordynatora? :P
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Ja się też do paczki dorzucam w razie jakby coś zaskoczyło. Chciałbym 1 egzemplarz.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Od 11 paczek w górę cena wysyłki Priority Mail International stoi na poziomie 178$. Czyli np. przy takich 20 egzemplarzach gry, cena za przesyłkę wyniesie 8,9$ na grę. Nie wiem tylko co z takim czołgiem zrobią celnicy :lol:
Jak wygląda sprawa z opłatami celnymi? Ile jeszcze mogą nam dowalić dolarów?
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: Jacek_PL »

sowacz pisze:Jak wygląda sprawa z opłatami celnymi? Ile jeszcze mogą nam dowalić dolarów?
22% do wartości całej przesyłki razem z kosztami przesyłki, a po nowym roku 23%.
Awatar użytkownika
sowacz
Posty: 772
Rejestracja: 04 lut 2008, 11:08
Lokalizacja: Rumia
Been thanked: 26 times

Re: Starcraft: the Board Game

Post autor: sowacz »

Oj to trochę gorzej. Czyli jak się wyśle jako paczkę prywatną, to tego cła się nie nalicza?

Czyli fajnie by mieć rzeczywiście taką stację przeładunkową w USA w postaci rodziny.

Ale w sumie te 22% nie odstrasza tak bardzo:
jakby się uzbierało chętnych na 20 pudełek to mamy:
200$ za gry
+ 178$ za przesyłkę
= 378$
+ 22%
= 461 $
czyli dzieląc na jedną paczkę wyjdzie około 23$, czyli koło 67 zł. Nie tak źle :D
A im więcej gierek powyżej 20 tym taniej.

Dostrzega ktoś gdzieś lukę w moim rozumowaniu? Może są jakieś specjalne dodatkowe opłaty za przesyłanie czołgów pocztą, o których zwykli cywile nie mają pojęcia?

To co, ktoś się pisze? Zbieramy się na zamówienie 20+ Broodwarów? ;)
Ewentualnie jeszcze są inne gry możliwe do zamówienia typu Tribune za 15$, Blue Moony po 5$ sztuka, czy Age of Conan - 25$. więcej info tu: http://store.fantasyflightgames.com/cli ... m?catid=14
Ciekawe jak taki paczkoczołg wygląda :D

Chyba by trzeba przenieść ten wątek i dać jakiś fajny, świecący, przyciągający tytuł, co by więcej osób się o tym dowiedziało.
ODPOWIEDZ